Pravno pitanje

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Oticon
Posts: 43190
Joined: 30/12/2009 15:12

#76 Re: Pravno pitanje

Post by Oticon »

nedo_a wrote:Imam ugovor, i u njemu stoji da ne smijem napustati BiH u toku trajanja kredita
Je li ti kolateral taj udio u vlasništvu zemljišta-hipoteka? Trebat ćeš ipak u banku da sa njima dogovoriš. Da, mogu ti uzeti taj dio zemljišta, ali svakoj banci u interesu je da ti vraćaš kredit i plaćaš kamate nego da postanu vlasnici 1/3 zemljišta.
Last edited by Oticon on 12/03/2018 21:42, edited 1 time in total.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#77 Re: Pravno pitanje

Post by hladan.preminger »

kuli1961 wrote:Cini mi se da je ovdje obostrani propust.
Prvo je pitanje da li je "@ja sam Di" stvarni posjednik prostora i imal i stvarno ovlatenje vlasnika da prostorom rapsolaze. iz postova vidi se da nije vlasnik. Ako je zaključila ugovor sa agentom, slijedilo bi da jeste posjednik (pretpostavka savjesni) pa bi mogla biti obavezna da izvrsi ugovornu obavezu- a to je 1/2 zakupnine.
S druge strane, propust agenta je sto je ugovor zakljucio sa nevlasnikom, pa bi eventualno utuženje moglo biti potpuna propast, tj. "@ja sam Di" se pred sudom može braniti da nije u posjedu, itd, da nema ovlašćenje vlasnika da zaključuje bilo kakav ugovor itd itd...
Kako god bilo, uz uslov da su cinjenice ovdje tacno prikazane, prije utuzenja- agent NE MOŽE potrazivati iznos cijele jednomjesecne zakupnine, vec samo 1/2.
Bez obzira na cinjenicno stanje, u principu stoji obaveza postovanja savjesnosti i postenja, a to znaci- plati agentu 1/2 jednomjesecne zakupnine. KAd ti je trebala njegova usluga, sve ti je bilo OK, pristala si na sve uslove (sto nisi citala detalje ugovora, to je tvoj problem), a sada kada on nije uspio da prostor iznajmi, vec si to sama uradila- sad bi ga zaobisla. Istina, ni on se ne moze bas podiciti savjesnošću- ako u ovoj situaicji ima ugovorom definisano pravo na 1/2, ne moze traziti cijelu jednomjesecnu zakupninu.

Moze li posjednik, bez obzira što je savjestan, izdati poslovni prostor je ključno pitanje? Naročito kad je u pitanju zakup poslovnih prostorija, gdje isti u slučaju da je dugotrajan ima i stvarnopravna obiljezja tj. može su upisati u zk.

Ako ne uspiju po tužni na ime ugovora jer sud utvrdi da je ugovor ništavan, sigurno će uspjeti sa tužbom za naknadu štete.

forumašica je donja u svakom slučaju, a što je i sasvim uredu.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#78 Re: Pravno pitanje

Post by hladan.preminger »

nedo_a wrote:Pozdrav svima,
obzirom da sam dobio posao u Sloveniji i imam kredit u BiH u jednoj od banaka interesuje me par stvari.
Na vrijeme sam obavjestio banku da sam dao otkaz, i da je bio sporazumni raskid ugovora i da idem vani raditi. Dobio sam od njih upute za uplatu iz inozemstva kako bih uplacivao rate za kredit.
Eh, danas me zovu iz banke i govore mi ako napustim drzavu da ce mi cijeli kredit dospijesti u cijelosti jer po ugovoru koji sam potpisao stoji da za vrijeme trajanja kredita necu napustati BiH. Takodjer su mi rekli da nema veze sto cu uplacivati rate iz inostranstva oni ce se pozvati na ugovor i zakomplikovace mi zivot u Sloveniji.
Mene interesuje da li u slucaju da proglase kredit dospjelim u cijelosti mogu ista uraditi kod novog poslodavca?
Takodjer u BiH imam udio u zemljistu 1/3, pa me interesuje da li bi mi mogli to oduzeti?
Imam namjeru da vracam kredit naravno, ali u slucaju da ga proglase dospjelim nema sanse da ga mogu vratiti jer je u pitanju iznos od 55 000 KM, kakve su mi opcije?
Ja mogu i dalje da uplacujem ratu kredita ili da prestanem otplacivati kredit ( u slucaju da ga proglase dospjelim )?

