Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#26 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by plain vanilla »

Jbt :(
Vijest sam cula na radiju, u taksiju, kontam nesto nisam dobro skontala.
Steta za njenu mladost, tuga za porodicu i prijatelje.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#27 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by Chmoljo »

koliko znam imala je određene zdravstvene probleme, ali svakako je to držala dalje od očiju javnosti pa neka tako i ostane.

a ne bih da se pretvori tema u nešto drugo, ali posljedice korone ćemo tek da osjetimo. također, nedavno od dobrog prijatelja, prvi rođak, momku 32-33, isto srce. nije bio debeo, dijebetičar ili da je imao nekih srčanih mana...

a Segmedini laka zemlja bosanska. slagao se sa njom ili ne, nije to ni blizu većine ofucanih likova i likuša u politici. bila je onakva kakva bi političarka trebala biti - odmjerena, argumentovana, angažovana.

velika šteta.
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#28 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by MMM1977 »

Chmoljo wrote: 31/05/2022 14:34 a ne bih da se pretvori tema u nešto drugo, ali posljedice korone ćemo tek da osjetimo. također, nedavno od dobrog prijatelja, prvi rođak, momku 32-33, isto srce. nije bio debeo, dijebetičar ili da je imao nekih srčanih mana...
Nisam htio o ovome pisati a odmah mi je palo na pamet. Ja u Decembru radio detaljan kardiološki i sve sa srcem bilo ok, u februaru korona a nakon toga problemi sa srcem koje do danas nisam riješio. U pravu si 100%.

A za Segmedinu, šta reći osim počivala u miru.
metal
Posts: 266
Joined: 09/06/2013 19:13

#29 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by metal »

Tuga :(

Počivala u miru
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#30 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by elk »

Odlican parlamentarac i novinarka. Cinila se i kao dobra osoba, iako je nisam poznavao. Pocivala u miru Segmedina.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#31 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by Bloo »

Hvala joj za art u ratu. I onaj veseli kviz koji smo svi pratili.
User avatar
piupiu
Posts: 16646
Joined: 05/01/2008 05:08

#32 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by piupiu »

Uh, Bože, kakav si. :(
suspect_zero
Posts: 25848
Joined: 11/10/2008 21:45

#33 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by suspect_zero »

vladimir_spajkic wrote: 31/05/2022 13:00 Znali smo se jer sam živio u njenoj blizini. Išli smo u istu školu na Hridu a ja sam 3 godine mlađi. Upamtio sam da je uvijek vodila neke priredbe u školi, zato što je vjerovatno bila rođena sa sposobnošću da bez stida i srama sa urođenim samopouzdanjem stane pred širi auditorijum. Kasnije je izrasla u ljepoticu, damu, ženu sa manirima i školovanu osobu. Iako odrastanje u onom našem okruženju nije baš ohrabrivalo takve da se razvijaju. Međutim, ona je uspjela!

A jedne stvari se posebno sjećam a to je moj prijem u Titove pionire u domu Mladih na Skenderiji jer je ona bila jedan od onih sa mikrofonom ili je bila delegirana da nešto kaže ispred naše škole. Ne sjećam se šta joj je bila uloga, samo znam da je to bila ONA.

Tuga i velika žalost!!
Da, bila je jedna od rijetkih koja je više volila da se druži sa knjigom nego vani sa nama...učenik generacije u 6.Aprilu kasnije i u Prvoj gimnaziji.
Mati joj preselila mislim da nema još ni godina, vedrinu i pozitivnost su bili naslijedili od nje.
Jedna od porodica od koje nikoga u mahali nije glava zabolila.
Ovo me baš potreslo.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#34 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by 90minut »

Chmoljo wrote: 31/05/2022 14:34 koliko znam imala je određene zdravstvene probleme, ali svakako je to držala dalje od očiju javnosti pa neka tako i ostane.

a ne bih da se pretvori tema u nešto drugo, ali posljedice korone ćemo tek da osjetimo. također, nedavno od dobrog prijatelja, prvi rođak, momku 32-33, isto srce. nije bio debeo, dijebetičar ili da je imao nekih srčanih mana...

a Segmedini laka zemlja bosanska. slagao se sa njom ili ne, nije to ni blizu većine ofucanih likova i likuša u politici. bila je onakva kakva bi političarka trebala biti - odmjerena, argumentovana, angažovana.

velika šteta.
Nikakvih tu pravila nema evo me pred 30tom vec drug i poznanik koji su mi bliski jedan problem s bubrezima i kraj drugi isto neka misterija..
Pored toga poznanika jos dosta.

