Premijer liga BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Didier
Posts: 2205
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#115726 Re: Premijer liga BiH

Post by Didier »

emigrazione wrote: 29/10/2020 17:45
Pa ne moze se nista porediti ni po cemu, ne samo Velez...da npr. Alija nije isprosio Grbavicu u Dejtonu tvoj Zeljeznicar bi danas bio na nivou Mosćanice, mada realno i sad nije daleko od toga, za razliku od Veleza koji je sve danas sto ima postigao sam, bez Kozarića, Koldže, budžeta i sl. I opet je stabilniji i bogatiji od vas koji ste zadnji put uzeli titulu kada si ti imao 2 godine....

Ми на нивоу Мошћанице и даље имамо више освојених трофеја од вас, и немамо ниједан додијељен.

О годинама можемо други пут, али буди сигуран да си далеко од истине.

Грбавица је и прије рата била наш стадион, Бијели Бријег никад у повијести није био Вележов, него искључиво градски.
Crvena Tifoza
Posts: 10625
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#115727 Re: Premijer liga BiH

Post by Crvena Tifoza »

Didier wrote: 29/10/2020 18:07
Crvena Tifoza wrote: 29/10/2020 18:05
Koliko je gluposti napisano na jednom mjestu.
Čuj to da Hrvati ne mogu igrati za Velež. :lol:

Da se nije u Dejtonu vratila Grbavica, sad bi sigurno pričali kako Slavija ima više onoga što je Željo prije imao. :-)
Који су то Хрвати играли за Вележ послије рата? Колико њих? Ко сада игра?
Jel se računaju samo Hrvati iz Hrvatske ili se broje i katolici? :)
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#115728 Re: Premijer liga BiH

Post by avetinja »

Crvena Tifoza wrote: 29/10/2020 18:00
avetinja wrote: 29/10/2020 16:53 Velež može imati respekt zbog tradicije, ali on je prosječan klub. Od tradicije se ne živi. To šta je bilo prije 30 godina danas nije bitno.
Koji je to BiH klub uradio nešto vrijedno spomena u zadnjih 30 godina?
Željo, Sarajevo i Zrinjski. Iako se vrijednosti mogu razlikovati od toga šta pojedina osoba smatra pod vrijednostima. Prije svega trebate osvajati trofeje i izlaziti u Evropu da bi mogli pričati o uspjesima. Ne možete biti 30+ godina bez trofeja u ligi gdje je svako mogao osvojiti trofej i nazivati se velikanima. Jeste velikani za bh područje ako se računa samo bivša Jugoslavija, ali ako gledamo cjelokupnu sliku nema šanse.
User avatar
LSD
Posts: 27287
Joined: 24/07/2007 08:26

#115729 Re: Premijer liga BiH

Post by LSD »

Crvena Tifoza wrote: 29/10/2020 18:05

Da se nije u Dejtonu vratila Grbavica, sad bi sigurno pričali kako Slavija ima više onoga što je Željo prije imao. :-)
:lol: :lol: kako ih pitari nafuraju da pišu ovakve besmislice :mrgreen: sami ovo ne bi nikad skontali :-)
Crvena Tifoza
Posts: 10625
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#115730 Re: Premijer liga BiH

Post by Crvena Tifoza »

LSD wrote: 29/10/2020 18:13
Crvena Tifoza wrote: 29/10/2020 18:05

Da se nije u Dejtonu vratila Grbavica, sad bi sigurno pričali kako Slavija ima više onoga što je Željo prije imao. :-)
:lol: :lol: kako ih pitari nafuraju da pišu ovakve besmislice :mrgreen: sami ovo ne bi nikad skontali :-)
Da svakako. Jbg kad pljujete na svakom koraku.
Multitalent
Posts: 48
Joined: 07/10/2020 09:56

#115731 Re: Premijer liga BiH

Post by Multitalent »

Didier wrote: 29/10/2020 17:13
emigrazione wrote: 29/10/2020 16:57
Čitava jedna regija, koja nije mala, je skoro stotinu godina učila igrati lopte uz Velež i pomoću Veleža izgradila poseban smisao za tu igru koju je danasnji Zrinjski samo preuzeo...to znanje prenosilo se i prenosi diljem planete zemlje i jako je trazeno...mislim preglupo je objasnjavati sta je Velez i kakav je znacaj tog kluba za beha pa i evropski fudbal, od kako je fudbalska krpenjača stigla u ovu zemlju pa do danasnjeg dana....
Вележ некад и Вележ сад се не могу поредити ни по чему.

