Predizborna obećanja.....

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#101 Re: Predizborna obećanja.....

Post by mali jomu »

Ako ne glasate za mene otvorit cu vam gradiliste pored prozora 10 godina...... :lol:
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#102 Re: Predizborna obećanja.....

Post by Haman2 »

Isti ljudi, stare pice. Kratko receno " obecanje ludom radovanje". Sve ostaje isto za naredne 4 godine.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#103 Re: Predizborna obećanja.....

Post by mali jomu »

Haman2 wrote: Isti ljudi, stare pice. Kratko receno " obecanje ludom radovanje". Sve ostaje isto za naredne 4 godine.

ja nisam, drugi su
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#104 Re: Predizborna obećanja.....

Post by kmirsad »

mali jomu wrote:Biraci izadjite na vasa biracka mjesta i glasajte, necu vam reci za koga da glasate, ali ako ne glasate za mene necu moci otplatiti kredit za kucu u Makarskoj, necu moci uplatiti familijarno putovanje po Juznoj Americi, oduzet ce mi 12 auta a cerka mi tek polozila, a i mali mi se navikao na ovo jedno, kaze da mu se svidja, i smanjit cu vam svima plate, zavrnut vodu, iskljucit struju, poskupiti popravke krovova i fasada, dovest cu vam migrante pred ulazna vrata.....
:lol:
Hočel i lift pokvarit...gluho bilo... :lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#105 Re: Predizborna obećanja.....

Post by mali jomu »

kmirsad wrote: Hočel i lift pokvarit...gluho bilo... :lol:

dugmad pocupat i sijalice odvrnut :lol:
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#106 Re: Predizborna obećanja.....

Post by zrakomlat »

mali jomu wrote:Biraci izadjite na vasa biracka mjesta i glasajte, necu vam reci za koga da glasate, ali ako ne glasate za mene necu moci otplatiti kredit za kucu u Makarskoj, necu moci uplatiti familijarno putovanje po Juznoj Americi, oduzet ce mi 12 auta a cerka mi tek polozila, a i mali mi se navikao na ovo jedno, kaze da mu se svidja, i smanjit cu vam svima plate, zavrnut vodu, iskljucit struju, poskupiti popravke krovova i fasada, dovest cu vam migrante pred ulazna vrata.....
Poskupiti će i ćevapi, velika porcija će biti 5 komada :D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#107 Re: Predizborna obećanja.....

Post by mali jomu »

zrakomlat wrote: Poskupiti će i ćevapi, velika porcija će biti 5 komada :D

a jooooj kako sam to mogao zaboravit....... :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#108 Re: Predizborna obećanja.....

Post by kmirsad »

Poštedi zeljanicu... jomu, ako boga znaš... :| :lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#109 Re: Predizborna obećanja.....

Post by mali jomu »

kmirsad wrote: Poštedi zeljanicu... jomu, ako boga znaš... :| :lol:
Vidjet cu sta i kako poslije izbora...... bolje vam je da glasate za mene, ali necu vam govorit za koga da glasate :lol:
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#110 Re: Predizborna obećanja.....

Post by zrakomlat »

mali jomu wrote:
zrakomlat wrote: Poskupiti će i ćevapi, velika porcija će biti 5 komada :D

a jooooj kako sam to mogao zaboravit....... :lol:
Pa za šta ti ja služim, odma' me za savjetnika :D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#112 Re: Predizborna obećanja.....

Post by mali jomu »

zrakomlat wrote: Pa za šta ti ja služim, odma' me za savjetnika :D

Cim pobjedim odmah cu..... :lol:
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#113 Re: Predizborna obećanja.....

Post by Šunj »

Image
Image

Dodik najavio izgradnju HE Buk Bijela
10.12.2007.
Image
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#114 Re: Predizborna obećanja.....

Post by mali jomu »

Strpite se jos malo, kad daleko ubjedljivo pobjedim sve cu vam dat, ja necu nista imat ali ce te vi sve imati stalno i vazda..... svi sve beskrajno.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#115 Re: Predizborna obećanja.....

Post by mali jomu »

Sve sto je moje to je sve vase, sve je samo vase, mislim ja ba na vas, ne dam ba ja vas, sve je vase
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#116 Re: Predizborna obećanja.....

Post by Šunj »

Uoci izbora u oktobru:
https://avaz.ba/vijesti/bih/399879/ogor ... -otimacina
Ogorčenje zbog naplate poreza na doznake iz inozemstva: Ovo je klasična otimačina!
Autor: E. HALIMIĆ - S. DEGIRMENDŽIĆ

Odluka Porezne uprave FBiH da oporezuje doznake iz inozemstva naišla je na oštre reakcije bh. dijaspore, ali i građana koji od tog novca preživljavaju u BiH. Predsjednik Svjetskog saveza dijaspore BiH Hasan Šehović kaže za „Avaz“ da je ovakva odluka iznenađujuća i razočaravajuća, jer su vlasti čak ranije govorile o uvođenju olakšica za slanje novca iz dijaspore, a sada su okrenule ploču.

Nije prihod

Šehović: Katastrofa je jedina riječ kojom se ovo može opisati
Šehović: Katastrofa je jedina riječ kojom se ovo može opisati
- Bilo je prijedloga da se uspostavi sistem koji bi išao preko Centralne banke BiH i da se dio tog novca izdvaja za investicione fondove koji bi bili osnova za ulaganje u projekte u domovini. A ovakva odluka Porezne uprave FBiH sasvim je suprotna od ovog prijedloga, jer neshvatljivo je da ako ja iz Turske pošaljem 100 KM u Sarajevo, taj neko ko prima taj novac mora državi dati deset KM - ističe Šehović.

On naglašava da se pomoć dijaspore ne može smatrati prihodom za bh. građane.

