Preminuo čika Mišo

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#76 Re: Preminuo čika Mišo

Post by Matijevic_Vlado »

u cetvrtak vecer oko 21 na njegovom mjestu bile su dvije cipele, naravno oko pola 2 tu je bila samo jedna. hvala papku koji je to uradio sto mi je opet otvorio oci s kim zivim :bih:
Eniac
Posts: 1153
Joined: 28/12/2012 12:44

#77 Re: Preminuo čika Mišo

Post by Eniac »

Matijevic_Vlado wrote:u cetvrtak vecer oko 21 na njegovom mjestu bile su dvije cipele, naravno oko pola 2 tu je bila samo jedna. hvala papku koji je to uradio sto mi je opet otvorio oci s kim zivim :bih:
Koji to mora biti um koji ni sam ne znajuci zasto i bez koristi za sebe nesto pokvari.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#78 Re: Preminuo čika Mišo

Post by braca »

Eniac wrote:
Matijevic_Vlado wrote:u cetvrtak vecer oko 21 na njegovom mjestu bile su dvije cipele, naravno oko pola 2 tu je bila samo jedna. hvala papku koji je to uradio sto mi je opet otvorio oci s kim zivim :bih:
Koji to mora biti um koji ni sam ne znajuci zasto i bez koristi za sebe nesto pokvari.
Bosnia!!! Zemlja apsolutni raj na Zemlji, ali sa ljudima/stanovnicima koji su....eto takvi, kakvi su. Kad vam je neko zadnji put rekao dobar dan u (primjera radi) liftu u BBI, kada ulazi ili "do vidjenja" kada izlazi, a ako je rekao "dobar dan", da li mu je IKO odgovorio? Proputovah malo po svijetu, Boga mi u liftu u Njemackoj ljudi jedni drugima kazu "Guten tag" a oni drugi odgovaraju sa "Guten tag"...nije vazno sto se ne poznaju, osjecaju se lijepo.

E ZATO JA STAJEM AUTOM NA SVAKOM PJESACKOM PRELAZU/PRIJELAZU, SVAKOM PJESAKU, NE RADI ZAKONA, VEC ZATO STO KADA TO URADIM, OSJECAM SE - LIJEPO !!! Probajte, isplati se, dobijes osmijeh nazad!
Last edited by braca on 12/01/2014 22:04, edited 2 times in total.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#79 Re: Preminuo čika Mišo

Post by Ridjobrki »

Koliko zapažam, ljudi još nose cipele i tržište za JEDNOG čistača cipela u polumilionskom gradu kroz kojeg još prolaze stotinu hiljada nas koji u Sarajevo dolazimo poslovnim i drugim obvezama i/ili kao turisti vjerovatno postoji.

Ono što meni bode oči jeste ta priča o "posljednjem sarajevskom čistaču cipela" koja se nekako uzima zdravo za gotovo. U gradu sa toliko ljudi bez primanja i bez kvalifikacija mi govorimo o posljednjem čistaču cipela??? Ma dajte molim vas, prođite me se sa patetikom i sranjima, to nije stanje duha na koje ja pristajem i tome ću se izrugivati gdje god stignem!

Da odgovorim @Eniac: da, da nemam nikakav posao ni kvalifikacije čistio bih cipele lično i personalno. Vjerovatnije je da bih bio ulični svirač jer mi to više leži ali da nemam perspektivu, posao ni kvalifikacije i da mi pukne vrat na gitari, čistio bih cipele u Titovoj ili Gospodskoj ili gdje li već... Na koncu, vjerovatno je zabavnije od čišćenja kancelarija što sam također radio kad nisam imao ništa bolje.
Eniac
Posts: 1153
Joined: 28/12/2012 12:44

#80 Re: Preminuo čika Mišo

Post by Eniac »

Ridjobrki wrote:Koliko zapažam, ljudi još nose cipele i tržište za JEDNOG čistača cipela u polumilionskom gradu kroz kojeg još prolaze stotinu hiljada nas koji u Sarajevo dolazimo poslovnim i drugim obvezama i/ili kao turisti vjerovatno postoji.

Ono što meni bode oči jeste ta priča o "posljednjem sarajevskom čistaču cipela" koja se nekako uzima zdravo za gotovo. U gradu sa toliko ljudi bez primanja i bez kvalifikacija mi govorimo o posljednjem čistaču cipela??? Ma dajte molim vas, prođite me se sa patetikom i sranjima, to nije stanje duha na koje ja pristajem i tome ću se izrugivati gdje god stignem!

