Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#101 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Hafis »

ParadigmaMogUma wrote:
Ali Kemal wrote:D i za kojih 10-20 godina da ce postati apsolutna vecina ?
Bosnjaci su vec danas apsolutna vecina.
Onda imaju i apsolutno većinsku odgovornost za ovakvo katastrofalno stanje države i društva.
Ne mogu se vječno vaditi na opstrukciju od strane ''neprijatelja ove zemlje''.
ParadigmaMogUma
Posts: 70
Joined: 28/06/2014 11:07

#102 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by ParadigmaMogUma »

Hafis wrote:
ParadigmaMogUma wrote:
Ali Kemal wrote:D i za kojih 10-20 godina da ce postati apsolutna vecina ?
Bosnjaci su vec danas apsolutna vecina.
Onda imaju i apsolutno većinsku odgovornost za ovakvo katastrofalno stanje države i društva.
Ne mogu se vječno vaditi na opstrukciju od strane ''neprijatelja ove zemlje''.
O cemu ti balis? Zelis da ti neko dijeli sadaku?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#103 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Hafis »

ParadigmaMogUma wrote:
Hafis wrote:
ParadigmaMogUma wrote:
Bosnjaci su vec danas apsolutna vecina.
Onda imaju i apsolutno većinsku odgovornost za ovakvo katastrofalno stanje države i društva.
Ne mogu se vječno vaditi na opstrukciju od strane ''neprijatelja ove zemlje''.
O cemu ti balis? Zelis da ti neko dijeli sadaku?
Gledam tebe kako bališ o nekakvoj apsolutnoj većini u trokutistanu, pa velim da ga malo ohrabrim, a ti se odmah gicnu.
Odoh ja, pa ću pročitati ujutro to što sada nabalaviš...obećavam :)
ParadigmaMogUma
Posts: 70
Joined: 28/06/2014 11:07

#104 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by ParadigmaMogUma »

Hafis wrote: Gledam tebe kako bališ o nekakvoj apsolutnoj većini u trokutistanu, pa velim da ga malo ohrabrim, a ti se odmah gicnu.
:)
Samo sam ispravio ono sto je napisao ovaj prije mene.
Ti si odmah zabalio. Vidi vidi... trokustitan. Da Listica-Posusje-Grude (sama imena govore o cemu se radi). Nema vrsta trokuta.

Dosta vam i to kakvi ste. :wink:

A sad na pijacu kupi bh zastavu, zapali je i okaci snimak na YT da pokazes ko i kako se dominira. A kasnije da se na koljenima popnes 5 puta do onog kipa bluda i obmane kod citluka. Mozda te i kakav lokalni pop nagradi, pomiluje ili kako vec... znas vec kako ide.
ParadigmaMogUma
Posts: 70
Joined: 28/06/2014 11:07

#105 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by ParadigmaMogUma »

I evo ti sansa da se zaposlis na TV Sandzak....Mislim dok ne proradi ona koju prizivas vec 20 godina



Šansa mladim stručnjacima za posao na TV Sandžak
http://sandzakpress.net/sansa-mladim-st ... tv-sandzak
Djuro11
Posts: 429
Joined: 12/02/2013 18:13

#106 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Djuro11 »

Bosnjaci su vec danas apsolutna vecina.
Bosnjaci cine 56% Osnovaca i 57% prvacica ove skolske godine.Imam podatke za sve opcine Bih.Busovaca ima preko 55% Bosnjaka u osnovnim skolama.Kao i mnoge druge

O
Da Listica-Posusje-Grude (sama imena govore o cemu se radi). Nema vrsta trokuta.
U tom trokutistanu 20 godina nakon rata nijedan Hrvat nije mahnuo sahovnicom duze od 10 minuta u Mostaru.Pa ako je to trokutistan?


Sta ti imas.Citluk-Posusje-Siroki Brijeg i Zapadni Mostar

Radijus kretanja 2 km po Mostaru.I pokazivati turistima Mostarku kao najvecu atrakciiju ''zapadnog''
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#107 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by ILVIIR »

Pa sutra je 1.7.!!!!

Zar ne izlaze sutra rezultati popisa?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#108 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Hafis »

Pa Đuro ti ih je manje-više sve iznio u detalje, tako da nema potrebe čekati službene podatke.

Da ti skratim, po njegovom stručnom mišljenju treba izdržati još nekih desetak godina trte-mrte, pravljenje djece, kupovine zemlje u bescjene... i onda nastupa taj....jel' se ono kaže 'alifat ili kako mu već tepaju.
Djuro11
Posts: 429
Joined: 12/02/2013 18:13

#109 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Djuro11 »

ILVIIR wrote:Pa sutra je 1.7.!!!!

