Premijer liga BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#101 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Maharadza »

AcaLukas wrote:Nesvidja mi se ova mrznja prema fudbalu u manjim sredinama, tkz. provincijama. Pa nasi Zavidovici su nam dali najboljeg igraca i jedinog trenera koji je nas odveo na SP, po cemu sada oni nezasluzuju nadu da im klub igra u Prvoj Ligi?

Ima jos primjera, Vlasenica dala Ibisevica, Zvornik Salihovica, Bicakcica, Jablanica Salihamidzica i Teletovica, Kolasinac iz Capljine, itd. Pa vise je reprezentativaca doslo iz malog gradica na Drini nego iz jebene Tuzle ali eto stvorit cemo ligu s 4 kluba iz Sarajeva, 2 iz Tuzle iz Zenice a ostali nek se jebu..

Pa otkad Krajina nema svog kluba u Premijer Ligi? Nema vise ni Jedinstva, a prije je i Cazin imao svoju ekipu..
Pa ko je za to kriv?! Opet Sarajevo?! paglu logike... :shock: :lol: :lol: :lol:

PS. Ne brini, Akademija FKS će sve što valja pokupiti a već sada imamo zavidan broj mladih talenata iz svih krajeva BiH - informiši se prije nego gluposti valjaš! :wink:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#102 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Charuga »

AcaLukas wrote:Nesvidja mi se ova mrznja prema fudbalu u manjim sredinama, tkz. provincijama. Pa nasi Zavidovici su nam dali najboljeg igraca i jedinog trenera koji je nas odveo na SP, po cemu sada oni nezasluzuju nadu da im klub igra u Prvoj Ligi?

Ima jos primjera, Vlasenica dala Ibisevica, Zvornik Salihovica, Bicakcica, Jablanica Salihamidzica i Teletovica, Kolasinac iz Capljine, itd. Pa vise je reprezentativaca doslo iz malog gradica na Drini nego iz jebene Tuzle ali eto stvorit cemo ligu s 4 kluba iz Sarajeva, 2 iz Tuzle iz Zenice a ostali nek se jebu..

Pa otkad Krajina nema svog kluba u Premijer Ligi? Nema vise ni Jedinstva, a prije je i Cazin imao svoju ekipu..
:mrgreen: :mrgreen:

Tebe niko ne razumije na ovom forumu, najbolje ti je da se primiriš neko vrijeme ... 8-)
neJbzid
Posts: 216
Joined: 22/08/2012 23:19
Location: tranzit....

#103 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by neJbzid »

savez teba donijeti odluku o krajnjem smanjenu lige i postaviti rok..recimo za dvije sezone ce biti tu 10 klubova koji ce morati ispunjavati te i te uslove...slijedece godine izbaciti 5 klubova jedan ulazi (prvak fbih i rs-a razigravaju)..

prvo bitna cinjenica je sta sa dvije pauze..po meni idealno bi bilo da liga zavrsava u krajem maja, krece krajem juna znaci ljeta pauza bi bila max 3 sedmice..prvo ljeti je uvijek sve posjecenije, tu je i dijaspora koja bi rado pogledala utakmice PL i u junu i augustu bi stadioni bili puniji garantujem...
u godinama ep i sp malo samo korigovat kraj i pocetak...

drugo: infrastruktura..svaki stadion da ima min 5k sjedecih mjesta..odvojevu tribinu za gostujuce navijace..reflektori jer bi se ljeti utakmice morale igrati u nocnom terminu..(sta ako je u mostaru +40 neka igra u 22h utakmicu..)
ligu igrati do decembrai pocinjati u martu..jer realno jos smo daleko od toga da pravimo terene koji ce izdrzati minuse, kise, snjegove..

trece: svaki klub mora imati odredjen procenat domacih igraca od tog procenta uzeti i neki koji ce biti iz njihove skole fudbala, tako da se klubovi natjeraju da rade sa mladima..

ovakav slican plan napraviti reci od te i te sezone krece prezentovati klubovima i izvolite ko moze moze..ko ne moze ima liga federacije i rs-a ili kantonalne..

jednostavno za boje sutra nogometa/fudbala u BiH neminovno je ovo uraditi planski i ocekivati pomake u kvaliteti za nekih 5 sezona..

sve je do saveza..
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#104 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Logovan »

AcaLukas wrote:Nesvidja mi se ova mrznja prema fudbalu u manjim sredinama, tkz. provincijama. Pa nasi Zavidovici su nam dali najboljeg igraca i jedinog trenera koji je nas odveo na SP, po cemu sada oni nezasluzuju nadu da im klub igra u Prvoj Ligi?

