Precijenjeni filmovi

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#76 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Tomahawk11 »

Niemand wrote: Ako kazu da sam pijana, valjda je red da se pocnem valjati po podu. Or not.

Nije moja reakcija tipicno zenska vec je vase skicanje zasluzilo kolumnu u ljepoti & zdravlju, sad je i nacin kako se nesto reklo problem?

Da ti pojasnim, nije problem sto se ti ne slazes sa napisanim, kolko djecije dikreditovanje -ne volis zanr, pa to ti je, nemoguce da ti se ne svidja, samo ti to ne znas. Ja sam ti samo rekla da ti eto ocito bolje znas od mene same zasto i kako, bez da si pito zasto i kako. Ista stvar sa drugim komentarom-kako zaboga moze da ne valja film ako je po istinitom dogadjaju. Hajd dobro, jbg nije film kriv, to je ipak neciji zivot jel.

Sad me fino ko pravi moderator prestani praviti budalom za pocetak, ismijavati sa tim "zensko" glupostima i ostalim budalastinama, a i taj ti drug isto. Meni je leon odlican film i nalazi se na ovoj temi pa nisam covjeku napisala-kaaaaaman, sto ne kazes da ne volis zanr, ono, ne moze jednostavno biti da ti se ne svidja film.

Nadam se da je sad jasno i nadam se da nece biti potrebe da placete u cosku zbog filmova koje vi volite a neko drugi ne.

Nerazumni stvorovi. Skicite ko da sam dzoker licno pa hejtam betmena. :eh:
Prvo ovo oko moderatora.
Nisam moderator na ovom podforumu.
Samo sport.

Cilj mog komentara stvarno nije bio u smislu da te tako pogodi niti da izazove takvu reakciju.
Čak ni ovaj zadnji, više je dobronamjerna zezancija.
Preozbiljno si ovo shvatila, stavio bih tačku sa svoje strane.
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#77 Re: Precijenjeni filmovi

Post by medvjed23 »

karanana wrote:slazem se haman sa svakim gore navedenim (osim mozda sa big lebowskim). ali tu dolazimo do pitanja subjektivnosti ove teme i koja je razlika izmedju ove teme i one gledali ste ne preporucujete. ako ti se film ne svidja onda je precijenjen? i onda ce doci do rasprave.

edit: evo pocelo je u zadnjih par minuta.
tako nekako, jer ubjedljivoj većini nas je subjektivni ukus jedina vodilja kroz filmsku umjetnost.. ovdje se rijetko ko razumije u filmske tehnikalije i - ako takvi postoje - objektivne parametre kvalitete filma..

ipak, postoji razlika između tema koje si naveo.. film koji smo gledali i ne preporučujemo ne mora uvijek biti precijenjen.. pođahkad može biti i od publike i od kritike popljuvan kako zaslužuje :D

PS: glede žemskog rondanja, moram reći da ste amateri :D brate, zna se šta se radi u takvim situacijama: skupiš se u najbližem ćošku, zaštitiš, kolko je moguće, oči i bubrege i čekaš da prođe..
User avatar
yoda82
Posts: 1591
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#78 Re: Precijenjeni filmovi

Post by yoda82 »

medvjed23 wrote:
karanana wrote:slazem se haman sa svakim gore navedenim (osim mozda sa big lebowskim). ali tu dolazimo do pitanja subjektivnosti ove teme i koja je razlika izmedju ove teme i one gledali ste ne preporucujete. ako ti se film ne svidja onda je precijenjen? i onda ce doci do rasprave.

edit: evo pocelo je u zadnjih par minuta.
tako nekako, jer ubjedljivoj većini nas je subjektivni ukus jedina vodilja kroz filmsku umjetnost.. ovdje se rijetko ko razumije u filmske tehnikalije i - ako takvi postoje - objektivne parametre kvalitete filma..

ipak, postoji razlika između tema koje si naveo.. film koji smo gledali i ne preporučujemo ne mora uvijek biti precijenjen.. pođahkad može biti i od publike i od kritike popljuvan kako zaslužuje :D

PS: glede žemskog rondanja, moram reći da ste amateri :D brate, zna se šta se radi u takvim situacijama: skupiš se u najbližem ćošku, zaštitiš, kolko je moguće, oči i bubrege i čekaš da prođe..
I moliš da ne udara po glavi. Da ne vidi raja modrice.
Ako pak ipak udara po glavi, pričaš svima da te prebila murija na tekmi.