Da odgovorim @Eniac: da, da nemam nikakav posao ni kvalifikacije čistio bih cipele lično i personalno. Vjerovatnije je da bih bio ulični svirač jer mi to više leži ali da nemam perspektivu, posao ni kvalifikacije i da mi pukne vrat na gitari, čistio bih cipele u Titovoj ili Gospodskoj ili gdje li već... Na koncu, vjerovatno je zabavnije od čišćenja kancelarija što sam također radio kad nisam imao ništa bolje.
Nisam ja mislio da te omalovazavam, da ti pametujmem ili da mislim da si ti neka umisljena osoba kojoj su ljudi koji rade tu vrstu posla niza bica ili da bi ti bilo ispod casti raditi i takve poslove kada bi morala. Ne znam te pa zato ne pretpostavljam da si ili ovakav ili onakav, najlakse se pogrijesi kada se pretpostavlja. Moj post je bio reakcija na "propovjednicki" ton tvog prvog posta.

Ova recenica je bila mala zaoka koja je izazvala drugu reakciju: "Ne, u tom bih slučaju bio još jedan došljak koji je uzeo radno mjesto nekom rođenom Sarajliji a s tom stigmom ne bih mogao noću spavati." Ali samo mala.

Nadam se da se razumijemo :)
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#81 Re: Preminuo čika Mišo

Post by pussysmoke »

@Riđobrki

Druže tvoja ideja zaslužuje spomenik. Svaka čast!
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#82 Re: Preminuo čika Mišo

Post by Ridjobrki »

Ma nije belaj ni da se ne razumijemo, svi mi imamo neka mišljenja i ako se i ne slažemo ni razumijemo valja nam se ako ništa drugo podnosit'. :)

Ja bih se samo suzdržao individualnih kvalifikacija, ne govorim čak ni o čika-Miši koji je tema niti o bilo kojem pojedinom forumašu koji zastupa ideju spomenika nego o tom nekom meni neprihvatljivom stanju duha i svijesti koje je obuzelo današnje Sarajevo. Da sam Sarajlija NIKAD ne bih tako razmišljao i tako se ponašao i taj pristup stvarima ja prepoznajem kao glavni problem Sarajeva i Sarajlija. Neka ja i griješim ako tako neko misli ali vjerujem da kao neko sa strane ko voli Sarajevo, često boravi u njemu, sa Sarajevom često i radi i druguje imam bolju perspektivu da to uočim i manji "bias" koji bi mi to otežao.

Čuj to bi dizalo spomenike... Niko da se upita "čekaj, bolan, ko sam to ja da nekom dižem spomenik"! Haj'mo pošteno, ima li i toga?

Ja mislim da ima jer spomenici, ustvari, uglavnom više govore o onima koji su ih podigli nego o onima kojima su podignuti.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#83 Re: Preminuo čika Mišo

Post by kerima1 »

braca wrote:
Eniac wrote:
Matijevic_Vlado wrote:u cetvrtak vecer oko 21 na njegovom mjestu bile su dvije cipele, naravno oko pola 2 tu je bila samo jedna. hvala papku koji je to uradio sto mi je opet otvorio oci s kim zivim :bih:
Koji to mora biti um koji ni sam ne znajuci zasto i bez koristi za sebe nesto pokvari.
Bosnia!!! Zemlja apsolutni raj na Zemlji, ali sa ljudima/stanovnicima koji su....eto takvi, kakvi su. Kad vam je neko zadnji put rekao dobar dan u (primjera radi) liftu u BBI, kada ulazi ili "do vidjenja" kada izlazi, a ako je rekao "dobar dan", da li mu je IKO odgovorio? Proputovah malo po svijetu, Boga mi u liftu u Njemackoj ljudi jedni drugima kazu "Guten tag" a oni drugi odgovaraju sa "Guten tag"...nije vazno sto se ne poznaju, osjecaju se lijepo.

