prehlada

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
fallout1
Posts: 91
Joined: 17/12/2009 12:08

#1 prehlada

Post by fallout1 »

vase iskustvo, tylol, coldrex, Rhino- stop, aspiin c+ ili nesto drugo???
User avatar
Cyber-harambashica
Posts: 967
Joined: 17/07/2010 20:16
Location: NBG

#2 Re: prehlada

Post by Cyber-harambashica »

inhalirati...., odmarati

sto manje lekova!
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#3 Re: prehlada

Post by baja »

fallout1 wrote:vase iskustvo, tylol, coldrex, Rhino- stop, aspiin c+ ili nesto drugo???
inhalacije, cajevi, mirovanje...tek ako je teza situacija posegnuti za tylol (ako je pritisak ok), rhino i sl....
al kad prizdravis, drz se planine cudo je za imunitet...makar dva sata svaki vikend (kad je vrijeme ok), vidjeces razliku za 3 mjeseca, garantujem
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#4 Re: prehlada

Post by Ghost_Rider_XXX »

Dupla loza, dobra meza i budeš ko nov.
User avatar
Cyber-harambashica
Posts: 967
Joined: 17/07/2010 20:16
Location: NBG

#5 Re: prehlada

Post by Cyber-harambashica »

ja...al nemoj lozu da inhaliras!
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#6 Re: prehlada

Post by Ghost_Rider_XXX »

Lozu inhalirati samo u ekstremnim slučejevima zapaljenja sinusa, ali prije toga nakapati, kap limuna u lijevo oko.
(ovo nije zahebancija, fakat sam upozno par ljudi koju su ovo uradili)
djana h
Posts: 39213
Joined: 06/08/2009 18:23

#7 Re: prehlada

Post by djana h »

fallout1 wrote:vase iskustvo, tylol, coldrex, Rhino- stop, aspiin c+ ili nesto drugo???
Po iskustvu mojih bliznjih,jer ja rijetko posezem za lijekovima,najbolje dejstvo ima rhinostop,aspirin je na drugom mjestu.Ipak,drzi se cajeva,sto vise tekucine,odmaranje,ako je u pitanju samo prehlada.Ipak,pazi na temperaturu,ako je visoka i tesko se skida a stalno vraca.Moja curica je ljetos u roku dva dana dobila, ni vise,ni manje, vec upalu pluca.
Tako se brzo razvila da nismo mogli doci do sebe.Uvijek sam mislila da se upala fasuje ako se sedmicama zanemaruje temperatura i kasalj,ali sam se razuvjerila i toplo preporucujem u slucaju temperature posjetiti lijecnika,za svaki slucaj :)
WJaca
Posts: 12
Joined: 05/08/2012 16:09

#8 Re: prehlada

Post by WJaca »

Vitamin C,cajevi....
bez lekova traje 7 dana sa lekovima jednu nedelju.
Ostaju ipak samo vitamini i cajevi.

http://sveznalica.jimdo.com/zdravlje/ča ... od-a-do-z/


http://sveznalica.jimdo.com/zdravlje/zd ... poteskoce/
lamejac
Posts: 57
Joined: 17/02/2012 12:44

#9 Re: prehlada

Post by lamejac »

Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, ali eto ovdje cu :D

Ima li neko bolestan ovih dana ili znate li jel neko imao problema sa proljevom, povracanjem,blagom temperaturom,bolovima u tijelu kao siptomima ovih dana ili neki od tih siptoma?
Zanima me jel neki virus naletio il sam sta gadno pojeo? Hvalaa
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#10 Re: prehlada

Post by gerberica »

lamejac wrote:Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, ali eto ovdje cu :D

Ima li neko bolestan ovih dana ili znate li jel neko imao problema sa proljevom, povracanjem,blagom temperaturom,bolovima u tijelu kao siptomima ovih dana ili neki od tih siptoma?
Zanima me jel neki virus naletio il sam sta gadno pojeo? Hvalaa

Drz' se ti wc-a :mrgreen: , cula sam i ja da ima toga.Ne boj se, proci ce.Cajevi(sipak) sto vise, paracetamol i moze nesto protiv proljeva (enterofuril).
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#11 Re: prehlada

Post by PipiDugaDevetka »

gerberica wrote:
lamejac wrote:Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, ali eto ovdje cu :D

Ima li neko bolestan ovih dana ili znate li jel neko imao problema sa proljevom, povracanjem,blagom temperaturom,bolovima u tijelu kao siptomima ovih dana ili neki od tih siptoma?
Zanima me jel neki virus naletio il sam sta gadno pojeo? Hvalaa

Drz' se ti wc-a :mrgreen: , cula sam i ja da ima toga.Ne boj se, proci ce.Cajevi(sipak) sto vise, paracetamol i moze nesto protiv proljeva (enterofuril).
Nego šta je, nego virus naletio. Osjećam to što kišem, a ni prostati mojoj nije laHko.
User avatar
LEPTIRIC@
Posts: 118
Joined: 11/06/2011 10:06

#12 Re: prehlada

Post by LEPTIRIC@ »

lamejac wrote:Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, ali eto ovdje cu :D

Ima li neko bolestan ovih dana ili znate li jel neko imao problema sa proljevom, povracanjem,blagom temperaturom,bolovima u tijelu kao siptomima ovih dana ili neki od tih siptoma?
Zanima me jel neki virus naletio il sam sta gadno pojeo? Hvalaa

mozda malo suncanica prije to nego viroza s obzirom na ove vrucine :roll:
Mrki_ma
Posts: 119
Joined: 09/08/2012 19:19

#13 Re: prehlada

Post by Mrki_ma »

lamejac wrote:Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, ali eto ovdje cu :D

Ima li neko bolestan ovih dana ili znate li jel neko imao problema sa proljevom, povracanjem,blagom temperaturom,bolovima u tijelu kao siptomima ovih dana ili neki od tih siptoma?
Zanima me jel neki virus naletio il sam sta gadno pojeo? Hvalaa
Mene zdanjih dana stomak bolucka, imam jos par simptoma. Skonto sam da je to od kad sam pojeo kukuruz na vilsu. Mozda sam sta usput pokupio.

Inace za prehladu bijeli luk, casica rakije (naravno ko pije)
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#14 Re: prehlada

Post by Dr.Mr.Fr. »

Lekadol forte :thumbup:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#15 Re: prehlada

Post by -Chesterfield- »

Ima li kakvih vakcina za prehladu, da se idem vakcinisati?
Ne mislim na gripu, nego na prehladu.

Čitam na netu u vezi vakcine za gripu da postoji određeni rizik zbog ostatka jaja korištenih za uzgoj.
Najopasniji neželjeni efekti vakcinacije su teške alergijske reakcije na sam virusni materijal ili ostatke jaja korištenih za uzgoj vakcinalnog soja virusa. Nasreću, ovakve reakcije su dosta rijetke.


Da li ima nešto moderno, najnovije... od ovih vakcina, a da nema u sebi ostatke jaja?
Post Reply