Zar ne izlaze sutra rezultati popisa?
15/7/2015
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#110 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Mister Yes »

Hafis wrote:Pa Đuro ti ih je manje-više sve iznio u detalje, tako da nema potrebe čekati službene podatke.

Da ti skratim, po njegovom stručnom mišljenju treba izdržati još nekih desetak godina trte-mrte, pravljenje djece, kupovine zemlje u bescjene... i onda nastupa taj....jel' se ono kaže 'alifat ili kako mu već tepaju.
Izvini se Đuri što te tukao :lol:
Djuro11
Posts: 429
Joined: 12/02/2013 18:13

#111 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Djuro11 »

Forumas je kad imas pametno sta da kazes i KONKRETNO

To sto radis se zove trolanje,miniranje teme i spama.Ako te ne zanima ova plemenita tema.Kao sto u Krajini ima izreka stara

Svakom loncu poklopac.Ocito i kod tebe to ide,ili sta ja znam.Drzite se teme.Racionalno.Hafis znam da ne zna nista pametno reci sem uobicajenih floskula tipa ''trokutistan''.Ali moj seksualni zivot i vrijedjanje mene na ovu temu,samo pokazujes koliki si KOMPLEKSAS.Ocito si stvarno ''djecak'' ali bez sibica

Sto se tice popisa.On zadugo nece doci.Ja ne vrijedjam ljude,djelim druge drzave.No,ocito ''trokutistan'' se moze tolerisati.

Kazem ne smeta meni ako je to sad znaci pravilo.

Popis ce jednostavno najgore pasti Hrvatima.Kad dodje rezultat popis.Oni ce biti zateceni u Bosanskoj Posavini i Banjaluckom kraju.Sta ce dole biti Hrvatsko?Veoma,veoma malo.Sve nade u drugu generaciju Hrvata ce polagati u Mostar i samo Mostar

Taj broj stalno pada.Svake godine sve vise i vise.Oni jednostavno znaju ako ne reaguju.Da ce padati.Sad su na 432 000.Iduce decenije to pada na ispod 400 000.Ako padnu na ispod 300 000 katolika.Iako je i to stvarno jaka cifra.To je kraj price.U mnogim opcinama imas asimilaciju katolika.I dosta Nebosanaca.Znam par sela oko Tuzle gdje su rekli da su Bosanci i Bosnjaci.U jednom selu 10% Hrvata je reklod da im je maternji jezik Bosanski

Bosanski jezik je za mene vazniji i od nacionalnosti.Treba se pokazati nacionalno jedinstvo i reci da pricamo BOSANSKIM.Da ne bude podjela oko jezika i svega ovog
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#112 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by dječak sa šibicama »

Ma neka si ti nama KONKRETNO objasnio kako ce Neum postati Nehum u roku par godina... i kako Bosna treba biti bosnjacka, i nicija vise... problem je jedino sto si to sigurno najavljivao i prije 5 ili 10 godina :lol:

A s obzirom da te ne osudjuje previse njih, ocito da ti govoris ono sto mnogi misle, ali se ne usude reci, jer se vole igrati "multikulti" djecijih igrica.

Da si napisao kako ce Bosna biti srpska, sasulo bi te iz svih arsenala.
Djuro11
Posts: 429
Joined: 12/02/2013 18:13

#113 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Djuro11 »

Niko nije rekao da ce biti Nehum Bosnjacki za par godina.Ja dobro znam koliko je Bosnjaka u Nehumu.To se nece desiti za par godina.Razumijem se u geografiju i kretanje stanovnistvo.Nehum je decenijama od Bosnjacke vecine mozda ni tad.Za mog zivota.Sigurno ne



Ali ako zelite da kazete koje ja selo licno mislim da ce za par godina.Znaci krajem ove decenije.I to vece Hrvatsko selo.Postati Bosnjacko.

