Prebacivanje kompletnog wordpress sajta

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#1 Prebacivanje kompletnog wordpress sajta

Post by epik »

Tapkam u mjestu, izgleda prilicno jednostavno ali nikako da zavrsim stvar. Trebam da kompletan sajt prebacim na drugi hosting na drugu domenu.

Prebacio sam sve fajlove na novi hosting i prebacio Mysql bazu, medjutim ne ide.

Sajt radi ali potpuno prazan.

Pokusao sam prvo instalirati wordpress pa onda uploadati fajlove i bazu

Pokusao sam prvo uploadati fajlove ali opet mi sajt otvori instalaciju wordpressa...

Cak sam pokusao i sa pluginom ''duplicator'' ali nisam uspio

Gdje grijesim, ima li ko da je radio ovo na neki nacin.
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#2 Re: Prebacivanje kompletnog wordpress sajta

Post by gentoo »

Sta znaci "sajt radi ali potpuno prazan" ? White screen ili prazan u smislu kao kad tek instaliras Wordpress ?

Pokazi wp-config.php sa starog i sa novog hostinga

Kako si "prebacio" bazu, tj. kako si napravio dump i kako si ga importovao ?
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#3 Re: Prebacivanje kompletnog wordpress sajta

Post by Big Boy »

Provjeri da li ti je u wp-config.php sigurno podešeno da se WordPress poveže sa novom (importovanom) MySQL bazom i ako se mijenja domena, neophodno je prije importa baze promijeniti staru domenu u novu domenu u bazi.

U MySQL bazi, u wp_options tabeli za početak promijeni option_value za siteurl i home sa novom domenom.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#4 Re: Prebacivanje kompletnog wordpress sajta

Post by epik »

Hvala na odgovorima, rijesio sam sve pomocu dva plugina
All in one WP migration za prebacivanje
Nakon preacivanja drugi plugin za izmjenu linkova stare domene sa linkovima nove domene, Search and replace plugin.
Jos je malo stekalo, al ono najbitnije je odradjeno.
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#5 Re: Prebacivanje kompletnog wordpress sajta

Post by gentoo »

epik wrote: 11/03/2024 18:18 Hvala na odgovorima, rijesio sam sve pomocu dva plugina
All in one WP migration za prebacivanje
Nakon preacivanja drugi plugin za izmjenu linkova stare domene sa linkovima nove domene, Search and replace plugin.
Jos je malo stekalo, al ono najbitnije je odradjeno.
Ali ti i dalje nije jasno ni sta ni kako jel tako ? Nadam se da ne uzimas pare za ovo..
PRO165
Posts: 232
Joined: 02/06/2012 23:43

#6 Re: Prebacivanje kompletnog wordpress sajta

Post by PRO165 »

Pa nek uzima.
Kad mogu priučeni moleri uzimati 900KM za krečenje dvosobnog stana što ne bi i on :-D
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#7 Re: Prebacivanje kompletnog wordpress sajta

Post by epik »

gentoo wrote: 11/03/2024 21:49
epik wrote: 11/03/2024 18:18 Hvala na odgovorima, rijesio sam sve pomocu dva plugina
All in one WP migration za prebacivanje
Nakon preacivanja drugi plugin za izmjenu linkova stare domene sa linkovima nove domene, Search and replace plugin.
Jos je malo stekalo, al ono najbitnije je odradjeno.
Ali ti i dalje nije jasno ni sta ni kako jel tako ? Nadam se da ne uzimas pare za ovo..
Ne, nisam uzeo pare za ovo, al evo sad bih uzeo. Zasto ne bih?
Sta treba da znam? Nisam ja kriv sto je sve pojednostavljeno.
Znam da je bio problem u bazi, linkovi stare stranice. Bez obzira sto sam prebacio bazu na novi hosting i promjenio wp-config fajl svaki put dobijem prazan sajt bez sadrzaja sa starog sajta. Editovao sam u medjuvremenu DB u Visual studio code i preimenovao linkove u nove, ali prilikom uvoza te db u phpMyadmin dobijao sam gresku koja upucuje da se u skripti baze podataka nalazi ASCII karakter '\0' koji nije dopušten, osim ako nije omogućena opcija --binary-mode. Nisam htio ceprkati po serveru da dodajem opciju binarnog nacina rada.... tako sam tapkao u krug...
Drugi problem sa kojim sam se susreo su plugini sa starog sajta, ali to sam vec lako rijesio preimenovanjem foldera plugin u plugin.hold, pa sam instalirao jedan po jedan plugin. I na kraju plugin search and replace je odradio svoj dio izmjene starih linkova sa novim.

Znam da sam rijesio problem i olaksao sebi, sto je najbitnije.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#8 Re: Prebacivanje kompletnog wordpress sajta

Post by epik »

PRO165 wrote: 12/03/2024 08:16 Pa nek uzima.
Kad mogu priučeni moleri uzimati 900KM za krečenje dvosobnog stana što ne bi i on :-D
Logicno... vidis dobra ideja odlicno krecim :D
ajdamo
Posts: 1054
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#9 Re: Prebacivanje kompletnog wordpress sajta

Post by ajdamo »

Toliki je deficit raznih majstora i zanatlija da sada prosječan majstor mjesečno može zaraditi kao neki inzinjer, a vrlo često i više od toga.
PRO165 wrote: 12/03/2024 08:16 Pa nek uzima.
Kad mogu priučeni moleri uzimati 900KM za krečenje dvosobnog stana što ne bi i on :-D
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#10 Re: Prebacivanje kompletnog wordpress sajta

Post by Hakiz »

Šta se svađate?

Ionako će vas sve za koju godinu zamijeniti AI.
Locked