Ima jos primjera, Vlasenica dala Ibisevica, Zvornik Salihovica, Bicakcica, Jablanica Salihamidzica i Teletovica, Kolasinac iz Capljine, itd. Pa vise je reprezentativaca doslo iz malog gradica na Drini nego iz jebene Tuzle ali eto stvorit cemo ligu s 4 kluba iz Sarajeva, 2 iz Tuzle iz Zenice a ostali nek se jebu..

Pa otkad Krajina nema svog kluba u Premijer Ligi? Nema vise ni Jedinstva, a prije je i Cazin imao svoju ekipu..
Na kojim si ti drogama dječače... :(
User avatar
phillie
Posts: 9356
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#105 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by phillie »

Ma treba ovo rezati, pa makar Celik ispao (iako nece). Ili da se reze po plasmanu, ili da Savez postuje neke osnovne kriterije sto se tice infrastrukture...jbg, ne moze se desavati da na utakmicama najviseg ranga, kad lopta ode komsiji u njivu, on je isjece cakijom, i tako tri puta. :D Nemas normalan stadion, imas livadu sa 4 direka? mars iz Premijer Lige. Isto tako gledati i poslovanje klubova (doduse bolna tacka 90% klubova)....uz ovo skracivanje, jos vecu paznju obratiti na omladinske pogone u klubovina i pokusati dovesti sto strucnije ljude...
User avatar
LSD
Posts: 27274
Joined: 24/07/2007 08:26

#106 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by LSD »

Zastozato wrote:Osim odavno govori da ligu treba smanjiti, tako da slobodno mozete dodati tu i Zelju.
Osim je još prije 3 godine govorio javno, kumio, molio da se skrati liga :!: ....ali tad su svi kurvanjski šutili i gledali svoje sitne interese ;-) heheh koji je to hinjaluk

e sad Osima boli spolovilo za skracenje lige, a ovi sa naknadnom pameti nek sad prave cirkus od sebe sa svojim prijedlozima....dakle, da Bog da se liga uduplala i bila sa 30 klubova
User avatar
ZonFon
Posts: 2120
Joined: 17/11/2013 01:58

#107 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by ZonFon »

LSD wrote:
Zastozato wrote:Osim odavno govori da ligu treba smanjiti, tako da slobodno mozete dodati tu i Zelju.
Osim je još prije 3 godine govorio javno, kumio, molio da se skrati liga :!: ....ali tad su svi kurvanjski šutili i gledali svoje sitne interese ;-) heheh koji je to hinjaluk

e sad Osima boli spolovilo za skracenje lige, a ovi sa naknadnom pameti nek sad prave cirkus od sebe sa svojim prijedlozima....dakle, da Bog da se liga uduplala i bila sa 30 klubova
Moze li izvor, neka stranica, link, video ako nije frka?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#108 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by jeza u ledja »

Logovan wrote:
AcaLukas wrote:Nesvidja mi se ova mrznja prema fudbalu u manjim sredinama, tkz. provincijama. Pa nasi Zavidovici su nam dali najboljeg igraca i jedinog trenera koji je nas odveo na SP, po cemu sada oni nezasluzuju nadu da im klub igra u Prvoj Ligi?

Ima jos primjera, Vlasenica dala Ibisevica, Zvornik Salihovica, Bicakcica, Jablanica Salihamidzica i Teletovica, Kolasinac iz Capljine, itd. Pa vise je reprezentativaca doslo iz malog gradica na Drini nego iz jebene Tuzle ali eto stvorit cemo ligu s 4 kluba iz Sarajeva, 2 iz Tuzle iz Zenice a ostali nek se jebu..

