Preminuo Bata Živojinović

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
The BEN10
Posts: 7569
Joined: 19/09/2011 09:03

#276 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by The BEN10 »

Mali_Vuk wrote:A ovo je samo jedan od milion primjera koji nas uče da i u pasjim vremenima treba sačuvati ljudskost i dostojanstvo.
Vidiš, pasja vremena ne dolaze sama od sebe, već ih kreiraju pojedinci. Svako u okviru svojih mogućnosti. Jedni su planirali zločine, jedni ih izvršili, a jedni su to odobravali, na ovaj ili onaj način.
Mali_Vuk wrote:Nisam ljubitelj njegovih filmova tako da s te strane neću osjećati neku prazninu. Eto, ne radujem se ničijoj smrti.
Radovao sam se kad je crko Milošević. RAdovo sam se kad je crko Dobrica Ćosić. Radovat ću se kada bilo koji ljudski šljam ode na drugi svijet da mu Stvoritelj presudi za nedjela koja je počinio, jer će samim tim ovaj svijet za nijansu biti bolje mjesto.
Svaki onaj koji je i u najmanjoj mjeri pridonio da bude ubijeno hiljade žrtava rata, da bude silovano hiljade djevojčica i žena, shodno svom doprinosu ne samo da ne zaslužuje da ga se ne žali, nego da ga se na drugi svijet isprati onako kako mu dolikuje.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#277 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by Altsa »

mali_milojica wrote:Bata sigurno nije :zzzz:
Nije al je snimao pored haubica koje su rokale po Sarajevu i sijale smrt. Pametnom dosta. Nije smio sebi dozvoliti da dode na Pale odakle je svo zlo dolazio. Znao je sta se radi na Palama i opet je dosao da snima. E moras biti bas glup pa ne skontat poentu, a bata nije bio glup covjek. Znaci :cry:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#278 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by dezurni_ucenik »

Zar je ovaj cetnik vrijedan da se i drugi dan o njemu komentarise.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#279 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by Hasan006 »

Pisaj ga
korisnicc
Posts: 192
Joined: 25/04/2013 13:51

#280 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by korisnicc »

Pocivao u miru.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#281 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by spreca »

shupak bio ...shupak otiso
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#282 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by Tito_i_Partija »

Da je bio stvarno covjek kako treba, onog dana kad je pala prva granata na BiH on je treb'o Slobi rec': "hvala ti lijepo za sve, al' ovo nije za mene".

Medjutim, to neko njegovo distanciranje od proslosti je tek pocelo kad je Slobo najeb'o. Da je Slobo kojim slucajem izvrsio svoje ciljeve i pobjedio na kraju, vjerujem da bi pala skroz druga prica.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#283 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by kakavdanakneiskustvu »

mali_milojica wrote:
pici wrote:

Borise :thumbup:
Iz biografije Borisa Dvornika.
Tijekom godina Boris Dvornik je razvio blisko prijateljstvo s Antunom Vrdoljakom. On ga je nagovorio na sudjelovanje u politici, te je na izborima 1992. kao kandidat Hrvatske demokratske zajednice (HDZ Franje Tudjmana) izabran u Hrvatski sabor, iz kojeg se uskoro povukao.
Hocemo li i po njemu srati?


HDZ nije imao svoju vojsku kojom je krenuo razarati gradove po srbiji,za razliku od SPS koji je imao vojsku kojom je krenuo razarati gradove po hrvatskoj i bosni,i pritom,da ne bude zabune,ne mislim nista lijepo o HDZ i tudjmanu
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#284 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by insomnia78 »

Kako nije jbg ti
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#285 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by mali_milojica »

kakavdanakneiskustvu wrote:
mali_milojica wrote: Iz biografije Borisa Dvornika.
Tijekom godina Boris Dvornik je razvio blisko prijateljstvo s Antunom Vrdoljakom. On ga je nagovorio na sudjelovanje u politici, te je na izborima 1992. kao kandidat Hrvatske demokratske zajednice (HDZ Franje Tudjmana) izabran u Hrvatski sabor, iz kojeg se uskoro povukao.
Hocemo li i po njemu srati?


HDZ nije imao svoju vojsku kojom je krenuo razarati gradove po srbiji,za razliku od SPS koji je imao vojsku kojom je krenuo razarati gradove po hrvatskoj i bosni,i pritom,da ne bude zabune,ne mislim nista lijepo o HDZ i tudjmanu
Zaboli me neka stvar jesu li picili tenkovima po Srbiji ili ne. Udarali su po BiH,pravili masakre,rusili bogomolje i kulturna dobra,imali logore i dalje da ne nabrajam. Boris Dvornik je bio dio te politike HDZ i Franje,kao sto je Bata bio dio politike SPS i Slobe. Ako seru po jednom,neka seru i po drugom,sve ostalo su dvostruki arsini i licemjerstvo.
Ja necu srati ni po Bati ni po Borisu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#286 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by kakavdanakneiskustvu »

insomnia78 wrote:Kako nije jbg ti


meni se obracas?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#287 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by kakavdanakneiskustvu »

mali_milojica wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: Iz biografije Borisa Dvornika.
Tijekom godina Boris Dvornik je razvio blisko prijateljstvo s Antunom Vrdoljakom. On ga je nagovorio na sudjelovanje u politici, te je na izborima 1992. kao kandidat Hrvatske demokratske zajednice (HDZ Franje Tudjmana) izabran u Hrvatski sabor, iz kojeg se uskoro povukao.
Hocemo li i po njemu srati?


