Predratni komunisticki lideri iz redova Muslimana

User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#1 Predratni komunisticki lideri iz redova Muslimana

Post by Vodenjak »

Imao sam juce jednu zanimljivu raspravu sa svojim jako dobrim prijateljem.
U toj raspravi izneseno je misljenje da su Muslimani koji su sjedili u raznoraznim organima vlasti u bivsoj Jugoslaviji nanijeli zapravo nepopravljivu stetu svom narodu i da su zapravo bili samo "liziguzi" Srbima i Hrvatima.

Sta vi mislite?
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#2

Post by Vodenjak »

Ma nisam skroz zavrsio pa rekoh, hajd´ da tebi nadjem malo posla! :P :D
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#3

Post by senada »

ta dobro poznata, i skoropatacna teza ide otprilike ovako - suludi karadjic i bratija nisu imali razloga napadati muslimane jer su se vec sami bili skoro u potpunosti asimilirali sa njima, od davanja njihovih imena pa do zaborava-gubitka postovanja svoje vjere, kulture, tradicije, obicaja, itd.
domi
Posts: 544
Joined: 04/10/2003 00:00

#4 Re: Predratni komunisticki lideri iz redova Muslimana

Post by domi »

Vodenjak wrote:Imao sam juce jednu zanimljivu raspravu sa svojim jako dobrim prijateljem.
U toj raspravi izneseno je misljenje da su Muslimani koji su sjedili u raznoraznim organima vlasti u bivsoj Jugoslaviji nanijeli zapravo nepopravljivu stetu svom narodu i da su zapravo bili samo "liziguzi" Srbima i Hrvatima.

Sta vi mislite?
Vodeni ja se bas bio zabrinuo za tebe, vidim nema te, pa kontam nesto da te ovi fundamentalisti ovdje ne otjerase? :lol:

Nego, prijatelj s kim si raspravljao....Fair Life?
:)

Sto se pitanja oko muslimanskih politicara u bivsem sistemu mogu reci samo: Koji bolan politicari? To su preci ovih danasnjih, koji vjeruju samo u
boju novca....libo njih i za narod i sve ostalo.
Pozdrav.
pola_cilo
Posts: 133
Joined: 27/05/2006 02:24

#5 Re: Predratni komunisticki lideri iz redova Muslimana

Post by pola_cilo »

Vodenjak wrote:Imao sam juce jednu zanimljivu raspravu sa svojim jako dobrim prijateljem.
U toj raspravi izneseno je misljenje da su Muslimani koji su sjedili u raznoraznim organima vlasti u bivsoj Jugoslaviji nanijeli zapravo nepopravljivu stetu svom narodu i da su zapravo bili samo "liziguzi" Srbima i Hrvatima.

Sta vi mislite?
To nikako ne stoji .Da je tako niti bi bilo 6-te baklje na zastavi SFRJ niti bi bilo Bosne i Hercegovine poslije ZAVNOBIH -a i AVNOJA -a..Niti bi bilo muslimana pa makar i sa velikim M . I to je nesto ako ne i puno za ono vrijeme.Hasan Brkic , Avdo Humo , Hamdija Pozderac , Dzemal Bijedic ...i mnogi drugi su bili sve ali nikako uvlakuse " i liziguzi .....nikako to je cista blasfemija .Cak ni Raif Dizdarevic koji je anatemiziran poslije onog govora u Smrdogradu pred Slobinom ruljom ( gdje mu onaj ko biva sapce sta ce reci ) nije bio nikakav " liziguz " .Nikakv ! Dizdarevici su dokazni partizani i prijatelji Bosne i Hercegovine i ovog muslimanskog naroda.To znaju ljudi u Fojnici i drugi koji hoce da znaju.Beskicmenjaci i liziguzi su svi oni koji vode ovaj jadan muslimanski narod u ambis od 92 . Izuzev Lamije Tanovic.Zena slusa " Disciplinu kicme " i zato je disciplinirana i ima kicmu .
boric
Posts: 296
Joined: 25/05/2006 00:15

#6

Post by boric »

senada wrote:ta dobro poznata, i skoropatacna teza ide otprilike ovako - suludi karadjic i bratija nisu imali razloga napadati muslimane jer su se vec sami bili skoro u potpunosti asimilirali sa njima, od davanja njihovih imena pa do zaborava-gubitka postovanja svoje vjere, kulture, tradicije, obicaja, itd.
kako je ono ime sinu Dzemala Bijedica.? il' se Dzemal vratio imenima nasih predaka iz srednjovjekovne Bosne
kolko je covjek bio ispred nas,
moracu pitati Lovrenovica on je najbolji strucnjak za taj period
pola_cilo
Posts: 133
Joined: 27/05/2006 02:24