Nazovi nekog iz centrale i sa njim porazgovaraj, i siguran sam da ti neće praviti problem.
hairlija_sa
Posts: 194
Joined: 03/08/2012 08:58

#79 Re: Pravno pitanje

Post by hairlija_sa »

.....
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#80 Re: Pravno pitanje

Post by nedo_a »

Oticon wrote:
nedo_a wrote:Imam ugovor, i u njemu stoji da ne smijem napustati BiH u toku trajanja kredita
Je li ti kolateral taj udio u vlasništvu zemljišta-hipoteka? Trebat ćeš ipak u banku da sa njima dogovoriš. Da, mogu ti uzeti taj dio zemljišta, ali svakoj banci u interesu je da ti vraćaš kredit i plaćaš kamate nego da postanu vlasnici 1/3 zemljišta.
Kredit je bez ikakvih kolaterala. Jedino sto ima je mjenica i osiguranje za kredit.
danas sam cak zvao osiguranje da vidim da aktiviram odstetni zahtjev da mi uplate 3 rate jer sam trenutno na birou. Barem dok gore ne primim koju platu. Rekli su mi obzirom da je sporazumni raskid ugovora bio da nece isplacivati....za njih nisam siguran da li je tako pisalo u opstim uslovima, ali pogledacu naravno.
Hipoteticki sta mi banka moze uraditi ako proglase kredit dospjelim a ja vani? Da li imam nekakvih posljedica osim sto bi uzeli 1/3 te zemlje? A ta 1/3 zemlje vrijedi mozda nekih cca 20 000 KM.
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#81 Re: Pravno pitanje

Post by nedo_a »

hladan.preminger wrote:
nedo_a wrote:Pozdrav svima,
obzirom da sam dobio posao u Sloveniji i imam kredit u BiH u jednoj od banaka interesuje me par stvari.
Na vrijeme sam obavjestio banku da sam dao otkaz, i da je bio sporazumni raskid ugovora i da idem vani raditi. Dobio sam od njih upute za uplatu iz inozemstva kako bih uplacivao rate za kredit.
Eh, danas me zovu iz banke i govore mi ako napustim drzavu da ce mi cijeli kredit dospijesti u cijelosti jer po ugovoru koji sam potpisao stoji da za vrijeme trajanja kredita necu napustati BiH. Takodjer su mi rekli da nema veze sto cu uplacivati rate iz inostranstva oni ce se pozvati na ugovor i zakomplikovace mi zivot u Sloveniji.
Mene interesuje da li u slucaju da proglase kredit dospjelim u cijelosti mogu ista uraditi kod novog poslodavca?
Takodjer u BiH imam udio u zemljistu 1/3, pa me interesuje da li bi mi mogli to oduzeti?
Imam namjeru da vracam kredit naravno, ali u slucaju da ga proglase dospjelim nema sanse da ga mogu vratiti jer je u pitanju iznos od 55 000 KM, kakve su mi opcije?
Ja mogu i dalje da uplacujem ratu kredita ili da prestanem otplacivati kredit ( u slucaju da ga proglase dospjelim )?

Nazovi nekog iz centrale i sa njim porazgovaraj, i siguran sam da ti neće praviti problem.
Pa danas su me i zvali iz centrale Banke. Kada sam isao da se dogovorim oko uplate iz inostranstva, razgovarao sam sa službenicom, koja mi je dala instrukcije za uplatu, i mislio sam da sam sa tim zavrsio, ali eto ocigledno nisam
milojicabrzi
Posts: 1729
Joined: 18/11/2009 12:43

