Prebacivanje zdravstvenog kartona

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
n1kky
Posts: 26
Joined: 25/08/2009 14:21

#1 Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by n1kky »

Pozdrav...
pokusala sam preko trazilice, ali nisam nasla temu...
zanima me prebacivanje zdravstvenog kartona...
moj karton je trenutno gore gdje se studenti lijece kod groblja lav (bar mislim :-) ) i trebala bih ga prebaciti u svoju ambulantu...
ima li neko iskustva s tim, da mi objasni proceduru jer "ljubazne" tete u ambulanti mi nista nisu htjele reci...
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by Ma.Le.Na »

n1kky wrote:Pozdrav...
pokusala sam preko trazilice, ali nisam nasla temu...
zanima me prebacivanje zdravstvenog kartona...
moj karton je trenutno gore gdje se studenti lijece kod groblja lav (bar mislim :-) ) i trebala bih ga prebaciti u svoju ambulantu...
ima li neko iskustva s tim, da mi objasni proceduru jer "ljubazne" tete u ambulanti mi nista nisu htjele reci...
odes tamo...sa svojom knjizicom na kojoj je br. kartona - da ga mogu naci
one ti daju formular koji ispunis i gdje navedes u koji Dom zdravlja prebacujes karton
i to je sve
poslije nekih 20tak dana odes do tog svog novog doma zdravlja, provjeris da li je tvoj karton stigao i odaberes doktora porodicne medicine

ja sam htjela skratiti tu proceduru pa sama prenijeti karton u novi dom zdravlja..ali oni to ne dozvoljavaju
n1kky
Posts: 26
Joined: 25/08/2009 14:21

#3 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by n1kky »

Malena hvala puno na odgovoru...
neko mi je rekao da mozes nazvati zavod za zdravstvo i po broju kartona ti oni mogu reci gdje ti je karton, ali da izbjegnem gnjavazu i neljubaznost, pokusat cu otici gore pa vidjeti...nisam bila kod doktora (hB) vec dugo pa i nisam sigurna gdje mi je karton :))
u svakom slucaju hvala :kiss:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#4 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by Ma.Le.Na »

molim :) i sretno :wink:
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#5 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by Tranquilizer »

Meni su u studentskoj dali da sam prebacim karton u svoju ambulantu...doduše to je bilo 2001 godine :-D
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#6 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by River_isle »

prije nekog vremena se moglo slobodno "odsetati" s kartonom sa stidentske , sam obavis transfer, ne znam da li je to jos slucaj ali uskoro provjerim pa vam javim
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#7 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by trambusek88 »

Kakva je sad situacija, šta treba da prebacim karton u drugu ambulantu (Novi grad obje)
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by Qler »

Trebao bi i ja svoj prebaciti, a tako mi je mrsko... Jesu li ista pojednostavili?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#9 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by Chmoljo »

Otici tamo gdje je karton i popuniti formular. Oni prenose, al msm da ne traje tako dugo tipa 20 dana. Bude to u 7 gotovo, vjrv dok kurir naleti sa turom i odvuce karton.

Mi smo djetetov tako prebacili, 7 dana. Ako nije i brze bilo.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#10 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by dulekrele »

Meni nisu dali da sam nosim karton u novu ambulantu vec ide sve kurirskom sluzbom.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#11 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by nepass1 »

dulekrele wrote: 21/02/2024 09:21 Meni nisu dali da sam nosim karton u novu ambulantu vec ide sve kurirskom sluzbom.
Nigdje se ne daje karton u ruke pacijentu. Mogao bi pisati i raditi sta hoces snjim.
Ides u amb gdje hoces karton tamo ti dr daje "odobrenje" da ce te prihvatiti kao pac. Onda nosis to odobrenje tamo gdje ti je karton, popunis formular i oni posalju sluzbenim putem karton. 5-7 dana. Da prodje protokol.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#12 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by Chmoljo »

Tako je. To je meni ok, sve dok se to prenosi u razumnom roku.