#7

Post by pola_cilo »

boric wrote:
senada wrote:ta dobro poznata, i skoropatacna teza ide otprilike ovako - suludi karadjic i bratija nisu imali razloga napadati muslimane jer su se vec sami bili skoro u potpunosti asimilirali sa njima, od davanja njihovih imena pa do zaborava-gubitka postovanja svoje vjere, kulture, tradicije, obicaja, itd.
kako je ono ime sinu Dzemala Bijedica.? il' se Dzemal vratio imenima nasih predaka iz srednjovjekovne Bosne
kolko je covjek bio ispred nas,
moracu pitati Lovrenovica on je najbolji strucnjak za taj period
Najbolji strucnjak za srednjovjekovnu Bosnu je njegov rodjak prof. i zamjenik ministra kulture sarajevskog kantona Dubravko Lovrenovic kojemu kao ni Ivanu niti jedan "tvoj "intelektualac nije ni do koljena.Ti si sa mnom zapoceo prepisku na vulgaran i uvredljiv nacin dostojan primitivca. Mislio sam ces me zaobici a ti se [ kako ono ti velis ????? " nakrmio , okrmio " / A kako je ime sinu tvom eruditi ," enciklopediji na dvije noge " Muhamedu Filipovicu Tunji , sta fali Grebi i Lagumdziji bez obzira na ime kad ljudi rade u korist BiH-a . Ime bolan nije vazno , vazno je da li volis BiH i da li radis u njenom interesu .Eto ti imas muslimansko ime a zalazes se trodjedlnu podjelu BiH .Sta ti korist ime kad si keves od covjeka.Dzemo Bijedic je bolan ljudina .Imas li trunke postovanja prema tom covjeku ? Isti si Alija i njegovi bilmazi koji su cackali po tefterima familije Svrzo i trazli je li Zlatko Lagumdzija osunecen ili nije.A to sto je Zlatka cetnicka granata rastavila u atome i sto je dokazani patriota i prijatelj ove zemlje to nikom nista .I to ga prozivaju za sunetluk oni koji su trgovali i djelili BiH .{ Halid Cengic poznatiji kao hadzija [ dva razreda osnovne skole ) isao u Bg .prije rata da dijeli BiH sa Vasilijem Kresticem ( akademik sa dva doktorata ) pusti ime , sta si uradio za BiH ? Ako si uradio puno , napravio ceste , otvorio univrzitet ....kao sto je napravio Dz.Bijedic to treba postovati.Ako je dao neko ime sinu ne znaci da je "lizo " Srbe i Hrvate.
p.s. budes li pogadjo moje ime neces pogodit kao sto nisi ni za ustase i za partizane.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#8

Post by PipiDugaDevetka »

Image
Drug Stane Dolanc se "uvlači" drugu Starom
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#9

Post by kekec »

Pipi,
ja bih rekao da je to Dzemal Bijedic, a ne S.Dolanc. :-)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#10

Post by PipiDugaDevetka »

Ja bih rekao da mu se Džema uopšte ne "uvlači", nego...Ko će znati šta su pričali?
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#11 Re: Predratni komunisticki lideri iz redova Muslimana

Post by mr__bosnjak »

pola_cilo wrote:
Vodenjak wrote:Imao sam juce jednu zanimljivu raspravu sa svojim jako dobrim prijateljem.
U toj raspravi izneseno je misljenje da su Muslimani koji su sjedili u raznoraznim organima vlasti u bivsoj Jugoslaviji nanijeli zapravo nepopravljivu stetu svom narodu i da su zapravo bili samo "liziguzi" Srbima i Hrvatima.

Sta vi mislite?
To nikako ne stoji .Da je tako niti bi bilo 6-te baklje na zastavi SFRJ niti bi bilo Bosne i Hercegovine poslije ZAVNOBIH -a i AVNOJA -a..Niti bi bilo muslimana pa makar i sa velikim M . I to je nesto ako ne i puno za ono vrijeme.Hasan Brkic , Avdo Humo , Hamdija Pozderac , Dzemal Bijedic ...i mnogi drugi su bili sve ali nikako uvlakuse " i liziguzi .....nikako to je cista blasfemija .Cak ni Raif Dizdarevic koji je anatemiziran poslije onog govora u Smrdogradu pred Slobinom ruljom ( gdje mu onaj ko biva sapce sta ce reci ) nije bio nikakav " liziguz " .Nikakv ! Dizdarevici su dokazni partizani i prijatelji Bosne i Hercegovine i ovog muslimanskog naroda.To znaju ljudi u Fojnici i drugi koji hoce da znaju.Beskicmenjaci i liziguzi su svi oni koji vode ovaj jadan muslimanski narod u ambis od 92 . Izuzev Lamije Tanovic.Zena slusa " Disciplinu kicme " i zato je disciplinirana i ima kicmu .
Slazem se! :faraon1:
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#12

Post by mr__bosnjak »

Samo da dodam @Vodeni... Nisu Muslimani nego Bosnjaci... 8-)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#13