Зрињски има много више од онога што је Вележ некад имао, од тога да за Зрињски играју сви, а за Вележ Хрвати не могу, па све до побједничког менталитета, спортског духа и свега осталог што Вележ више нема.

Вележу је увијек неко други крив, никад они нису сами, а причају приче како су независни, само своји, бла бла бла, док у исто вријеме годинама лажу да је стадион био њихов, а не градски.

Зрињски нажалост има навијаче усташе, и то је једна велика мрља, али клуб као клуб је скроз друга прича.

О броју трофеја да не говоримо, добро је неко изнад рекао, од прошлости се не живи, али и ту је Зрињски урадио више за пола времена које је имао Вележ.
Ti izgleda bas želiš da postaneš najmrži forumaš ovdje. Hajde sto pises gluposti vec ih pokušavaš i opravdati. Samo naprijed. Cirilica dovoljno govori o tebi
Crvena Tifoza
Posts: 10625
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#115732 Re: Premijer liga BiH

Post by Crvena Tifoza »

avetinja wrote: 29/10/2020 18:10
Crvena Tifoza wrote: 29/10/2020 18:00
avetinja wrote: 29/10/2020 16:53 Velež može imati respekt zbog tradicije, ali on je prosječan klub. Od tradicije se ne živi. To šta je bilo prije 30 godina danas nije bitno.
Koji je to BiH klub uradio nešto vrijedno spomena u zadnjih 30 godina?
Željo, Sarajevo i Zrinjski. Iako se vrijednosti mogu razlikovati od toga šta pojedina osoba smatra pod vrijednostima. Prije svega trebate osvajati trofeje i izlaziti u Evropu da bi mogli pričati o uspjesima. Ne možete biti 30+ godina bez trofeja u ligi gdje je svako mogao osvojiti trofej i nazivati se velikanima. Jeste velikani za bh područje ako se računa samo bivša Jugoslavija, ali ako gledamo cjelokupnu sliku nema šanse.

Šta su te tri ekipe uradile van granica BiH od rata na ovamo? Svake godine nekakve priče o Evropi, i na kraju uvjek jedno veliko ništa.
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#115733 Re: Premijer liga BiH

Post by avetinja »

Crvena Tifoza wrote: 29/10/2020 18:16 Šta su te tri ekipe uradile van granica BiH od rata na ovamo? Svake godine nekakve priče o Evropi, i na kraju uvjek jedno veliko ništa.
Zašto spominjati uspjehe van BiH kada vi niste ni to uradili? Eto, Željo i Sarajevo bili su na korak od grupne faze, nekoliko puta izbacili jačeg protivnika, imali par solidnih rezultata.
Crvena Tifoza
Posts: 10625
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#115734 Re: Premijer liga BiH

Post by Crvena Tifoza »

avetinja wrote: 29/10/2020 18:18
Crvena Tifoza wrote: 29/10/2020 18:16 Šta su te tri ekipe uradile van granica BiH od rata na ovamo? Svake godine nekakve priče o Evropi, i na kraju uvjek jedno veliko ništa.
Zašto spominjati uspjehe van BiH kada vi niste ni to uradili? Eto, Željo i Sarajevo bili su na korak od grupne faze, nekoliko puta izbacili jačeg protivnika, imali par solidnih rezultata.

Zašto ne spominjati uspjehe van BiH? U svakoj diskusiji o Evropi samo se spominju klubovi iz SA i Borac. Drugima se ne daje nikakva šansa. Šta fali da i Velež ode u Evropu ako tu uspije izboriti na kraju prvenstva? Siguran sam da se neće ništa više osramotiti od dosadašnjih BiH predstavnika u Evropi.
Što se tiče titula, doći će i to vremenom. Ništa se ne brinite o Veležovoj budućnosti. Korak po korak.
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#115735 Re: Premijer liga BiH

Post by avetinja »

