Precijenjeni filmovi

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#176 Re: Precijenjeni filmovi

Post by banjaluka078 »

La La Land. Kad ne umrijeh od dosade.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#177 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Zejnep »

banjaluka078 wrote:La La Land. Kad ne umrijeh od dosade.
E bas ti hvala. Odavno razmisljam da ga gledam.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#178 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Ommadawn »

Jack Be Nimble wrote:Amidza idriz
Trainspotting
Za amidžu potpisujem
Ali Trainspotting... Dobar jaro, dobar. Ako ništa, bar soundtrack!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#179 Re: Precijenjeni filmovi

Post by ultima_palabra »

Forrest Gump... nije loš film, ali je nekako po recepturi za Oscara, nabacaj opštih mjesta iz američke istorije, blago poremećeni lik da to "iskreno" ispriča, malo srceparanja i jedna žlica Vegete.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#180 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Tomahawk11 »

Rizikujem da opet budem napadnut, ali eto šta fali ovako kao ultima napisati što ti je neki film precijenjen?! :?
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#181 Re: Precijenjeni filmovi

Post by mousstapha »

Pa ne fali nista. :) To i jeste Holywood.

Mada, za mene licno film nudi mnogo vise od ovog ogoljavanja. Ako nista, Tomova vrhunska uloga cini film vrijednim.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#182 Re: Precijenjeni filmovi

Post by mousstapha »

Jack Be Nimble wrote:Amidza idriz
Koliko se sjecam, Amidzu je raja populjavala nakon prikazivanja u kinima. Veliki pecat filmu je dao Namik Kabil, koji ima takav pristup da filmska radnja ide sporo. Mnogi su ga upozoravali da to nece dobro proci kod nase publike.
Kad sve saberes, film je kod neke raje dobro prosao, kod vecine ipak lose. Zato zvuci cudno da je film precjenjen.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#183 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Tito_i_Partija »

Masa filmova koji su dobili Oskar za najbolji film su precijenjeni. The English Patient, Chicago, The Artist, The King's Speech, Crash, Moonlight...imas ih koliko hoces.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40174
Joined: 29/06/2011 23:39

#184 Re: Precijenjeni filmovi

Post by dječak sa šibicama »

Meni kod amidze Idriza ne smeta sporost radnje, to mi je cak i onako, simpaticno, po naski sto bi se reklo, saburli :D

Vise mi smeta pateticnost tih nekih lafo mahalskih legendica, prepuno klisea.

Forest Gumpa mogu gledati i opet i opet, sta ja znam, meni u tom filmu ima puno simpaticnih konstrukcija i opcenito mi se svidja takav pogled na svijet, dobra satira reklo bi se.

Seven je antologija, ali dobro to je moje subjektivno misljenje, gledao ga u kinu, odusevio se. Uz "Privedite osumnjicene" meni ponajbolji triler devedesetih.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#185 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Tomahawk11 »

Moram ponovo film pregledati....kako ono bi, Fuke :-D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#186 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Ommadawn »

dječak sa šibicama wrote:Meni kod amidze Idriza ne smeta sporost radnje, to mi je cak i onako, simpaticno, po naski sto bi se reklo, saburli :D

Vise mi smeta pateticnost tih nekih lafo mahalskih legendica, prepuno klisea.

.
Eh to je to! :thumbup:

Prvi put kad sam ga pogledao, spucala me nostalgija, umalo u auto nisam sjeo i zapicio za Sarajevo. Ali onda se sabrao, pa ponovo pogledao i skontao "Daj ba vise, popustite..."

Jos jedan film koji je kurac a to je dokumentarac "Orkestar" od Pjera Zalice.
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#187 Re: Precijenjeni filmovi

Post by medvjed23 »

Image

nagrađivan i hvaljen, al meni u dobrom dijelu dosadan
User avatar
Better Man
Posts: 16657
Joined: 01/10/2006 20:10

#188 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Better Man »

Ommadawn wrote:
dječak sa šibicama wrote:Meni kod amidze Idriza ne smeta sporost radnje, to mi je cak i onako, simpaticno, po naski sto bi se reklo, saburli :D

Vise mi smeta pateticnost tih nekih lafo mahalskih legendica, prepuno klisea.

.
Eh to je to! :thumbup:

Prvi put kad sam ga pogledao, spucala me nostalgija, umalo u auto nisam sjeo i zapicio za Sarajevo. Ali onda se sabrao, pa ponovo pogledao i skontao "Daj ba vise, popustite..."