I neko spomenu Inception. I taj mi je precjenjen. Mislim film je ok, ali meni nekako previdiv. Čim sam vidio da se vrti novčić prvi put, znao sam da će na kraju ostati pitanje san ili java...
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#79 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Niemand »

Tomahawk11 wrote:
Prvo ovo oko moderatora.
Nisam moderator na ovom podforumu.
Samo sport.

Cilj mog komentara stvarno nije bio u smislu da te tako pogodi niti da izazove takvu reakciju.
Čak ni ovaj zadnji, više je dobronamjerna zezancija.
Preozbiljno si ovo shvatila, stavio bih tačku sa svoje strane.
Vidi nesto, ti vec drugi put pises u stilu pogodilo te, preozbiljno si shvatila, a moj komentar je bio oke, eto ti bolje znas od mene same sta volim i haj dobro, then aj muvd on na onog vulf of valstrit. Medjutim, vi i dalje sa svojim komentarima o mojoj, zenskoj jel, reakciji. Dobijes lijepo komentar na to. :D

Mozemo nastaviti o filmovima, o tim glupostima radije prestanite.

A nije ni smijesno. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#80 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Tomahawk11 »

Razumijem ja da je tebe pogodio komentar o manifestu ženskog bića, ja ti pokušavam reći da je to bilo no hard feelings.

Poenta je da bi većina radije gledala te ''precijenjene'' filmove od većine današnjih ''hitova'' što naprosto zrače potrošenim idejama.
John Cleese
Posts: 36487
Joined: 25/05/2010 18:30

#81 Re: Precijenjeni filmovi

Post by John Cleese »

medvjed23 wrote:PS: glede žemskog rondanja, moram reći da ste amateri :D brate, zna se šta se radi u takvim situacijama: skupiš se u najbližem ćošku, zaštitiš, kolko je moguće, oči i bubrege i čekaš da prođe..
A istinski majstori, prije duplog dekunga, uspiju u letu neopazeno zgrabit i sta za grickanje :D
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#82 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Niemand »

Hajd dobro.
John Cleese
Posts: 36487
Joined: 25/05/2010 18:30

#83 Re: Precijenjeni filmovi

Post by John Cleese »

ferratilis wrote:Nobody fucks with the Jesus.

:D
You said it man! :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#84 Re: Precijenjeni filmovi

Post by dječak sa šibicama »

Doni Darko, Nicija zemlja od Tanovica, Big Lebowski, Gospodar prstenova bilo koji dio, opcenito Tarantinov opus, Gladiator, Zikina dinastija.
User avatar
yoda82
Posts: 1591
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#85 Re: Precijenjeni filmovi

Post by yoda82 »

Samo vidim da skoro niko ne obrazlaže zašto smatra da su određeni filmovi precijenjeni.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#86 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Ommadawn »

Lord of the Rings i Gladiator.

Sve sto je Kusturica napravio poslije "Otac na sluzbenom putu".
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#87 Re: Precijenjeni filmovi

Post by beni-bu-man »

Ommadawn wrote:Lord of the Rings i Gladiator.

Sve sto je Kusturica napravio poslije "Otac na sluzbenom putu".

