Precijenjena Volkswagen vozila

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

theTarik
Posts: 9
Joined: 11/11/2009 22:36
Location: Sarajevo

#526 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by theTarik »

Prvo da kazem da vw ne preferiram, vecinom zbog lovackih i furackih prica, moj golf ovo, moj golf ono, moj tetak sa pasatom... Znate svi kako to vec ide...
Ovo ljeto sam imao priliku da vozim pasata 2005g.(presao 64k), nekih mjesec je bio kod mene, za to vrijeme 2 puta sam imao problema sa turbinom, prvi put otisla, drugi put krivo je namjestili. Sto se tice interijera previse je siomasan za takvo auto, plastika je zvecala na svakom sahtu, o udobnosti da ne pricam, otisao do Mostara, brate umorio me ut vise nego kada sam yugom presao isti put.
Da se nadovezem jos i na to da je audi=vw+porez na budale, vozio sam i audija 6, osim TDI motora, ja ne andjoh nista zajednicko ovim autima, udoban, interijer podosta bogatiji, a o impresijama tokom voznje necu ni pisati. :mrgreen:
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#527 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by whow »

theTarik wrote:Prvo da kazem da vw ne preferiram, vecinom zbog lovackih i furackih prica, moj golf ovo, moj golf ono, moj tetak sa pasatom... Znate svi kako to vec ide...
Ovo ljeto sam imao priliku da vozim pasata 2005g.(presao 64k), nekih mjesec je bio kod mene, za to vrijeme 2 puta sam imao problema sa turbinom, prvi put otisla, drugi put krivo je namjestili. Sto se tice interijera previse je siomasan za takvo auto, plastika je zvecala na svakom sahtu, o udobnosti da ne pricam, otisao do Mostara, brate umorio me ut vise nego kada sam yugom presao isti put.
Da se nadovezem jos i na to da je audi=vw+porez na budale, vozio sam i audija 6, osim TDI motora, ja ne andjoh nista zajednicko ovim autima, udoban, interijer podosta bogatiji, a o impresijama tokom voznje necu ni pisati. :mrgreen:
Taj Passat B6 ce ih kostati reputacije jer je izuzetno kvarljiv a ni cjena bas nije neka bagatela.
Walthie
Posts: 94
Joined: 19/07/2009 15:56

#528 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by Walthie »

Precijenjena Volkswagen vozila...neka su. Kunem se u vw jer za preprodaje nema bolje marke a nikada nisam bio ljubitelj istog,iskreno-gadi mi se bilo koji vw,od prvog do zadnjeg. Dobro je da je precijenjen, mozes ga prodati na planini u 3h ujutro,mozes zamijeniti za bilo koje vozilo.Budale(bez uvrede)su spremne izdvojiti solidne sume novca za potpuno iskoristen automobil i jos se hvale kako su napravili dobar pazar lol Za zaradu odlican a za sve ostalo....daleko mu kuca od moje lol
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#529 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by whow »

Walthie wrote:Precijenjena Volkswagen vozila...neka su. Kunem se u vw jer za preprodaje nema bolje marke a nikada nisam bio ljubitelj istog,iskreno-gadi mi se bilo koji vw,od prvog do zadnjeg. Dobro je da je precijenjen, mozes ga prodati na planini u 3h ujutro,mozes zamijeniti za bilo koje vozilo.Budale(bez uvrede)su spremne izdvojiti solidne sume novca za potpuno iskoristen automobil i jos se hvale kako su napravili dobar pazar lol Za zaradu odlican a za sve ostalo....daleko mu kuca od moje lol
:thumbup: bas tako potpisujem , hem se navozas hem na kraju ha prodas za vece pare nego sto si platio . Nemoze bolje.
User avatar
ElRe
Posts: 10796
Joined: 12/12/2011 11:28

#530 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by ElRe »

https://www.youtube.com/watch?v=9m9Z994vLgw

VW T-Cross, još jedan plastikaner sa malo vise sminke u odnosu na T-Roc ali će se prodavati kao lud.

Na 21:17 se vidi neobložen dio sa unutrašnje strane točkova.
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#531 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by Throttle »

Al ih stancaju... Dosta stvari vec vidjeno, na prvu mi isti citroeni naprijed sa ovim maglenkama
polo2014
Posts: 9
Joined: 10/06/2017 21:00

#532 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by polo2014 »

u predzadnjem broju AutoBilda srpsko izdanje Kia Ceed bolje ocjenjena od Golfa.
User avatar
basicm
Posts: 10460
Joined: 16/01/2012 21:38

#533 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by basicm »

To mene ne dotice, ti auti isto kao da ne postoje za mene. Sto ih kupujete kad su precjenjeni?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#534 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by vješalica »