Pa otkad Krajina nema svog kluba u Premijer Ligi? Nema vise ni Jedinstva, a prije je i Cazin imao svoju ekipu..
Na kojim si ti drogama dječače... :(
Ali vrhunac mi je ovo za Zavidovice i "jedinog trenera koji nas je odveo na SP", a frajer sedmicama visio na onoj temi o Papetu i nema kakvom psovkom i uvredom se nije sjetio da ga nazove. :lol:
User avatar
Obuca9
Posts: 9627
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#109 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Obuca9 »

Čekaj, vi stvarno ozbiljno shvatate čovjeka koji je promjenio deset nickova na ovom forumu, predstavljajući se kao navijač Olimpika, a ustvari je navijač Željezničara?
jasmin93
Posts: 250
Joined: 04/10/2009 21:05
Location: Sarajevo

#110 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by jasmin93 »

"Ključevi" određuju sudbinu fudbala u BiH

http://sport033.com/kljucevi-odreduju-s ... ala-u-bih/
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#111 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Logovan »

Obuca9 wrote:Čekaj, vi stvarno ozbiljno shvatate čovjeka koji je promjenio deset nickova na ovom forumu, predstavljajući se kao navijač Olimpika, a ustvari je navijač Željezničara?
Tek kada sam kliknuo submit, vidio sam o kome je riječ. :D
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#112 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by nosara »

Puno je 12 klubova... Mi, celik, velez, bojac, siroki, zrinja, slavija, olimpic, jos jedan iz rs, sloboda... To bi bilo 10... Mjera...


:D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#113 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Tomahawk11 »

Kakvo je stanje, puno je i 10. Neki prave privatne lige trpajuci u iste Celik ili, pogotovo, Slobodu. Nije ovo vise Yuga niti su to ti isti klubovi. Od imena se ne zivi.
Kako ces staviti jednu Slobodu, a izbaciti, recimo, Vitez ili Travnik koji su ispred njih na tabeli?
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#114 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Logovan »

Tomahawk11 wrote:Kako ces staviti jednu Slobodu, a izbaciti, recimo, Vitez ili Travnik koji su ispred njih na tabeli?
Ne shvataj ga ozbiljno, kompleksaš je to. Vidiš da Sarajevo nije napisao.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#115 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Tomahawk11 »

Logovan wrote:
Tomahawk11 wrote:Kako ces staviti jednu Slobodu, a izbaciti, recimo, Vitez ili Travnik koji su ispred njih na tabeli?
Ne shvataj ga ozbiljno, kompleksaš je to. Vidiš da Sarajevo nije napisao.
Nisam se ni ni obazirao na njegov post. Ima ih dosta sto post nakucaju 5-6 klubova s vrha i Celik i Sloboda. Nemam nista ni protiv koga, al ne pravi se liga na osnovu nekih starih zasluga.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#116 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by nosara »

Logovan wrote:
Tomahawk11 wrote:Kako ces staviti jednu Slobodu, a izbaciti, recimo, Vitez ili Travnik koji su ispred njih na tabeli?
Ne shvataj ga ozbiljno, kompleksaš je to. Vidiš da Sarajevo nije napisao.
Vidi stvarno... Do mene... :D
Tyke
Posts: 2621
Joined: 23/02/2012 05:44

#117 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Tyke »

Tomahawk11 wrote:Kakvo je stanje, puno je i 10. Neki prave privatne lige trpajuci u iste Celik ili, pogotovo, Slobodu. Nije ovo vise Yuga niti su to ti isti klubovi. Od imena se ne zivi.
Kako ces staviti jednu Slobodu, a izbaciti, recimo, Vitez ili Travnik koji su ispred njih na tabeli?
I tvoj post zvuci neozbiljno, ako pricamo o kvaliteti lige u buducnosti, sa igrackog, finansijskog i svakog drugog aspekta. A ne mozes suditi po trenutnoj tabeli, koja je ogledalo polusezone i nije konacna.
Pomenuti Vitez igra tek 2. sezonu i to im je historijski plasman, wow. Imali smo mi, ne tako davno, jednu Modricu koja je osvojila PL, ili nesto ranije Leotar. Sve ovo prezalosno zvuci.
I Pirota i stadion u Vitezu imaju cca 5000 mjesta, po meni nedovoljno. Vitezov pasnjak ne zelim ni komentarisati.