Crvena Tifoza wrote: 29/10/2020 18:26 Zašto ne spominjati uspjehe van BiH? U svakoj diskusiji o Evropi samo se spominju klubovi iz SA i Borac. Drugima se ne daje nikakva šansa. Šta fali da i Velež ode u Evropu ako tu uspije izboriti na kraju prvenstva? Siguran sam da se neće ništa više osramotiti od dosadašnjih BiH predstavnika u Evropi.
Što se tiče titula, doći će i to vremenom. Ništa se ne brinite o Veležovoj budućnosti. Korak po korak.
Ja sam se nadovezao na raspravu o tome da li je Velež gigant i iznio svoje mišljenje. Zato mislim da je nepotrebno govoriti o uspjesima u Evropi kada ni domaća takmičenja niste apsolvirali. Za naše uslove u okviru BiH ta tri kluba su uradili velike stvari. Isto tako sam pohvalio vas za stadion.
Meni ne smeta ništa, ali to je druga tema, možemo i o tome. Niko vama ne brani ništa, ali jednostavno su u fokusu rasprave ekipe koje su i prije imale nastupe u Evropi. Uključite se nekada Bazinga, ti i još neko ko navija za Velež pa ćemo raspravljati i o vama, nikakav problem.
Podržavao sam Olimpik, Radnik i Slobodu kada su igrali Evropu jer su bili neovi likovi na sceni, tako da nemam sa time problema.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#115736 Re: Premijer liga BiH

Post by plain vanilla »

I Sliskovic je igrao u "seljackom" Velezu :oops:

Jbt kakvi su to kompleksi kad se dovedes u situaciju da nicim izazvan nazivas seljackim klub s tradicijom, a velicas Zrinjski.

Ebo te Zrinjski, et
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#115737 Re: Premijer liga BiH

Post by emigrazione »

Didier wrote: 29/10/2020 18:09
emigrazione wrote: 29/10/2020 17:45
Pa ne moze se nista porediti ni po cemu, ne samo Velez...da npr. Alija nije isprosio Grbavicu u Dejtonu tvoj Zeljeznicar bi danas bio na nivou Mosćanice, mada realno i sad nije daleko od toga, za razliku od Veleza koji je sve danas sto ima postigao sam, bez Kozarića, Koldže, budžeta i sl. I opet je stabilniji i bogatiji od vas koji ste zadnji put uzeli titulu kada si ti imao 2 godine....

Ми на нивоу Мошћанице и даље имамо више освојених трофеја од вас, и немамо ниједан додијељен.

О годинама можемо други пут, али буди сигуран да си далеко од истине.

Грбавица је и прије рата била наш стадион, Бијели Бријег никад у повијести није био Вележов, него искључиво градски.
Nemate prebroji ako ne vjerujes...politickom odlukom ste dobili ono sto je Velezu oduzeto i zbog cega pokusavas da ih ponizis, politickom odlukom vam je renoviran stadion, a Velezu nije, politickom odlukom ste na budzetu, a Velez nije, sa stadiona vam vise predizborni plakati SDA stranke, Velezu ne...i na Grbavici je do Dejtona postojao Zeljeznicar, pravno pitanje je ko je istjeran odatle...
Crvena Tifoza
Posts: 10625
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#115738 Re: Premijer liga BiH

Post by Crvena Tifoza »

avetinja wrote: 29/10/2020 18:06 Željo bi opet imao alternativu u vidu Koševa, ali to je priča šta bi bilo kada bi bilo. U suštini Zrinjski ima veoma bogatu historiju. Najstariji su klub u BiH. Osnovani su u kulturnom društvu, dok je Velež osnovan na poljani. Prije Drugog svjetskog rata imali su bogatiju historiju nego Velež i više pobjeda u derbijima. Bezveze je da nekome nešto osporavate samo zato što ga mrzite ili što više volite njegov rivala. Ja gledam sa realne strane. Onda je došao rat, prvo jedan pa drugi, i zna se šta je bilo. Ono što se za sadašnjost može reći je to da Zrinjskom treba skinuti kapu na tri uzastopne titule. Bilo je tu sudijskih grešaka, ali imali su kontinuitet. Uz to su ekipa koja odlično predstavlja BiH u Evropi. Veležu isto tako za stadion. Ne bih baš rekao da se Velež sam bori. Guraju njih političke stranke, jer je Velež idealan kandidat za sakupljanje izbornih poena, a i jeda simbol otpora u Mostaru.
Ne znam otkud crpis svoje informacije, ali eto recimo Velez je u prvih postojanja 12/13 godina bio 4 puta prvak grada Mostara, dok to nije slucaj sa Zrinjskim. Isto tako Zrinjski i nema bas nekih nastupa van Mostara do skoro prije drugog svjetskog. Zato zaista nisam siguran o kakvoj bogatoj historii je rijec prije drugog svjetskog rata.
Velez guraju politicke stranke? Sigurno je dosla SDA i napravila Velezu stadion. :-) Ako ikoga guraju politicke stranke to je Zrinjski, sto se moze vidjeti kako su pali nekoj stvari za usi otkad se ugasio Aluminijski.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8582
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#115739 Re: Premijer liga BiH