HDZ nije imao svoju vojsku kojom je krenuo razarati gradove po srbiji,za razliku od SPS koji je imao vojsku kojom je krenuo razarati gradove po hrvatskoj i bosni,i pritom,da ne bude zabune,ne mislim nista lijepo o HDZ i tudjmanu
Zaboli me neka stvar jesu li picili tenkovima po Srbiji ili ne. Udarali su po BiH,pravili masakre,rusili bogomolje i kulturna dobra,imali logore i dalje da ne nabrajam. Boris Dvornik je bio dio te politike HDZ i Franje,kao sto je Bata bio dio politike SPS i Slobe. Ako seru po jednom,neka seru i po drugom,sve ostalo su dvostruki arsini i licemjerstvo.
Ja necu srati ni po Bati ni po Borisu.[/quote]


da,da,u pravu si,prvo je hrvatska napala srbiju i bosnu i razarala gradove po tim drzavama,do mene je
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#288 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by mali_milojica »

kakavdanakneiskustvu wrote:

da,da,u pravu si,prvo je hrvatska napala srbiju i bosnu i razarala gradove po tim drzavama,do mene je
Ja gledam ko je napao Bosnu,zaboli me i za Hrvatsku i za Srbiju.
Historijski fakt je da su je napale obje.
I Hrvatska i Srbija.
Tacka.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#289 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by insomnia78 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
insomnia78 wrote:Kako nije jbg ti


meni se obracas?
Tebi. Ne zaboravi divljanje HVO-a i HV-a po BiH
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#290 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by kakavdanakneiskustvu »

insomnia78 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
insomnia78 wrote:Kako nije jbg ti


meni se obracas?
Tebi. Ne zaboravi divljanje HVO-a i HV-a po BiH

zar sam napisao da sam zaboravio,spomenuo sam kako je sve pocelo,napadom srbije na hrvatsku i bih,ili sam ja sta propustio?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#291 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by kakavdanakneiskustvu »

mali_milojica wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

da,da,u pravu si,prvo je hrvatska napala srbiju i bosnu i razarala gradove po tim drzavama,do mene je
Ja gledam ko je napao Bosnu,zaboli me i za Hrvatsku i za Srbiju.
Historijski fakt je da su je napale obje.
I Hrvatska i Srbija.
Tacka.


a ja gledam ko je zapoceo rat na prostoru drzave u kojoj je nekad bila i bosna

p.s. odosmo mi malo puno u off topic
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#292 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by insomnia78 »

kakavdanakneiskustvu wrote: zar sam napisao da sam zaboravio,spomenuo sam kako je sve pocelo,napadom srbije na hrvatsku i bih,ili sam ja sta propustio?
Nisi
Napisao si da HDZ nije imala svoju vojsku koja je zarila i palila po Srbiji
Istina, po Srbiji nije
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#293 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by kakavdanakneiskustvu »

insomnia78 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: zar sam napisao da sam zaboravio,spomenuo sam kako je sve pocelo,napadom srbije na hrvatsku i bih,ili sam ja sta propustio?
Nisi
Napisao si da HDZ nije imala svoju vojsku koja je zarila i palila po Srbiji
Istina, po Srbiji nije


eto
User avatar
luckylaka
Posts: 22509
Joined: 15/01/2010 06:28

#294 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by luckylaka »

Kazu veliki glumas,shupak-covjek.Ko ga jebe
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#295 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by pici »

@Bato hoš ić na dženazu BŽ...
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#296 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by pici »

došHo Ivica
Dačić: Valter ne može da umre, Valter je besmrtan

Image

Sa govornice okupljenima obratio se i predsjednik stranke Ivica Dačić. - Batu poznajem cijelog života. Prvo kao heroja filmova kome su se svi divili. Kao mlađi želio sam da budem hrabar i poštovan kao on. Kada sam ga upoznao shvatio sam da je on i čovjek sa smislom za humor, voljom i političkim stavovima, koji ne traži da se prema njemu odnosi kao prema zvijezdi. Uvijek je bio sa SPS-om, još od osnivanja, 2002. Pristao je čak da pomogne partiji tako što je dao svoj lik i djelo kao kandidat za predsjednika. Valter ne može da umre, Valter je besmrtan! Neka mu je vječna slava - poručio je prvi čovjek SPS-a, uvjeravavši da će stranka uvijek biti uz njegovu porodicu.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#297 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by julisiz es grant »

Jesu ga zakopali?
User avatar
LSD
Posts: 27288
Joined: 24/07/2007 08:26

#298 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by LSD »

Velimir je bio istaknuti član Miloševićeve SPS (Socijalisticka Partija Srbije) 90-tih godina, a znamo svi ideologiju tih ljudi...na svojoj koži su najbolje osjetili mnogi bosanci i hercegovci....samim tim sve je receno onima koji su razumom obdareni ;-) budale neke i dalje žive u 80-tim godinama, neka i dalje maštaju o Valteru i lažu sami sebe....po ko zna koji put je Kant bio u pravu, kada kaže da rat pokaže sva lica, razbije sve iluzije i sve raskrinka.

Čovjek je bio otvoreni neprijatelj Bosne i Hercegovine :!: zapravo, ne znam šta ce ova tema na ovom forumu :roll:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#300 Re: Preminuo Bata Živojinović

Post by julisiz es grant »

Dobar tekst. Uravnotežen, realan i otprilike onako kako i ja osjećam prema Bati i svemu ovome oko njega.
Post Reply