Preko 100.000 Turaka protestovalo protiv marame

User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#26

Post by BSn »

Tvrtko_I wrote:Jel to znaci da svako ima pravo i tutu na glavu staviti tamo gdje pozeli i kad god to pozeli??
Tutu izjednacavati s vjerskom simbolikom, hm....... :roll:


Nego, ako nikoga ne vrijedja s tom tutom, a on se osjeca ugodno s istom, odkud tebi, ili bilo kome drugom pravo da mu je skines.
Tvrtko_I
Posts: 123
Joined: 27/02/2007 11:44
Location: "RS" je genocidna tvorevina koju treba ukinuti.

#27

Post by Tvrtko_I »

BSn wrote:
Tvrtko_I wrote:Jel to znaci da svako ima pravo i tutu na glavu staviti tamo gdje pozeli i kad god to pozeli??
Tutu izjednacavati s vjerskom simbolikom, hm....... :roll:


Nego, ako nikoga ne vrijedja s tom tutom, a on se osjeca ugodno s istom, odkud tebi, ili bilo kome drugom pravo da mu je skine.
Ne izjednacavam ja tutu sa vjerskom simbolikom nego sa tvojom logikom.
To sto si ti opisao nije demokratija vec anarhija.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#28

Post by BSn »

Tvrtko_I wrote:
BSn wrote:
Tvrtko_I wrote:Jel to znaci da svako ima pravo i tutu na glavu staviti tamo gdje pozeli i kad god to pozeli??
Tutu izjednacavati s vjerskom simbolikom, hm....... :roll:


Nego, ako nikoga ne vrijedja s tom tutom, a on se osjeca ugodno s istom, odkud tebi, ili bilo kome drugom pravo da mu je skine.
Ne izjednacavam ja tutu sa vjerskom simbolikom nego sa tvojom logikom.
To sto si ti opisao nije demokratija vec anarhija.
U demokratiji imas pravo da se oblacis i izrazavas kako god zelis, sve dok tim svojim izrazajem ne vrijedjas nikoga drugog.
Vjerske slobode su zagarantovane svim modernim demokratskim ustavima svijeta.

Postavlja se jedino pitanje, da li to tebe vrijedja marama?
U tom slucaju ti imas problem s vjerskom netrpeljivoscu.
Tvrtko_I
Posts: 123
Joined: 27/02/2007 11:44
Location: "RS" je genocidna tvorevina koju treba ukinuti.

#29

Post by Tvrtko_I »

BSn wrote:
Tvrtko_I wrote:
BSn wrote: Tutu izjednacavati s vjerskom simbolikom, hm....... :roll:


Nego, ako nikoga ne vrijedja s tom tutom, a on se osjeca ugodno s istom, odkud tebi, ili bilo kome drugom pravo da mu je skine.
Ne izjednacavam ja tutu sa vjerskom simbolikom nego sa tvojom logikom.
To sto si ti opisao nije demokratija vec anarhija.
U demokratiji imas pravo da se oblacis i izrazavas kako god zelis, sve dok tim svojim izrazajem ne vrijedjas nikoga drugog.
Vjerske slobode su zagarantovane svim modernim demokratskim ustavima svijeta.

Postavlja se jedino pitanje, da li to tebe vrijedja marama?
U tom slucaju ti imas problem s vjerskom netrpeljivoscu.
Ne, uopste me ne interesuje i Turska nije moderna demokratska drzava.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#30

Post by BSn »

Tvrtko_I wrote:
BSn wrote:
Tvrtko_I wrote: Ne izjednacavam ja tutu sa vjerskom simbolikom nego sa tvojom logikom.
To sto si ti opisao nije demokratija vec anarhija.
U demokratiji imas pravo da se oblacis i izrazavas kako god zelis, sve dok tim svojim izrazajem ne vrijedjas nikoga drugog.
Vjerske slobode su zagarantovane svim modernim demokratskim ustavima svijeta.

Postavlja se jedino pitanje, da li to tebe vrijedja marama?
U tom slucaju ti imas problem s vjerskom netrpeljivoscu.
Ne, uopste me ne interesuje i Turska nije moderna demokratska drzava.
"U boldiranom" se u potpunosti slazemo. :D
Tvrtko_I
Posts: 123
Joined: 27/02/2007 11:44
Location: "RS" je genocidna tvorevina koju treba ukinuti.