Ja kad rekohna drugoj temi ko još mote vjerovat u kilometrazu na Golfu petici,osuli ljudi po meni vaka sam i nakva....jebote
Kući se jedino poharani G2 vozio prije boga pitaj koliko godina,pa Korsica (najpraktičnija za zujat po gradu ko nema volove da stalno voza) i na kraju Audi,i opet je ostao jedan G2 samo za vozit na selo sa skalamerijom.
Realno precjenjena i kradljiva auta
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#535 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by Ramzess Veliki »

Logika kupujem precijenjeno auto jer cu ga poslije nadam se precijenjeno prodati.
:D
lorente
Posts: 421
Joined: 20/07/2013 03:04

#536 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by lorente »

vješalica wrote:Ja kad rekohna drugoj temi ko još mote vjerovat u kilometrazu na Golfu petici,osuli ljudi po meni vaka sam i nakva....jebote
Kući se jedino poharani G2 vozio prije boga pitaj koliko godina,pa Korsica (najpraktičnija za zujat po gradu ko nema volove da stalno voza) i na kraju Audi,i opet je ostao jedan G2 samo za vozit na selo sa skalamerijom.
Realno precjenjena i kradljiva auta
Dobro je pa i ti dijelis savjete o autima :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#537 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by Bakir1 »

Image
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#538 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by kidney »

ElRe wrote:https://www.youtube.com/watch?v=9m9Z994vLgw

VW T-Cross, još jedan plastikaner sa malo vise sminke u odnosu na T-Roc ali će se prodavati kao lud.

Na 21:17 se vidi neobložen dio sa unutrašnje strane točkova.
Lako je što nešto nije obloženo. To je samo dodatak.

Sama plastika je jako jeftina, posebno na vratima. Isto vrijedi i za T-Cross. Sam materijal nije ni blizu Golfa.

Sada malo o Audiu Q3. Prepakirani Tiguan.

Kliknite za veću sliku.

Mislim da performanse kod međuubrzanja nisu za pohvalu. Ubili ih u potrazi za niskim WLTP CO2 brojkama?

Samo usporedbe radi Fiat 500X sa 1.0 turbo mlincem ima slična međuubrzanja. 500X sa 1.3 turbom i DCT-om mete pod sa 2.0 turbo dizel issati.

Image
User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#539 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by xoklix »

Meni lično ljepši od panamere npr., a kamoli tamo nekih hondi,hyundaia i sl.

Image
Kako eksterijer tako interijer...
Image

Još da je šestak u njemu... sex :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19468
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#540 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by mk ultra »

To ne postoji odavno...

Gledam danas, javna kuhinja stari grad voza caddy nov, u fullu, 4motion, metalik bordo, putnicki... :mrgreen: :skoljka:
Kontam jbt, koji vam je
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#541 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by konektovan »

mk ultra wrote:To ne postoji odavno...

Gledam danas, javna kuhinja stari grad voza caddy nov, u fullu, 4motion, metalik bordo, putnicki... :mrgreen: :skoljka:
Kontam jbt, koji vam je
Donacija...
User avatar
ElRe
Posts: 10796
Joined: 12/12/2011 11:28

#542 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by ElRe »

xoklix wrote:Meni lično ljepši od panamere npr., a kamoli tamo nekih hondi,hyundaia i sl.


Još da je šestak u njemu... sex :D
Šminkerski auto upitnih voznih svojstava

https://www.youtube.com/watch?v=VQ_zs1qrENk&t=76s
User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#543 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by xoklix »

ElRe wrote:
xoklix wrote:Meni lično ljepši od panamere npr., a kamoli tamo nekih hondi,hyundaia i sl.


Još da je šestak u njemu... sex :D
Šminkerski auto upitnih voznih svojstava

https://www.youtube.com/watch?v=VQ_zs1qrENk&t=76s
Eto driftat ćeš sa ovim.
Negdje pročitaj da ovaj test nije validan tj. nešto oko ESPa, valjda nije podešen.
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#544 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by Throttle »

Pa kad ti izleti neka zivina na cesti reci da nije validno jer nije ESP podesen :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#545 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by amar1994 »

:lol: :lol:

da je drugaciji rezultat,onda bi bio relevantan test :kiss: :D
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#546 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by Throttle »

Bjezi nos, nije tigrov :lol:
User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#547 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by xoklix »

Na forum.hr sam to pročitao ... Odabijte :oops:
Nemoguće da je između Arteona i Passata tolika razlika.
https://youtu.be/yZSOBMMkZkg
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#548 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by kidney »

VW gasi Passat sa ovom generacijom. 8-) :lol:
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#549 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by Throttle »

Kad prije dodje 1. april :mrgreen:
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#550 Re: Precijenjena Volkswagen vozila

Post by vauvau »

Vw izgleda prodaje svoju putničku diviziju FCA. Ostavljaju samo privredna vozila, jer su tu konkurentniji od FCA i veće margine imaju.
Post Reply