Post by Vodenjak »

mr__bosnjak wrote:Samo da dodam @Vodeni... Nisu Muslimani nego Bosnjaci... 8-)
Zao mi je, bili su Muslimani!
Sumnjam da oni prezivjeli iz tog doba nesto jedva docekase Dobricinu da im da "pravo" ime... :zzzz:
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#14

Post by senada »

Vodenjak wrote:
mr__bosnjak wrote:Samo da dodam @Vodeni... Nisu Muslimani nego Bosnjaci... 8-)
Zao mi je, bili su Muslimani!
Sumnjam da oni prezivjeli iz tog doba nesto jedva docekase Dobricinu da im da "pravo" ime... :zzzz:
pa nemojte taaako...dobricina nije "spasio" opstanak Muslimana samo Bosnjastvom, nego i s opstankom SDS-a... :zzzz:
pola_cilo
Posts: 133
Joined: 27/05/2006 02:24

#15

Post by pola_cilo »

senada wrote:
Vodenjak wrote:
mr__bosnjak wrote:Samo da dodam @Vodeni... Nisu Muslimani nego Bosnjaci... 8-)
Zao mi je, bili su Muslimani!
Sumnjam da oni prezivjeli iz tog doba nesto jedva docekase Dobricinu da im da "pravo" ime... :zzzz:
pa nemojte taaako...dobricina nije "spasio" opstanak Muslimana samo Bosnjastvom, nego i s opstankom SDS-a... :zzzz:

Fakat je taj covjek grobar Bosne i Hercegovine i onog naroda u koji je on bio strasno zaljubljen.Ja bi se smio kladiti da je on A.I. bio personificiran u filmu " Nicija Zemlja " D.T. u onom liku komandanta kojeg glumi Djuro Utjesanovic , koji vojnike vodi kroz maglu pravo u zasjedu / Glavni glumac Branko Djuric tada kaze : Tito dragi ko nas vodi " u tom trenutku zapljustase plutoni i skoro su svi izginuli.Jedini prezivjeli( Bosna i Hercegovina ) ostao je lezati na mini .I dan danas .To nam ostavio u amanet., a on se preselio na ahiret.Nisam ja, majke mi , Senada je skrenula sa teme., a u vezi sa temom .Poslije drugog svetskog rata nijedan narod na svijetu ( osim mozda japanskog i njemackog ) nije imao takav rast i napredak u industriji , skolstvu( kako opismenjavanju tako produciranju strucnog kadra sa visokim obrazovanjem [ Sarajevo je dobilo univerzitet tek 1948 a Zagreb ga je imao dvjesto godina ranije ] , zdravstvu , prometu , sportu , kuturi , stanogradnji ......kao sto su imali Bosnjaci ( bosanski muslimani , kako hoces ) i to sve sa " liziguzima "
Period komunizma je bio zlatno doba za Bi H i njene stanovnike a pogotovo za bosanske muslimane koje je Tito volio vise nego ikoga u SFRJ.
boric
Posts: 296
Joined: 25/05/2006 00:15

#16 Re: Predratni komunisticki lideri iz redova Muslimana

Post by boric »

pola_cilo wrote:
Vodenjak wrote:Imao sam juce jednu zanimljivu raspravu sa svojim jako dobrim prijateljem.
U toj raspravi izneseno je misljenje da su Muslimani koji su sjedili u raznoraznim organima vlasti u bivsoj Jugoslaviji nanijeli zapravo nepopravljivu stetu svom narodu i da su zapravo bili samo "liziguzi" Srbima i Hrvatima.

Sta vi mislite?
To nikako ne stoji .Da je tako niti bi bilo 6-te baklje na zastavi SFRJ niti bi bilo Bosne i Hercegovine poslije ZAVNOBIH -a i AVNOJA -a..Niti bi bilo muslimana pa makar i sa velikim M . I to je nesto ako ne i puno za ono vrijeme.Hasan Brkic , Avdo Humo , Hamdija Pozderac , Dzemal Bijedic ...i mnogi drugi su bili sve ali nikako uvlakuse " i liziguzi .....nikako to je cista blasfemija .Cak ni Raif Dizdarevic koji je anatemiziran poslije onog govora u Smrdogradu pred Slobinom ruljom ( gdje mu onaj ko biva sapce sta ce reci ) nije bio nikakav " liziguz " .Nikakv ! Dizdarevici su dokazni partizani i prijatelji Bosne i Hercegovine i ovog muslimanskog naroda.To znaju ljudi u Fojnici i drugi koji hoce da znaju.Beskicmenjaci i liziguzi su svi oni koji vode ovaj jadan muslimanski narod u ambis od 92 . Izuzev Lamije Tanovic.Zena slusa " Disciplinu kicme " i zato je disciplinirana i ima kicmu .
sesta baklja nije nista znacila. i svacija i nicija!
sirovinska baza za eksploataciju od strane razvijenijiih republika,hrvatske,slovenije i srbije.
boric
Posts: 296
Joined: 25/05/2006 00:15

