Pravno pitanje-punomoc

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
art vandeley

Pravno pitanje-punomoc

Post by art vandeley » 13/04/2012 11:19

Eh ovako... Radi se o jednom kupoprodajnom ugovoru zemljista od suvlasnika (njih 7 kao prodavci) koji nakon evo vec 10 godina nije sproveden tj. vlasnistvo nije upisano u zk kao vlasnistvo 1/1 na kupca zbog idiotski sastavljenog ugovora od strane jednog "uglednog" advokata.

O cemu se tacno radi tj. o kakvom problemu odnosno prepreci , nije sada vazno. Vazno je da se mora napraviti aneks ugovora koji bi ispravio tu gresku. Problem nastaje s cinjenicom da su prodavci "razbacani" po cijeloj BiH a jedan je i u inostranstvu te oni i nemaju bas neki interes da se zahmete i peglaju oko toga vise.

Mene zanima , moze li se punomoc sastaviti kod notara bez prisustva opunomocenog. Npr. ja sjednem u auto , nadjem njih sve redom , "pocastim ih" pa da odemo notaru i da svaki od njih opunomoci jedno isto lice pa da ja sa tim opunomocenim ovdje u Sarajevu napravim aneks ugovora i ovjerim kod notara i rijesim problem.

Nadam se da nije zakomplikovano previse... :D

edo.catak

Re: Pravno pitanje-punomoc

Post by edo.catak » 13/04/2012 11:29

:-)
Last edited by edo.catak on 14/04/2012 06:33, edited 1 time in total.

JThomas
Been thanked: 26 times

Post by JThomas » 13/04/2012 11:42

može po punomoći, samo i punomoć mora biti notarski obrađena.

Miki123

Post by Miki123 » 13/04/2012 17:54

art vandeley wrote:Eh ovako... Radi se o jednom kupoprodajnom ugovoru zemljista od suvlasnika (njih 7 kao prodavci) koji nakon evo vec 10 godina nije sproveden tj. vlasnistvo nije upisano u zk kao vlasnistvo 1/1 na kupca zbog idiotski sastavljenog ugovora od strane jednog "uglednog" advokata.

O cemu se tacno radi tj. o kakvom problemu odnosno prepreci , nije sada vazno. Vazno je da se mora napraviti aneks ugovora koji bi ispravio tu gresku. Problem nastaje s cinjenicom da su prodavci "razbacani" po cijeloj BiH a jedan je i u inostranstvu te oni i nemaju bas neki interes da se zahmete i peglaju oko toga vise.

Mene zanima , moze li se punomoc sastaviti kod notara bez prisustva opunomocenog. Npr. ja sjednem u auto , nadjem njih sve redom , "pocastim ih" pa da odemo notaru i da svaki od njih opunomoci jedno isto lice pa da ja sa tim opunomocenim ovdje u Sarajevu napravim aneks ugovora i ovjerim kod notara i rijesim problem.

Nadam se da nije zakomplikovano previse... :D

Može, samo uzmi podatke od punomoćnika. Nije potrebno da on uopšte bude tu.

Post Reply