Prekrsajni nalog

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#201 Re: Prekrsajni nalog

Post by drndalo »

Ako je rekao da hoce, doci ce... Kada... E to ne znam... Mislim da je 14 dana neki razuman rok...
preludezalude
Posts: 5634
Joined: 07/03/2012 00:09

#202 Re: Prekrsajni nalog

Post by preludezalude »

semii wrote:Prije 7 dana sam bila suvozac u autu parkiranom na trotoaru. Prisao je policajac, zapisao tablice i samo rekao da kazem vozacu da ce prekrsajni nalog doci na adresu. Koliko vremena treba da dodje i hoce li uopste doci jer je proslo 7 dana od tada?
Nema pravila...nekad treba i par mjeseci.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#203 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

semii wrote:Prije 7 dana sam bila suvozac u autu parkiranom na trotoaru. Prisao je policajac, zapisao tablice i samo rekao da kazem vozacu da ce prekrsajni nalog doci na adresu. Koliko vremena treba da dodje i hoce li uopste doci jer je proslo 7 dana od tada?

trbao bi doci,mozda je cak i dolazio ali nikog nije bilo na adresi,mozda je jedna adresa u CIPS-u a covjek zivi na drugoj,nije prijavio novu,nek provjeri dok jos moze pola platiti
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#204 Re: Prekrsajni nalog

Post by mahalas505 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
semii wrote:Prije 7 dana sam bila suvozac u autu parkiranom na trotoaru. Prisao je policajac, zapisao tablice i samo rekao da kazem vozacu da ce prekrsajni nalog doci na adresu. Koliko vremena treba da dodje i hoce li uopste doci jer je proslo 7 dana od tada?

trbao bi doci,mozda je cak i dolazio ali nikog nije bilo na adresi,mozda je jedna adresa u CIPS-u a covjek zivi na drugoj,nije prijavio novu,nek provjeri dok jos moze pola platiti
Rok pocinje teci od datuma kad je urucena koverta, tj. kada se moze reci sa velikom sigurnoscu da je koverta urucena.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#205 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

mahalas505 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
semii wrote:Prije 7 dana sam bila suvozac u autu parkiranom na trotoaru. Prisao je policajac, zapisao tablice i samo rekao da kazem vozacu da ce prekrsajni nalog doci na adresu. Koliko vremena treba da dodje i hoce li uopste doci jer je proslo 7 dana od tada?

trbao bi doci,mozda je cak i dolazio ali nikog nije bilo na adresi,mozda je jedna adresa u CIPS-u a covjek zivi na drugoj,nije prijavio novu,nek provjeri dok jos moze pola platiti
Rok pocinje teci od datuma kad je urucena koverta, tj. kada se moze reci sa velikom sigurnoscu da je koverta urucena.
da,otprilike tako
User avatar
JohnyWalker
Posts: 43
Joined: 09/01/2014 16:17

#206 Re: Prekrsajni nalog

Post by JohnyWalker »

goran16v wrote:
metrol1000 wrote:A sta se desava kad se potpise da se prihvata sudsko odlucivanje, a sutradan odlucim da platim kaznu.
Placa li se tada onih 20 KM dodatno.
Mislim da neces, jer ces platiti kaznu +20 KM tek onda ako u roku od 8 dana sudu ne dostavis jedan primjerak naloga na kojem trazis sudsko odlucivanje ili ne platis kaznu. Ako si potpisao da trazis sudsko odlucivanje, a u roku od 8 dana sudu nisi dostavio kopiju prekrsajnog naloga onda se automatski smatra da si se odrekao tog prava i da si prihvatio sankciju.

Pozdrav,

Vidim da je star post, ali i mene zanima jel ovo istina, da li se moze predomisliti i da li ide nalog po sluzbenoj duznosti na sud ako je trazeno sudsko, a u medjuvremenu platim kaznu jer sam se predomislio?

Hvala!
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#207 Re: Prekrsajni nalog

Post by Truba »

platio sam kaznu od 20 km

trebam li ovaj nalog nositi u policiju

prvi put se s ovim susrećem obično na licu mjesta sve potpišem i odmah platim
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#208 Re: Prekrsajni nalog

Post by travar »

Ako si u Kantonu Sarajevo, ne treba.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#209 Re: Prekrsajni nalog

Post by Truba »

ma na otoci se parkirao na parking ali se sklonio pola metra unazad da ostali mogu lakše proći i zakačio točkom zelenu površinu koja uopće nije zelena nego je obični šljunak
tako ti je to kad misliš na druge a ne na sebe :lol:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#210 Re: Prekrsajni nalog

Post by studiorum_tuzlaensis »

došo si iz stupske pripizdine da uništavaš zelene površine po otoci. :skoljka:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#211 Re: Prekrsajni nalog

Post by Truba »

to je kod nas u dejčićima normalno
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#212 Re: Prekrsajni nalog

Post by foxlife »

Black swan wrote: 17/12/2021 10:20 to je kod nas u dejčićima normalno
onda odes u dejcice u bingo
Post Reply