Nemoj me pogresno shvatiti, ne napadam te, tvoje misljenje o filmovima OK.
kao sto je Wind River raja dizala u nebesa, ja iskreno sam vise ocekivao od filma, nista ono WOW da kazes ono prica ko prica :-)
Al mene zanima STO
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#88 Re: Precijenjeni filmovi

Post by annoy »

Netko je stvarno WInd River dizao u nebesa? Lol
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#89 Re: Precijenjeni filmovi

Post by beni-bu-man »

annoy wrote:Netko je stvarno WInd River dizao u nebesa? Lol
nazalost jeste
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#90 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Tito_i_Partija »

Mislim da je percepcija pomalo pogresna. Nisam vidio da iko dize Wind River u nebesa, nego jednostavno da taj film, u trenutnom moru lose ponude filmova i raznoraznih mediokriteta, ispada sasvim solidan i da samim tim "stand out" sto bi ameri rekli.

A sto se tice precjenjenih filmova, ja sa svoje strane mogu slobodno da dodam Wonder Woman. Slavljen k'o neki iskorak u superheroj-zanru, a cijeli film je jedan jebeni klise za drugim.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#91 Re: Precijenjeni filmovi

Post by annoy »

Hell or high water je odličan film. Wind river ni blizu odličnog.
Precijenjen mi je recimo Primer
I jedan zbog kojeg su se valjda vodile najžešće polemike ikad na forumu :D ne znam dal da kažem, bojim se odmazde :oops:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#92 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Tito_i_Partija »

annoy wrote:Hell or high water je odličan film. Wind river ni blizu odličnog.
Precijenjen mi je recimo Primer
I jedan zbog kojeg su se valjda vodile najžešće polemike ikad na forumu :D ne znam dal da kažem, bojim se odmazde :oops:
Nemas se cega bojat'. Jedina koja je ovdje na forumu branila Primer je bila Bloo, i to je ona radila zestoko, k'o da joj je babo pravio film. :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#93 Re: Precijenjeni filmovi

Post by beni-bu-man »

Tito_i_Partija wrote:Mislim da je percepcija pomalo pogresna. Nisam vidio da iko dize Wind River u nebesa, nego jednostavno da taj film, u trenutnom moru lose ponude filmova i raznoraznih mediokriteta, ispada sasvim solidan i da samim tim "stand out" sto bi ameri rekli.

A sto se tice precjenjenih filmova, ja sa svoje strane mogu slobodno da dodam Wonder Woman. Slavljen k'o neki iskorak u superheroj-zanru, a cijeli film je jedan jebeni klise za drugim.
Wonder Woman ne bih rekao da je precienjen, nego je sranje :mrgreen:
Gledao sam filma ali ga se vise ne sjecam :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#94 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Point. »

Niemand wrote:
Tomahawk11 wrote:
Point. wrote:Znas kako kazu, nije sta je rekla nego nacin na koji je rekla. :-D
Ma hajde i to, nego kako nas je pogledom smjerila :-D

Niemand, halali, zezamo se :D
Ako kazu da sam pijana, valjda je red da se pocnem valjati po podu. Or not.

Nije moja reakcija tipicno zenska vec je vase skicanje zasluzilo kolumnu u ljepoti & zdravlju, sad je i nacin kako se nesto reklo problem?

Da ti pojasnim, nije problem sto se ti ne slazes sa napisanim, kolko djecije dikreditovanje -ne volis zanr, pa to ti je, nemoguce da ti se ne svidja, samo ti to ne znas. Ja sam ti samo rekla da ti eto ocito bolje znas od mene same zasto i kako, bez da si pito zasto i kako. Ista stvar sa drugim komentarom-kako zaboga moze da ne valja film ako je po istinitom dogadjaju. Hajd dobro, jbg nije film kriv, to je ipak neciji zivot jel.

Sad me fino ko pravi moderator prestani praviti budalom za pocetak, ismijavati sa tim "zensko" glupostima i ostalim budalastinama, a i taj ti drug isto. Meni je leon odlican film i nalazi se na ovoj temi pa nisam covjeku napisala-kaaaaaman, sto ne kazes da ne volis zanr, ono, ne moze jednostavno biti da ti se ne svidja film.