To je život kakva crna korona.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#35 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by Snake Eyes »

piupiu wrote: 31/05/2022 18:23 Uh, Bože, kakav si. :(
Joj ptičice...
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#36 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by JanuaryJones »

suspect_zero wrote: 31/05/2022 20:07
vladimir_spajkic wrote: 31/05/2022 13:00 Znali smo se jer sam živio u njenoj blizini. Išli smo u istu školu na Hridu a ja sam 3 godine mlađi. Upamtio sam da je uvijek vodila neke priredbe u školi, zato što je vjerovatno bila rođena sa sposobnošću da bez stida i srama sa urođenim samopouzdanjem stane pred širi auditorijum. Kasnije je izrasla u ljepoticu, damu, ženu sa manirima i školovanu osobu. Iako odrastanje u onom našem okruženju nije baš ohrabrivalo takve da se razvijaju. Međutim, ona je uspjela!

A jedne stvari se posebno sjećam a to je moj prijem u Titove pionire u domu :( Mladih na Skenderiji jer je ona bila jedan od onih sa mikrofonom ili je bila delegirana da nešto kaže ispred naše škole. Ne sjećam se šta joj je bila uloga, samo znam da je to bila ONA.

Tuga i velika žalost!!
Da, bila je jedna od rijetkih koja je više volila da se druži sa knjigom nego vani sa nama...učenik generacije u 6.Aprilu kasnije i u Prvoj gimnaziji.
Mati joj preselila mislim da nema još ni godina, vedrinu i pozitivnost su bili naslijedili od nje.
Jedna od porodica od koje nikoga u mahali nije glava zabolila.
Ovo me baš potreslo.
:( :( :(
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#37 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by dustaban »

Ja ću reći i ono što do sad nije niko ovdje, a znam da govorim u ime SVIH nas muških 50 ++

BILI SMO ZALJUBLJENI U NJU

Počivaj u ljepoti ljepotice.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#38 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by Toto »

dustaban wrote: 31/05/2022 20:52 Ja ću reći i ono što do sad nije niko ovdje, a znam da govorim u ime SVIH nas muških 50 ++

BILI SMO ZALJUBLJENI U NJU

Počivaj u ljepoti ljepotice.
:( :( :(
kluz franjo
Posts: 6096
Joined: 26/06/2009 01:37

#39 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by kluz franjo »

Nenadano izgubiš nekog, a nisi znao koliko ti znači.
Uz ogroman osjećaj gubitka.
I tu prazninu želiš ispuniti ogromnim ličnim spomenikom.
A onda polako počneš realizirati da je taj neko, za svog života, taj spomenik u tvom srcu već napravio.
I shvatiš koliko je tvoja bol i praznina beznačajna u poređenju sa boli i prazninom koju je Segmedina ostavila u životima svojih najbližih.
Moja Segmedina,
hvala sudbini što smo se znali kao poznanici, a osjećali kao prijatelji.
Hvala ti što sve to danas prejako i preveliko boli.
Samo veliki ljudi ostavljaju veliku bol.
Hvala ti što smo se znali i što si postojala.
Bol će utihnuti, ali praznina neće.
loudness
Posts: 148
Joined: 20/11/2003 00:00

#40 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by loudness »

Jako tužno da je otišla tako lijepa mlada žena, koja je posjedovala neku vrstu gospodske elegancije, blagosti, dobrote i šarma .... .

Neka počiva u miru. :sad:

Moja dva vrlo bliska prijatelja radila su skupa s njom i Mithetom Kurspahić u tehničkoj ekipi/redakciji tadašnjeg RatArta BH RTV-a.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#41 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by duh_sa_sjekirom »

Sjećam se RatArta i uvijek nasmijanog lica...
Rahmet joj duši i neka joj je lahka zemlja bosanska...
User avatar
Ludzak
Posts: 5507
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#42 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by Ludzak »

Sjecam je se iz kviza 'Šta je, tu je'. :(
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#43 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by Truba »

Sace godina a reklama stoji ne mogu skontat od kojih izbora

Image
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#44 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by Mishelinke »

Truba wrote: 18/02/2023 09:29 Sace godina a reklama stoji ne mogu skontat od kojih izbora

Image
Izaberi čovjeka
I za mene digni glas
Ova zemlja biće do vijeka
To je zemlja za sve nas


Himna SDP-a za izbore 2018. godine. 5 godina stoji reklama.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#45 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by Truba »

RIP
godina je prošla
toska
Posts: 2991
Joined: 26/09/2016 14:08

#46 Re: Preminula Segmedina Srna-Bajramović

Post by toska »

Jedan od onih odlazaka koji nije trebao da se desi, nerazumljiv i nespojiv sa njom.

prošle godine nisam ni mogao ostaviti komentar niti uopšte pisati po forumu, čovjek ostane bez riječi
Post Reply