#17

Post by boric »

pola_cilo wrote:
boric wrote:
senada wrote:ta dobro poznata, i skoropatacna teza ide otprilike ovako - suludi karadjic i bratija nisu imali razloga napadati muslimane jer su se vec sami bili skoro u potpunosti asimilirali sa njima, od davanja njihovih imena pa do zaborava-gubitka postovanja svoje vjere, kulture, tradicije, obicaja, itd.
kako je ono ime sinu Dzemala Bijedica.? il' se Dzemal vratio imenima nasih predaka iz srednjovjekovne Bosne
kolko je covjek bio ispred nas,
moracu pitati Lovrenovica on je najbolji strucnjak za taj period
Najbolji strucnjak za srednjovjekovnu Bosnu je njegov rodjak prof. i zamjenik ministra kulture sarajevskog kantona Dubravko Lovrenovic kojemu kao ni Ivanu niti jedan "tvoj "intelektualac nije ni do koljena.Ti si sa mnom zapoceo prepisku na vulgaran i uvredljiv nacin dostojan primitivca. Mislio sam ces me zaobici a ti se [ kako ono ti velis ????? " nakrmio , okrmio " / A kako je ime sinu tvom eruditi ," enciklopediji na dvije noge " Muhamedu Filipovicu Tunji , sta fali Grebi i Lagumdziji bez obzira na ime kad ljudi rade u korist BiH-a . Ime bolan nije vazno , vazno je da li volis BiH i da li radis u njenom interesu .Eto ti imas muslimansko ime a zalazes se trodjedlnu podjelu BiH .Sta ti korist ime kad si keves od covjeka.Dzemo Bijedic je bolan ljudina .Imas li trunke postovanja prema tom covjeku ? Isti si Alija i njegovi bilmazi koji su cackali po tefterima familije Svrzo i trazli je li Zlatko Lagumdzija osunecen ili nije.A to sto je Zlatka cetnicka granata rastavila u atome i sto je dokazani patriota i prijatelj ove zemlje to nikom nista .I to ga prozivaju za sunetluk oni koji su trgovali i djelili BiH .{ Halid Cengic poznatiji kao hadzija [ dva razreda osnovne skole ) isao u Bg .prije rata da dijeli BiH sa Vasilijem Kresticem ( akademik sa dva doktorata ) pusti ime , sta si uradio za BiH ? Ako si uradio puno , napravio ceste , otvorio univrzitet ....kao sto je napravio Dz.Bijedic to treba postovati.Ako je dao neko ime sinu ne znaci da je "lizo " Srbe i Hrvate.
p.s. budes li pogadjo moje ime neces pogodit kao sto nisi ni za ustase i za partizane.
nisi odgovorio odakle si!!!

iz Sinja nisi!!
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#18

Post by mr__bosnjak »

Vodenjak wrote:
mr__bosnjak wrote:Samo da dodam @Vodeni... Nisu Muslimani nego Bosnjaci... 8-)
Zao mi je, bili su Muslimani!
Sumnjam da oni prezivjeli iz tog doba nesto jedva docekase Dobricinu da im da "pravo" ime... :zzzz:
Kao prvo nije "dobricina" davao ime. Vec 91´ bilo je prijedloga za to a on je upravo odbio. Glavni "predlagaoc" imena je bio Sacir Filandra a ime su prihvatili svi poslanici ja mislim Parlamenta BiH ukljucujuci HDZ koji se nakon agresije kao da nicega nije bilo vratio. Inace oni nisu bili(vecinom) muslimani jer su bili komunisti odnosno ateisti a nazivat ateistu muslimanom ili bilo kojom drugom vjerom je ja mislim grijeh medju ostalom upravo prema ateisti. A svi znamo da muslimani i ateisti nisu nacije jer imali smo i muslimane na Kosovu pa svi kazu "Albanci iz reda komunista" a ne "Muslimani iz reda komunista" iako su dosta njih tada nosili ime "Siptari".
pola_cilo
Posts: 133
Joined: 27/05/2006 02:24