#31

Post by Tvrtko_I »

BSn wrote:
Tvrtko_I wrote:
BSn wrote: U demokratiji imas pravo da se oblacis i izrazavas kako god zelis, sve dok tim svojim izrazajem ne vrijedjas nikoga drugog.
Vjerske slobode su zagarantovane svim modernim demokratskim ustavima svijeta.

Postavlja se jedino pitanje, da li to tebe vrijedja marama?
U tom slucaju ti imas problem s vjerskom netrpeljivoscu.
Ne, uopste me ne interesuje i Turska nije moderna demokratska drzava.
"U boldiranom" se u potpunosti slazemo. :D
Pa da ali to opet ne znaci da su ljudi fasisti.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#32

Post by Prozor »

Nece ovako nikako u EU, mislim sa zabranama.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#33

Post by BSn »

Tvrtko_I wrote:
BSn wrote:
Tvrtko_I wrote: Ne, uopste me ne interesuje i Turska nije moderna demokratska drzava.
"U boldiranom" se u potpunosti slazemo. :D
Pa da ali to opet ne znaci da su ljudi fasisti.
Pa, ako ne dozvoljavas vjerske slobode, znaci da si na odlicnom putu ka fasizmu.

Bolje ih je na vrijeme osudit', jer je Evropa pred WWII pokazala da sutnja moze biti pogubna za onoga ko suti, kada je rijec o fasizmu.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#34

Post by atko »

Niti "D" od Demokratije... zabraniti nekome da nosi maramu na glavi :-) ... fasizam :x

Sve se izopacilo... :-)
Tvrtko_I
Posts: 123
Joined: 27/02/2007 11:44
Location: "RS" je genocidna tvorevina koju treba ukinuti.

#35

Post by Tvrtko_I »

E i ti ga sad pretjera.

Sad ne mogu muslimani biti rahat ni u Turskoj.
Interesuje me da li bi prica bila ista da je 100 000 ljudi trazilo da svi moraju nositi maramu.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#36

Post by Prozor »

Tvrtko_I wrote:E i ti ga sad pretjera.

Sad ne mogu muslimani biti rahat ni u Turskoj.
Interesuje me da li bi prica bila ista da je 100 000 ljudi trazilo da svi moraju nositi maramu.
haj´ ne izvrci
zrikavac48
Posts: 596
Joined: 24/10/2007 23:32

#37

Post by zrikavac48 »

Sta ce biti u Turskoj savrseno me ne interesira sada kada je BiH u g...... do guse zahvaljujuci politicko-ekonomskim mesetarima ili bolje reci kriminalcima. Oni zbog svojih mafijasko-korupcionaskih interesa vuku BiH i sav narod (sve vijere i nacije) u provaliju. Neka ne ocekuje niti jedna nacinalna zajednica (nacinalni tor)da ce iz toga nesto profitirati.
Nemogu da shvatim da se neko zamajava takvim pitanjima dok mu u domovini -otadjbini-babovini cvijeta kriminal i korupcija u svim organima vlasti.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#38

Post by Ahmmed »

Ah, što mi se dežurni dušebrižnici cyprus i bašta sekiraju glede svakog pitanja koje se odnosi na Tursku :D

:lol: :lol: :lol:
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#39

Post by basta sljezove boje »

Ahmmed wrote:Ah, što mi se dežurni dušebrižnici cyprus i bašta sekiraju glede svakog pitanja koje se odnosi na Tursku :D

:lol: :lol: :lol:
necemo se valjda sekirati zbog Austrije ili Srbije, ipak smo duze bili Turska :lol:
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#40

Post by Ahmmed »

basta sljezove boje wrote:
Ahmmed wrote:Ah, što mi se dežurni dušebrižnici cyprus i bašta sekiraju glede svakog pitanja koje se odnosi na Tursku :D

:lol: :lol: :lol:
necemo se valjda sekirati zbog Austrije ili Srbije, ipak smo duze bili Turska :lol:

;-)
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#41

Post by cyprus »

basta sljezove boje wrote:
Ahmmed wrote:Ah, što mi se dežurni dušebrižnici cyprus i bašta sekiraju glede svakog pitanja koje se odnosi na Tursku :D

:lol: :lol: :lol:
necemo se valjda sekirati zbog Austrije ili Srbije, ipak smo duze bili Turska :lol:
Ma ja sam već napisao da sam se ja javio samo da malo poguram temu, pošto mi je bilo žao da zjapi relativno prazna :D .
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#42

Post by Ahmmed »

cyprus wrote:
basta sljezove boje wrote:
Ahmmed wrote:Ah, što mi se dežurni dušebrižnici cyprus i bašta sekiraju glede svakog pitanja koje se odnosi na Tursku :D

:lol: :lol: :lol:
necemo se valjda sekirati zbog Austrije ili Srbije, ipak smo duze bili Turska :lol:
Ma ja sam već napisao da sam se ja javio samo da malo poguram temu, pošto mi je bilo žao da zjapi relativno prazna :D .

