PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
mistek
Posts: 3394
Joined: 23/05/2010 15:16

#276 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by mistek »

Perućica:
Image
Image
Image
Image
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#277 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by graue_maus »

:thumbup:
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#278 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by funeral blues »

:thumbup: za temu. Ja nisam ljubitelj mora, vrucine i kamenjara, pa ce mi ovo pravo dobro doci. Porodicu u auto i furaj :)
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#279 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by lmo »

Dope_Man wrote:
Evo i da ne bude offtopic jos jedna, mada losa slika s moba. Ovdje sam 3-4 puta ljetos bio, i jos cu cesce ove godine.. moj mali raj kod Konjica:
Image
mogu li kakve tačne koordinate :D baš je divna loga :thumbup:
edit: vidjeh sad' da si napisao da se loga zove crni vir :thumbup: ...moram ovdje otići
paradjik
Posts: 87
Joined: 22/12/2010 23:58

#280 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by paradjik »

chudjenhe wrote: ovo oznaceno je moja parcela
ima li musterija :bih:
svaka roba ima svoju musteriju :D Ko god da uzme za kakve vikendice, nece se pokajati
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#281 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by llull »

Image

Opet Majevica
User avatar
SmokingMan
Posts: 18708
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#282 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by SmokingMan »

Lijepa slika,ali dosta izmasakrirana.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#283 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by spreca »

mistek wrote:@Max Bunker, pa to je put kao da si već u Krajini :D Ja sam kontao da se nekad ranije iz Sarajeva isključiš, recimo u Bosanskom Petrovcu, ali je vjerovatno onda put užas.

@Imo, Prozor i ramsko sam prilično kvalitetno izobilazio već, a kanim se proljetos, ako Bog da, opaliti maksuz na taj zapad BiH. Kontam da negdje do Livna treba 3 sata i ako se krene recimo u 08h, tamo u 11h. Znači, bilo bi fino vremena za obići nešto u tom krugu ili usput, po meni. Vjerovatno bi i uslijedilo vraćanje preko Prozora i Jablanice, mada ne znam ima li išta spektakularno na dionici Livno-Ramsko jezero.
Ako dolazis iz Sa preko Mrkonjica i Kljuca onda nema potrebe da ides Ripca (Bihaca)...u Vrtocu skrenes za Kulen vakuf i onda M Brod...mislim da bi ova ruta bila najbolja
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#284 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by perfect_guy »

spreca wrote:
mistek wrote:@Max Bunker, pa to je put kao da si već u Krajini :D Ja sam kontao da se nekad ranije iz Sarajeva isključiš, recimo u Bosanskom Petrovcu, ali je vjerovatno onda put užas.

@Imo, Prozor i ramsko sam prilično kvalitetno izobilazio već, a kanim se proljetos, ako Bog da, opaliti maksuz na taj zapad BiH. Kontam da negdje do Livna treba 3 sata i ako se krene recimo u 08h, tamo u 11h. Znači, bilo bi fino vremena za obići nešto u tom krugu ili usput, po meni. Vjerovatno bi i uslijedilo vraćanje preko Prozora i Jablanice, mada ne znam ima li išta spektakularno na dionici Livno-Ramsko jezero.
Ako dolazis iz Sa preko Mrkonjica i Kljuca onda nema potrebe da ides Ripca (Bihaca)...u Vrtocu skrenes za Kulen vakuf i onda M Brod...mislim da bi ova ruta bila najbolja
kakav je taj put u odnosu na Petrovac-Drvar-Kulenvakuf?
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#285 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by llull »

SmokingMan wrote:Lijepa slika,ali dosta izmasakrirana.
A dobro, telefon je u pitanju ... Morao sam malo da je doradim a iskreno ja nisam fotograf profesionalni :D vec eto ponekad bacim fotku sa tel a i iskreno dobro je na telefonu izgledalo :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#286 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by spreca »

perfect_guy wrote:
spreca wrote:
mistek wrote:@Max Bunker, pa to je put kao da si već u Krajini :D Ja sam kontao da se nekad ranije iz Sarajeva isključiš, recimo u Bosanskom Petrovcu, ali je vjerovatno onda put užas.