#19

Post by pola_cilo »

boric wrote:
pola_cilo wrote:
boric wrote: kako je ono ime sinu Dzemala Bijedica.? il' se Dzemal vratio imenima nasih predaka iz srednjovjekovne Bosne
kolko je covjek bio ispred nas,
moracu pitati Lovrenovica on je najbolji strucnjak za taj period
Najbolji strucnjak za srednjovjekovnu Bosnu je njegov rodjak prof. i zamjenik ministra kulture sarajevskog kantona Dubravko Lovrenovic kojemu kao ni Ivanu niti jedan "tvoj "intelektualac nije ni do koljena.Ti si sa mnom zapoceo prepisku na vulgaran i uvredljiv nacin dostojan primitivca. Mislio sam ces me zaobici a ti se [ kako ono ti velis ????? " nakrmio , okrmio " / A kako je ime sinu tvom eruditi ," enciklopediji na dvije noge " Muhamedu Filipovicu Tunji , sta fali Grebi i Lagumdziji bez obzira na ime kad ljudi rade u korist BiH-a . Ime bolan nije vazno , vazno je da li volis BiH i da li radis u njenom interesu .Eto ti imas muslimansko ime a zalazes se trodjedlnu podjelu BiH .Sta ti korist ime kad si keves od covjeka.Dzemo Bijedic je bolan ljudina .Imas li trunke postovanja prema tom covjeku ? Isti si Alija i njegovi bilmazi koji su cackali po tefterima familije Svrzo i trazli je li Zlatko Lagumdzija osunecen ili nije.A to sto je Zlatka cetnicka granata rastavila u atome i sto je dokazani patriota i prijatelj ove zemlje to nikom nista .I to ga prozivaju za sunetluk oni koji su trgovali i djelili BiH .{ Halid Cengic poznatiji kao hadzija [ dva razreda osnovne skole ) isao u Bg .prije rata da dijeli BiH sa Vasilijem Kresticem ( akademik sa dva doktorata ) pusti ime , sta si uradio za BiH ? Ako si uradio puno , napravio ceste , otvorio univrzitet ....kao sto je napravio Dz.Bijedic to treba postovati.Ako je dao neko ime sinu ne znaci da je "lizo " Srbe i Hrvate.
p.s. budes li pogadjo moje ime neces pogodit kao sto nisi ni za ustase i za partizane.
nisi odgovorio odakle si!!!

iz Sinja nisi!!
Opet si masia.Evo ja ovog casa sa sinjske halke a ti nikad da pogodis u sridu.Nego igraj loto za to ti ne treba ni znanje ni pamet .Samo dvije marke i sreca . Danas jedna kombinacija , sutra druga ....mozda jednom pogodis kao corava koka zrno.Tako ti je i u politici.U jednom postu kazes da je za tebe RS okupirana i ratni plijen ( tacno i jasno k'o dan , ja to tvrdim od aprila 92 ) a dva dana kasnije kazes da mogu da idu jer se ovako vise ne moze , pa cemo se rastaliti sa Hrvatima pa cemo ......daj odluci se , imaj stav i princip .......non stop uskaces sebi u stomak sva ti je prica apsurd do apsurda . Mene ismijavas sto kazem da je Banja Luka kada otvoris atlas u Bosni i Hercegovini. Pa gdje je ? U Atlasu , na globusu , u njemackim i americkim udzbenicima BL je u BiH . U jedinstvenim tablicama , u zajednickoj valuti , u zajednickoj vojsci , na licnim kartama , na zajednickom pasosu ....pa sta hoces vise , s obzirom na ono sto se deslio .I ja svake godine prodjem kroz BL bez pasosa , popijem kafu kupim lubenicu .A da je po tebi morao bi zaobilazti i nemam pojma kojim bi putem dosao do kuce .A gdje nadje onih 4 miliona Bosnjaka u Turskoj ???/Cuj 4 000 000 . ?? Tobe jarebi tobe stakfiurala.Oprosti ako sam ovo zadnje krivo spelov'o , jer ja sam ti komunjara , sucur Allahu, a TITO je moj heroj.Volili smo iste stvari ukljucujuci i jedinstvenu , gradjansku , sekularnu BiH.Volim cjelovitu pa me ubij.Volim Bogdana Bogdanovica a mrzim onu tvoju Smilju Avramov.
Vjerujem Lovrenovicu a ne vjerujem Saciru F.Volim Vikica i Divjaka a ne volim podrumskog generala Sulejmana Vranja. Najvise na svijetu volim istinu.Istina mi je draza od matere.Ja sam taki co'ek.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#20

Post by Vodenjak »

