Prehlada -.-

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Locked
ana23
Posts: 16
Joined: 10/05/2012 19:00

#1 Prehlada -.-

Post by ana23 »

Dakle ovo je već 4 dan.Nos mi curi i navečer nikako nmg da zaspem,kad ustanem usta mi budu potpuno suha a isto tako i nos.Ima li neki prirodni lijek ili nešto?Pošto ja izbjegavam doktora ne volim baš puno da hodam po bolnicama pa eto.Ako ima neki prirodni lijek ili nešto pomozite.
Last edited by ana23 on 17/05/2012 09:02, edited 1 time in total.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#2 Re: Prehlada -.-

Post by fantom slobode »

ana23 wrote:Dakle ovo je već 4 dan.Nos mi curi i navečer nikako nmg da zaspem,kad ustanem usta mi budu potpuno suha a isto tako i nos.Ima li neki prirodni lijek ili nešto?Pošto ja izbjegavam doktora ne volim baš puno da hodam po bolnicama pa eto.Ako ima neki prirodni lijek ili nešto pomozite.

I da ako već negdje ima ova tema onda se izvinjavam sto je ponovo postavljam al eto ja nigdje nisam mogla naci ovakvu temu.
vrijeme, koliko se meni cini samo je pitanje vremena, proce samo. Ne otkrih nikada sta ubrzava proces, ali recimo puno c vitamina, valjda cini nesto, znaci papaj voce pij tekucine i nadaj se boljem. Ako potraje vise od 7 dana, pa ti javi.
ana23
Posts: 16
Joined: 10/05/2012 19:00

#3 Re: Prehlada -.-

Post by ana23 »

fantom slobode wrote:
ana23 wrote:Dakle ovo je već 4 dan.Nos mi curi i navečer nikako nmg da zaspem,kad ustanem usta mi budu potpuno suha a isto tako i nos.Ima li neki prirodni lijek ili nešto?Pošto ja izbjegavam doktora ne volim baš puno da hodam po bolnicama pa eto.Ako ima neki prirodni lijek ili nešto pomozite.

I da ako već negdje ima ova tema onda se izvinjavam sto je ponovo postavljam al eto ja nigdje nisam mogla naci ovakvu temu.
vrijeme, koliko se meni cini samo je pitanje vremena, proce samo. Ne otkrih nikada sta ubrzava proces, ali recimo puno c vitamina, valjda cini nesto, znaci papaj voce pij tekucine i nadaj se boljem. Ako potraje vise od 7 dana, pa ti javi.

Hvala ti.Pa svaki dan pojedem dosta voća i još pijem oko 5 šoljica čaja ali ništa ne prestaje samo se pogoršava.Kišem,kašljem.Al eto iskreno se nadam da će prestati :S :x
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#4 Re: Prehlada -.-

Post by njonjica »

Odlican lijek, isproban desetinama puta, svaki put "radi" :)

Obicni C vitamin od 500 miligrama piti na slijedeci nacin:
1. dan - u jednom satu popiti 3 Cvitamina (dakle, moze svakih 20 min.) Tako 3x dnevno (ako je prehlada bas jaka ja popijem 5x dnevno)
2. dan - svaka tri sata piti po jedan Cvitamin, tako cijeli dan.
3. dan - nema prehlade
ana23
Posts: 16
Joined: 10/05/2012 19:00

#5 Re: Prehlada -.-

Post by ana23 »

Jao više.Mislila sam da ću danas biti bolje al zapravo sam gore.Počelo je i grlo da me boli ponovo.Bolilo me u subotu pa je prestalo al evo ponovo >.< kišem kašljem začepljen nos osušena usta temperatura i još me boli grlo.Izgledam isto zombi >:< Popila sam dosta čaja ali ništa ne pomaže.

Ima li još neko od vas savjet ?! Bilo šta samo da me prođe!
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#6 Re: Prehlada -.-

Post by Troll_Happens »

ana23 wrote:Jao više.Mislila sam da ću danas biti bolje al zapravo sam gore.Počelo je i grlo da me boli ponovo.Bolilo me u subotu pa je prestalo al evo ponovo >.< kišem kašljem začepljen nos osušena usta temperatura i još me boli grlo.Izgledam isto zombi >:< Popila sam dosta čaja ali ništa ne pomaže.

Ima li još neko od vas savjet ?! Bilo šta samo da me prođe!

isjeci jabuku na sedam kriski... svaki dan pojedi jednu krisku i za 7 dana ce te proci prehlada
provjereno :zzzz:
Locked