#82 Re: Pravno pitanje

Post by milojicabrzi »

human01d wrote:
blondina wrote:kao prvo, hvala Vam puno.
dakle rijec je konkursu cija je procedura isla preko Agencije za Državnu službu Federacije Bosne i Hercegovine, navode se u konkursu osti uslovi čl. 25 zakona o drzavnoj sluzbi FBiH a u prijavi koju je porebno bilo dostaviti prilikom apliciranja na konkurs s navodi izjava koja kaze: " pod punom moralnom, materijalnom i krivicnom odgovornošcu izjavljujem:
-da protiv mene nije potvrđena optuznica kod nadleznog suda." ima tu jos stvari ali između ostalog i to navedeno. jel to podrazumijeva da izabrani kandidat mora dostaviti ujerenje o nevođenju krivičnog postupka.
Znači da je morao dati IZJAVU da se ne vodi postupak, odnosno da nije potvrđena optužnica. Čim se vodi postupak pred sudom znači da je optužnica potvrđena i da postoji. Ne dostavlja se uvjerenje u tom slučaju, već se samo daje Izjava. U ovom slučaju, ako je tačno što ste naveli, dao je lažnu izjavu i prekršio zakon.
Po Vašem mišljenju, koliko mjesta u ovom slučaju ima za žalbu?[/quote]

Onoliko koliko to organ kojem se budete žalili bude shvatio ozbiljno. Teško je to s ove distance ocijeniti.[/quote]

Ima osnova, kako nema, posaljite zalbu organu koji je raspisao natječaj, kao i na adrese nekoliko redakcija, pa da vidis...

:bih:

Radi banda svašta, uz rezon da niko ne čita i ne vidi... Nedavno se digla velika medijska dreka, sa optuženima za ratne zločine, koji su dobijali pomoć od federalnih organa vlasti...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#83 Re: Pravno pitanje

Post by moonca »

nedo_a wrote:
hladan.preminger wrote:
nedo_a wrote:Pozdrav svima,
obzirom da sam dobio posao u Sloveniji i imam kredit u BiH u jednoj od banaka interesuje me par stvari.
Na vrijeme sam obavjestio banku da sam dao otkaz, i da je bio sporazumni raskid ugovora i da idem vani raditi. Dobio sam od njih upute za uplatu iz inozemstva kako bih uplacivao rate za kredit.
Eh, danas me zovu iz banke i govore mi ako napustim drzavu da ce mi cijeli kredit dospijesti u cijelosti jer po ugovoru koji sam potpisao stoji da za vrijeme trajanja kredita necu napustati BiH. Takodjer su mi rekli da nema veze sto cu uplacivati rate iz inostranstva oni ce se pozvati na ugovor i zakomplikovace mi zivot u Sloveniji.
Mene interesuje da li u slucaju da proglase kredit dospjelim u cijelosti mogu ista uraditi kod novog poslodavca?
Takodjer u BiH imam udio u zemljistu 1/3, pa me interesuje da li bi mi mogli to oduzeti?
Imam namjeru da vracam kredit naravno, ali u slucaju da ga proglase dospjelim nema sanse da ga mogu vratiti jer je u pitanju iznos od 55 000 KM, kakve su mi opcije?
Ja mogu i dalje da uplacujem ratu kredita ili da prestanem otplacivati kredit ( u slucaju da ga proglase dospjelim )?

Nazovi nekog iz centrale i sa njim porazgovaraj, i siguran sam da ti neće praviti problem.
Pa danas su me i zvali iz centrale Banke. Kada sam isao da se dogovorim oko uplate iz inostranstva, razgovarao sam sa službenicom, koja mi je dala instrukcije za uplatu, i mislio sam da sam sa tim zavrsio, ali eto ocigledno nisam
Zasto si ih uopste obavijestio da napustas drzavu.Zar ti nije mogao neko uplacivati, ili ako pises cek svaki mjesec, ili uplacujes putem ineterneta. Da li je ovo ilegalno??
Prije neki dan se desila ova situacija- podstanar uplacuje svaki mjesec kiriju na racun gazdarice. No, ovaj put mu nije dozvoljeno, sluzbenica rekla da vlasnica /gazdrarica racuna mora doci sa CIPS- priznanicom i LK da se uvjere da je doticna ziva.
Sutradan vlasnica je bila u banci sa trazenim, osobe na saleretu se cudile zasto to nudi, kao nije potrebno.
Jel', moguce da sluzbenici u bankama nisu obuceni za posao/uslugu koju obavljaju. :?
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#84 Re: Pravno pitanje