Nadam se da je sad jasno i nadam se da nece biti potrebe da placete u cosku zbog filmova koje vi volite a neko drugi ne.

Nerazumni stvorovi. Skicite ko da sam dzoker licno pa hejtam betmena. :eh:
Zenska glavo, ohladi malo. Izgleda da jedina ne kontas da se zajebajemo, previse ozbiljno shvatas obicnu zezanciju. Jebote, esej pises bez potrebe. Stvarno.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#95 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Tito_i_Partija »

beni-bu-man wrote:
Tito_i_Partija wrote:Mislim da je percepcija pomalo pogresna. Nisam vidio da iko dize Wind River u nebesa, nego jednostavno da taj film, u trenutnom moru lose ponude filmova i raznoraznih mediokriteta, ispada sasvim solidan i da samim tim "stand out" sto bi ameri rekli.

A sto se tice precjenjenih filmova, ja sa svoje strane mogu slobodno da dodam Wonder Woman. Slavljen k'o neki iskorak u superheroj-zanru, a cijeli film je jedan jebeni klise za drugim.
Wonder Woman ne bih rekao da je precienjen, nego je sranje :mrgreen:
Gledao sam filma ali ga se vise ne sjecam :mrgreen:
Wonder Woman je itekako precjenjen, barem na ovom sjeverno-americkom kontinentu. Stalno ga dizu u nebesa kao neki simbol feminizma koji je navodno revolucionarizir'o ulogu zena u filmu. :roll:

James Cameron dao izjavu da taj film nije donio nista novo po pitanju zena; cak stavise, film obnavlja taj stereotip da zena heroj mora bit' prezentirana privlacno, u stilu supermodela, u seksi gacicama i dekolteu, i da po pitanju emancipacije zene nije donio nista. K'o suprotni primjer je naveo jednu heroinu iz svog filma, Saru Connor, koja nije ni lijepa, niti se ne oblaci k'o neka fufa iz photoshoot-a, al' je odlican primjer jake i nezavisne zene.

I naravno mozes mislit' sta je se desilo. Glupe koze se digle po socijalnim medijima, i bez citanja njegovog clanka opalile paljbu na Camerona. Cak i ona reziserka WW se digla i pise kako je on, Cameron, ljubomoran na jake zene i uspjeh filma. :roll:

Svijet otis'o u pm.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#96 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Niemand »

Point. wrote: Zenska glavo, ohladi malo. Izgleda da jedina ne kontas da se zajebajemo, previse ozbiljno shvatas obicnu zezanciju. Jebote, esej pises bez potrebe. Stvarno.
Pa nista, zajebavajte jedan drugog onda, ja sam samo htjela ostaviti post na pdf film/tv, ne nuzno ucestovovati u plitkoj zezanciji. Al oke, ne ide. Nije ni to problem.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#97 Re: Precijenjeni filmovi

Post by GandalfSivi »

Napokon pogledah neki dan Pan's Labyrinth.

Definitivno zasluzuje da se nadje na ovoj stranici...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#98 Re: Precijenjeni filmovi

Post by beni-bu-man »

.....
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#99 Re: Precijenjeni filmovi

Post by beni-bu-man »

Niemand wrote:
Point. wrote: Zenska glavo, ohladi malo. Izgleda da jedina ne kontas da se zajebajemo, previse ozbiljno shvatas obicnu zezanciju. Jebote, esej pises bez potrebe. Stvarno.
Pa nista, zajebavajte jedan drugog onda, ja sam samo htjela ostaviti post na pdf film/tv, ne nuzno ucestovovati u plitkoj zezanciji. Al oke, ne ide. Nije ni to problem.
Image
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#100 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Niemand »

Dzoker i jes problematican u betmenu. :D :lol:
Post Reply