Sloboda je medju najposjecenijim stadionima ove sezone, a jos igraju katastrofalno. Zamisli tek kada bi se podigla kvaliteta lige i kvaliteta Celika, Slobode i jos par klubova, prosjek u ligi bi bio nekih 8.000, a to vec lijepo zvuci. Nadam se skorijem povratku i Jedinstva.

Neka u ligi ostanu najbolji, i ja sam za to, ali je bespotrebno omalovazavanje Celika i Slobode, naustrb jednog Viteza i njima slicnih. Kakva bi bila liga u bivsoj jugoslaviji da je tu igrao jedan Travnik, Vitez, ili neki njihovi timosi sa pasnjaka. Ma dajte ba, samo neka se poostre kriteriji za PL, za sve jednaki, pa cemo vidjeti gdje ce se igrati fudbal. Tamo gdje se oduvijek i igrao.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#118 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Charuga »

Tyke wrote:Sloboda je medju najposjecenijim stadionima ove sezone, a jos igraju katastrofalno.
To je ove sezone, nakon povratka u PL i priča kako se napada vrh tabele i Evropa. Poštujem, i to je odlično s obzirom na posječenost ostalih stadiona i zasičenost ljudi "kvalitetom" fudbala. Koliko je bilo u sezonama prije ispadanja?

Žalosno je to sve. Pa i Željo je u prvoj sezoni Amarovog povratka imao 7-8.000 ljudi po utakmici a onda je posjeta počela rapidno opadati i sad smo došli u situaciju da imaš opet onih 1.500-2.000 bolesnika.

Sarajevo ima sve, odlične uslove, odlične plate, odlične igrače za ove lige pa opet 1.500-2.000 ljudi.

Drugo, kad se priča o ekipama koje bi trebale da čine tu neku novu, zamišljenu, ligu 12 bezveze je rasprava oko toga ko bi trebao biti u njoj. Sve po zaslugama, kako je ko plasiran tako i neka igra. Ako ove sezone ide smanjivanje za dvije ekipe moralo bi se računati i na dvije ekipe iz nižih liga. U principu trebale bi ispasti četri ekipe a uči dvije i onda bi imali 14 ekipa. Znači da bi ispale ekipe na pozicijama broj 13, 14, 15, 16 pa kako god da se zovu te ekipe i kakva god da im je istorija. To je jedino pravedno rješenje, a ne da se pravi liga 12 od ekipa koje imaju tradiciju. Ne igra tradicija nego trenutni plasman.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#119 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by todd_smith »

jebi ga zima je, nece raja da se mrzne
Tyke
Posts: 2621
Joined: 23/02/2012 05:44

#120 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Tyke »

Charuga wrote:
Tyke wrote:Sloboda je medju najposjecenijim stadionima ove sezone, a jos igraju katastrofalno.
To je ove sezone, nakon povratka u PL i priča kako se napada vrh tabele i Evropa. Poštujem, i to je odlično s obzirom na posječenost ostalih stadiona i zasičenost ljudi "kvalitetom" fudbala. Koliko je bilo u sezonama prije ispadanja?

Žalosno je to sve. Pa i Željo je u prvoj sezoni Amarovog povratka imao 7-8.000 ljudi po utakmici a onda je posjeta počela rapidno opadati i sad smo došli u situaciju da imaš opet onih 1.500-2.000 bolesnika.

Sarajevo ima sve, odlične uslove, odlične plate, odlične igrače za ove lige pa opet 1.500-2.000 ljudi.