Jos jedan film koji je kurac a to je dokumentarac "Orkestar" od Pjera Zalice.
Pjer nam je htio prikazati Plavce kao najveći fenomen i aman zaman najbolji bend, a nije tako. Plavci su klasični pop rock narodnjak bend i ništa više.
User avatar
el sadismo
Posts: 195
Joined: 17/08/2008 18:46

#189 Re: Precijenjeni filmovi

Post by el sadismo »

Tree of Life. Odlican scenarij, ali film je dooooosadan.
Pitt doduse odlican, izostavljen za nominaciju(mozda cak i pobjedu) 2011 za sporednig glumca.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25625
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#190 Re: Precijenjeni filmovi

Post by BHF_Manijak »

ultima_palabra wrote:Forrest Gump... nije loš film, ali je nekako po recepturi za Oscara, nabacaj opštih mjesta iz američke istorije, blago poremećeni lik da to "iskreno" ispriča, malo srceparanja i jedna žlica Vegete.
Sad krenuh da napisem i rekoh da tek izazovem lavinu "skakanja za vrat", jer sam vec na jednom drugom forumu isto sranje napravio. :lol: Dva mjeseca me jebavali oko Forresta... :mrgreen:

Mislim OK film, ali kad pogledas ocjenu, rek'o bih jede malu djecu... Kad pitam a zasto tako dobra ocjena, kao prica, ovo ono... Meni iskreno smor, blago retardiran lik na, kako ti ih opisa, mjestima bitnim za US historiju. :oops:

Mozda je za filmske kriticare vrh film, ono da idu u analizu kadrova, muzike, detalja, dijaloga i ostalog, medjutim nisam niti zelim biti filmski kriticar, koji ce sve te detalje u filmu gledati, vec jednostano legne li mi prica i tok filma ili ne, drzi li mi paznju 90 minuta ili ne.
Forrest me na ruke opr'o, a nije da nisam ljubitelj drame. Recimo Scent of a Woman je djelo svih djela za Forresta, po meni.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#191 Re: Precijenjeni filmovi

Post by johnnykola »

Better Man wrote:
Ommadawn wrote:
dječak sa šibicama wrote:Meni kod amidze Idriza ne smeta sporost radnje, to mi je cak i onako, simpaticno, po naski sto bi se reklo, saburli :D

Vise mi smeta pateticnost tih nekih lafo mahalskih legendica, prepuno klisea.

.
Eh to je to! :thumbup:

Prvi put kad sam ga pogledao, spucala me nostalgija, umalo u auto nisam sjeo i zapicio za Sarajevo. Ali onda se sabrao, pa ponovo pogledao i skontao "Daj ba vise, popustite..."

Jos jedan film koji je kurac a to je dokumentarac "Orkestar" od Pjera Zalice.
Pjer nam je htio prikazati Plavce kao najveći fenomen i aman zaman najbolji bend, a nije tako. Plavci su klasični pop rock narodnjak bend i ništa više.
Koja šuplja, mimo posljednjeg albuma ljudi loše pjesme nemaju. Tu mu je pandan u popu samo i jedino Bajaga na našim prostorima. Orkestar je, s druge strane, odron od filma, da.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#192 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Ommadawn »

johnnykola wrote:
Better Man wrote:
Pjer nam je htio prikazati Plavce kao najveći fenomen i aman zaman najbolji bend, a nije tako. Plavci su klasični pop rock narodnjak bend i ništa više.
Koja šuplja, mimo posljednjeg albuma ljudi loše pjesme nemaju. Tu mu je pandan u popu samo i jedino Bajaga na našim prostorima. Orkestar je, s druge strane, odron od filma, da.
Plavci su odron od benda. Pop narodnjak bend, baš kao što ih Better Man pravilno kategorisao i film kao film to odlično potvrđuje. Za Plavcima su pizdile curice do drugog razreda srednje a oni momci što su ih kao i slušali, radili su to ne bi li dobili pičke od tih istih curica.
Nemaju ni jednu pjesmu koja ima bilo kakvu umjetničku vrijednost. Eventualno su se muzički i mogli nekako izvuči sa Pavinim riffovima koje opet svakom početniku na gitari nije ni najmanje teško skinuti.
A Bajaga? Isto ko i Plavci, Crvena Jabuka, Dmerlin, Kaazalište...
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#193 Re: Precijenjeni filmovi

Post by johnnykola »

Da, ali život ima i zabavni moment. Meni su Plavci super. I Bajaga isto.
I da, Plavce nikad nisam slušao iz razloga koji si naveo. Ko jeste, šta ću mu ja.
Tako gledam na Bajagu i njih. Kad sam ih unatrag godinu-dvije znao zadati
u autu, da se primjetiti da su to cijeli albumi dobrile, a u drugih, tri-četiri
pjesme i onda preskači pilane. Istina, ovaj posljednji
album Plavaca je li 13 kako se već zove je, ali ono baš, teško sranje.
Bajaga kaže da će izbaciti novi početkom iduće godine i vjerujem da će razoriti.
Nevjerojatno da s tolikim godinama iza sebe i albumima i nadalje dere.
To nema u nas apsolutno niko. Kažem, hitić, dva, a ostatak albuma teška kenjaža.
Poslušaj posljednji Bajagin album. Nevjerojatno nešto.
U rangu domaće pop muzike, nije Betoven.

https://en.wikipedia.org/wiki/Daljina,_ ... a%C5%A1ina

Naravno, ovo sve je kako ja doživljavam, neko nekako drukčije - normala.





Film na TV-u
Post Reply