- Ovo je klasična otimačina, koju ja mogu povezati s predizbornom kampanjom. Katastrofa je jedina riječ kojom se ovo može opisati. Neko je u vlasti to lijepo sračunao. Ako dijaspora godišnje pošalje oko četiri milijarde KM, onda će se u budžet sliti dodatnih 400 miliona KM i eto njima para da sebi povećaju plaće – naglasio je Šehović.

Armin Alijagić, osnivač organizacije „Naša perspektiva“, čiji je primarni zadatak saradnja s dijasporom, naglašava za „Avaz“ da je novac koji bh. građani uglavnom dobivaju od rodbine iz inozemstva već opterećen troškovima koje nameću banke.

Alijagić: Oduka je u najmanju ruku upitna
Alijagić: Oduka je u najmanju ruku upitna
Nema opravdanja

- Bojim se da idemo u pogrešnom pravcu, otežavamo našoj dijaspori da se uključi u razvoj BiH. Vlast bi trebala imati za cilj da im olakša investiranje u domovinu, da ih na neki način privuče. A vrlo je zanimljivo da se ovakva odluka donosi u momentu kada određene političke stranke u BiH pozivaju dijasporu da učestvuje na izborima i da se aktivnije uključi u politički život – naglasio je Alijagić.

Damir Miljević, ekonomski analitičar, kaže za „Avaz“ da početak oporezivanja novca koji građani dobivaju iz inozemstva nema nikakvo opravdanje.

Miljević: Pokušava se izvući što više novca od građana
Miljević: Pokušava se izvući što više novca od građana
- Očito je da se pokušava izvući što više novca od građana BiH. Prema meni, u najsiromašnijoj zemlji na svijetu početi oporezivati novac od doznaka ravno je zločinu. Ako ćete oporezivati 300 eura koje je neko poslao nekoj nani u selu pored Tuzle, onda ste vi zločinac, a ne država - zaključuje Miljević.

Apetiti vlastodržaca

Miljević naglašava i da je ostvarivanje prihoda u inozemstvu koji se uplaćuju ovdje na račune, regulirano Zakonom o porezu na dohodak i oporezovano s deset posto. No, on kaže da je problem što Porezna uprava pored tih deset posto traži da se plati zdravstveno i penzijsko osiguranje kao da su ljudi u stalnom radnom odnosu, a možda nisu.

- Tako da sada imamo čitav galimatijas između postojećih propisa, zahtjeva Poreske uprave i apetita vlastodržaca koji bi da uzmu pare po svaku cijenu - ističe Miljević.

Reakcija Porezne uprave FBiH

U javnosti se digla bura i zbog oporezivanja freelancera, a na reakcije na njihov javni poziv za prijavu svih prihoda iz inozemstva, uključujući i poklonjeni novac, jučer je reagirala i Porezna uprava FBiH. Na ogorčenje i kritike zbog utjerivanja nameta, iz PUFBiH su odgovorili da nije riječ ni o kakvom novom porezu.

- Javni poziv upućen je na osnovu Zakona o porezu na dohodak koji se primjenjuje od 1. januara 2009. godine i prema kojem su pozvani porezni obveznici bili dužni sami prijaviti oporezive prihode iz inostranstva – naveli su iz PU.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#117 Re: Predizborna obećanja.....

Post by mali jomu »

Šunj wrote: Uoci izbora u oktobru:.....

Ne boj se, ja sam tu...... rekli su mi da se samo šale, vole se ljudi šaliti i tako
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#118 Re: Predizborna obećanja.....

Post by kiligonzales »

obecanje ludom radovanje :)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#119 Re: Predizborna obećanja.....

Post by Hafis »

Bakir i mali od kužine.
Konačno neka konkretna i opipljiva predizborna obećanja koja bude optimizam u neka ljepša i prosperitetnija nastupajuća vremena
TRIBINA U SARAJEVU
Izetbegović i Džaferović: Uduplat ćemo opremanje Oružanih snaga

Baš sam se pitao što ovo ne zvekeću oružjem, kad evo ih. A moglo bi se malo zbog gimnastike i pošundrat, bogami se zarđalo pomalo...a i nije se bogami odavno.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#120 Re: Predizborna obećanja.....

Post by славянин »

Hafis wrote:Bakir i mali od kužine.
Konačno neka konkretna i opipljiva predizborna obećanja koja bude optimizam u neka ljepša i prosperitetnija nastupajuća vremena
TRIBINA U SARAJEVU
Izetbegović i Džaferović: Uduplat ćemo opremanje Oružanih snaga

Baš sam se pitao što ovo ne zvekeću oružjem, kad evo ih. A moglo bi se malo zbog gimnastike i pošundrat, bogami se zarđalo pomalo...a i nije se bogami odavno.
Da opremi i stab u centralnoj banci.. ojaca zidove itd.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#121 Re: Predizborna obećanja.....

Post by mali jomu »

ja sam pametan, diplomirano skolovan, prakticno uspjesan, neodoljiv i volim sve sto vole mladi..... :mrgreen:
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#122 Re: Predizborna obećanja.....

Post by Haman2 »

"Obecanje ludom radovanje" kaze nasa narodna poslovica.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#123 Re: Predizborna obećanja.....

Post by mali jomu »

Krasi me velika segmentalna uspjesnost svih drustvenih pravaca..... za dobrobit prosirivanja zivotnih sandarda svakog razdoblja sretnog ziivljenja svakog pojedinca i svih ljudi.



Image
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#124 Re: Predizborna obećanja.....

Post by kmirsad »

Image
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#125 Re: Predizborna obećanja.....

Post by mali jomu »

Glasajte za mene i imat cete jos kofera...... finih, lijepih, vecih i sirokih :mrgreen:
Locked