Oni snose odgovornost ako fali sta od dokumentacije, a nisu svi ljudi isti sto se tice odgovornosti, pa ni prema sebi.

A onako bi neki drogalj mogo sebi dopisati i kakve tramale.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#13 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by dulekrele »

nepass1 wrote: 21/02/2024 09:25
dulekrele wrote: 21/02/2024 09:21 Meni nisu dali da sam nosim karton u novu ambulantu vec ide sve kurirskom sluzbom.
Nigdje se ne daje karton u ruke pacijentu. Mogao bi pisati i raditi sta hoces snjim.
Ides u amb gdje hoces karton tamo ti dr daje "odobrenje" da ce te prihvatiti kao pac. Onda nosis to odobrenje tamo gdje ti je karton, popunis formular i oni posalju sluzbenim putem karton. 5-7 dana. Da prodje protokol.
Ne kontam sto ti meni to govoris. Ja sam to zavrsio ima i 10 godina. E svasta.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#14 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by nepass1 »

dulekrele wrote: 21/02/2024 09:30
nepass1 wrote: 21/02/2024 09:25
dulekrele wrote: 21/02/2024 09:21 Meni nisu dali da sam nosim karton u novu ambulantu vec ide sve kurirskom sluzbom.
Nigdje se ne daje karton u ruke pacijentu. Mogao bi pisati i raditi sta hoces snjim.
Ides u amb gdje hoces karton tamo ti dr daje "odobrenje" da ce te prihvatiti kao pac. Onda nosis to odobrenje tamo gdje ti je karton, popunis formular i oni posalju sluzbenim putem karton. 5-7 dana. Da prodje protokol.
Ne kontam sto ti meni to govoris. Ja sam to zavrsio ima i 10 godina. E svasta.
Ti zadnji pisao :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5643
Joined: 04/08/2020 19:22

#15 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by -Chesterfield- »

nepass1 wrote: 21/02/2024 09:25
dulekrele wrote: 21/02/2024 09:21 Meni nisu dali da sam nosim karton u novu ambulantu vec ide sve kurirskom sluzbom.
Nigdje se ne daje karton u ruke pacijentu. Mogao bi pisati i raditi sta hoces snjim.
U mojoj ambulanti svi nose kartone od ljekara do sestre na prijemu.
Ako mi je želja da nešto pišem u karton mogu to uraditi.

Isto je i na sistematskom pregledu...
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#16 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by nepass1 »

Mozes, mada sad ima i elektronski karton. Ali na sudu prolszi samo onaj stari, papirni.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#17 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by GarfieldLover »

Ne znam samo čemu služi formular... Ja popunila i napisala gdje da mi se prebaci karton (bili u Medicini rada do sada), kad mi je zatrebalo odem i na kartoteci mi kažu - Eeee, ne može tako, odavno ne može pacijent tražiti gdje da mu se karton prebaci nego se određuje po mjestu stanovanja. Nije karton ovdje nego u ambulanti koja je najbliža mjestu gdje stanujete. Pa zašto onda uopšte popunjavam formular?
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#18 Re: Prebacivanje zdravstvenog kartona

Post by nepass1 »

GarfieldLover wrote: 21/02/2024 15:11 Ne znam samo čemu služi formular... Ja popunila i napisala gdje da mi se prebaci karton (bili u Medicini rada do sada), kad mi je zatrebalo odem i na kartoteci mi kažu - Eeee, ne može tako, odavno ne može pacijent tražiti gdje da mu se karton prebaci nego se određuje po mjestu stanovanja. Nije karton ovdje nego u ambulanti koja je najbliža mjestu gdje stanujete. Pa zašto onda uopšte popunjavam formular?
Mozes ti gdje zelis. Samo prilikom kucne posjete nece ti niko izaci iz dz, jedino da platis kao da si neosiguran. Za mladju raju to nije problem ali stariji i nepokretni mogu tako naici na neocekivane probleme. I sve druge preglede (plucno, internista, lab, rtg itd .) moras obaviti u tom dz
Post Reply