Drugo, kad se priča o ekipama koje bi trebale da čine tu neku novu, zamišljenu, ligu 12 bezveze je rasprava oko toga ko bi trebao biti u njoj. Sve po zaslugama, kako je ko plasiran tako i neka igra. Ako ove sezone ide smanjivanje za dvije ekipe moralo bi se računati i na dvije ekipe iz nižih liga. U principu trebale bi ispasti četri ekipe a uči dvije i onda bi imali 14 ekipa. Znači da bi ispale ekipe na pozicijama broj 13, 14, 15, 16 pa kako god da se zovu te ekipe i kakva god da im je istorija. To je jedino pravedno rješenje, a ne da se pravi liga 12 od ekipa koje imaju tradiciju. Ne igra tradicija nego trenutni plasman.
Naravno, neka trenutno najbolji igraju u PL, ali u ligi 12 sigurno bi posjecenost bila bolja. A stadion od mogucih maksimalno 5k gledalaca sumnjam da ce zadovoljiti sve uslove, ako oni budu realni po principu podizanja kvalitete lige, stadiona, organizavije i ostalog.
Nece ljudi da placaju ulaznice kada nemaju sta vidjeti, organizacija ko dlake, kvalitet fudbala je dno-dna, ne nude nam nista, realno.

A nema sanse da ove sezone izbace 4 tima, a ubace 2, jer ne mozes na pola sezone donositi takve odluke. Te odluke trebaju da stupe na snagu prije pocetka predstojece sezone pa da se svi timovi igracki pripreme, da im se dostave uslovi koji zadovoljavaju kriterije igranja PL i dadne im se prostor za ispunjavanje tih kriterija. Valjda je tako fer.
Last edited by Tyke on 27/11/2014 15:34, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#121 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Tomahawk11 »

Tyke wrote:
Tomahawk11 wrote:Kakvo je stanje, puno je i 10. Neki prave privatne lige trpajuci u iste Celik ili, pogotovo, Slobodu. Nije ovo vise Yuga niti su to ti isti klubovi. Od imena se ne zivi.
Kako ces staviti jednu Slobodu, a izbaciti, recimo, Vitez ili Travnik koji su ispred njih na tabeli?
I tvoj post zvuci neozbiljno, ako pricamo o kvaliteti lige u buducnosti, sa igrackog, finansijskog i svakog drugog aspekta. A ne mozes suditi po trenutnoj tabeli, koja je ogledalo polusezone i nije konacna.
Pomenuti Vitez igra tek 2. sezonu i to im je historijski plasman, wow. Imali smo mi, ne tako davno, jednu Modricu koja je osvojila PL, ili nesto ranije Leotar. Sve ovo prezalosno zvuci.
I Pirota i stadion u Vitezu imaju cca 5000 mjesta, po meni nedovoljno. Vitezov pasnjak ne zelim ni komentarisati.

Sloboda je medju najposjecenijim stadionima ove sezone, a jos igraju katastrofalno. Zamisli tek kada bi se podigla kvaliteta lige i kvaliteta Celika, Slobode i jos par klubova, prosjek u ligi bi bio nekih 8.000, a to vec lijepo zvuci. Nadam se skorijem povratku i Jedinstva.

Neka u ligi ostanu najbolji, i ja sam za to, ali je bespotrebno omalovazavanje Celika i Slobode, naustrb jednog Viteza i njima slicnih. Kakva bi bila liga u bivsoj jugoslaviji da je tu igrao jedan Travnik, Vitez, ili neki njihovi timosi sa pasnjaka. Ma dajte ba, samo neka se poostre kriteriji za PL, za sve jednaki, pa cemo vidjeti gdje ce se igrati fudbal. Tamo gdje se oduvijek i igrao.
Pogresno si me razumio. Ne omalovazavam nikog. Nije moj nacin. Sta da se evo na kraju ove sezone smanjuje liga? A recimo da Sloboda zadrzi poziciju na kojoj je? Po kojem kriteriju bi se klubovi ostavljali ili izbacivali?
Cekaj malo, kakav je to kriterij posjete? Zar nisu rezultati kluba mjerodavni. Nisam nikad vidio da ispada klub sa najmanjom posjetom.
I hajde malo realno, koja je danas razlika izmedju Viteza i Travnika konta Celika ili Slobode? Za prve se zna da su mali klubovi, sredina tabele ili borba za opstanak i to je to. Sloboda, a posebno Celik, imaju bolje uslove, ali im je igra i igracki kadar za qrc.
I eto kazes igrace se fudbal. Pa sto se sad ne igra? Zasto Zenicani godinama cekaju Celik da nesto napravi? Upravo obrnuto, svake godine sve gori. Necemo sad o razlozima zasto je to tako, ali ne vidim sto je Celik u prednost nad Travnikom. Zato sto imaju bolji stadion? Ako ovi imaju vise bodova na kraju, ne vidim kako to moze biti argument za ispadanje/ostajanje. Toga nema nigdje.
Ako sam dobro razumio, za neke bi ovo trebala biti liga stalnih ucesnika: Sarajevo, Zeljo, Borac, Siroki, Zrinjski, Sloboda, Celik, Velez i jos ko se kvalifikuje. Svasta.
Tyke
Posts: 2621
Joined: 23/02/2012 05:44