Post by nedo_a »

Pa iskreno, logicno mi je bilo da ih obavjestim, pogotovo jer imam clan u ugovoru da ne smijem napustati drzavu. Na kraju ce biti da "necu" nigdje otici nego da ce neko umjesto mene uplacivati, eventualno iz druge banke da uplacujem...
kuli1961
Posts: 2366
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#85 Re: Pravno pitanje

Post by kuli1961 »

nedo_a wrote:Pa iskreno, logicno mi je bilo da ih obavjestim, pogotovo jer imam clan u ugovoru da ne smijem napustati drzavu. Na kraju ce biti da "necu" nigdje otici nego da ce neko umjesto mene uplacivati, eventualno iz druge banke da uplacujem...
Sigurno imas neki bankovni racun sa koga si do sada uplacivao ratu? E, daj majci punomoc na taj racun, tako da ona sa tog tvog racuna, kao tvoj punomocnik uplacuje ratu, a ti njoj salji lovu na tebi najjeftiniji nacin /cash preko poznanika ili preko banke-npr. sa SLo bankovnog racuna uplacujes na svoj BiH racun, na kome je majka punomocnik. Jedino sto treba da se raspitas koji ti je najjeftinij nacin da novac za ratu lijeze na tvoj BiH racun.
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#86 Re: Pravno pitanje

Post by nedo_a »

kuli1961 wrote:
nedo_a wrote:Pa iskreno, logicno mi je bilo da ih obavjestim, pogotovo jer imam clan u ugovoru da ne smijem napustati drzavu. Na kraju ce biti da "necu" nigdje otici nego da ce neko umjesto mene uplacivati, eventualno iz druge banke da uplacujem...
Sigurno imas neki bankovni racun sa koga si do sada uplacivao ratu? E, daj majci punomoc na taj racun, tako da ona sa tog tvog racuna, kao tvoj punomocnik uplacuje ratu, a ti njoj salji lovu na tebi najjeftiniji nacin /cash preko poznanika ili preko banke-npr. sa SLo bankovnog racuna uplacujes na svoj BiH racun, na kome je majka punomocnik. Jedino sto treba da se raspitas koji ti je najjeftinij nacin da novac za ratu lijeze na tvoj BiH racun.
Imam ja u drugoj banci devizni racun na koji mogu vrsiti uplate novca, a opet imam pristup internet bankarstvu pa mogu i ja vrsiti uplate rata kredita, a na kraju krajeva mogu i dati punomoc. Poslao sam ti PP :)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#87 Re: Pravno pitanje

Post by Maraschino »

nedo_a wrote:

Imam ja u drugoj banci devizni racun na koji mogu vrsiti uplate novca, a opet imam pristup internet bankarstvu pa mogu i ja vrsiti uplate rata kredita, a na kraju krajeva mogu i dati punomoc. Poslao sam ti PP :)
Vidim da se mucis dva dana, de ti nama reci sta oni tebi mogu ali ono u krajnosti? Nista posto nista nije na tebi a i ides iz zemlje.

Ti njima otvoreno reci, je li vama u interesu da ja to otplatim ili ne. Vas problem nije kako cu ja to redovno placati, ako hocete a ako ne, dovidjenja i prijatno.

Sta mogu, ubacit te u registar duznika.
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#88 Re: Pravno pitanje

Post by nedo_a »

Pa iskreno ne znam sta mi mogu, ali znam sta ja zelim. To je da vratim kredit koji sam ja podigao.
Na meni iskljucivo ima 1/3 zemlje, koja realno nema nekakvu bajnu vrijednost, ali meni ima sentimentalnu vrijednost. To mi je ostavtsina od oca.
Poslije toga, imam jos nekakvog buduceg nasljedstva koji je isto tako sentimentalan, ali i poprilicno vrijedan.
Takodjer ne zelim da dodjem u situaciju da se zbog ovakvih stvari moram vracati nazad u BiH, jer mi je plan da ostanem u SLO. Ne zelim da kada budem dolazio da posjetim dijete i rodbinu me zadrze na granici ili sta vec moze...
Sada ne znam da li se ista od ovoga moze ostvariti, ali razmisljam o tome i probih sebi glavu time...
kuli1961
Posts: 2366
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#89 Re: Pravno pitanje