To su Ljubace kraj Tuzle

Ljubace popis 1991:11% Bosnjaka
Na popisu 2013 bit ce oko 37% Bosnjaka
Na popisu 2021 bit ce vecinski Bosnjacko selo s dzamijom


Ima jos tih par sela

Tako.Nehum ce biti i ostati Hrvatski za vasih zivota.U narednih 20-30 godina.Ali bez uvrede prema svima.Ljubace nece zadugo


Imam sve relevantne podatke.Nacionalnu strukturu ucenika osnovnih skola,sve opcine.Novi Travnik ima preko 56% Bosnjaka.Busovaca 55%

Tako meni je poznat vec popis jer znam kako ide kretanje stanovnistva.Sto nije nista novo
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#114 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by dječak sa šibicama »

Ma ne sumnjam ja da si ti licno i personalno obavio popis jos prije deset godina, od kuce do kuce 8-) :D
Fljamurtari
Posts: 249
Joined: 03/04/2014 18:26

#115 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Fljamurtari »

Zmaj-bosanski wrote:
dječak sa šibicama wrote:
Da si napisao kako ce Bosna biti srpska, sasulo bi te iz svih arsenala.
Bosna je svih onih koji je smatraju svojom državom
a to je 100% Bošnjaka, 10% Hrvata i 2% Srba
s tim u vezi sam donesi zaključak

a onih 90% 'rvata i 98% srba pitaj zašto bi je radije vidjeli kao dio velike srbije ili velike hrvatske
A "prijateljske" Turske?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#116 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by dječak sa šibicama »

Zmaj-bosanski wrote:
dječak sa šibicama wrote:
Da si napisao kako ce Bosna biti srpska, sasulo bi te iz svih arsenala.
Bosna je svih onih koji je smatraju svojom državom
a to je 100% Bošnjaka, 10% Hrvata i 2% Srba
s tim u vezi sam donesi zaključak

a onih 90% 'rvata i 98% srba pitaj zašto bi je radije vidjeli kao dio velike srbije ili velike hrvatske
Pretpostavljam da su Zeljko Komsic, Ivo Komsic, Mirko Pejanovic ti Hrvati i Srbi, ili katolici i pravoslavci kako ih takvi kao ti volite nazivati, jedini ispravni.

Ha neko nije na fonu "nebi sjala ovako jako, da te nije Alija" politike, on ne voli Bosnu.

Ovaj pacijent iz Illiniosa baca profasisticke teze bez ikakve kazne, mislim da je slucaj jasan.
Fljamurtari
Posts: 249
Joined: 03/04/2014 18:26

#117 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Fljamurtari »

Zmaj-bosanski wrote: jesul ispravni ili nisu ne znam
ali znam samo da svi oni koji su nekad prije rata i u ratu direktno ili indirektno podržavali karadžić-bobanovu politiku koja ja podrazumjevala veliku srbiju i veliku hrvatsku a po planu krmaka miloševića-njofre iz karađorđeva a koje je opet imalo utemeljenje podjele Bosne na banovine iz 1939. po cvjetković-maček dogovoru i dan danas imaju sljedbenike te politike u oličenju dodik-ćovićevaca koji na sve načine nastoje da opstruiraju državu sa krajnjim ciljem njenog nestanka i ostvarenje "vekovnog sna" o velikoj srbiji i velikoj hrvatskoj
bogami eno uUkrajini takve jednostavno nazivaju proruski separatisti i prava je šteta što ovdje nema mozga da se i ranije nazivaju isti takvi ovdje, kako u ratu, tako i dan danas i kada se govori o ratu a i u sadašnjosti...jednostavno...prosrpski i prohrvatski separatisti !!!!...pa nek se sami prepoznaju i ovdje kao takvi
Rijetka budala... :mrgreen: Tebe treba izlagat kao školski primjer inkarnacije likova Muje & Hase
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#118 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by dječak sa šibicama »

Bla bla bla.

Moraces, i ti i tvoji istomisljenici, jednog dana prihvatiti cinjenicu da Bosna i Hercegovina ne moze biti onakva kakvom je zmaj i Djuro zamisljaju, bosnjacka sa bosnjackim Nehumom i bosnjackim zrakom, zemljom i bosnjackom vatrom u bosnjakom sporetu... vec onakva kakvom je zele i Bosnjaci, i Srbi i Hrvati.

Nema jarane Bosne i Hercegovine bez dogovora tri naroda. Politika "Zeljko Komsic preglasavanje" je vec polucila svoje neslavne rezultate, dakle promasena je.

