Precijenjeni filmovi

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#101 Re: Precijenjeni filmovi

Post by beni-bu-man »

Niemand wrote:Dzoker i jes problematican u betmenu. :D :lol:

Dobro ga je odradio Heath Ledger rahmetli mu dusa :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#102 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Niemand »

beni-bu-man wrote:
Niemand wrote:Dzoker i jes problematican u betmenu. :D :lol:

Dobro ga je odradio Heath Ledger rahmetli mu dusa :mrgreen:
Rekla bi stosta al od sinoc skice ni za sta, pa cu radije samo citati i presutiti. :D
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#103 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Point. »

Niemand wrote:
Point. wrote: Zenska glavo, ohladi malo. Izgleda da jedina ne kontas da se zajebajemo, previse ozbiljno shvatas obicnu zezanciju. Jebote, esej pises bez potrebe. Stvarno.
Pa nista, zajebavajte jedan drugog onda, ja sam samo htjela ostaviti post na pdf film/tv, ne nuzno ucestovovati u plitkoj zezanciji. Al oke, ne ide. Nije ni to problem.
Be easy like sunday morning.
Last edited by Point. on 20/11/2017 18:19, edited 2 times in total.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#104 Re: Precijenjeni filmovi

Post by beni-bu-man »

Niemand wrote:
beni-bu-man wrote:
Niemand wrote:Dzoker i jes problematican u betmenu. :D :lol:

Dobro ga je odradio Heath Ledger rahmetli mu dusa :mrgreen:
Rekla bi stosta al od sinoc skice ni za sta, pa cu radije samo citati i presutiti. :D
ma slobodno, meni je interesantno svacije misljenje :mrgreen:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#105 Re: Precijenjeni filmovi

Post by annoy »

Tito_i_Partija wrote:
Wonder Woman je itekako precjenjen, barem na ovom sjeverno-americkom kontinentu. Stalno ga dizu u nebesa kao neki simbol feminizma koji je navodno revolucionarizir'o ulogu zena u filmu. :roll:

James Cameron dao izjavu da taj film nije donio nista novo po pitanju zena; cak stavise, film obnavlja taj stereotip da zena heroj mora bit' prezentirana privlacno, u stilu supermodela, u seksi gacicama i dekolteu, i da po pitanju emancipacije zene nije donio nista. K'o suprotni primjer je naveo jednu heroinu iz svog filma, Saru Connor, koja nije ni lijepa, niti se ne oblaci k'o neka fufa iz photoshoot-a, al' je odlican primjer jake i nezavisne zene.

I naravno mozes mislit' sta je se desilo. Glupe koze se digle po socijalnim medijima, i bez citanja njegovog clanka opalile paljbu na Camerona. Cak i ona reziserka WW se digla i pise kako je on, Cameron, ljubomoran na jake zene i uspjeh filma. :roll:

Svijet otis'o u pm.
Ne možeš ugodit feministicama, bunile su se što WW ima depilirane pazuhe

Upravo zbog cijele te atmosfere forsiranja nekakvog girl power, nemam volje uopće pogledati taj film i imam predrasude da je sranje
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#106 Re: Precijenjeni filmovi

Post by nema me tamo »

Wonder Woman nije precjenjen film, a zna se ko je glasao na imdb na pocetku i nabio ocjenu..
I ova 7,6 koju sad ima je ogromna film je ok u suštini jeste da je cijeli film kliše i jedva se završiš s gledanjem..
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#107 Re: Precijenjeni filmovi

Post by ExNihilo »

Čuj Revenant precijenjen. Fantastičan. Svaki put kad je zima, pa se pokrijem s tri deke, sjetim se Lea kako izbacuje konju utrobu da legne u njegovu lešinu i odpajki. :D
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#108 Re: Precijenjeni filmovi

Post by pink floydd »

slumdog millionaire :facepalm:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#109 Re: Precijenjeni filmovi