Ma, pusti, cyprus... turska posla :D :D
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#43

Post by zlata »

http://www.youtube.com/watch?v=eeisjipCmCo

Evo....snimka......za sve koji misle da je rubac na zeMskoj glavi....najgore zlo..... :angry: i da je Kemal Baba bio u pravu.... :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=yLGt2skC ... h_response

I jos da ne propustim.....ovako bi valjda trebali biti Turci...prihvatljivi islamofobicarima....Europi....i EU

http://www.erguncaner.com/home/biography/default.php
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#44

Post by kijameta »

Panasonic wrote:Image
1. "Vi znate da postoji neoprostivo neprijateljstvo izmedju muslimanskog i krscanskog svijeta. Muslimani i Krscani postadose vjeciti neprijatelji. Posmatrase jedni druge kao nevjernike, fanatike. Ta dva svijeta su koekzistirala sa tim fanatizmom i neprijateljstvom. Kao rezultat tog neprijateljstva, muslimanski svijet je bio odaljen od Zapadnjackog progresa, koji je mjenjao formu i sarolikost svakog stoljeca. Zato sto su Muslimani posmatrali progres sa nepovjerjenjem i gadjenjem. Istovremeno se muslimanski svijet drzao svog oruzja zbog neprijateljstva koje je trajalo stoljecima izmedju dvije grupe. Ta stalna okupacija oruzjem, neprijateljstvom i preziranjem Zapadnjackog progresa predstavlja jos jedan razlog naseg (Turskog) nazadovanja."


2. "Ja vam ne ostavljam u amanet dogme, nemjenjive i ustaljene direktive. Moje duhovno nasljedstvo su nauka i razum. ... Sta sam htio da uradim i sta sam pokusao postici za Tursku naciju je vrlo jasno. Ako oni ljudi koji me zele pratiti, nakon toga sto me vise ne bude bilo, prihvate nauku i razum kao vodic oni ce biti moji istiniti duhovni nasljedninci."

3. "Tvrdi se da je religiozno jedinstvo jedan od faktora u formiranju nacija. Ali, mi vidimo suprotnu stvar u Turskoj naciji. Turci su bili velika nacija i prije prihvatanja Islama. Ta religija nije pomogla Arapima, Irancima, Egipcanima i drugima da se ujedine sa Turcima da stvore naciju. Naprotiv, ona je oslabila nacionalne odnose medju Turcima, uspavala Turski nacionalni osjecaj i entuzijazam. To je bilo prirodno, jer Islam je baziran na Arapskom nacionalizmu nad svim nacionalnostima."
Da nam je ovakav covjek u Bosni,bar na mjesec dana.Veci Tito od Tite. :-D :)
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#45

Post by Umjetnik a »

BSn wrote:
mrs. zurbrigen wrote:
BSn wrote:Fasisti!
ko? :?
Ovi sto ne dozvoljavaju ravnopravnost zenama!

A i ne cudi, kada pogledamo kakav im je bio "otac nacije"!
a šta ti imaš protiv njega
User avatar
mrs. zurbrigen
Posts: 364
Joined: 11/01/2007 22:25

#46

Post by mrs. zurbrigen »

zlata wrote:http://www.youtube.com/watch?v=eeisjipCmCo

Evo....snimka......za sve koji misle da je rubac na zeMskoj glavi....najgore zlo..... :angry: i da je Kemal Baba bio u pravu.... :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=yLGt2skC ... h_response

I jos da ne propustim.....ovako bi valjda trebali biti Turci...prihvatljivi islamofobicarima....Europi....i EU

http://www.erguncaner.com/home/biography/default.php
naravno, cijela europa puna islamofoba. kad kod ja na ulicu izadjem vidim moje zapadnoeuropske sugradjane kako muslimankama trgaju marame sa glave a muslimanima oduzimaju tespihe. fakat svi europljani vise nemaju nikakvog drugog posla nego terorizirati muslimane, gdje god mogu... :roll:

stvarno, kad citam takve neke primjedbe o islamofobiji u europi...
:roll: jednodimenzionalno do daske...
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#47