E ZATO JA STAJEM AUTOM NA SVAKOM PJESACKOM PRELAZU/PRIJELAZU, SVAKOM PJESAKU, NE RADI ZAKONA, VEC ZATO STO KADA TO URADIM, OSJECAM SE - LIJEPO !!! Probajte, isplati se, dobijes osmijeh nazad!
:thumbup: dobar post.
User avatar
Edin H.
Posts: 47043
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#84 Re: Preminuo čika Mišo

Post by Edin H. »

braca wrote: Bosnia!!! Zemlja apsolutni raj na Zemlji, ali sa ljudima/stanovnicima koji su....eto takvi, kakvi su. Kad vam je neko zadnji put rekao dobar dan u (primjera radi) liftu u BBI, kada ulazi ili "do vidjenja" kada izlazi, a ako je rekao "dobar dan", da li mu je IKO odgovorio? Proputovah malo po svijetu, Boga mi u liftu u Njemackoj ljudi jedni drugima kazu "Guten tag" a oni drugi odgovaraju sa "Guten tag"...nije vazno sto se ne poznaju, osjecaju se lijepo.

E ZATO JA STAJEM AUTOM NA SVAKOM PJESACKOM PRELAZU/PRIJELAZU, SVAKOM PJESAKU, NE RADI ZAKONA, VEC ZATO STO KADA TO URADIM, OSJECAM SE - LIJEPO !!! Probajte, isplati se, dobijes osmijeh nazad!
Samo ako mozes pojasniti ovo oko osmjeha, da li se nasmijese kada pocnu prelaziti, a ti pocnes turirati i trzat ih autom, ili prije? :oops:
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#85 Re: Preminuo čika Mišo

Post by akcid »

Nevjerovatno je morbitna polemika koja se ovdje vodi oko izgradnje spomenika mrtvom čovjeku.... Da je živ Čika Mišo i da čita ovu temu, ubijeđen sam da bi istog trenutka uzeo svoje četke i iselio se iz Sarajeva :(
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#86 Re: Preminuo čika Mišo

Post by Ridjobrki »

braca wrote: Bosnia!!! Zemlja apsolutni raj na Zemlji, ali sa ljudima/stanovnicima koji su....eto takvi, kakvi su. Kad vam je neko zadnji put rekao dobar dan u (primjera radi) liftu u BBI, kada ulazi ili "do vidjenja" kada izlazi, a ako je rekao "dobar dan", da li mu je IKO odgovorio? Proputovah malo po svijetu, Boga mi u liftu u Njemackoj ljudi jedni drugima kazu "Guten tag" a oni drugi odgovaraju sa "Guten tag"...nije vazno sto se ne poznaju, osjecaju se lijepo.

E ZATO JA STAJEM AUTOM NA SVAKOM PJESACKOM PRELAZU/PRIJELAZU, SVAKOM PJESAKU, NE RADI ZAKONA, VEC ZATO STO KADA TO URADIM, OSJECAM SE - LIJEPO !!! Probajte, isplati se, dobijes osmijeh nazad!
Ma svaka čast druže, to nas čini i živim i ljudima. "Random act of kindness" - čin ljudskosti i dobrote koji nije ničim izazvan osim potrebom da se olakša i uljepša život drugom stvorenju ne očekujući ništa zauzvrat. To je ono što nam nedostaje kad nismo svjesni šta nam to nedostaje. :)
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#87 Re: Preminuo čika Mišo

Post by braca »

Edin H. wrote:
braca wrote: Bosnia!!! Zemlja apsolutni raj na Zemlji, ali sa ljudima/stanovnicima koji su....eto takvi, kakvi su. Kad vam je neko zadnji put rekao dobar dan u (primjera radi) liftu u BBI, kada ulazi ili "do vidjenja" kada izlazi, a ako je rekao "dobar dan", da li mu je IKO odgovorio? Proputovah malo po svijetu, Boga mi u liftu u Njemackoj ljudi jedni drugima kazu "Guten tag" a oni drugi odgovaraju sa "Guten tag"...nije vazno sto se ne poznaju, osjecaju se lijepo.

E ZATO JA STAJEM AUTOM NA SVAKOM PJESACKOM PRELAZU/PRIJELAZU, SVAKOM PJESAKU, NE RADI ZAKONA, VEC ZATO STO KADA TO URADIM, OSJECAM SE - LIJEPO !!! Probajte, isplati se, dobijes osmijeh nazad!
Samo ako mozes pojasniti ovo oko osmjeha, da li se nasmijese kada pocnu prelaziti, a ti pocnes turirati i trzat ih autom, ili prije? :oops:
Cudi me Edine H. od tebe takav komentar, bez obzira da li je ozbiljan ili nije.

