Prekrsaj - glasna muzika!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#276 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by kafanski_covjek »

Enisine wrote:Pozdrav svima.

I mi imamo problem slicne prirode evo vec 10 mjeseci.

Evo kako je teklo ukratko.
Odkada smo uselili imamo problem sa DJ-om iznad nas koji miksa muziku, ali kod nas se cujemo sa bas, isto kao da te neko udara po glavi.

Privh nekoliko sedmica smo tolerisali, medjutim kada je poceo pustati bas u 3 ili 4 ujutro stvarno je postalo neizdrzivo.
Tako je sve trajalo jednu 3-4 mjeseca.
Spavali smo 2-3 sata dnevno.

Zvali smo policiju x puta, ali nista se nije promijenilo.
Zvali smo gazdu, dakle DJ je podtsnar, takodjer vise puta i ni to nije pomoglo.
Predali zapisnik stanraa policiji ni to nije pomoglo.

Sada je bar po noci izdrzljiva jacina basa pa se i moze zaspati, ali zna samo najednom pojacati pa se trznemo ko ludi.
Doveo nas je do ludila. Vjerujte sada cujemo najnize zvukove. Isto smo ludjaci.

Kada bi otisli psihijatru sigurno mi nam otkrio traume i neku dijgnozu.

Moze li nas neko uputiti sta dalje, ima li nekog lijeka za ovu uzasnu sitauciju?

Hvala unparijed.
predaj zahtjev za pristup informacijama i znat ces sta se uradilo po prijavi...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#277 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by kakavdanakneiskustvu »

non stop ali non stop zvati policiju,ako treba i kad ne pusta muzikiu
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#278 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by Tercius »

Enisine wrote:Pozdrav svima.

I mi imamo problem slicne prirode evo vec 10 mjeseci.

Evo kako je teklo ukratko.
Odkada smo uselili imamo problem sa DJ-om iznad nas koji miksa muziku, ali kod nas se cujemo sa bas, isto kao da te neko udara po glavi.

Privh nekoliko sedmica smo tolerisali, medjutim kada je poceo pustati bas u 3 ili 4 ujutro stvarno je postalo neizdrzivo.
Tako je sve trajalo jednu 3-4 mjeseca.
Spavali smo 2-3 sata dnevno.

Zvali smo policiju x puta, ali nista se nije promijenilo.
Zvali smo gazdu, dakle DJ je podtsnar, takodjer vise puta i ni to nije pomoglo.
Predali zapisnik stanraa policiji ni to nije pomoglo.

Sada je bar po noci izdrzljiva jacina basa pa se i moze zaspati, ali zna samo najednom pojacati pa se trznemo ko ludi.
Doveo nas je do ludila. Vjerujte sada cujemo najnize zvukove. Isto smo ludjaci.

Kada bi otisli psihijatru sigurno mi nam otkrio traume i neku dijgnozu.

Moze li nas neko uputiti sta dalje, ima li nekog lijeka za ovu uzasnu sitauciju?

Hvala unparijed.
Na vasem mjestu ja bih uradio sljedeće:


Kunto Panto
ul.Grbavicka 72
066 111 111

Datum:11.1.2018.

-Upravi policije MUP KS
-Sektoru unform.policije
-Osjeljenju za unutrasnju kontrolu
-III Pol.Upravi,PS N.Sarajevo
-Portalu KLIX
-

Predmet:ŽALBA, dostavljam:-

Ja Kunto Panto sin Muradifa rođen tad i tad matičnog broja tog i tog nastanjen u ulici toj i toj broj lične karte taj i taj izdate od MUP KS, nastanjen sam u ulici toj i toj od godine te i te gdje stanujem sa svojom porodicom pa ih pobrojis.I onda opises sve od prvog do zadnjeg dana.Uz ovu zalbu ja bih prilozio i listu stanara s potpisima takodje, i prilozio bih informaciju o pistupu informacijama koju bih prethodno trazio od MUpa zahtjevom i gdje bi tacno i decidno pisalo kad je policja izlazila na lice mjesta i sta je uradila po tom pitanju.Otisao bih cak i doktoru i otvorio bolovanje 7 dana radi iscrpljenosti i nenaspavanosti pa bih i taj nalaz prilozio uz ovu zalbu.CTRL+P kopija 4, i sve to predao na pisarnicu MUP-a u glavnoj zgradi, dvije idu njima trecu ti signiraju i ostave tebi, cetvrtu Klix portalu.Pa da vidimo cija majka od jutros je izvadila svilen konac iz latice laticara jooooj.