Post by kuli1961 »

nedo_a wrote:
kuli1961 wrote:
nedo_a wrote:Pa iskreno, logicno mi je bilo da ih obavjestim, pogotovo jer imam clan u ugovoru da ne smijem napustati drzavu. Na kraju ce biti da "necu" nigdje otici nego da ce neko umjesto mene uplacivati, eventualno iz druge banke da uplacujem...
Sigurno imas neki bankovni racun sa koga si do sada uplacivao ratu? E, daj majci punomoc na taj racun, tako da ona sa tog tvog racuna, kao tvoj punomocnik uplacuje ratu, a ti njoj salji lovu na tebi najjeftiniji nacin /cash preko poznanika ili preko banke-npr. sa SLo bankovnog racuna uplacujes na svoj BiH racun, na kome je majka punomocnik. Jedino sto treba da se raspitas koji ti je najjeftinij nacin da novac za ratu lijeze na tvoj BiH racun.
Imam ja u drugoj banci devizni racun na koji mogu vrsiti uplate novca, a opet imam pristup internet bankarstvu pa mogu i ja vrsiti uplate rata kredita, a na kraju krajeva mogu i dati punomoc. Poslao sam ti PP :)
Odgovorio sam ti na PP, nesto mi steka, nisam siguran jesi li dobio odgovor
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#90 Re: Pravno pitanje

Post by nedo_a »

Jesam, dobio sam odgovor, a i ja sam tebi odgovorio :)
blondina
Posts: 205
Joined: 21/04/2011 14:46

#91 Re: Pravno pitanje

Post by blondina »

milojicabrzi wrote:
human01d wrote:
blondina wrote:kao prvo, hvala Vam puno.
dakle rijec je konkursu cija je procedura isla preko Agencije za Državnu službu Federacije Bosne i Hercegovine, navode se u konkursu osti uslovi čl. 25 zakona o drzavnoj sluzbi FBiH a u prijavi koju je porebno bilo dostaviti prilikom apliciranja na konkurs s navodi izjava koja kaze: " pod punom moralnom, materijalnom i krivicnom odgovornošcu izjavljujem:
-da protiv mene nije potvrđena optuznica kod nadleznog suda." ima tu jos stvari ali između ostalog i to navedeno. jel to podrazumijeva da izabrani kandidat mora dostaviti ujerenje o nevođenju krivičnog postupka.
Znači da je morao dati IZJAVU da se ne vodi postupak, odnosno da nije potvrđena optužnica. Čim se vodi postupak pred sudom znači da je optužnica potvrđena i da postoji. Ne dostavlja se uvjerenje u tom slučaju, već se samo daje Izjava. U ovom slučaju, ako je tačno što ste naveli, dao je lažnu izjavu i prekršio zakon.
Po Vašem mišljenju, koliko mjesta u ovom slučaju ima za žalbu?
Onoliko koliko to organ kojem se budete žalili bude shvatio ozbiljno. Teško je to s ove distance ocijeniti.[/quote]

Ima osnova, kako nema, posaljite zalbu organu koji je raspisao natječaj, kao i na adrese nekoliko redakcija, pa da vidis...

:bih:

Radi banda svašta, uz rezon da niko ne čita i ne vidi... Nedavno se digla velika medijska dreka, sa optuženima za ratne zločine, koji su dobijali pomoć od federalnih organa vlasti...[/quote]

Tačno tako, vrijedi barem probati...mada u ovoj državi je sve moguće. :-) . U svakom slučaju hvala.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24393
Joined: 08/09/2005 20:08

#92 Re: Pravno pitanje

Post by Haris.ba »

https://www.geoportal.rgurs.org:8443/ek ... tion/login

Može li iko od vas pristupiti podacima katastra Republike Srpske?

Neće na KORISNIK/KORISNIK

Pa da nije do mene?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#93 Re: Pravno pitanje

Post by Maraschino »

Haris.ba wrote:https://www.geoportal.rgurs.org:8443/ek ... tion/login

Može li iko od vas pristupiti podacima katastra Republike Srpske?