#122 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Tyke »

Tomahawk11 wrote:
Tyke wrote:
Tomahawk11 wrote:Kakvo je stanje, puno je i 10. Neki prave privatne lige trpajuci u iste Celik ili, pogotovo, Slobodu. Nije ovo vise Yuga niti su to ti isti klubovi. Od imena se ne zivi.
Kako ces staviti jednu Slobodu, a izbaciti, recimo, Vitez ili Travnik koji su ispred njih na tabeli?
I tvoj post zvuci neozbiljno, ako pricamo o kvaliteti lige u buducnosti, sa igrackog, finansijskog i svakog drugog aspekta. A ne mozes suditi po trenutnoj tabeli, koja je ogledalo polusezone i nije konacna.
Pomenuti Vitez igra tek 2. sezonu i to im je historijski plasman, wow. Imali smo mi, ne tako davno, jednu Modricu koja je osvojila PL, ili nesto ranije Leotar. Sve ovo prezalosno zvuci.
I Pirota i stadion u Vitezu imaju cca 5000 mjesta, po meni nedovoljno. Vitezov pasnjak ne zelim ni komentarisati.

Sloboda je medju najposjecenijim stadionima ove sezone, a jos igraju katastrofalno. Zamisli tek kada bi se podigla kvaliteta lige i kvaliteta Celika, Slobode i jos par klubova, prosjek u ligi bi bio nekih 8.000, a to vec lijepo zvuci. Nadam se skorijem povratku i Jedinstva.

Neka u ligi ostanu najbolji, i ja sam za to, ali je bespotrebno omalovazavanje Celika i Slobode, naustrb jednog Viteza i njima slicnih. Kakva bi bila liga u bivsoj jugoslaviji da je tu igrao jedan Travnik, Vitez, ili neki njihovi timosi sa pasnjaka. Ma dajte ba, samo neka se poostre kriteriji za PL, za sve jednaki, pa cemo vidjeti gdje ce se igrati fudbal. Tamo gdje se oduvijek i igrao.
Pogresno si me razumio. Ne omalovazavam nikog. Nije moj nacin. Sta da se evo na kraju ove sezone smanjuje liga? A recimo da Sloboda zadrzi poziciju na kojoj je? Po kojem kriteriju bi se klubovi ostavljali ili izbacivali?
Cekaj malo, kakav je to kriterij posjete? Zar nisu rezultati kluba mjerodavni. Nisam nikad vidio da ispada klub sa najmanjom posjetom.
I hajde malo realno, koja je danas razlika izmedju Viteza i Travnika konta Celika ili Slobode? Za prve se zna da su mali klubovi, sredina tabele ili borba za opstanak i to je to. Sloboda, a posebno Celik, imaju bolje uslove, ali im je igra i igracki kadar za qrc.
I eto kazes igrace se fudbal. Pa sto se sad ne igra? Zasto Zenicani godinama cekaju Celik da nesto napravi? Upravo obrnuto, svake godine sve gori. Necemo sad o razlozima zasto je to tako, ali ne vidim sto je Celik u prednost nad Travnikom. Zato sto imaju bolji stadion? Ako ovi imaju vise bodova na kraju, ne vidim kako to moze biti argument za ispadanje/ostajanje. Toga nema nigdje.
Ako sam dobro razumio, za neke bi ovo trebala biti liga stalnih ucesnika: Sarajevo, Zeljo, Borac, Siroki, Zrinjski, Sloboda, Celik, Velez i jos ko se kvalifikuje. Svasta.
Ma ne, ja sam govorio iz aspekta krace lige, ko bi vise doprinjeo u svakom smislu, ukoliko bi se napravili jasni kriteriji u svim segmentima koji bi podigli ligu na visi level. Na jednom stadionu Viteza nema reflektora, osim ako ne grijesim, znaci osudjeni smo na igranje po dnevnoj svjetlosti. Evo vec se smrklo, znaci moramo igrati u 13h utakmice samo iz tog razloga. Da ne govorim o kapacitetu stadiona, i ostalom.
U tvom primjeru, neka ispadne Sloboda ili Celik, ako je liga kakvu prizeljkujemo onda ce imati i razloga ekspresno se vratiti. Ali po trenutnim kriterijumima i dalje zaostajemo, nema napretka. Kako moze otici lopta u komsijinu avliju i taj isjece 3 takve zalutale lopte, i to u Premijer ligi BiH. Prije skracenja lige, trebace o svemu promisliti prije nego donesu konacan dogovor. Po ovakvim uslovima nista ne dobijamo skracenjem lige.