PRILOG:
-Lista stanara s potpisima
-Informacija o pristupu informacijama izdata dana tog i tog broja tog i tog
-fco.Ljekarskog nalaza med.ustanove te i te od dana tog i tog

U Sarajevu,-------------------------------------------------------------------------------------------------- PODNOSILAC ŽALBE:
11.1.2018 ------------------------------------------------------------------------------------------------------Kunto Panto

Dostavljeno:
1.Pisarnici MUP-a KS
2.Imenovanom
3.Klix portal
4.a/a
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#279 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tercius wrote:
Enisine wrote:Pozdrav svima.

I mi imamo problem slicne prirode evo vec 10 mjeseci.

Evo kako je teklo ukratko.
Odkada smo uselili imamo problem sa DJ-om iznad nas koji miksa muziku, ali kod nas se cujemo sa bas, isto kao da te neko udara po glavi.

Privh nekoliko sedmica smo tolerisali, medjutim kada je poceo pustati bas u 3 ili 4 ujutro stvarno je postalo neizdrzivo.
Tako je sve trajalo jednu 3-4 mjeseca.
Spavali smo 2-3 sata dnevno.

Zvali smo policiju x puta, ali nista se nije promijenilo.
Zvali smo gazdu, dakle DJ je podtsnar, takodjer vise puta i ni to nije pomoglo.
Predali zapisnik stanraa policiji ni to nije pomoglo.

Sada je bar po noci izdrzljiva jacina basa pa se i moze zaspati, ali zna samo najednom pojacati pa se trznemo ko ludi.
Doveo nas je do ludila. Vjerujte sada cujemo najnize zvukove. Isto smo ludjaci.

Kada bi otisli psihijatru sigurno mi nam otkrio traume i neku dijgnozu.

Moze li nas neko uputiti sta dalje, ima li nekog lijeka za ovu uzasnu sitauciju?

Hvala unparijed.
Na vasem mjestu ja bih uradio sljedeće:


Kunto Panto
ul.Grbavicka 72
066 111 111

Datum:11.1.2018.

-Upravi policije MUP KS
-Sektoru unform.policije
-Osjeljenju za unutrasnju kontrolu
-III Pol.Upravi,PS N.Sarajevo
-Portalu KLIX
-

Predmet:ŽALBA, dostavljam:-

Ja Kunto Panto sin Muradifa rođen tad i tad matičnog broja tog i tog nastanjen u ulici toj i toj broj lične karte taj i taj izdate od MUP KS, nastanjen sam u ulici toj i toj od godine te i te gdje stanujem sa svojom porodicom pa ih pobrojis.I onda opises sve od prvog do zadnjeg dana.Uz ovu zalbu ja bih prilozio i listu stanara s potpisima takodje, i prilozio bih informaciju o pistupu informacijama koju bih prethodno trazio od MUpa zahtjevom i gdje bi tacno i decidno pisalo kad je policja izlazila na lice mjesta i sta je uradila po tom pitanju.Otisao bih cak i doktoru i otvorio bolovanje 7 dana radi iscrpljenosti i nenaspavanosti pa bih i taj nalaz prilozio uz ovu zalbu.CTRL+P kopija 4, i sve to predao na pisarnicu MUP-a u glavnoj zgradi, dvije idu njima trecu ti signiraju i ostave tebi, cetvrtu Klix portalu.Pa da vidimo cija majka od jutros je izvadila svilen konac iz latice laticara jooooj.