Post by nema me tamo »

pink floydd wrote:slumdog millionaire :facepalm:
To kad kazes Slumdog Milionaire da li kazes da je film loš ili da je jednostavno precjenjen?
Da li je dobar film?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#110 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote:Čuj Revenant precijenjen. Fantastičan. Svaki put kad je zima, pa se pokrijem s tri deke, sjetim se Lea kako izbacuje konju utrobu da legne u njegovu lešinu i odpajki. :D
Zesci plagijat' iz SW:ESB. Al' zesci. :D
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#111 Re: Precijenjeni filmovi

Post by pink floydd »

nema me tamo wrote:
pink floydd wrote:slumdog millionaire :facepalm:
To kad kazes Slumdog Milionaire da li kazes da je film loš ili da je jednostavno precjenjen?
Da li je dobar film?
precijenjen naravno, nije loš
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#112 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Tito_i_Partija »

annoy wrote: Upravo zbog cijele te atmosfere forsiranja nekakvog girl power, nemam volje uopće pogledati taj film i imam predrasude da je sranje
Ne trosi vrijeme dzaba. Kliseizirani proljev sa likovima k'o iz crtanog filma.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#113 Re: Precijenjeni filmovi

Post by nema me tamo »

pink floydd wrote:
nema me tamo wrote:
pink floydd wrote:slumdog millionaire :facepalm:
To kad kazes Slumdog Milionaire da li kazes da je film loš ili da je jednostavno precjenjen?
Da li je dobar film?
precijenjen naravno, nije loš

Znaci nije ni solidan?
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#114 Re: Precijenjeni filmovi

Post by pink floydd »

nema me tamo wrote:



Znaci nije ni solidan?
Jedan od najboljih filmova koje nikad necu pogledat dvaput
User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#115 Re: Precijenjeni filmovi

Post by black »

mousstapha wrote:Lebowski nije uopste bio uspjesan toliko kad je tek izaso. Veca popularnost je dosla nesto kasnije i film je stekao nekakav kultni status. Mislim da je slicno prosao i Office Space. U principu filmovi koji ti udju pod kozu ili ih ne smatras uopste bitnim. Ta neka sredina tesko da postoji. :)
upravo sam to htio napisati, Lebowski, Blade Runner, Fight Club i jos neki stekli su status kultnih tek poslije, npr Blade po izlasku nije uopste prosao dobro sa kritikama kako filmasa tako i gledalaca, od zaborava je spasen kasnije izlaskom na VHS-u pa je vremenom dosao do kultnog, vecinom mi gledamo kroz vlastiti ukus zato je i doslo do koskanja u prici o precijenjenosti :mrgreen: postoji puno naslova koji se pojave na ovom podforumu a koji su itekako precijenjeni ali ako to kazes odmah si neznalica u filmskom pogledu itd. :mrgreen: npr meni je precijenjen Almodovar, von Trier :oops: :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#116 Re: Precijenjeni filmovi

Post by dale cooper »

ferratilis wrote:Nobody fucks with the Jesus.

:D
:lol: :thumbup:

Ili ovo:

User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#117 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Ommadawn »

beni-bu-man wrote:
Ommadawn wrote:Lord of the Rings i Gladiator.

Sve sto je Kusturica napravio poslije "Otac na sluzbenom putu".

Nemoj me pogresno shvatiti, ne napadam te, tvoje misljenje o filmovima OK.
kao sto je Wind River raja dizala u nebesa, ja iskreno sam vise ocekivao od filma, nista ono WOW da kazes ono prica ko prica :-)
Al mene zanima STO
Lord of the Rings - previse komercijaliziran, predugacak, nekako mi odstupa od knjige. Nije los, pazi, nije los! Ali previse brate... Znas kad pijes odlicno pivo, pa popijes jos jedno, pa popijes jos pet poslije toga...i ne osjetis vise ceif? Eh to je tako.