No, da TI ipak pojasnim: u OVOME Sarajevu, haman niko haman nikome ne staje na pjesackom prelazu/prijelazu, no dati cu sebi slobode i drskosti da sam TESTIRAO vozace u npr. Zagrebu, Karlovcu, a Boga mi i u Banja Luci i mogu ciste savjesti reci da se opcenito na ovim pobrojanim lokacijama staje svakom pjesaku na svakom pjesackom prelazu/prijelazu.

Da se vratimo na Sarajevo: obzirom da mali broj vozaca staje na pjesackim prelazima/prijelazima, ja sam dio onih koji POSTOJE u ovome gradu Saraevo koji sa zadovoljstvom staju na pjesackim prelazima/prijelazima, zaustavim vozilo i znakom rukom ili glavom ili susretom ocima dajem jasan znak pjesaku da moze slobodno krenuti preko ulice. Osmijeh koji dobijem tom prilikom za mene je nesto predivno i redovno mi uljepsava dan. I da, pjesaci se gotovo uvijek zahvale. Nekim znakom, pokretom glave, pokretom ruke, osmijehom....jer jadnici nisu navikli (odnosno - nismo, jer sam i ja pjesak u nekim drugim situacijama) da ih neko benda.

No, odosmo u off topic.......
Eniac
Posts: 1153
Joined: 28/12/2012 12:44

#88 Re: Preminuo čika Mišo

Post by Eniac »

Ridjobrki wrote:
braca wrote: Bosnia!!! Zemlja apsolutni raj na Zemlji, ali sa ljudima/stanovnicima koji su....eto takvi, kakvi su. Kad vam je neko zadnji put rekao dobar dan u (primjera radi) liftu u BBI, kada ulazi ili "do vidjenja" kada izlazi, a ako je rekao "dobar dan", da li mu je IKO odgovorio? Proputovah malo po svijetu, Boga mi u liftu u Njemackoj ljudi jedni drugima kazu "Guten tag" a oni drugi odgovaraju sa "Guten tag"...nije vazno sto se ne poznaju, osjecaju se lijepo.

E ZATO JA STAJEM AUTOM NA SVAKOM PJESACKOM PRELAZU/PRIJELAZU, SVAKOM PJESAKU, NE RADI ZAKONA, VEC ZATO STO KADA TO URADIM, OSJECAM SE - LIJEPO !!! Probajte, isplati se, dobijes osmijeh nazad!
Ma svaka čast druže, to nas čini i živim i ljudima. "Random act of kindness" - čin ljudskosti i dobrote koji nije ničim izazvan osim potrebom da se olakša i uljepša život drugom stvorenju ne očekujući ništa zauzvrat. To je ono što nam nedostaje kad nismo svjesni šta nam to nedostaje. :)
Svaka na mjestu.
Last edited by Eniac on 12/01/2014 22:55, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 47043
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#89 Re: Preminuo čika Mišo

Post by Edin H. »

Salim se @braca, zato sam i napisao, jer nigdje nisam vidio grad da ako stanes na pjesackom, levat ti trubi, ili te jednostavno zaobidje i zatrza pjesaka.

Stati na pjesackom nije do dobre volje, nego je zakonska obaveza, koju bi policija morala rigorozno sprovoditi.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#90 Re: Preminuo čika Mišo

Post by Matijevic_Vlado »

braca brate il napisi prelaz il prijelaz, nemoj oboje majke ti. sve kontam da ces svaku rijec da "prevodis", ili da pocnes pisati kao Gojko Velicanstveni
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#91 Re: Preminuo čika Mišo

Post by braca »

Matijevic_Vlado wrote:braca brate il napisi prelaz il prijelaz, nemoj oboje majke ti. sve kontam da ces svaku rijec da "prevodis", ili da pocnes pisati kao Gojko Velicanstveni
Pa MORAM ovako, jel' cu biti il' cetnik il' ustasa, nikad nisi dobar, sta god da uradis, ako napisem "prelaz" onda to nije po "novopravopisu" (kojem?), a ako napisem "prijelaz", onda je to "ijekavizam", uglavnom, mnogi traze povoda da sve okrenu na mrznju i netrpeljivost, a jezik i nacin izrazavanja je odlican povod i medij za to. Ma i ja serem, hebe mi se, pisacu kako hocu, sve dok druge ne omalovazavam.
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#92 Re: Preminuo čika Mišo

Post by NeenaSa »