PRILOG:
-Lista stanara s potpisima
-Informacija o pristupu informacijama izdata dana tog i tog broja tog i tog
-fco.Ljekarskog nalaza med.ustanove te i te od dana tog i tog

U Sarajevu,-------------------------------------------------------------------------------------------------- PODNOSILAC ŽALBE:
11.1.2018 ------------------------------------------------------------------------------------------------------Kunto Panto

Dostavljeno:
1.Pisarnici MUP-a KS
2.Imenovanom
3.Klix portal
4.a/a

:thumbup: :thumbup:

i ope ponavljam,non stop zvati 122,nekome ce dosaditi ili tom kretenu ili policiji da ga samo upozorava,ja sam tako rijesio problem,ali ispod mene su budale koje se stalno svadjaju,bacaju stvari po stanu,tu ne pomaze niko
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#280 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by Tercius »

Poznat mi je jedan lik koji je s mora zvao i zalio se na glasnu muziku u jednom objektu.
Enisine
Posts: 2
Joined: 03/01/2018 08:58

#281 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by Enisine »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Tercius wrote:
Enisine wrote:Pozdrav svima.

I mi imamo problem slicne prirode evo vec 10 mjeseci.

Evo kako je teklo ukratko.
Odkada smo uselili imamo problem sa DJ-om iznad nas koji miksa muziku, ali kod nas se cujemo sa bas, isto kao da te neko udara po glavi.

Privh nekoliko sedmica smo tolerisali, medjutim kada je poceo pustati bas u 3 ili 4 ujutro stvarno je postalo neizdrzivo.
Tako je sve trajalo jednu 3-4 mjeseca.
Spavali smo 2-3 sata dnevno.

Zvali smo policiju x puta, ali nista se nije promijenilo.
Zvali smo gazdu, dakle DJ je podtsnar, takodjer vise puta i ni to nije pomoglo.
Predali zapisnik stanraa policiji ni to nije pomoglo.

Sada je bar po noci izdrzljiva jacina basa pa se i moze zaspati, ali zna samo najednom pojacati pa se trznemo ko ludi.
Doveo nas je do ludila. Vjerujte sada cujemo najnize zvukove. Isto smo ludjaci.

Kada bi otisli psihijatru sigurno mi nam otkrio traume i neku dijgnozu.

Moze li nas neko uputiti sta dalje, ima li nekog lijeka za ovu uzasnu sitauciju?

Hvala unparijed.
Na vasem mjestu ja bih uradio sljedeće:


Kunto Panto
ul.Grbavicka 72
066 111 111

Datum:11.1.2018.

-Upravi policije MUP KS
-Sektoru unform.policije
-Osjeljenju za unutrasnju kontrolu
-III Pol.Upravi,PS N.Sarajevo
-Portalu KLIX
-

Predmet:ŽALBA, dostavljam:-

Ja Kunto Panto sin Muradifa rođen tad i tad matičnog broja tog i tog nastanjen u ulici toj i toj broj lične karte taj i taj izdate od MUP KS, nastanjen sam u ulici toj i toj od godine te i te gdje stanujem sa svojom porodicom pa ih pobrojis.I onda opises sve od prvog do zadnjeg dana.Uz ovu zalbu ja bih prilozio i listu stanara s potpisima takodje, i prilozio bih informaciju o pistupu informacijama koju bih prethodno trazio od MUpa zahtjevom i gdje bi tacno i decidno pisalo kad je policja izlazila na lice mjesta i sta je uradila po tom pitanju.Otisao bih cak i doktoru i otvorio bolovanje 7 dana radi iscrpljenosti i nenaspavanosti pa bih i taj nalaz prilozio uz ovu zalbu.CTRL+P kopija 4, i sve to predao na pisarnicu MUP-a u glavnoj zgradi, dvije idu njima trecu ti signiraju i ostave tebi, cetvrtu Klix portalu.Pa da vidimo cija majka od jutros je izvadila svilen konac iz latice laticara jooooj.

PRILOG:
-Lista stanara s potpisima
-Informacija o pristupu informacijama izdata dana tog i tog broja tog i tog
-fco.Ljekarskog nalaza med.ustanove te i te od dana tog i tog

U Sarajevu,-------------------------------------------------------------------------------------------------- PODNOSILAC ŽALBE:
11.1.2018 ------------------------------------------------------------------------------------------------------Kunto Panto

Dostavljeno:
1.Pisarnici MUP-a KS
2.Imenovanom
3.Klix portal
4.a/a

:thumbup: :thumbup:

i ope ponavljam,non stop zvati 122,nekome ce dosaditi ili tom kretenu ili policiji da ga samo upozorava,ja sam tako rijesio problem,ali ispod mene su budale koje se stalno svadjaju,bacaju stvari po stanu,tu ne pomaze niko
Hvala veliko, Tercius.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#282 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by Tercius »

Enisine wrote: Hvala veliko, Tercius.
Nema na cemu, poz.i sretno.
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#283 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by HardcoreMX »

tercius :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#284 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by moonca »

kafanski_covjek wrote:
Enisine wrote:Pozdrav svima.