Post by Pitar sa Kariba »

Ma dobro cinjenica je da je Velez nekada bio gospodski klub, klub drugova i imali su se cime ponositi. Nazalost sada ih kompleksi udaraju i vode totalno razlicitu politiku od onoga cega se kao drze.
RA svaka cast, Velez i uprava seljacine sa dna kace, Zrinjski su za njih.... Plemici?!
Crvena Tifoza
Posts: 10625
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#115740 Re: Premijer liga BiH

Post by Crvena Tifoza »

Pitar sa Kariba wrote: 29/10/2020 19:37 Ma dobro cinjenica je da je Velez nekada bio gospodski klub, klub drugova i imali su se cime ponositi. Nazalost sada ih kompleksi udaraju i vode totalno razlicitu politiku od onoga cega se kao drze.
RA svaka cast, Velez i uprava seljacine sa dna kace, Zrinjski su za njih.... Plemici?!
O kakvim je kompleksima rijec?
Zasto su ljudi iz uprave Veleza seljaci sa dna kace? O kome je rijec? Direktoru, treneru?
Ne znam koji se to klub u BiH moze pohvaliti nekom gospodom u upravi.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#115741 Re: Premijer liga BiH

Post by Raigor Stonehoof »

plain vanilla wrote: 29/10/2020 19:04 I Sliskovic je igrao u "seljackom" Velezu :oops:

Jbt kakvi su to kompleksi kad se dovedes u situaciju da nicim izazvan nazivas seljackim klub s tradicijom, a velicas Zrinjski.

Ebo te Zrinjski, et
Kompleksi vanilo moja, izbili im dvije titule iz ruku pa jedu muda omalovazavajuci drugi po velicini klub u BiH. Jos jedna karakteristika zeljinog DNK.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8582
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#115742 Re: Premijer liga BiH

Post by Pitar sa Kariba »

Crvena Tifoza wrote: 29/10/2020 19:49 O kakvim je kompleksima rijec?
Zasto su ljudi iz uprave Veleza seljaci sa dna kace? O kome je rijec? Direktoru, treneru?
Ne znam koji se to klub u BiH moze pohvaliti nekom gospodom u upravi.
Kompleksi nize vrijednosti. Kako nisu seljacine jedine prave dokazane prijatelje (ne samo sportske) ste pokusali (da izvine @vanilla) jebati. Da smo Zrinjski pitali da nam odgode utakmicu koja nam moze donijeti milione i iskorak pristali bi bez rijeci. U to sam uvjeren 100%. A vi, namjerno kazem vi, jer ste svi podrzali odluku i rukovodstvo i navijaci jedva docekali da vas "molimo" da se mozete pokazati "vaznim". Sreca Sabrina ima muda (da @vanilla opet izvini :mrgreen: ) pa ce vam se vratiti kad tad.
Sto se mene tice, "gavrilo" je sve korektno napisao.
Crvena Tifoza
Posts: 10625
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#115743 Re: Premijer liga BiH

Post by Crvena Tifoza »

Pitar sa Kariba wrote: 29/10/2020 19:58
Crvena Tifoza wrote: 29/10/2020 19:49 O kakvim je kompleksima rijec?
Zasto su ljudi iz uprave Veleza seljaci sa dna kace? O kome je rijec? Direktoru, treneru?
Ne znam koji se to klub u BiH moze pohvaliti nekom gospodom u upravi.
Kompleksi nize vrijednosti. Kako nisu seljacine jedine prave dokazane prijatelje (ne samo sportske) ste pokusali (da izvine @vanilla) jebati. Da smo Zrinjski pitali da nam odgode utakmicu koja nam moze donijeti milione i iskorak pristali bi bez rijeci. U to sam uvjeren 100%. A vi, namjerno kazem vi, jer ste svi podrzali odluku i rukovodstvo i navijaci jedva docekali da vas "molimo" da se mozete pokazati "vaznim". Sreca Sabrina ima muda (da @vanilla opet izvini :mrgreen: ) pa ce vam se vratiti kad tad.
Sto se mene tice, "gavrilo" je sve korektno napisao.
To je znaci caka. Seljacine sa dna kace jer nisu pristali na odgadjanje utakmice. :-) Nas nijedan klub nema sta traziti u Evropi, ni sanjati nekakve podvige sve dok se traze nekakva odgadjanja utakmica i slicno. Onda su igraci apsolutni invalidi ako nisu u stanju iznijeti dvije utakmice u pet dana. O cemu onda pricamo ovdje? Kakva je ovo liga? Skup penzionera. Kao da su se spremali za Barcelonu pa im treba odgoditi, da mogu provesti sto vise slobodnog vremena po shishama. :-)
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8582
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#115744 Re: Premijer liga BiH