U*raste temu i pomen. :(
Bilo kako bilo, zasluzuje, k'o shto navedoh.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#93 Re: Preminuo čika Mišo

Post by O'zone »

Moradoh podjelit

http://www.radiosarajevo.ba/novost/1918 ... -u-titovoj

Prosjaci naime ne smetaju. Nisi u stanju proći od razno raznih "daj mi"..... No svejedno sve se može a i smeta da pred baštom uglednog objekta stoji jedan hajmo reći "ciganin" koji zamislite čisti tuđe cipele....
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#94 Re: Preminuo čika Mišo

Post by Danguba »

Ne znam sta reci.
Cika Miso je bio legenda Sarajeva i tako je i zavrsio ali sta stim ima Ramiz. Nije to vise u trendu.
Skoro nigdje se vise ne ciste cipele izuzev u ''prljavim'' gradovima, obuca jeftina i dostupna na svakom koraku, zanat u nestajanju.
Razumijem povremene ulicne svirace i druge artiste koji zabavljaju prolaznike i turiste ali jos uvijek cistiti cipele na ulici.

Ne znam, mozda je do mene. :roll:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#95 Re: Preminuo čika Mišo

Post by dustaban »

Davno sam rekao i ponavljam - ondje postaviti mesinganog Mishu (taman i da nije spomenik bilo bi atrakcija) a sina mu otjerat odande...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55693
Joined: 15/12/2008 16:53

#96 Re: Preminuo čika Mišo

Post by ultima_palabra »

A znao je McDonalds skupljati poene sa onom pločom... nakon pola godine tamo postavili stolice, a sad i sina tjeraju odatle :roll:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#97 Re: Preminuo čika Mišo

Post by L u c i f e r »

Iskreno, meni je vala pun racku više ove nake patetike oko rahmetli Miše...

Who the fuck is Miša?

Čistio čoek cipele. Umro. Alahimanet. Idemo dalje.
Sunny-7
Posts: 1111
Joined: 29/06/2014 23:12

#98 Re: Preminuo čika Mišo

Post by Sunny-7 »

braca wrote:
Bosnia!!! Zemlja apsolutni raj na Zemlji, ali sa ljudima/stanovnicima koji su....eto takvi, kakvi su. Kad vam je neko zadnji put rekao dobar dan u (primjera radi) liftu u BBI, kada ulazi ili "do vidjenja" kada izlazi, a ako je rekao "dobar dan", da li mu je IKO odgovorio? Proputovah malo po svijetu, Boga mi u liftu u Njemackoj ljudi jedni drugima kazu "Guten tag" a oni drugi odgovaraju sa "Guten tag"...nije vazno sto se ne poznaju, osjecaju se lijepo.

E ZATO JA STAJEM AUTOM NA SVAKOM PJESACKOM PRELAZU/PRIJELAZU, SVAKOM PJESAKU, NE RADI ZAKONA, VEC ZATO STO KADA TO URADIM, OSJECAM SE - LIJEPO !!! Probajte, isplati se, dobijes osmijeh nazad!
Imas jos jedan lajk! :thumbup:
Drago mi je kad vidim da ima osoba koje pocinju od sebe, sitnim gestovima pokazuju da su veliki ljudi!
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#99 Re: Preminuo čika Mišo

Post by HelaS »

dustaban wrote: 16/06/2015 19:35 Davno sam rekao i ponavljam - ondje postaviti mesinganog Mishu (taman i da nije spomenik bilo bi atrakcija) a sina mu otjerat odande...
Sin mu svake noči održava "koncert" narodne i pop muzike nasred Titove :-)

Može li ga neko zamoliti da to neradi tu. Policija, inspekcija, neki prijatelji...
User avatar
sefket_ramadani
Posts: 463
Joined: 07/03/2018 18:22

#100 Re: Preminuo čika Mišo

Post by sefket_ramadani »

HelaS wrote: 06/08/2022 08:29
dustaban wrote: 16/06/2015 19:35 Davno sam rekao i ponavljam - ondje postaviti mesinganog Mishu (taman i da nije spomenik bilo bi atrakcija) a sina mu otjerat odande...
Sin mu svake noči održava "koncert" narodne i pop muzike nasred Titove :-)

Može li ga neko zamoliti da to neradi tu. Policija, inspekcija, neki prijatelji...
hAHah, vidio sam to neku noc, brat u punoj opremi, mikrofon, zvucnici, mikseta, a prolaznicima melem za usi
Post Reply