pola_cilo wrote:
boric wrote:
pola_cilo wrote: Najbolji strucnjak za srednjovjekovnu Bosnu je njegov rodjak prof. i zamjenik ministra kulture sarajevskog kantona Dubravko Lovrenovic kojemu kao ni Ivanu niti jedan "tvoj "intelektualac nije ni do koljena.Ti si sa mnom zapoceo prepisku na vulgaran i uvredljiv nacin dostojan primitivca. Mislio sam ces me zaobici a ti se [ kako ono ti velis ????? " nakrmio , okrmio " / A kako je ime sinu tvom eruditi ," enciklopediji na dvije noge " Muhamedu Filipovicu Tunji , sta fali Grebi i Lagumdziji bez obzira na ime kad ljudi rade u korist BiH-a . Ime bolan nije vazno , vazno je da li volis BiH i da li radis u njenom interesu .Eto ti imas muslimansko ime a zalazes se trodjedlnu podjelu BiH .Sta ti korist ime kad si keves od covjeka.Dzemo Bijedic je bolan ljudina .Imas li trunke postovanja prema tom covjeku ? Isti si Alija i njegovi bilmazi koji su cackali po tefterima familije Svrzo i trazli je li Zlatko Lagumdzija osunecen ili nije.A to sto je Zlatka cetnicka granata rastavila u atome i sto je dokazani patriota i prijatelj ove zemlje to nikom nista .I to ga prozivaju za sunetluk oni koji su trgovali i djelili BiH .{ Halid Cengic poznatiji kao hadzija [ dva razreda osnovne skole ) isao u Bg .prije rata da dijeli BiH sa Vasilijem Kresticem ( akademik sa dva doktorata ) pusti ime , sta si uradio za BiH ? Ako si uradio puno , napravio ceste , otvorio univrzitet ....kao sto je napravio Dz.Bijedic to treba postovati.Ako je dao neko ime sinu ne znaci da je "lizo " Srbe i Hrvate.
p.s. budes li pogadjo moje ime neces pogodit kao sto nisi ni za ustase i za partizane.
nisi odgovorio odakle si!!!

iz Sinja nisi!!
Opet si masia.Evo ja ovog casa sa sinjske halke a ti nikad da pogodis u sridu.Nego igraj loto za to ti ne treba ni znanje ni pamet .Samo dvije marke i sreca . Danas jedna kombinacija , sutra druga ....mozda jednom pogodis kao corava koka zrno.Tako ti je i u politici.U jednom postu kazes da je za tebe RS okupirana i ratni plijen ( tacno i jasno k'o dan , ja to tvrdim od aprila 92 ) a dva dana kasnije kazes da mogu da idu jer se ovako vise ne moze , pa cemo se rastaliti sa Hrvatima pa cemo ......daj odluci se , imaj stav i princip .......non stop uskaces sebi u stomak sva ti je prica apsurd do apsurda . Mene ismijavas sto kazem da je Banja Luka kada otvoris atlas u Bosni i Hercegovini. Pa gdje je ? U Atlasu , na globusu , u njemackim i americkim udzbenicima BL je u BiH . U jedinstvenim tablicama , u zajednickoj valuti , u zajednickoj vojsci , na licnim kartama , na zajednickom pasosu ....pa sta hoces vise , s obzirom na ono sto se deslio .I ja svake godine prodjem kroz BL bez pasosa , popijem kafu kupim lubenicu .A da je po tebi morao bi zaobilazti i nemam pojma kojim bi putem dosao do kuce .A gdje nadje onih 4 miliona Bosnjaka u Turskoj ???/Cuj 4 000 000 . ?? Tobe jarebi tobe stakfiurala.Oprosti ako sam ovo zadnje krivo spelov'o , jer ja sam ti komunjara , sucur Allahu, a TITO je moj heroj.Volili smo iste stvari ukljucujuci i jedinstvenu , gradjansku , sekularnu BiH.Volim cjelovitu pa me ubij.Volim Bogdana Bogdanovica a mrzim onu tvoju Smilju Avramov.
Vjerujem Lovrenovicu a ne vjerujem Saciru F.Volim Vikica i Divjaka a ne volim podrumskog generala Sulejmana Vranja. Najvise na svijetu volim istinu.Istina mi je draza od matere.Ja sam taki co'ek.
Komplikovano je to sto si napisao...:zoka:
Posebno nekima... ;-)

A nije ni popularno :-)
pola_cilo
Posts: 133
Joined: 27/05/2006 02:24

#21 Re: Predratni komunisticki lideri iz redova Muslimana

Post by pola_cilo »

boric wrote:
pola_cilo wrote:
Vodenjak wrote:Imao sam juce jednu zanimljivu raspravu sa svojim jako dobrim prijateljem.
U toj raspravi izneseno je misljenje da su Muslimani koji su sjedili u raznoraznim organima vlasti u bivsoj Jugoslaviji nanijeli zapravo nepopravljivu stetu svom narodu i da su zapravo bili samo "liziguzi" Srbima i Hrvatima.

Sta vi mislite?
To nikako ne stoji .Da je tako niti bi bilo 6-te baklje na zastavi SFRJ niti bi bilo Bosne i Hercegovine poslije ZAVNOBIH -a i AVNOJA -a..Niti bi bilo muslimana pa makar i sa velikim M . I to je nesto ako ne i puno za ono vrijeme.Hasan Brkic , Avdo Humo , Hamdija Pozderac , Dzemal Bijedic ...i mnogi drugi su bili sve ali nikako uvlakuse " i liziguzi .....nikako to je cista blasfemija .Cak ni Raif Dizdarevic koji je anatemiziran poslije onog govora u Smrdogradu pred Slobinom ruljom ( gdje mu onaj ko biva sapce sta ce reci ) nije bio nikakav " liziguz " .Nikakv ! Dizdarevici su dokazni partizani i prijatelji Bosne i Hercegovine i ovog muslimanskog naroda.To znaju ljudi u Fojnici i drugi koji hoce da znaju.Beskicmenjaci i liziguzi su svi oni koji vode ovaj jadan muslimanski narod u ambis od 92 . Izuzev Lamije Tanovic.Zena slusa " Disciplinu kicme " i zato je disciplinirana i ima kicmu .
sesta baklja nije nista znacila. i svacija i nicija!
sirovinska baza za eksploataciju od strane razvijenijiih republika,hrvatske,slovenije i srbije.
Sesta baklja je znacila DRZAVNOST. Sesta baklja je znacila da je BiH ravnopravna republika sa ostalima.Da su bosanski muslimani NAROD ! Jedan od konstitutivnih u SFRJ skupa sa Slovencima , Hrvatima , Srbima , Makedoncima i Crnogorcima .Ostali su bili nacionalne manjine.Na osnovu seste baklje BIH je po Ustavu iz 1974 dobila ono sto ima danas .SAMOSTALNOST. Cuj sesta baklja nije znacila nista " Da te cuje cimbenik za Pantovcaka i kasapin sa Dedinja za ovo bi dobio orden Trpimira i Svetog Save. Sesta baklja je bila poraz hrvatskih i srpskih nacionalista.Sesta baklja je bila pobjeda bosansko-hercegovackih komunista.U gasenju seste baklje ucestvovali su pored poznatih sh fasista nazalost i muslimanski nacionalsti.Nacionalista je uvijek stetocina.Uvijek.
Kazes da je BiH bila sirovinska baza ? Cak i da si u pravu a nisi > [ Bosna nije bila kolonija i te sirovine su imale svoju cijenu } dakle cak i ako si u pravu , a sta bi tek bilo od BiH da nije dobila baklju.Danas niko ne bi ni znao da je Bosna postojala a tebi bi bilo ime Milos.Vidis li koliki je znacaj bosansko hercegovackih muslimanskih i inih komunista , koliki je domet
NOB-a i AVNOJA.To je epohalno djelo.Da se svijet orjentisao po 1463 -oj godini mi nikada ne bi dobili referundum i drzavu.Mi smo danas iskljucivo i jedino drzava samo zahvaljujuci i jedino zahvaljujuci jednom datumu i jednoj godini.23 NOVEMBAR 1943.Mjesto dogajdanja .rodni grad Ivana Lovrenovica / Mrkonjic Grad iliti Varcar Vakuf.Kakva takva ali ipak drzava.
Ziv ti meni bio skupa sa BIH .U zdravlje.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#22 Re: Predratni komunisticki lideri iz redova Muslimana

Post by Vodenjak »

pola_cilo wrote:
boric wrote:
pola_cilo wrote: To nikako ne stoji .Da je tako niti bi bilo 6-te baklje na zastavi SFRJ niti bi bilo Bosne i Hercegovine poslije ZAVNOBIH -a i AVNOJA -a..Niti bi bilo muslimana pa makar i sa velikim M . I to je nesto ako ne i puno za ono vrijeme.Hasan Brkic , Avdo Humo , Hamdija Pozderac , Dzemal Bijedic ...i mnogi drugi su bili sve ali nikako uvlakuse " i liziguzi .....nikako to je cista blasfemija .Cak ni Raif Dizdarevic koji je anatemiziran poslije onog govora u Smrdogradu pred Slobinom ruljom ( gdje mu onaj ko biva sapce sta ce reci ) nije bio nikakav " liziguz " .Nikakv ! Dizdarevici su dokazni partizani i prijatelji Bosne i Hercegovine i ovog muslimanskog naroda.To znaju ljudi u Fojnici i drugi koji hoce da znaju.Beskicmenjaci i liziguzi su svi oni koji vode ovaj jadan muslimanski narod u ambis od 92 . Izuzev Lamije Tanovic.Zena slusa " Disciplinu kicme " i zato je disciplinirana i ima kicmu .
sesta baklja nije nista znacila. i svacija i nicija!
sirovinska baza za eksploataciju od strane razvijenijiih republika,hrvatske,slovenije i srbije.
Sesta baklja je znacila DRZAVNOST. Sesta baklja je znacila da je BiH ravnopravna republika sa ostalima.Da su bosanski muslimani NAROD ! Jedan od konstitutivnih u SFRJ skupa sa Slovencima , Hrvatima , Srbima , Makedoncima i Crnogorcima .Ostali su bili nacionalne manjine.Na osnovu seste baklje BIH je po Ustavu iz 1974 dobila ono sto ima danas .SAMOSTALNOST. Cuj sesta baklja nije znacila nista " Da te cuje cimbenik za Pantovcaka i kasapin sa Dedinja za ovo bi dobio orden Trpimira i Svetog Save. Sesta baklja je bila poraz hrvatskih i srpskih nacionalista.Sesta baklja je bila pobjeda bosansko-hercegovackih komunista.U gasenju seste baklje ucestvovali su pored poznatih sh fasista nazalost i muslimanski nacionalsti.Nacionalista je uvijek stetocina.Uvijek.
Kazes da je BiH bila sirovinska baza ? Cak i da si u pravu a nisi > [ Bosna nije bila kolonija i te sirovine su imale svoju cijenu } dakle cak i ako si u pravu , a sta bi tek bilo od BiH da nije dobila baklju.Danas niko ne bi ni znao da je Bosna postojala a tebi bi bilo ime Milos.Vidis li koliki je znacaj bosansko hercegovackih muslimanskih i inih komunista , koliki je domet
NOB-a i AVNOJA.To je epohalno djelo.Da se svijet orjentisao po 1463 -oj godini mi nikada ne bi dobili referundum i drzavu.Mi smo danas iskljucivo i jedino drzava samo zahvaljujuci i jedino zahvaljujuci jednom datumu i jednoj godini.23 NOVEMBAR 1943.Mjesto dogajdanja .rodni grad Ivana Lovrenovica / Mrkonjic Grad iliti Varcar Vakuf.Kakva takva ali ipak drzava.
Ziv ti meni bio skupa sa BIH .U zdravlje.
Potpisujem sve osim datuma...
Ja bih stavio 25. novembar 1943! :)
boric
Posts: 296
Joined: 25/05/2006 00:15