Neće na KORISNIK/KORISNIK

Pa da nije do mene?
Prvo sto mi je reklo da stranica nije dovoljno zasticena a kada sam i usao nisam mogao da se prijavim.
Mislim da je ovo jos u radu i nije zavrseno.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#94 Re: Pravno pitanje

Post by sandzokan »

Može li neko raditi u jednoj nvo a osnivati drugu?
human01d
Posts: 78
Joined: 28/01/2008 22:37

#95 Re: Pravno pitanje

Post by human01d »

sandzokan wrote:Može li neko raditi u jednoj nvo a osnivati drugu?
Može, ne postoji određeno ograničenje po tom pitanju. S time da ciljevi jednog i drugog udruženja/nvo ne bi trebali biti asimetrični, jer bi time bili u sukobu interesa- po cilju koji se postiže određenim udruženjem/nvo (nije zakonska odredba)
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#96 Re: Pravno pitanje

Post by sandzokan »

human01d wrote:
sandzokan wrote:Može li neko raditi u jednoj nvo a osnivati drugu?
Može, ne postoji određeno ograničenje po tom pitanju. S time da ciljevi jednog i drugog udruženja/nvo ne bi trebali biti asimetrični, jer bi time bili u sukobu interesa- po cilju koji se postiže određenim udruženjem/nvo (nije zakonska odredba)
E hvala ti.
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#97 Re: Pravno pitanje

Post by didzej1602 »

Neiskorišteni dio godišnjeg odmora može se iskoristiti do 30. juna? Može li nadređeni 'natjerati' da se iskoristi ranije, riječ je o javnoj ustanovi i drž. službenicima?
human01d
Posts: 78
Joined: 28/01/2008 22:37

#98 Re: Pravno pitanje

Post by human01d »

didzej1602 wrote:Neiskorišteni dio godišnjeg odmora može se iskoristiti do 30. juna? Može li nadređeni 'natjerati' da se iskoristi ranije, riječ je o javnoj ustanovi i drž. službenicima?
Plan koristenja godisnjeg odmora utvrduje poslodavac uz prethodnu konsultaciju sa radnikom-predstavnikom radnika uzimajuci potrebe posla kao i opravdane razloge radnika. Sedam dana prije je poslodavac duzan obavijestiti radnika o trajanju godisnjeg odmora i terminima godisnjeg odmora. S time da prvio dio mora trajati najmanje 12 dana bez prekida u toku kalendarske godine, drugi dio do 30.6 naredne godine.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#99 Re: Pravno pitanje

Post by gilla »

Je li bilo kakvim pravilnikom ili zakonom regulisano blizina sadnji vocki granici parcele/međi? Osim onog u Zakonu o vlasnistvu da druga strana ima pravo posjeci grane itd. koje zracnom linijom prelaze u njegovo?

Ukratko spor sa komsijom (koji nije vlasnik niti ima punomoc za tu parcelu al eto od rodbine mu). Uglavnom ne slazemo se oko granice, uklonio je i mjenik itd. Sudska komisija treba da izadje na lice mjesta za mejsec i da odredi među. Sve ok.

Međutim lik je nedavno zasadio mladice vocke krivolinijski :lol: kako njemu odgovara vecim dijelom u nasu parcelu. Stabla koja narastu 20-25 m. Na samu granicu. Da li mogu zahtjevati da komisija zabrani sadnju metar do 2 od granice? Je li ovo regulisano na neki dodatni način? Čitao sam u Srbiji da ima odredba mislim 2m obavezne udaljenosti.

Također zračnom linijom direktno iznad granice su nekih cc 15m kablovi od struje, telefona, kablovske itd. nekoliko domacinstava u okruzenju. I mladice su podadjene odmah tik do stuba javne rasvjete. Logicno mi je da ce ta stabla eventualno praviti problem u budusnosti (i na osnovu nekog iskustva). Mogu li se za ovo obratiti nekome? Da li je za ovo nadlezna sudska komisija?

hvala
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#100 Re: Pravno pitanje

Post by kudrilo »

.
Last edited by kudrilo on 30/04/2018 06:53, edited 2 times in total.
Post Reply