Prekrsaj - glasna muzika!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#1 Prekrsaj - glasna muzika!

Post by ilma333 »

Ima li iko iskustva sa prekrsajnim nalogom zbog narusavanja javnog reda i mira. Problem je preglasna muzika po noci. Komsije zvale policiju. Policija dosla, zapisala i poslala prekrsajni nalog - kazna 400 KM.
Kakve su opcije???
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#2 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by Epitop »

Ne znam, ako neko nije iznmjerio decibele kako može dokazati da je muzika bila preglasna ili ne!? Na sud pa se raspravljaj!
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#3 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by ilma333 »

Hm, dobro zapažanje. Ima li iko da je isao na sud u vezi s ovim da vidimo kako je prosao?
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#4 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by Troll_Happens »

Epitop wrote:Ne znam, ako neko nije iznmjerio decibele kako može dokazati da je muzika bila preglasna ili ne!? Na sud pa se raspravljaj!
Ocito ako je smetala stanarima i onima koji nocu spavaju bila je preglasna. Isto ko kucni red ako se narusava treba da plati ko narusava.... Niko nije osudjen na maltretiranje bilo koje vrste... 8)
fakat nema sanse
Posts: 57
Joined: 27/01/2009 23:52

#5 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by fakat nema sanse »

Epitop wrote:Ne znam, ako neko nije iznmjerio decibele kako može dokazati da je muzika bila preglasna ili ne!? Na sud pa se raspravljaj!
Fakat, mogu ja sad komsiji zovnuti policiju u reci da je pustao glasnu muziku, kako mogu dokazati ko je u pravu?
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#6 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by atko »

@ilma333, nako posteno da nam kazes jel bila glasna muzika ?

Jedna moja prijateljica je kuburila sa komsinicom koja je stanovala ispod nje... ova se zalila naime da navecer kada sjedaju u kuhinji da veceraju cuje kako skripnu stolice kad sjedu i primaknu se stolu :-)
User avatar
ProbuseniDolar
Posts: 1007
Joined: 13/05/2008 00:18
Location: Rajvosa

#7 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by ProbuseniDolar »

Priznaj da si turbo folk slusala ... :D
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#8 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by starii »

fakat nema sanse wrote:
Epitop wrote:Ne znam, ako neko nije iznmjerio decibele kako može dokazati da je muzika bila preglasna ili ne!? Na sud pa se raspravljaj!
Fakat, mogu ja sad komsiji zovnuti policiju u reci da je pustao glasnu muziku, kako mogu dokazati ko je u pravu?
pa mislim da je dovoljan službeni izvještaj i par svjedoka na sudu pa da ti dokazu da si glasnu muziku puštao..
uzmi zakon o javnom redu pa vidi kako to ide..ali sigurno ti ne bi napisali prekršaj da nisi puštala glasnu muziku...
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#9 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by ilma333 »

ProbuseniDolar wrote:Priznaj da si turbo folk slusala ... :D

Da jesam garant ne bi ovako prosla.

Ima li ko zakon o prekrsajima, vidim da je dio "Službene novine Kantona Sarajevo“, broj 18/07"?
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#10 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by ilma333 »

atko wrote:@ilma333, nako posteno da nam kazes jel bila glasna muzika ?

Jedna moja prijateljica je kuburila sa komsinicom koja je stanovala ispod nje... ova se zalila naime da navecer kada sjedaju u kuhinji da veceraju cuje kako skripnu stolice kad sjedu i primaknu se stolu :-)

Bila je glasnija, ali je bio praznik i vikend u isto vrijeme.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#11 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by pustopoljina »

a ljudi moji,da hoce 4000km naplacivati! pa j.bem mu, kad ce se vec jednom ljudi nauciti redu?!
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#12 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by ilma333 »

pustopoljina wrote:a ljudi moji,da hoce 4000km naplacivati! pa j.bem mu, kad ce se vec jednom ljudi nauciti redu?!

Ne pomazes!
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#13 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by pustopoljina »

ako hoces-natjeraj one sto su te prijavili da povuku prijavu...sta ja znam, plati im 100 km...ali ako JOS JEDNOM to uradis (nadam se da ce se komsije obratiti na sa-x,da im dam ideja,kako da ti zagorcaju zivot).
da sam ti ja komsija,sa sto maraka bi rijesila stvar :D .
User avatar
shiz
Posts: 601
Joined: 19/09/2007 15:38
Location: Izmedju krajnosti

#14 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by shiz »

Jedan sam od onih koji će prije ili kasnije dobiti takav nalog, pa vrijedi (u)pratiti temu. :D
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#15 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by boogy »

Možeš platiti kaznu ili se žaliti na istu. U slučaju žalbe, kasnije kada budeš pozvana na sud, policajci koji su došli na intervenciju bit će pozvani kao svjedoci. Ako su isti zatekli glasnu muziku prilikom uviđaja, onda imaš tvoju riječ protiv njihove (što baš ne pije puno vode na sudu). Ali možda ti smanje kaznu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#16 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by JThomas »

kojeg je žanra bila muzika? je li se bar neko pokupio na tom derneku?