Gladiator - slicno kao i L.O.T.R.

Kusturicin opus:
Dom za vesanje - izvlacenje poena zapadnjacima kako bi im se potvrdile njihove i nase (tadasnje SFRJ) predrasude o Romima kao prljavim ljudima spremnim uvijek na prevaru i sitan kriminal al su u dusi veseljaci i bave se magijom. Ali ne bi da su nam prve komsije.

Arizona Dream - Kusturicin propali pokusaj da se probije u Hollywood i pokupi pare. Film je okej ali nista veliko...nista sto ces zapamtiti...

Underground - Kusturicino shvatanje propasti Jugoslavije kroz oci prosjecnog jugoslovenskog (ili srpskog) populiste. Kurac od filma. Ali bas kurac.

Crna Macka Beli Macor - vidi pod Dom za vesanje. Jedino po cemu ga Svedjani pamte je "Ja sam mala Pit Bull Terijer" i "Pitchka ti materrinna". I nista vise.

Zivot je cudo - what man, what?? What do you want to say with this film, man? What´s the message?
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#118 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Better Man »

ferratilis wrote:Svaka cast Nolanu i Bejlu, ali novi Betmeni nisu ni do koljena onima sa Michaelom Keatonom, prva dva filma. Pogotovo onaj sa Michelle Pfeifer :) To mi je djetinjstvo :D Forever i Batman&Robin su sranje
Samo je jedan istinski i pravi Jocker, a to je Jack Nicholson.
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#119 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Better Man »

beni-bu-man wrote:
Niemand wrote:Dzoker i jes problematican u betmenu. :D :lol:

Dobro ga je odradio Heath Ledger rahmetli mu dusa :mrgreen:
Da, ali ipak je kao što napisah u prvom postu jedan jedini Jocker Jack Nicholson.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#120 Re: Precijenjeni filmovi

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote:Čuj Revenant precijenjen. Fantastičan. Svaki put kad je zima, pa se pokrijem s tri deke, sjetim se Lea kako izbacuje konju utrobu da legne u njegovu lešinu i odpajki. :D
Po mom skromnom sudu vise ga pere cinjenica da je to uloga za koju je LCD "morao" osvojiti Oskara. Da ne kazemo da se Tom Hardi glumacki popisao na njega u filmu...

P.S. Ja sam od Lebovskog odustao nakon 30 minuta ili sam zaspao, ne sjecam se vise, davno je bilo. Hoce li mi neko objasniti zbog cega ga se smatra kultnim?
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#121 Re: Precijenjeni filmovi

Post by medvjed23 »

možda zbog savršeno izgrađene "kako ćemo lako ćemo kad ćemo sutra ćemo" atmosfere
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#122 Re: Precijenjeni filmovi

Post by medvjed23 »

jebote, ja se više i ne sjećam o čemu se tačno radi u tom film, al znam da isti odiše jako privlačnom, savršenom lijenošću
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#123 Re: Precijenjeni filmovi

Post by Hasan006 »

E jbg, popljuvaste i vi previše LOTR, ispade film teško sranje po ovom topicu. Mogli ste onda komotno spomenuti i Star Wars, dosta je popularniji i kritičari ga više hvale od LOTR-a a realno nije uopšte bolji.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#124 Re: Precijenjeni filmovi

Post by ExNihilo »

Ko ba hvali SW više od LOTR? :-)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#125 Re: Precijenjeni filmovi

Post by tranquil »

Neko je pomenuo Triera, i u pravu je. Dobar je, ali nije genije.

Dobar je u istresanju svojih depresija i psihoza na film. Autor je dobrih filmova koje ne bih preporučio nikome do čijeg mentalnog zdravlja mi je stalo.

Mislim da čovjek dobija orgazme jedino ako se gledaoci nasikiraju gledajući njegove filmove.

Mrš, dansko đubre, mrš!
Post Reply