predsjednistvo BiH napadnuto bojama!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#526

Post by vatra i voda »

valterbranisarajevo wrote:ha koliko se god trudili da to opovrgnete, kuhinjska krpa je zastava BIH, visi ispred zgrade UN, pod njom igra reprezentacija i meni je puno vaznije od 42-godisnjeg omladinca koji nam nudi promjene nasiljem tri dana pred izbore. Za mene tu dileme nema...


Zasto onda sluze izbori??? :?


Ovdje se spominju primjeri 5. oktobra i demonstracija u Budimpešti.


Sjecate li se kako je doslo do 5. oktobra?

Protesti su poceli kada Milosevic nije htio priznati rezultate izbora na kojima su mu se gradjani zahvalili na povjerenju. Znaci tada vise nije bilo nikakvih demokratskih metoda za promjenu vlasti, odnosno iscrpljene su glasanjem na izborima.

Proteste u Budimpesti organizuju oni koji su prije 15 godina dosli na vlast propovijedajuvi vrijednosti zapadne demokratije i osudjujuci komunisticki totalitarizam.

Medjutim, sada oni sami ne zele da prihvate osnovno nacelo zapadne demokratije, da narod ima puno pravo birati onoga koga zeli na izborima. Oni jednostavno ne mogu svariti da je narod u Madjarskoj na proslim izborima dao ponovo sansu reformiranim komunistima odnosno Socijalistickoj partiji premijera Djurkanjija. Obzirom da postoje velike sanse da se taj izborni rezultat ponovi i na predstojecim izborima, tvorci novog svjetskog poretka su krenuli u akciju. Debelo placeni vjerovatno novcem najveceg promicatelja "demokratije" George Sorosavodje desnicarskih, ekstremno desnicarskih stranaka su krenuli u akciju. Nespretna izjava madkjarskog premijera je bila samo izgovor a ne povod..
Jooj covjece gdje nadje Sorosa i njegovu demakatiju stavi pod navodnike.Znas li sta je " otvoreno drustvo " fondacija koju finansira taj Madjar .Samo jednu stvar .Citas li Feral Tribune ? Da nije Sorosa ne bi ga citao .ok to nije tema .Suvise uskogrudno posmatras farbanje zgrade predsjednistva.Ponasas se kao penziner koji se vraca sa pijace i pita se koji su ovo vandali napravili .To su isti oni sto pisaju po haustorima i pisu grafite po zidovima odgovara sebi u bradu penzioner sa onim izlizanim cekerom. Ja sam protiv destrukcije i vandalizma.Ja nisam ni slucajno za to da se skrnave one lijepe zgrade u Titovoj i oko Marijin Dvora koje nam je u amanet ostavila austrija , ali ono bojadisanje nije upereno na zgradu nego na vlast i to ne samo onu u federaciji nego i na onu u rs i na trio fantastico koji nas je uveo , vodi i vodice nas u propast.Da skratim i pojednostavim.Ovaj napad na troglavu azdaju smatram kao napad na dejton i rs .Posto sam protiv Dejtona , protiv postojanja rs protiv pljacke i korupcije mita i nepotizma ......ja ovo farbanje fasade podrzavam u potpunosti . Ljudi koji vode BiH od 1992 ne smiju imati miran.Ni slucajno.
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#527

Post by Teufik iz Los Angelesa »

PITARKA_SA wrote:ja sam samo tuzna jer nije bilo vise raje,i sto su u pitanju bile boje....
a onima koji ne misle tako,sigurno je babo obezbjedio finu platiicu ili neku skupi autic,pa im je tako dobro da nemaju pooooooooooojma zasto je narod kivan na vlast!
zato sto niko ne podrzava volontere :? :-? jesil i ti kivna zato na vlast pa ih podrzavas :-? poserem im se na motiv...
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#528

Post by njonjica »

Mrmak wrote:Hm, ako cemo vec o drzavi onda ovjde nemamo o cemu razgovarati.
Ne postoji predmet razgovora, jer ovo sto bi mi definisali drzavom je najobicniji kupleraj u kojem bi svako da bude pametniji od ostalih.

Takodje, supljak o zastavi (a kuhinjska krpa vise vrijedi od onoga sto nam podmecu kao simbol drzavnosti) i institucijama je samo prazna prica obzirom kakve to kriminalce imamo na vlasti. Stoga, prigovarati nesto momku koji je navodno je bio 5 godina na robiji u Njemackoj i jebavati mu mater jer eto on nema pojma sta je to demokratija pa je poturio vlastita ledja pod pendreke, je najobicnije preseravanje.

Ja koliko vidjeh, pocese ga mlatiti palicama kada je bezuspjesno trazio podrsku Sarajlija i izgovorio ono "Hocete promjene?" To mu je izgleda bi najveci krimen.

Trebalo je mozda da pljescem onom cici sa najlon kesicom u ruci koji jos i navijao za muriju dok su mlavili momka i vjerovatno da zaboravim kako je mozda bas taj penzionercic svojom filozofijom boljega na vlast prije 15-ak godina doveo debile, bandu i kriminalce bez zrna casti i po milimetra cistog obraza i ciji se tadasnji genijalni izbor vlasti lomi na ledjima upravo onog momka a i cijele mladosti ove usrane zemlje??Idi cica u pizdu maternu!!!

Mi smo to malo u nekom kolektivnom delirijumu ovdje?
To neki opasan joint se vrti u krugu kad eto sudimo nekoga sto je bacio tri kurtona farbe na usranu zgradu predsjednistva?? Trebalo ju je zapaliti a ne ofarbati!!Ne predstavlja nista drugo do simbola korupcije i bescasca.

Policija nam je prikazala demonstraciju sile nad nekim ko ne moze da se brani al' se zato zavuce u misje rupe kada po Bosni puca i kada lokalna cosa nostra sredjuje svoje racune dovodeci u opasnost i zivote nam djece dok idu u skolu.
Preracunajte se koliko je pucnjave i podmetnutih bombi u samom Sarajevu do sada bilo. Reket ne postoji, trgovina drogom ne postoji, prostitucija i bijelo roblje ne postoje pa nam murija iz dosade ne zna sta ce i malo trenira strogocu.

Tip je kriminalac jer mu puk'o film zbog nepravde a oni sto su nam ukrali proslost, sadasnjost i najgore od svega kradu buducnost nasoj djeci bi trebali da budu uzor?


"...Kad ti ledja poplave i puknu arkade
kad te odveze marica, zbog politickog vica
kad dodjes kuci legnes modar u krevet
vikaces “hajmo ih rusit mater im jebem!..."
Respect
meho_puzic
Posts: 69
Joined: 22/04/2004 18:29

#529

Post by meho_puzic »

Nisam siguran da je ovo vidjeno do kraja

evo linka

http://www.nothingtoxic.com/media/11595 ... _a_Beating
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#530

Post by silence_is_sexy »

ovaj drugi dio snimka je jos sramotniji od onog vec vidjenog... stvarno mizerno i jadno...

gomila koja nezainteresovano posmatra kako debili mlave covjeka...
jedna baba koja "vice ne tucite ga" i jedan cica koji navija valjda za "narodnu miliciju" (prenos jebiga.. malo fulio deceniju). ostali nista...

sve u svemu zalosno...
Post Reply