pravni savjet

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#176 Re: pravni savjet

Post by Korisnikk »

hrle1976 wrote:
julisiz es grant wrote:Da li postoji član zakona koji kao krivično djelo tretira davanje lažnih podataka u svrhu pribavljanja materijalne koristi (npr. kada se na radnom nalogu prikazuju usluge koje nisu urađene, da bi se iste naplatile)?
Ima ako je rijec u procesu sudjena pa das izjavu laznu na osnovu koje odnos koja je utjecala na zvanicnu presudu. Ostalo moze biti prevara a i ne. Zvaisi jel to nesto sto je crno na bijelom onda kako je formulirano. Lupam sada, ti nekoga pitas koliko djece ima. On kaze troje, a ti kasnje saznas da je petero, ali drugo dvoje su od njegove zene iz prvog braka njenog. On razumio da si ga pitao koliko on ima svoje vlastite djece ti htjeo da pitas koliko je ukupno a nisi se preciziro. Jel dao laze podatke i time postigao nesto posebno, ja cu argumentovati da nije.
Kolika li neko mora biti budaletina (ne budala nego budaletina) da tvoje savjete posluša Zvizu...
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#177 Re: pravni savjet

Post by hrle1976 »

Korisnikk wrote:
hrle1976 wrote:
julisiz es grant wrote:Da li postoji član zakona koji kao krivično djelo tretira davanje lažnih podataka u svrhu pribavljanja materijalne koristi (npr. kada se na radnom nalogu prikazuju usluge koje nisu urađene, da bi se iste naplatile)?
Ima ako je rijec u procesu sudjena pa das izjavu laznu na osnovu koje odnos koja je utjecala na zvanicnu presudu. Ostalo moze biti prevara a i ne. Zvaisi jel to nesto sto je crno na bijelom onda kako je formulirano. Lupam sada, ti nekoga pitas koliko djece ima. On kaze troje, a ti kasnje saznas da je petero, ali drugo dvoje su od njegove zene iz prvog braka njenog. On razumio da si ga pitao koliko on ima svoje vlastite djece ti htjeo da pitas koliko je ukupno a nisi se preciziro. Jel dao laze podatke i time postigao nesto posebno, ja cu argumentovati da nije.
Kolika li neko mora biti budaletina (ne budala nego budaletina) da tvoje savjete posluša Zvizu...
Cao Zviz sta ima? Hi5. Jaro ti placaj savjetnike ako ti se placa :)
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#178 Re: pravni savjet

Post by Korisnikk »

Nego de ti nama reci kako je u Danskoj. Nisi nam odavno pričao kako je u Danskoj. Je li tako Danci ne vole ćevape jer ih podsjećaju na pseći izmet? Od tebe sam te gluposti naučio bijedo bijedna.
User avatar
JLZbunjenog
Posts: 167
Joined: 27/04/2015 21:40
Location: prcvarnica

#179 Re: pravni savjet

Post by JLZbunjenog »

hrle1976 wrote:
zgiba wrote:
Znas kako kazu "Ko ima sebe za advokata ima magarca za klijenta!" :-D :-D
Jel se ko pita sta je u igri? Sta ce mu pravnik, ako je samo rijec o nekom autu, primjerice koji vrijedi hajmo reci 3.000 maraka. Advokat mu nece uzeti stvar u ruke ispod 1.000 - 1.500KM
U igri je cca 100000KM kredita bez kamata, sto se takodjer smatra stecevinom.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#180 Re: pravni savjet

Post by hrle1976 »

JLZbunjenog wrote:
hrle1976 wrote:
zgiba wrote:
Znas kako kazu "Ko ima sebe za advokata ima magarca za klijenta!" :-D :-D
Jel se ko pita sta je u igri? Sta ce mu pravnik, ako je samo rijec o nekom autu, primjerice koji vrijedi hajmo reci 3.000 maraka. Advokat mu nece uzeti stvar u ruke ispod 1.000 - 1.500KM
U igri je cca 100000KM kredita bez kamata, sto se takodjer smatra stecevinom.

O cemu je rijec, neki solidarni dug? Kupovina nekretnine? Dug moze a i ne biti dio stecevine, sve zavisi o cemu je rijec. Obicno ako kredit glasi u tvoje ime onda pokrenes tuzbu ako druga strana ne zeli da zna za tako nesto a hoce med i mljeko. Lupam sada u tvom slucaju ali posto je suma 100.000KM zvuci kao stambeni kredit, znaci u koliko je bracna stecevina nekretnine putem kredita jednog bracnog druga, drugi bracni drug polaze pravo suvlasnistva u iznosu od 1/2 ali isto tako ima obavezu biti dio kredita u iznosu od 1/2. U koliko nema suglasnosti oko kredita onda onaj na kome glasi kredit pokrece tuzbu protiv druge strane da mu ista isplati 1/2 svih vec placenih keditnih obroka te da osigura preliv novca ili plati za buduce obroke u iznosu 1/2. Ovo se moze iznjeci prodajom i ako glasi nekretnina u tvoje ime ona isto da svoj potpis na kupoprodajni ugovor i dobitak novca ide za otplatu kredita a onda visak ako ga ima se dijeli na dvije 1/2. Ili da jedno odustane od potrazivanja i time prepusti sve drugoj stani ako imate takvu suglasnost. Uz malo srece ili bolje receno ako je kredit na tebi 100% onda si tipam ovoj prednosti, jer sa tvog se racuna odbijao, a ako je ona tebi davala u gotovini znaci bez potpisa, dogovora crno na bijelom vezano za njena udio, onda sve sto je dala nece piti vode jer dokaza konkretnog nema. Tako da opet za svoj dio od 1/2 vec placenih obroka i buducih mora se obavezati u punom iznosu svog dijela.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#181 Re: pravni savjet

Post by ibi »

JLZbunjenog wrote:
hrle1976 wrote:
zgiba wrote:
Znas kako kazu "Ko ima sebe za advokata ima magarca za klijenta!" :-D :-D
Jel se ko pita sta je u igri? Sta ce mu pravnik, ako je samo rijec o nekom autu, primjerice koji vrijedi hajmo reci 3.000 maraka. Advokat mu nece uzeti stvar u ruke ispod 1.000 - 1.500KM
U igri je cca 100000KM kredita bez kamata, sto se takodjer smatra stecevinom.
Ne bih ti preporucio da citas sta pise hrle/zviz, taj je iz BIH otisao prije 30 godina.

Jedino sto zna sa suda je jer ga je sva rodbina tuzila, a sve je sporove izgubio.
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#182 Re: pravni savjet

Post by Korisnikk »

Zviz je legenda. