Prednosti/nedostaci Sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#101

Post by alek »

bajadera wrote:(od Katedrale do Carsije nijedna mesnica nije prodavala svinjsko meso, niti je bilo suhomesnatih proizvoda od svinjskog mesa u granapima i samoposlugama), a tada se jedna od glavnih ulica na Bas Carsiji zvala Milosa Obilica
apsolvirala se i pozicija i negacija :D
bajadera
Posts: 60
Joined: 20/12/2004 12:49

#102

Post by bajadera »

A ovo oko pljuvanja na ulici... grozno :x ili, jos groznije, kad se neko "usekne" (ispuse nos na ulicu, pa jos trehne slinu) BLJAK!!! Po meni bi trebalo uvesti kazne k'o u Singapuru: 150 $ za bacen opusak, otpadak, zvakacu gumu i naravno pljuvanje... pa da vidimo ko bi se tek tako usudio da "hrakne" :shock:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#103

Post by horns&drums »

Ako je covjek pijan ja ga ne bih kaznjavao
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#104

Post by Prenj »

bajadera wrote:A ovo oko pljuvanja na ulici... grozno :x ili, jos groznije, kad se neko "usekne" (ispuse nos na ulicu, pa jos trehne slinu) BLJAK!!! Po meni bi trebalo uvesti kazne k'o u Singapuru: 150 $ za bacen opusak, otpadak, zvakacu gumu i naravno pljuvanje... pa da vidimo ko bi se tek tako usudio da "hrakne" :shock:
Mala ispravka: Kazna u Singapuru je $600 USD dolara, $1200 USD + "dobrovljni rad" na ciscenju, u slucaju ponovljenog prekrsaja.
Da li je kod nas iko ikada kaznjen zbog bacanja smeca????
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#105

Post by flora.sa »

horns&drums wrote:Ako je covjek pijan ja ga ne bih kaznjavao
e sad je tu pitanje da li je on htio-imao namjeru da pljune :D , pa se iz tog razloga doveo pod dejstvo alkohola.. :D

Krivično je odgovoran učinitelj krivičnog djela koji je upotrebom alkohola, droga ili na drugi način doveo sebe u stanje u kome nije mogao shvatiti značaj svog djela ili upravljati svojim postupcima, ako je prije nego što se doveo u to stanje djelo bilo obuhvaćeno njegovim umišljajem ili je u odnosu prema krivičnom djelu kod njega postojao nehat a zakon za takvo djelo predviđa krivičnu odgovornost i za nehat.

član 13 st 3 KZ FBiH...

:D :D :D :D
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#106

Post by Zadig »

ti floro ko da te murija ufatila kako u pijanom stanju povracas ispred zgrade parlamenta... pa naucila u sudnici za sta te terete napamet

:D
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#107

Post by flora.sa »

Zadig wrote:ti floro ko da te murija ufatila kako u pijanom stanju povracas ispred zgrade parlamenta... pa naucila u sudnici za sta te terete napamet

:D
nije zgrada parlamenta :D
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#108

Post by Zadig »

Jos bih dodao da je velika mana sarajeva losa komunikacijska povezanost sa ostalim regionalnim centrima.

tj JAKO LOSA

Image

:roll:
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#109

Post by flora.sa »

Zadig wrote:Jos bih dodao da je velika mana sarajeva losa komunikacijska povezanost sa ostalim regionalnim centrima.

tj JAKO LOSA

Image

:roll:
aaaa.vidi mene na biciklu kad sam krenula tetki u goste... :D
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#110

Post by Celicna_saka »

Ovaj bi konj samo rusio..., a koliko je slijep ne vidi svu arhitektnosku "ljepotu" naselja i stadiona sugavica.
iznogud
Posts: 44
Joined: 14/12/2002 00:00

#111

Post by iznogud »

Celicna_saka wrote:Ovaj bi konj samo rusio..., a koliko je slijep ne vidi svu arhitektnosku "ljepotu" naselja i stadiona sugavica.
"mi nemamo stadion, zato smo ljubomorni na bolji gradski klub koji je sebi izgradio stadion"... bezze.
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#112

Post by flora.sa »

Celicna_saka wrote:Ovaj bi konj samo rusio..., a koliko je slijep ne vidi svu arhitektnosku "ljepotu" naselja i stadiona sugavica.
koji konj??? :?
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#113

Post by Celicna_saka »

flora.sa wrote:
Celicna_saka wrote:Ovaj bi konj samo rusio..., a koliko je slijep ne vidi svu arhitektnosku "ljepotu" naselja i stadiona sugavica.
koji konj??? :?
Onaj koji poziva na rusenje stadiona "Kosevo".
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#114

Post by Celicna_saka »

iznogud wrote:
Celicna_saka wrote:Ovaj bi konj samo rusio..., a koliko je slijep ne vidi svu arhitektnosku "ljepotu" naselja i stadiona sugavica.
"mi nemamo stadion, zato smo ljubomorni na bolji gradski klub koji je sebi izgradio stadion"... bezze.
Vrlo upitno ko je izgradio vas stadion i ko je bolji, ali da ne trolujem temu vise, povlacim se iz diskusije.
iznogud
Posts: 44
Joined: 14/12/2002 00:00

#115

Post by iznogud »

i to je dio sarajeva
Bobi
Forum administrator
Posts: 32514
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#116

Post by Bobi »

bajadera wrote:Ovo sve me podsjeti na onu glupost Nevena Andjelica u BH Danima prije nekog vremena, koji, da bi opravdao to sto Sarajevo naziva "muslimanskim gradom", pominje da se vise ne moze kupiti ili konzumirati svinjetina u starom dijelu grada... Stupidno, naravno, ali nadasve neposteno... to se nije nikada ni moglo, ni prije rata, (od Katedrale do Carsije nijedna mesnica nije prodavala svinjsko meso, niti je bilo suhomesnatih proizvoda od svinjskog mesa u granapima i samoposlugama), a tada se jedna od glavnih ulica na Bas Carsiji zvala Milosa Obilica :roll:
Sto se tice sluzenja alkohola, kad kazete da se u odredjenom broju kafana ne moze popiti pivo ili drugo alkoholno pice, to je zato sto se za tocenje alkohola treba imati posebna dozvola, koja se placa, a veci je i porez. Drugo, u i oko npr. shopping centara svugdje na svijetu kafici rijetko toce alkohol (tako je i u USA, i to ne samo na Jugu). U USA, bar na Jugu (tzv. Bible Belt) niti se prodaje niti se sluzi alkohol nedjeljom, pa vas ja pitam: da li to jedan Houston cini zatucanim ili selendrom? :P
Ako si ti vidjela Sarajevo prije rata ja cu se provozati gol zicarom u oba smjera :lol: :-) :lol: .
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#117

Post by Toozla »

Bobi wrote:
bajadera wrote:Ovo sve me podsjeti na onu glupost Nevena Andjelica u BH Danima prije nekog vremena, koji, da bi opravdao to sto Sarajevo naziva "muslimanskim gradom", pominje da se vise ne moze kupiti ili konzumirati svinjetina u starom dijelu grada... Stupidno, naravno, ali nadasve neposteno... to se nije nikada ni moglo, ni prije rata, (od Katedrale do Carsije nijedna mesnica nije prodavala svinjsko meso, niti je bilo suhomesnatih proizvoda od svinjskog mesa u granapima i samoposlugama), a tada se jedna od glavnih ulica na Bas Carsiji zvala Milosa Obilica :roll:
Sto se tice sluzenja alkohola, kad kazete da se u odredjenom broju kafana ne moze popiti pivo ili drugo alkoholno pice, to je zato sto se za tocenje alkohola treba imati posebna dozvola, koja se placa, a veci je i porez. Drugo, u i oko npr. shopping centara svugdje na svijetu kafici rijetko toce alkohol (tako je i u USA, i to ne samo na Jugu). U USA, bar na Jugu (tzv. Bible Belt) niti se prodaje niti se sluzi alkohol nedjeljom, pa vas ja pitam: da li to jedan Houston cini zatucanim ili selendrom? :P
Ako si ti vidjela Sarajevo prije rata ja cu se provozati gol zicarom u oba smjera :lol: :-) :lol: .
....a ja cu tvrditi da sam se u Tuzli rodio i odrastao..... :lol: :lol: :lol: .....jok, prodavali su samo bajadere.... :D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#118

Post by Bumbar »

Hm...ako se ja dobro sjecam...bilo je svinjetine...
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#119

Post by BigusDickus »

Kakve veze ima je l' necega bilo ili nije, prije 20 godina... :roll: Danas ima svega sta zamislis, samo udji u VF, Mercator, Hose komerc, Interex... Na ponudu prehrambenih proizvoda se stvarno niko ne bi smio zaliti...
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#120 Re: banjaluka

Post by Svemirski_Jebach »

dojca wrote:sarajevo je nekad bio grad a danas je najveca selendra u evropi! Covjek ne moze ni pivu popiti jer je u pola grada zabranjeno tocenje alkohola, ima vise bradonja nego romanija, a dzamije na svakih 5 metara. Za koju godinu ce umjesto tramvaja da se uvedu kamile kao sredstvo javnog prevoza. Teheran.
je li ovo joše jedna od onih "popevki" koje nedavno obavi "kulturna radnica" iz srbije u vezi sa Sarajevom?

Što se tiče bradonja, njih mnogo više ima po svim evropskim metropolama...ja se ne sjećam da su oni kome šta učinili u ovom gradu u posljednjih nekoliko godina?

A što se tiče alkohola, svako ima pravo da u svojoj kafani toči ili ne toči alkohol, a kako reče horns, u najvećem broju kafana se toči.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#121

Post by horns&drums »

Kako si nam svemirski nas jebacu ? :D:D:D:D:D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#122

Post by Svemirski_Jebach »

horns&drums wrote:Pretjerana izjava ali volio bih da ti kazem da nisi 100% u pravu

alkohol se toci u 90% kafana, a tamo gdje sam narucio , a ne toci se ucitivo su mi rekli da nema. Isto je tako sa prodavnicama

Bradonja ima sve manje i manje, najvise ih je bilo na dzenazi Alije Izetbegovica, ali to je samo dan.

Drugo, "bradonje" ako ne diras nece ni oni tebe sigurno i bar kod njih se zna sto se smije , a sto ne a ne kao 90% licemjera u gradu koji bi ti zabili cijeli rosfrajev set nopzeva u ledja.

Umjesto tramvaja nece da budu kamile, kamila ce jedino biti u zooloskom vrtu a tramvaj ce ici do Hrasnice.

Sidji malo s brda u grad, gotov je rat
CAR :D

svaka čast...

A malo o temi - Prednosti grada

- lijepe žene (ima ih puuuuno)
- tabija u predvečejrje
- jeftina piva
- velika količina potencijalne energije među ljudima
- vjerska i nacionalna tolerancija (uz poneke izuzetke koji su opet čisto politički motivirani, SDA i slično u gradskoj skupštini)
- relativno sigurno okruženje (iako se mnogi trude pa pokažu kako to nije tako)
- jedna moja kafana (ne bi reklamirao)
- jeftini stanovi
- više mogućnosti zaposlenja napredovanja
ima još ali mi ne pada na pamet trenutno...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#123

Post by Alfons Kauders »

BigusDickus wrote:Kakve veze ima je l' necega bilo ili nije, prije 20 godina... :roll: Danas ima svega sta zamislis, samo udji u VF, Mercator, Hose komerc, Interex... Na ponudu prehrambenih proizvoda se stvarno niko ne bi smio zaliti...
Takvi jos uvijek zive u 1389... Njima je to sto je bilo prije 20 godina ko tebi sto je bilo prije 20 minuta... :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#124

Post by Svemirski_Jebach »

horns&drums wrote:Kako si nam svemirski nas jebacu ? :D:D:D:D:D
radno druže. :roll:

valja hohštaplere i varalice rastjerivati...znaš kako je. :D

kod tebe?

nešto kontam, jesam li ja "pravi sarajlija"? :-D :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#125

Post by Svemirski_Jebach »

Alfons Kauders wrote:
BigusDickus wrote:Kakve veze ima je l' necega bilo ili nije, prije 20 godina... :roll: Danas ima svega sta zamislis, samo udji u VF, Mercator, Hose komerc, Interex... Na ponudu prehrambenih proizvoda se stvarno niko ne bi smio zaliti...
Takvi jos uvijek zive u 1389... Njima je to sto je bilo prije 20 godina ko tebi sto je bilo prije 20 minuta... :D
možebitno da je "krmetina" ipak prevagnula :D :( teške kosti... :lol:
Post Reply