I mi imamo problem slicne prirode evo vec 10 mjeseci.

Evo kako je teklo ukratko.
Odkada smo uselili imamo problem sa DJ-om iznad nas koji miksa muziku, ali kod nas se cujemo sa bas, isto kao da te neko udara po glavi.

Privh nekoliko sedmica smo tolerisali, medjutim kada je poceo pustati bas u 3 ili 4 ujutro stvarno je postalo neizdrzivo.
Tako je sve trajalo jednu 3-4 mjeseca.
Spavali smo 2-3 sata dnevno.

Zvali smo policiju x puta, ali nista se nije promijenilo.
Zvali smo gazdu, dakle DJ je podtsnar, takodjer vise puta i ni to nije pomoglo.
Predali zapisnik stanraa policiji ni to nije pomoglo.

Sada je bar po noci izdrzljiva jacina basa pa se i moze zaspati, ali zna samo najednom pojacati pa se trznemo ko ludi.
Doveo nas je do ludila. Vjerujte sada cujemo najnize zvukove. Isto smo ludjaci.

Kada bi otisli psihijatru sigurno mi nam otkrio traume i neku dijgnozu.

Moze li nas neko uputiti sta dalje, ima li nekog lijeka za ovu uzasnu sitauciju?

Hvala unparijed.
predaj zahtjev za pristup informacijama i znat ces sta se uradilo po prijavi...

:lol:
Vidi mu -avatara- i on derneci u 'gluho doba' :-)

Oh , na problem- to je meni br 1.

Mozda da upratite kada on spava, i tada svi oko njega da pojacaju muziku koju on mrzi- pokusati saznati koja je. :-)
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#285 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by kafanski_covjek »

moonca wrote:
:lol:
Vidi mu -avatara- i on derneci u 'gluho doba' :-)
samo opusteno :D
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#286 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by mad_max_ba »

Punac je moj napravio jedno jako elegantno rješenje.
Imao je isti slučaj sa nekim ljudima koji se nisu znali ponašati u skladu sa pravilima kućnog reda, te su tako puštali muziku, kotrljali kugle, namještaje, vika dreka u neka doba.........
On komšijski upozoravao nekoliko puta a obzirom da je ta familija imala užeg člana u policijskoj stanici koja je nadležna, nije bilo svrhe.....

Snimili smo muzike tipa kalesijski zvuci, spremili moje pojačalo i 8 zvučnika, instalirali na ormar usmjerene prema gora (stanovali su iznad njega) i čim se krene sa bukom on bi to upali, pojačaj do maximuma i napusti stan na period od minimalno 3-4 sata.
Nakon trećeg takvog ponašanja ovi iznad su se staložili i bili mirni do daljnjeg....

Napominjem da je konfiguracija stana bila takva da ni ispod njega a ni do njega nije bilo drugih stanara tako da je ovo bezbolno po ostale bilo.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#287 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by Edin H. »

mad_max_ba wrote:
Snimili smo muzike tipa kalesijski zvuci, spremili moje pojačalo i 8 zvučnika, instalirali na ormar usmjerene prema gora (stanovali su iznad njega) i čim se krene sa bukom on bi to upali, pojačaj do maximuma i napusti stan na period od minimalno 3-4 sata.
Nakon trećeg takvog ponašanja ovi iznad su se staložili i bili mirni do daljnjeg....