Politika "nataliteta" takodje nista ne znaci, ta greska se mogla nauciti na primjeru Palestinaca. U Gazi ih ima nekoliko miliona valja, a ne mogu meda... mozes ti nastancati 20 miliona Bosnjaka u Ze-Do i sarajevskom kantonu, ali opet ces na Kozijoj cupriji imati tablu "Dobrodosli u Republiku Srpsku".

ali dobro, samo vi nastavite, sanjati nije zabranjeno.
Fljamurtari
Posts: 249
Joined: 03/04/2014 18:26

#119 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Fljamurtari »

Zmaj-bosanski wrote: bla, bla bla slaba ti priča
ona je i mogla da pali prije i u vrijeme rata kada eto nisu ko biva htjeli prosrpski i prohrvatski separatisti tobože "Aliijinu" UNITARNU državu...i ok...to je i moglo da bude razumljivo i prihvatljivo
međutim sada država nije ni u unitarne, jedna od najdecentraluzovnaijih u svijetu i opet nešto ne štima ?!?!!?
opet prosrpski i prohrvatski separatisti rade na njenog uništenju, a jedni još dobili republiku !! koja ima veće ovlasti nego je imala SRBiH u SFRJ, a drugi kantonalni vid uređenja entieta koji nije ništa lošiji od jedne Švice gdje francuzima iliitalijanima na pamet ne pada da se "ocjepljuju"
dakle, gdje je problem
pa u "vekovnom snu"o velikoj srbiji i velikoj hrvatskoj, onoj zacrtanoj kod srba još u načertaniju, a realno ostvareno po maček-cvetkovićevom dogovoru iz 1939.
dakle, krajnji cilj prosrpskih i prohrvatskih separatista je identičan onih proruskih u Ukrajini
jednostavno ne žele državu u kojoj žive, nego ocjepljenje pojedinih dijelova i pripajanje susjednim državama
samo štood tog nema ništa, ni za njih ni za vas :lol: bar Ukrajina treba biti očit primjer, i dobro je da se to dešava tamo...kad pored susjedstva jedne moćne Rusije ne mogu ništa, štaće onda ova preostala šaka jada ovdje u Bosni

Jel ti to plašiš djecu "velikom Srbijom" i "velikom Hrvatskom"?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#120 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by dječak sa šibicama »

Ultrakomicno je kad bajke o velikoj Srbiji, Hrvatskoj ovoj ili onoj, razbacuju likovi koji mantraju o Bosnjackoj Bosni.

Nikakve razlike izmedju srpskih/hrvatskih velikodrzavnih fasista, i vas velikobosnjackih sovinista, nema. Nikakve.
Fljamurtari
Posts: 249
Joined: 03/04/2014 18:26

#121 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Fljamurtari »

Zmaj-bosanski wrote:
Fljamurtari wrote: Jel ti to plašiš djecu "velikom Srbijom" i "velikom Hrvatskom"?
ma jok bre, plašim sa alijinom unitarnom islamskom državom
vickast si... takva drzava je nemoguca zbog silne "efikasnosti" tehnomenadzera koji bi je vodili poput tebe, Muje & Hase...
Djuro11
Posts: 429
Joined: 12/02/2013 18:13

#122 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Djuro11 »

moraces, i ti i tvoji istomisljenici, jednog dana prihvatiti cinjenicu da Bosna i Hercegovina ne moze biti onakva kakvom je zmaj i Djuro zamisljaju, bosnjacka sa bosnjackim Nehumom i bosnjackim zrakom, zemljom i bosnjackom vatrom u bosnjakom sporetu... vec onakva kakvom je zele i Bosnjaci, i Srbi i Hrvati.
Sta fali.Mic po mic to se desava. Jedino ako nisi iz Sirokog Brijega.Fijamurtari je iz Hrvatske.Politika Hrvatske je da se sacuva Mostar.Oni su svoje prokockali

Tesko je reci da je Bosna drzava tri naroda jer ta dva naroda su likovala i punile masovne grobnice Bosnjacima.Sta je danas Srpsko u Kljucu?Ili Hrvatsko u Derventi?Nista ili veoma malo.Izmjenjena je etnicka slika i jos uvijek se mijenja.Bosnjaci su sve vise drskiji i to ce se desavati.Pa 1946 kad bi rekao prosjecnom Muslimanu.Zalin ce biti Bosnjacki.Tesko cetnicko selo podno Grmeca gdje jedino mrtav Musliman mogao da prenoci u selu.Rekli bi da si lud,ismijavali te.Sta je Srpsko ili Hrvatsko u Sarajevu?

Nista.Dok si imao Vreoca,Vrelo Bosne.Luzane,Blagovac,ili neke Barice,Donje Biosko,Reljevo ili Vrace Srpske?Sta je van Lukavice i dijela Dobrinje Srpsko?



U takvom razvoju situacije.Upitaj se samo jedno.Koji je Hrvatski uticaj danas u Bosni?