#23

Post by boric »

Vodenjak wrote:
pola_cilo wrote:
boric wrote: nisi odgovorio odakle si!!!

iz Sinja nisi!!
Opet si masia.Evo ja ovog casa sa sinjske halke a ti nikad da pogodis u sridu.Nego igraj loto za to ti ne treba ni znanje ni pamet .Samo dvije marke i sreca . Danas jedna kombinacija , sutra druga ....mozda jednom pogodis kao corava koka zrno.Tako ti je i u politici.U jednom postu kazes da je za tebe RS okupirana i ratni plijen ( tacno i jasno k'o dan , ja to tvrdim od aprila 92 ) a dva dana kasnije kazes da mogu da idu jer se ovako vise ne moze , pa cemo se rastaliti sa Hrvatima pa cemo ......daj odluci se , imaj stav i princip .......non stop uskaces sebi u stomak sva ti je prica apsurd do apsurda . Mene ismijavas sto kazem da je Banja Luka kada otvoris atlas u Bosni i Hercegovini. Pa gdje je ? U Atlasu , na globusu , u njemackim i americkim udzbenicima BL je u BiH . U jedinstvenim tablicama , u zajednickoj valuti , u zajednickoj vojsci , na licnim kartama , na zajednickom pasosu ....pa sta hoces vise , s obzirom na ono sto se deslio .I ja svake godine prodjem kroz BL bez pasosa , popijem kafu kupim lubenicu .A da je po tebi morao bi zaobilazti i nemam pojma kojim bi putem dosao do kuce .A gdje nadje onih 4 miliona Bosnjaka u Turskoj ???/Cuj 4 000 000 . ?? Tobe jarebi tobe stakfiurala.Oprosti ako sam ovo zadnje krivo spelov'o , jer ja sam ti komunjara , sucur Allahu, a TITO je moj heroj.Volili smo iste stvari ukljucujuci i jedinstvenu , gradjansku , sekularnu BiH.Volim cjelovitu pa me ubij.Volim Bogdana Bogdanovica a mrzim onu tvoju Smilju Avramov.
Vjerujem Lovrenovicu a ne vjerujem Saciru F.Volim Vikica i Divjaka a ne volim podrumskog generala Sulejmana Vranja. Najvise na svijetu volim istinu.Istina mi je draza od matere.Ja sam taki co'ek.
Komplikovano je to sto si napisao...:zoka:
Posebno nekima... ;-)

A nije ni popularno :-)
freeman ko freeman, voli da mlatara nabrajajuci licnosti i dogadjaje.misli da tako ostavlja utisak pametnog,neki bijedni Krajisnik!
LAV_SA
Posts: 57
Joined: 29/05/2004 10:41
Location: Sarajevo

#24

Post by LAV_SA »

Ja znam samo koji ljudi nisu bili uvlaciguze... ti ljudi su osnovali SDA. Nazalost danjasnja SDA je u potpunosti iznevjerila njihove ideale, i okrenula se kriminalu, zato ne glasam za njih.
Image
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#25

Post by Vodenjak »

boric wrote: freeman ko freeman, voli da mlatara nabrajajuci licnosti i dogadjaje.misli da tako ostavlja utisak pametnog,neki bijedni Krajisnik!
E nek´ si mu rek´o vala... :roll: :zzzz:
Post Reply