:lol:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#288 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by karanana »

mene cudi da je to uspjelo jer kontam da toj fameliji bas odgovara muzika kalesijskih zvukova.
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#289 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by DearJohn »

Ja sam imo problema sa familijom pored, roditelji obični karinaši, petoro djece. Daju djeci onu pravu fudbalsku loptu i pretvore u fudbalski teren. I tako nekoliko puta dnevno, svaki dan, TV se kod nas nije mogo gledat od halabuke. Moja žena pokušala pričat s njima na fin način, ja nisam htjeo da se mješam, znam da imam kratak fitilj. Oni se pravili fakini ko niko, “kae, imaju komšinice moja djeca na mom posjedu pravo...” Haha, čuj posjed, ko da frajer živi u kući od dvjesto kvadrata a ne u stanu. E onda je meni brzo iza toga pregorio fitilj pa sam mu jednom prilikom zafrljacio punu flašu kiseljaka na stan, puklo je brate ko bomba. On malo iza toga izadje i piskavim glasom pita “jesil ti čuo komšija da je nešto puklo?” :lol: :lol: :lol: Ja sam stvarno bio spreman, ono kad ti neko masira živce danima...Otad nikad više od njih. Ne kažem da je to dobar način rješavanja ali kad ti neko svira konstantno klavir po živcima onda nekad mora čovjek dat do znanja da neće više tolerisat.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#290 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by O'zone »

Banned user for reason “Kršenje pravila foruma - vrijeđanje”
» dlfo

15 dana
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#291 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by moonca »

DearJohn wrote:Ja sam imo problema sa familijom pored, roditelji obični karinaši, petoro djece. Daju djeci onu pravu fudbalsku loptu i pretvore u fudbalski teren. I tako nekoliko puta dnevno, svaki dan, TV se kod nas nije mogo gledat od halabuke. Moja žena pokušala pričat s njima na fin način, ja nisam htjeo da se mješam, znam da imam kratak fitilj. Oni se pravili fakini ko niko, “kae, imaju komšinice moja djeca na mom posjedu pravo...” Haha, čuj posjed, ko da frajer živi u kući od dvjesto kvadrata a ne u stanu. E onda je meni brzo iza toga pregorio fitilj pa sam mu jednom prilikom zafrljacio punu flašu kiseljaka na stan, puklo je brate ko bomba. On malo iza toga izadje i piskavim glasom pita “jesil ti čuo komšija da je nešto puklo?” :lol: :lol: :lol: Ja sam stvarno bio spreman, ono kad ti neko masira živce danima...Otad nikad više od njih. Ne kažem da je to dobar način rješavanja ali kad ti neko svira konstantno klavir po živcima onda nekad mora čovjek dat do znanja da neće više tolerisat.
Nesto slicno je i ovdje neko izjavio.No, kod nas to jos nije zazivilo- a trebalo bi - da ipak kucni savjet razmatra molbu o novom stanaru. Bez obzira sto je necija imovina ne znaci da moze prodati kome hoce.

I kada sam iznajmljivala i kupovala nekretninu morala sam ici na razgovor -upravitelja i cijele ekipe koja se bavi odrzavanjem objekata. Tu dobijes hrpu papira o obavezama , pravilima , tako da recimo neko ko je imao 3 auta nije mogao kupiti kucu jer nije dozvoljeno parkirati van garaze.
Voljela bih da tako nesto postoji i kod nas u stambenim zgradama.
Last edited by moonca on 16/01/2018 00:38, edited 1 time in total.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#292 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by славянин »

moonca wrote:
DearJohn wrote:Ja sam imo problema sa familijom pored, roditelji obični karinaši, petoro djece. Daju djeci onu pravu fudbalsku loptu i pretvore u fudbalski teren. I tako nekoliko puta dnevno, svaki dan, TV se kod nas nije mogo gledat od halabuke. Moja žena pokušala pričat s njima na fin način, ja nisam htjeo da se mješam, znam da imam kratak fitilj. Oni se pravili fakini ko niko, “kae, imaju komšinice moja djeca na mom posjedu pravo...” Haha, čuj posjed, ko da frajer živi u kući od dvjesto kvadrata a ne u stanu. E onda je meni brzo iza toga pregorio fitilj pa sam mu jednom prilikom zafrljacio punu flašu kiseljaka na stan, puklo je brate ko bomba. On malo iza toga izadje i piskavim glasom pita “jesil ti čuo komšija da je nešto puklo?” :lol: :lol: :lol: Ja sam stvarno bio spreman, ono kad ti neko masira živce danima...Otad nikad više od njih. Ne kažem da je to dobar način rješavanja ali kad ti neko svira konstantno klavir po živcima onda nekad mora čovjek dat do znanja da neće više tolerisat.
Nesto slicno je i ovdje neko izjavio.No, kod nas to jos nije zazivilo- a trebalo bi - da ipak kucni savjet razmatra molbu o novom stanaru. Bez obzira sto je necija imovina ne znaci da moze prodati kome hoce.