:D
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#17 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by ilma333 »

shiz wrote:Jedan sam od onih koji će prije ili kasnije dobiti takav nalog, pa vrijedi (u)pratiti temu. :D
Napokon podrska :-D

PA POBOGU CENTAR GRADA. Svakako se muzika cuje iz kafica, glavna prometnica je preglasna... sta treba, da ja njima svaki dan zovemj policiju. Mislim kaficima i Min prometa, valjda?! Ali naviknes se na buku i onad nekom smeta tvoj dernek :-x
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#18 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by pustopoljina »

ma nemojte mi tih duplih mjerila...kafici su kafici-a i oni imaju propise...
smeta u nevrijeme muzika...ti mora da si vrlo mlad/a,pa kontas-kako nekome moze smetati moja kul muzika?
moze.
i nije uopce bitno koji zanr-dara bubamara ili the doors,kad imas bebu,kad imas migrenu,kad imas razvod,kad imas brige,kad meditiras ,kad se seksas,prizivas duhove(ma uopce ti ne treba opravdanje) kakva god TUDJA muzika da je-SMETA.
da je dara bubamara-e onda bi to bio dokaz seljakluka,a posto nije,nego je coldplay-to je kul?! kakav rezon :-)
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#19 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by jefferson »

ilma333 wrote:
atko wrote:@ilma333, nako posteno da nam kazes jel bila glasna muzika ?

Jedna moja prijateljica je kuburila sa komsinicom koja je stanovala ispod nje... ova se zalila naime da navecer kada sjedaju u kuhinji da veceraju cuje kako skripnu stolice kad sjedu i primaknu se stolu :-)

Bila je glasnija, ali je bio praznik i vikend u isto vrijeme.
Kakve veze to ima sto je bio praznik+vikend?
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#20 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by burek_in_space »

I samo da dodam..kad je dernek bio nisi zvala forumashe :x a sad ochekujesh nashu pomoc! :x Pih! :mrgreen: :run:
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#21 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by ilma333 »

jefferson wrote:
ilma333 wrote:
atko wrote:@ilma333, nako posteno da nam kazes jel bila glasna muzika ?

Jedna moja prijateljica je kuburila sa komsinicom koja je stanovala ispod nje... ova se zalila naime da navecer kada sjedaju u kuhinji da veceraju cuje kako skripnu stolice kad sjedu i primaknu se stolu :-)

Bila je glasnija, ali je bio praznik i vikend u isto vrijeme.
Kakve veze to ima sto je bio praznik+vikend?
Olaksavajuce okolnosti!
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#22 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by pustopoljina »

evo da vam kaze jedna fina i kulturna osoba kako se to radi: lijepo jos kosu malo rascupam,pospricam onim za sjaj i fino,kulturno vanka :lol:
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#23 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by ilma333 »

pustopoljina wrote:ma nemojte mi tih duplih mjerila...kafici su kafici-a i oni imaju propise...
smeta u nevrijeme muzika...ti mora da si vrlo mlad/a,pa kontas-kako nekome moze smetati moja kul muzika?
moze.
i nije uopce bitno koji zanr-dara bubamara ili the doors,kad imas bebu,kad imas migrenu,kad imas razvod,kad imas brige,kad meditiras ,kad se seksas,prizivas duhove(ma uopce ti ne treba opravdanje) kakva god TUDJA muzika da je-SMETA.
da je dara bubamara-e onda bi to bio dokaz seljakluka,a posto nije,nego je coldplay-to je kul?! kakav rezon :-)
Sad bi se moglo naci hiljadu razloga... narocito bi se moglo moralisati. Ja nisam trazila niti opravdanje, niti sam trazila komentare. Nisam blesava! Mene zanima da li je neko imao iskustvo sa sudom u ovom pogledu da vidim da li isplati ulaziti u spor. Imam i ja svoje razloge... vrijeme, mjesto, drzavni praznik, procedura itd.

Interesuje me da li je neko imao iskustvo sa ovom vrstom prekrsaja!

Nema potrebe da me razapinjete!

PS

Da, maldja sam.

P.S.

Ne mogu da vjerujem da se svima vama nije desilo ovako nesto... spontani dernek! :? :? :?
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#24 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by burek_in_space »

ilma333 wrote: Ne mogu da vjerujem da se svima vama nije desilo ovako nesto... spontani dernek! :? :? :?
Evo na ovo ti mogu odgovoriti-jeste,desio mi se spontani dernek mali milion puta,muzika je bila preglasna skoro svaki put i samo dva puta mi je policija dolazila na vrata ali me nijednom nisu "zapisali" jer sam u razgovoru(kulturnom i civilizovanom koliko je to nivo alkohola dopushtao :D ) objasnio o chemu se radi,obecao (chasna pionirska :oops: ) da se nece ponoviti i to je to.Meni se chini da si ti prema policajcima nastupila onako,malo nadobudno,niko kao ja stav,a?! :wink:
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#25 Re: Prekrsaj - glasna muzika!

Post by ilma333 »

burek_in_space wrote:
ilma333 wrote: Ne mogu da vjerujem da se svima vama nije desilo ovako nesto... spontani dernek! :? :? :?
Evo na ovo ti mogu odgovoriti-jeste,desio mi se spontani dernek mali milion puta,muzika je bila preglasna skoro svaki put i samo dva puta mi je policija dolazila na vrata ali me nijednom nisu "zapisali" jer sam u razgovoru(kulturnom i civilizovanom koliko je to nivo alkohola dopushtao :D ) objasnio o chemu se radi,obecao (chasna pionirska :oops: ) da se nece ponoviti i to je to.Meni se chini da si ti prema policajcima nastupila onako,malo nadobudno,niko kao ja stav,a?! :wink:

Nisam! Izgleda da su poostrili kriterije ;-)
Post Reply