@Imo, Prozor i ramsko sam prilično kvalitetno izobilazio već, a kanim se proljetos, ako Bog da, opaliti maksuz na taj zapad BiH. Kontam da negdje do Livna treba 3 sata i ako se krene recimo u 08h, tamo u 11h. Znači, bilo bi fino vremena za obići nešto u tom krugu ili usput, po meni. Vjerovatno bi i uslijedilo vraćanje preko Prozora i Jablanice, mada ne znam ima li išta spektakularno na dionici Livno-Ramsko jezero.
Ako dolazis iz Sa preko Mrkonjica i Kljuca onda nema potrebe da ides Ripca (Bihaca)...u Vrtocu skrenes za Kulen vakuf i onda M Brod...mislim da bi ova ruta bila najbolja
kakav je taj put u odnosu na Petrovac-Drvar-Kulenvakuf?
ovdje si pogrijesio...Kulen Vakuf ti je izmedju Martin Brod i Bihca...znaci Petrovac -Drvar-Kulen Vakuf...neznam kakav je ovaj put koji si ti spomenuo...ipak mislim da je moj prijedlog bolji...nije los put ali nije za hicu
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#287 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by perfect_guy »

spreca wrote:
perfect_guy wrote: ovdje si pogrijesio...Kulen Vakuf ti je izmedju Martin Brod i Bihca...znaci Petrovac -Drvar-Kulen Vakuf...neznam kakav je ovaj put koji si ti spomenuo...ipak mislim da je moj prijedlog bolji...nije los put ali nije za hicu
to je to, skontali smo se, kako sam ovo tvoje gledao na karti vjerovatno me prenijelo. na ovoj strani svakako treba prevaliti prevoj, a od drvara je malo lošija cesta (bar se tako čini) ali ništa strašno
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#288 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by Max Bunker »

spreca wrote:
mistek wrote:@Max Bunker, pa to je put kao da si već u Krajini :D Ja sam kontao da se nekad ranije iz Sarajeva isključiš, recimo u Bosanskom Petrovcu, ali je vjerovatno onda put užas.

@Imo, Prozor i ramsko sam prilično kvalitetno izobilazio već, a kanim se proljetos, ako Bog da, opaliti maksuz na taj zapad BiH. Kontam da negdje do Livna treba 3 sata i ako se krene recimo u 08h, tamo u 11h. Znači, bilo bi fino vremena za obići nešto u tom krugu ili usput, po meni. Vjerovatno bi i uslijedilo vraćanje preko Prozora i Jablanice, mada ne znam ima li išta spektakularno na dionici Livno-Ramsko jezero.
Ako dolazis iz Sa preko Mrkonjica i Kljuca onda nema potrebe da ides Ripca (Bihaca)...u Vrtocu skrenes za Kulen vakuf i onda M Brod...mislim da bi ova ruta bila najbolja
Vrtoče su dole kod Drvara. Haman dođu kao ulaz u Drvar. Ta cesta preko Vrtoča jeste logičnija jer ideš Bosanski Petrovac pa Vrtače i onda Martin Brod-Kulen Vakuf-Štrbački-Bihać (plus se još može svratiti i do Drvara ako se ima vremena). Međutim, meni je baš sva moja raja iz Krajine rekla da je taj put loš i da trebam ići do Hajdučke česme pa lijevo na raskrnici, kao što opisah ranije.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#289 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by spreca »

Max Bunker wrote:
spreca wrote:
mistek wrote:@Max Bunker, pa to je put kao da si već u Krajini :D Ja sam kontao da se nekad ranije iz Sarajeva isključiš, recimo u Bosanskom Petrovcu, ali je vjerovatno onda put užas.

@Imo, Prozor i ramsko sam prilično kvalitetno izobilazio već, a kanim se proljetos, ako Bog da, opaliti maksuz na taj zapad BiH. Kontam da negdje do Livna treba 3 sata i ako se krene recimo u 08h, tamo u 11h. Znači, bilo bi fino vremena za obići nešto u tom krugu ili usput, po meni. Vjerovatno bi i uslijedilo vraćanje preko Prozora i Jablanice, mada ne znam ima li išta spektakularno na dionici Livno-Ramsko jezero.
Ako dolazis iz Sa preko Mrkonjica i Kljuca onda nema potrebe da ides Ripca (Bihaca)...u Vrtocu skrenes za Kulen vakuf i onda M Brod...mislim da bi ova ruta bila najbolja
Vrtoče su dole kod Drvara. Haman dođu kao ulaz u Drvar. Ta cesta preko Vrtoča jeste logičnija jer ideš Bosanski Petrovac pa Vrtače i onda Martin Brod-Kulen Vakuf-Štrbački-Bihać (plus se još može svratiti i do Drvara ako se ima vremena). Međutim, meni je baš sva moja raja iz Krajine rekla da je taj put loš i da trebam ići do Hajdučke česme pa lijevo na raskrnici, kao što opisah ranije.
Vrtoce a ne Vrtace je na putu Petrovac -Bihac.......Drvar ti je na putu B Petrovc-B Grahovo
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#290 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by spreca »