I kada sam iznajmljivala i kupovala nekretninu morala sam ici na razgovor -upravitelja i cijele ekipe koja se bavi odrzavanjem objekata. Tu dobijes hrpu papira o obavezama , pravilima , tako da recimo neko ko je imao 3 auta nije mogao kupiti kucu jer nije dozvoljeno parkirati van garaze.
Voljela bih da tako nesto postoji i kod u stambenim zgradama.
Postoji, samo na rijetkim mjestima ali postoji..
mishic
Posts: 6294
Joined: 28/04/2011 16:29

#293 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by mishic »

I veliš tebi dernek a ostale ko j...
Pa gospođice, mlada ili stara, svejedno, tvoje pravo prestaje tamo gdje počinje pravo drugog. U ovom slučaju na mir i vrijeme za odmor.
Nakon tog zapisnika i prijave platit ćeš kaznu a ako ne odmah onda kasnije zajedno sa sudskim troškovima koji i nisu mali. Tvoja žalba,
advokat i sva druga izvrdavanja riješe se još jednim svjedokom uz tog podnosioca prijave i stvar gotova. Nedavno sam bio u ulozi takvog
svjedoka i rekao na sudu samo dvje rečenice. Da sam i ja čuo muziku i galamu i da nisam prijavio zato što sam se nadao da će to neko drugi
uraditi. Time je ovaj postupak završen. I na svu sreću taj gospodin, inače samac koji voli derneke u iznajmljenim stanovima, odselio.
A kazna naravno..., državi treba para.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#294 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by moonca »

mishic wrote:I veliš tebi dernek a ostale ko j...
Pa gospođice, mlada ili stara, svejedno, tvoje pravo prestaje tamo gdje počinje pravo drugog. U ovom slučaju na mir i vrijeme za odmor.
Nakon tog zapisnika i prijave platit ćeš kaznu a ako ne odmah onda kasnije zajedno sa sudskim troškovima koji i nisu mali. Tvoja žalba,
advokat i sva druga izvrdavanja riješe se još jednim svjedokom uz tog podnosioca prijave i stvar gotova. Nedavno sam bio u ulozi takvog
svjedoka i rekao na sudu samo dvje rečenice. Da sam i ja čuo muziku i galamu i da nisam prijavio zato što sam se nadao da će to neko drugi
uraditi. Time je ovaj postupak završen.
I na svu sreću taj gospodin, inače samac koji voli derneke u iznajmljenim stanovima, odselio.
A kazna naravno..., državi treba para.
I ovo mi ne izgleda ok. Da li je to sve sto je potrebno da se neko optuzi za galamu. Jer ipak neko od nadleznih treba licno da se uvjeri o jacini buke i u koje doba se desila.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#295 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by pecpec »

Ja redovno komsijama pustam glasno muziku kad zovnu policiju pustim i njima pa svi plesemo :izet:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#296 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by Tercius »

DearJohn wrote: E onda je meni brzo iza toga pregorio fitilj pa sam mu jednom prilikom zafrljacio punu flašu kiseljaka na stan, puklo je brate ko bomba. On malo iza toga izadje i piskavim glasom pita “jesil ti čuo komšija da je nešto puklo?” :lol: :lol: :lol:
Kunem vam se rahmetom dedinim, da nista jace na ovom forumu nisam procitao od ovoga gore...e cuj piskavim glasom, kupi kablove motaj boktemazo.Kakav gigant.De javi se ba cesce.
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#297 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by macchiato »

I kod mene u kafićima ispod drma muzika do gluhog doba, probija kroz zidove. Još gore ljeti kad otvore vrata da se proluftira, tek onda trešti ona muzika bonus krikovi pijanih magaraca.

Policija bila.. pa nebrojeno puta. I opet nikom ništa. Čak se dešavalo da dođu, ovi utišaju dok su policajci tu i opet nakon petnaestak minuta kad odu bude jovo nanovo. :roll:


Mene zanima (bar u normalnim državama), gdje je granica, koliko puta mora policija doći, pisati zapisnik za nečije jedne te iste prekršaje, da bi konačno bilo nekih sankcija? :roll:
Kontam da ovima nije nikakva frka ni na sud otići, uplatiti neki iznos koji im dođe kao sitnica, ali jebemu ima li nekih granica dokle mogu da idu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#298 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by kakavdanakneiskustvu »

macchiato wrote:I kod mene u kafićima ispod drma muzika do gluhog doba, probija kroz zidove. Još gore ljeti kad otvore vrata da se proluftira, tek onda trešti ona muzika bonus krikovi pijanih magaraca.