Post by osa »

kijameta wrote:
Panasonic wrote:Image
1. "Vi znate da postoji neoprostivo neprijateljstvo izmedju muslimanskog i krscanskog svijeta. Muslimani i Krscani postadose vjeciti neprijatelji. Posmatrase jedni druge kao nevjernike, fanatike. Ta dva svijeta su koekzistirala sa tim fanatizmom i neprijateljstvom. Kao rezultat tog neprijateljstva, muslimanski svijet je bio odaljen od Zapadnjackog progresa, koji je mjenjao formu i sarolikost svakog stoljeca. Zato sto su Muslimani posmatrali progres sa nepovjerjenjem i gadjenjem. Istovremeno se muslimanski svijet drzao svog oruzja zbog neprijateljstva koje je trajalo stoljecima izmedju dvije grupe. Ta stalna okupacija oruzjem, neprijateljstvom i preziranjem Zapadnjackog progresa predstavlja jos jedan razlog naseg (Turskog) nazadovanja."


2. "Ja vam ne ostavljam u amanet dogme, nemjenjive i ustaljene direktive. Moje duhovno nasljedstvo su nauka i razum. ... Sta sam htio da uradim i sta sam pokusao postici za Tursku naciju je vrlo jasno. Ako oni ljudi koji me zele pratiti, nakon toga sto me vise ne bude bilo, prihvate nauku i razum kao vodic oni ce biti moji istiniti duhovni nasljedninci."

3. "Tvrdi se da je religiozno jedinstvo jedan od faktora u formiranju nacija. Ali, mi vidimo suprotnu stvar u Turskoj naciji. Turci su bili velika nacija i prije prihvatanja Islama. Ta religija nije pomogla Arapima, Irancima, Egipcanima i drugima da se ujedine sa Turcima da stvore naciju. Naprotiv, ona je oslabila nacionalne odnose medju Turcima, uspavala Turski nacionalni osjecaj i entuzijazam. To je bilo prirodno, jer Islam je baziran na Arapskom nacionalizmu nad svim nacionalnostima."
Da nam je ovakav covjek u Bosni,bar na mjesec dana.Veci Tito od Tite. :-D :)
riješio bi on sve probleme kao s armenima i ostalim nemuslimanima u turskoj, izgleda da su srbi upotrebljavali njegove metode. Baš bi nam jedan takav trebao.
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#48

Post by kijameta »

osa@ prijatelju,ti ne volis ni Aliju(sto je islamista) ni Ataturka(sto je sekularista),pa imali ijedan covjek iz bilo koje muslimanske zemlje da je tebi O.K. Osim Abdica,naravno.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#49

Post by osa »

kijameta wrote:osa@ prijatelju,ti ne volis ni Aliju(sto je islamista) ni Ataturka(sto je sekularista),pa imali ijedan covjek iz bilo koje muslimanske zemlje da je tebi O.K. Osim Abdica,naravno.
Naravno: muhamed ali, karem abdul jabar, a alija ti nije iz muslimanske zemlje, možda bi ti to volio, ali ne ide, e da je mustafe kemal-paše u bih bila bi, kažem zato ja.
seiko22
Posts: 896
Joined: 11/11/2006 04:27
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

#50

Post by seiko22 »

osa wrote:
kijameta wrote:osa@ prijatelju,ti ne volis ni Aliju(sto je islamista) ni Ataturka(sto je sekularista),pa imali ijedan covjek iz bilo koje muslimanske zemlje da je tebi O.K. Osim Abdica,naravno.
Naravno: muhamed ali, karem abdul jabar, a alija ti nije iz muslimanske zemlje, možda bi ti to volio, ali ne ide, e da je mustafe kemal-paše u bih bila bi, kažem zato ja.
:lol: :lol: :lol: :lol: "osa", ovo ces imati problema a im dokazes!! :D :D Predlazem ti, da pozoves Vuka Draskovica, da ti posvjedoci - dok je jos ziv, inace, ostade bez svjedoka!! :lol: :lol:
p.s. a nije ni "musliman" ! :D :D
Post Reply