[quote="mistek"]Ne znam može li se nazvati krajolikom, ali meni je Jelen jezero i sve ono okolo lijepo:
Divic ko St Stefan u CG :lol:

Image
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#291 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by spreca »

mistek wrote:Ne znam može li se nazvati krajolikom, ali meni je Jelen jezero i sve ono okolo lijepo:
Image
Gdje ovo jezero?
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#292 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by Max Bunker »

@spreca-napravio sam ja gore lapsuz pisajuci drugi put naziv toponima pa umjesto Vrtoče ja napisah Vrtače. Uglavnom, postoje dvoje Vrtoča i to jedne na putu Bosanski Petrovac-Bihac a druge na samom ulazu u Drvar sa sjeverne strane.
Ja kada sam davao savjet gore, spominjao sam Vrtoče kod Drvara. Kada sam isao gore i pravio turu po Krajini, mislio sam ici pravcem Bosanski Petrovac-Vrtoče(kod Drvara)-Martin Brod-Kulen Vakuf-Štrbački-Ripač-Bihać jer je nekako logicniji put za razliku od ovog kojim sam išao od restorana Hajdučka česma pa Štrbački pa Martin Brod pa se nazad vraćaj za Bihać ali su mi haveri iz Krajine rekli da je taj put (Petrovac-Vrtoce/Drvar) mnogo lošiji od ovog Hajdečka česma pa motam lijevo.
User avatar
Spartan17
Posts: 205
Joined: 08/03/2017 17:48

#293 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by Spartan17 »

spreca wrote:
mistek wrote:Ne znam može li se nazvati krajolikom, ali meni je Jelen jezero i sve ono okolo lijepo:
Image
Gdje ovo jezero?

Jezero Jelen je u mjestu Jelah, put prema Tešnju iz pravca Doboja :thumbup: :bih:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#294 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by spreca »

Max Bunker wrote:@spreca-napravio sam ja gore lapsuz pisajuci drugi put naziv toponima pa umjesto Vrtoče ja napisah Vrtače. Uglavnom, postoje dvoje Vrtoča i to jedne na putu Bosanski Petrovac-Bihac a druge na samom ulazu u Drvar sa sjeverne strane.
Ja kada sam davao savjet gore, spominjao sam Vrtoče kod Drvara. Kada sam isao gore i pravio turu po Krajini, mislio sam ici pravcem Bosanski Petrovac-Vrtoče(kod Drvara)-Martin Brod-Kulen Vakuf-Štrbački-Ripač-Bihać jer je nekako logicniji put za razliku od ovog kojim sam išao od restorana Hajdučka česma pa Štrbački pa Martin Brod pa se nazad vraćaj za Bihać ali su mi haveri iz Krajine rekli da je taj put (Petrovac-Vrtoce/Drvar) mnogo lošiji od ovog Hajdečka česma pa motam lijevo.
sory za ove Vrtoce nisam znao.......naravno...sve zavisi od kuda i iz kog pravca dolazis....ja obicno dolzaim od bihaca jer prvo dolazim u Bihac(na hevtu) pa onda rspodijelim dane.....ako nisi bio u Cekrklijama obavezno posjeti...to je nesto kao etno selo imaju dobru klopu i pice i sve je domace iz njihove baste i na tom je putu od Kuen vakufa ka Bihacu
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#295 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by spreca »

Spartan17 wrote:
spreca wrote:
mistek wrote:Ne znam može li se nazvati krajolikom, ali meni je Jelen jezero i sve ono okolo lijepo:
Image
Gdje ovo jezero?

Jezero Jelen je u mjestu Jelah, put prema Tešnju iz pravca Doboja :thumbup: :bih:
ovako izgleda super.....a stvarno kako izgleda se mora licno otici
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#296 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by llull »

Image
Vlasenica

Image
Zvornik

Image
Maglic

Image
Maglic

Image
Maglic
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#297 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by lmo »

llull :thumbup: :thumbup:


krajolik oko deranskog jezera...danas...

Image

Image

Image

Image
riverflow
Posts: 654
Joined: 05/12/2012 20:17

#298 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by riverflow »

:thumbup: lijepe fotke

Treskavica (pod snijegom)

Image
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#299 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by perfect_guy »

llull wrote: Image
Maglic
pogled prema Suhoj i Trnovačkom durmitoru kad se krena sa Prijevora, Maglić ostaje sa lijeve strane van kadra
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#300 Re: PRELIJEPI KRAJOLICI NASE BIH

Post by llull »

Da, da bas tako ...
Suva Jezerina ... mjesto gdje sam vidio najvece komarce ikad u zivotu ... Pa kao pcele su veliki ...
Generalno sa Prijevora je sjajan pogled bas posebno sa one osmatracke kucice ...
Post Reply