Imas etnicke ciste gradove Bosnjacke.I samo 2 podijeljena grada etnicka to su Brcko i Mostar.Svak treba da sanja.
Neko je vise od 1000 duluma zemlje sredio da se uzme od Srba i Hrvata.Neko i dalje vjeruje u te tvoje snove da se Srbi i Hrvati pitaju.

Nonsense.Od 2020 je Bosna drzava Srba i Bosnjaka i to je kraj.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#123 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Hafis »

Djuro11 wrote: Nonsense.Od 2020 je Bosna drzava Srba i Bosnjaka i to je kraj.
...a Hercegovina država Hrvata i to je kraj.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#124 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by dječak sa šibicama »

E nece da moze, Djuro ce 2020. uletiti u Hercegovinu sa potomstvom iz 12 satnog sexa, ima da izdominira natalitetom!
Djuro11
Posts: 429
Joined: 12/02/2013 18:13

#125 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Djuro11 »

Bosna je drzava Srba i Bosnjaka od 2020.To cak mnogi Srbi s ispod 40 godina danas priznaju.Dodik je izgubio vezu s realnoscu.Mladji poletniji Srbi u politici.Posebno oni od 30 godina vec vide takvo sta.

Nece se nista promjeniti bitnije ako bude Bosnjaka 55 % ili cak i 60%.Srba je jednostavno previse da se mogu ignorisati.Oni drze vece gradove po Bosni znaci 10 000+.Koji grad to ima Hrvatsku vecinu s preko 10 000 stanovnika da je uzduz i poprijeko Hrvatski.Nijedan.To je realno.Srbi imaju Banja Luku.Bijeljinu i jos par gradica.Hrvati imaju jednostavno nepovoljan geografski polozaj gdje su velike plodne povrsine izgubili a dobili malo vise asfalta i kamena Zapadnog Mostara.Nece se nista bitnije promjeniti ako broj Srba padne na ispod 1 000 000.Ali ako broj Hrvata padne na ispod 300 000.A vecina tih ce zivjeti van Hnk kantona i danasnjeg Livanjskog.Onda tek vidis sta su imali 1991.A sta imaju danas?
'
Krajem 2012 je bilo 435 000 katolika.Krajem 2013 bilo je 432 000 katolika.Sad jedna godina je kao nijedna.U Ljudskoj evoluciji to nije nista.No ako taj sad padne na ispod 400 000 Katolika,pa cak i na ispod 300 000 Katolika.Onda tek vidis koliko mladji Srbi vise i bolji od onih starijih 40+ Ili posebno onih preko 50 godina tipa Dodik ili naprimjer Covic.Pocev od iduce decenije imas drugaciji polozaj Bosnjaka koji ako se nista ne bude bitnije promjenilo.Naslijedit ce daleko bolji polozaj od onog koji su imali 1992-1995 godine.Daleko bolji.Kladuski dzep.Podijeljeno Sarajevu.Podijeljen Travnik i Bugojno.Donji Vakuf Srpski

Kljuc,Sanski Most,Bosanski Petrovac i Bosanska Krupa Srpska.Nemas vise enklavu Gorazde.Danas cak prvi put imas Bosnjake koji su vecina u Srebrenici i koji cine vecinu osnovaca u jednom GLAMOCU.Glamocu od svih navedenih opcina,gdje cak ni ja nisam vjerovao u takvo sta.Vrijeme sigurno ce proci dalje.Srbi ce uvijek biti faktor u Bosni jer ih ima daleko vise.

I jednostavno.Kad Srbi vide koliko je sati.A jos uvijek ne vide svi jer politika im je 50+.Oni ce doci do nekih zakljucaka.

Bosnjaci su prezivjeli daleko gore.I ne mogu imati gore.Znaci da ti neko dadne stari Mostar ili 1 cm Bulevara ili da ti Bosnjak potpise treci kad nisu.Vremenski kad je bilo najteze

Kad broj padne na ispod 300 000.Sto je daleko.No bilo je 811 000 katolika 1991.A danas je 432 000
Cak i kad bi racunali da broj pada cirka 3000 godisnje.To bi znacilo da krajem 2020 godine bilo bi u Bosni 411 000 katolika.Prve sekunde na ispod 400 000.Broj Hrvata je daleko gori nego ikada.Onog dana kad padne na ispod 300 000.Prica je zavrsena.

Imar ce sudbinu kao Srbi iz Hrvatske kojih je 185 000 danas s tendencijom opadanja
Post Reply