Post by Pitar sa Kariba »

Nije to caka. Ljude po djelima treba cijeniti. Djela druze, zato ste od velikana dosli do prigradskog klubica.
Sto ne znaci da necete vratiti staru slavu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55673
Joined: 15/12/2008 16:53

#115745 Re: Premijer liga BiH

Post by ultima_palabra »

Nemam neku ljubav prema Velezu, ali svidja mi se Dudic i njegov pristup. Covjek gleda interese svoje ekipe i nije ga strah udariti na dva kluba koja drmaju savezom (Borac i Sarajevo). Imat ce problema zbog toga, ali je stekao simpatije kod dosta ljudi.

Ove sezone smo odigrali dvije dobre i muske utakmice bez seljackih folova i bez ikakvih repova.
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#115746 Re: Premijer liga BiH

Post by Ricken »

Veličinu kluba čini prije svega regija koju pokriva, strast sa kojom se navija, historija i tradicija. Za Velež se nikad nije navijalo samo u Mostaru. Ja u porodici imam Tuzlaka i Sarajlija koji su vatreni navijači Veleža. Znam jako puno ljudi kojima je Velež u srcu, a nemaju vezu sa regijom Mostar - Konjic. Za Velež se navija sa posebnom strašću i takav klub ne može biti mali i određen na samo jedan mali prostor.

Kad Zrinjski postigne to, možemo ih uspoređivati. Također, mislim da je nedavno objavljen podatak o najupsješnijim klubovima u Europi. Čini mi se da se spominje Velež.

Ja sam pasionirani navijač Željezničara, a Velež mi je odmah iza. Cijenitii Velež u posljeratnom periodu, u odnosu na Zrinjski, pa moraš biti ili neinformisan ili maliciozan. Toliko od mene na ovu temu.
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#115747 Re: Premijer liga BiH

Post by Ricken »

Pitar sa Kariba wrote: 29/10/2020 20:10 Nije to caka. Ljude po djelima treba cijeniti. Djela druze, zato ste od velikana dosli do prigradskog klubica.
Sto ne znaci da necete vratiti staru slavu.
Čim vama udovolje onako kako očekujete :lol: :lol: :lol: Pa nisu papci. :D
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#115748 Re: Premijer liga BiH

Post by perscitus »

Neki (p)ostaju ko prekodrinski Vlasi, što vrijeme više prolazi to je mit o Kosovu veći. O kakvoj mi fudbalskoj tradiciji pričamo na ovim prostorima prije svjetskih ratova? Par utakmica godišnje po šumarcima, pašnjacima, šibljacima i šljivicima sa kojekakvim Trojama, Špartama, Barakhobama, se porede sa godinama kada su Vaha, Hadžiabdić, Bajević, Tuce, Kodro, žarili i palili po Jugi. Nemojte ljudi zajebavati, kakav crni Zrinjski. Nismo mi iz Argentine ili Engleske, zna se kad se fudbal igrao, i zato će Sloboda, Velež, Borac, biti veliki timovi, za naše uslove naravno, a ne Zrinjski, Tuzla City, Slavija etc.
Crvena Tifoza
Posts: 10625
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#115749 Re: Premijer liga BiH

Post by Crvena Tifoza »

Znači ‘ćerat ćemo se’. :D

Evo recimo HNL, njihovi klubovi bilježe daleko bolje rezultate u Evropi od naših. Koliko često se kod njih odgađaju utakmice zbog takmičenja u Evropi?
Izgleda da je našu ligu najbolje početi sredinom septembra. Da se niko ne ljuti.
Crvena Tifoza
Posts: 10625
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#115750 Re: Premijer liga BiH

Post by Crvena Tifoza »

ultima_palabra wrote: 29/10/2020 20:23 Nemam neku ljubav prema Velezu, ali svidja mi se Dudic i njegov pristup. Covjek gleda interese svoje ekipe i nije ga strah udariti na dva kluba koja drmaju savezom (Borac i Sarajevo). Imat ce problema zbog toga, ali je stekao simpatije kod dosta ljudi.

Ove sezone smo odigrali dvije dobre i muske utakmice bez seljackih folova i bez ikakvih repova.
Pošteno.
Locked