Ako se popravi kvalitet lige i regularnost, sigurno da bi veci gradovi vise i ulagali, vece sponzore bi dobili...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#123 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Tomahawk11 »

To sa isjecenim loptama je propust saveza, mislim na situaciju da se utakmica uopste odigrala u Velikoj Obarskoj, sto je svojevrstan paradoks. No, to je nasa realnost. Savez ulaze malo ili nista da pokrene neke stvari s mrtve tacke u ovoj ligi. Iskreno, tesko se moze ocekivati neka renesansa u Banja Luci, Zenici, Tuzli...nema para, to je glavni problem. Kakvi sponzori, to sve ide neko prebijanje, hoce reklamu, a da ti vrati nekom uslugom/proizvodom, slabo ko daje pare, a i kad daje, gleda da to bude sto manje.
Znaci, za bilo kakvu ligu u ovoj nasoj nam, glavni je problem - NEMA PARA. Dok je tako, ne ocekuj nista previse.
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#124 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Maharadza »

MA samo pooštriti kriterije za terene i stadione pa ćeš imati "automatsko" ispadanje pola lige, bez ikakvih zavrzlama oko "tradicije" itd. Nego samo postaviš rigorozne uslove pa ko ih može ispuniti - izvoli igraj, ko ne može - parola snađi se ko te jebe! :P
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#125 Re: Premijer BH liga sa 12 klubova

Post by Eborg »

Kao navijač Čelika i zadrti Smogovac ću reći da se od stare slave ne živi. U Ligi 10/Ligi 12 treba da igra najboljih 10/12 klubova koji ostvare to plasmanom na tabeli i tu se priča završava.

Bosansko-hercegovačkom fudbalu je potrebniji jak Travnik, Vitez ili Mladost (VO) od slabog Čelika, Slobode ili Jedinstva.

Slažem se da treba pooštriti kriterije za stadione (prvenstveno za teren i sigurnost) u PLBiH no daleko od toga da to treba da bude nepremostiva prepreka za "provincijalce" iz Bugojna, Cazina, Tešnja, Jajca, Doboja ili bilo koje druge sredine koja ima premijerligaške ambicije.

Niti nam treba "tramvaj-liga" kao što je svojevremeno bila u Srbiji ili Hrvatskoj, niti nam treba "općenarodno veselje" kada je kod nas svakakva fukara bila u najvišoj ligi početkom 2000-ih. Dakle, postaviti normalne uslove za teren i sigurnost i to neka bude eliminatorni faktor (shodno našim mogućnostima ali i potrebama) ali glavno mjerilo neka bude prikazana igra na terenu i broj bodova.

Pa neko u Evropu, neko u kukuruze.
Locked