Policija bila.. pa nebrojeno puta. I opet nikom ništa. Čak se dešavalo da dođu, ovi utišaju dok su policajci tu i opet nakon petnaestak minuta kad odu bude jovo nanovo. :roll:


Mene zanima (bar u normalnim državama), gdje je granica, koliko puta mora policija doći, pisati zapisnik za nečije jedne te iste prekršaje, da bi konačno bilo nekih sankcija? :roll:
Kontam da ovima nije nikakva frka ni na sud otići, uplatiti neki iznos koji im dođe kao sitnica, ali jebemu ima li nekih granica dokle mogu da idu.

ja sam zvao svakih sat vremena jedno vrijeme policiju,dok kreten ispod mene nije prestao sa techno muzikom,ima ogromne zvucnike u dnevnoim boravku,jbg ili ce njemu dosaditi ili policiji,a oni ce se nekad uvjeriti da je to preglasno,moze on do njihovog dolaska to smanjiti ali ne uvijek jer ne zna kad ce doci
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#299 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by liaar »

kakavdanakneiskustvu wrote:
macchiato wrote:I kod mene u kafićima ispod drma muzika do gluhog doba, probija kroz zidove. Još gore ljeti kad otvore vrata da se proluftira, tek onda trešti ona muzika bonus krikovi pijanih magaraca.

Policija bila.. pa nebrojeno puta. I opet nikom ništa. Čak se dešavalo da dođu, ovi utišaju dok su policajci tu i opet nakon petnaestak minuta kad odu bude jovo nanovo. :roll:


Mene zanima (bar u normalnim državama), gdje je granica, koliko puta mora policija doći, pisati zapisnik za nečije jedne te iste prekršaje, da bi konačno bilo nekih sankcija? :roll:
Kontam da ovima nije nikakva frka ni na sud otići, uplatiti neki iznos koji im dođe kao sitnica, ali jebemu ima li nekih granica dokle mogu da idu.

ja sam zvao svakih sat vremena jedno vrijeme policiju,dok kreten ispod mene nije prestao sa techno muzikom,ima ogromne zvucnike u dnevnoim boravku,jbg ili ce njemu dosaditi ili policiji,a oni ce se nekad uvjeriti da je to preglasno,moze on do njihovog dolaska to smanjiti ali ne uvijek jer ne zna kad ce doci
Tvoj nick ide perfektno sa ovom temom :lol: :lol:
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#300 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by DearJohn »

kakavdanakneiskustvu wrote:
macchiato wrote:I kod mene u kafićima ispod drma muzika do gluhog doba, probija kroz zidove. Još gore ljeti kad otvore vrata da se proluftira, tek onda trešti ona muzika bonus krikovi pijanih magaraca.

Policija bila.. pa nebrojeno puta. I opet nikom ništa. Čak se dešavalo da dođu, ovi utišaju dok su policajci tu i opet nakon petnaestak minuta kad odu bude jovo nanovo. :roll:


Mene zanima (bar u normalnim državama), gdje je granica, koliko puta mora policija doći, pisati zapisnik za nečije jedne te iste prekršaje, da bi konačno bilo nekih sankcija? :roll:
Kontam da ovima nije nikakva frka ni na sud otići, uplatiti neki iznos koji im dođe kao sitnica, ali jebemu ima li nekih granica dokle mogu da idu.

ja sam zvao svakih sat vremena jedno vrijeme policiju,dok kreten ispod mene nije prestao sa techno muzikom,ima ogromne zvucnike u dnevnoim boravku,jbg ili ce njemu dosaditi ili policiji,a oni ce se nekad uvjeriti da je to preglasno,moze on do njihovog dolaska to smanjiti ali ne uvijek jer ne zna kad ce doci
Meni bi doslo da izbacim i njega i zvucnike iz stana, ne vjerujem da bi ceko muriju :D
Post Reply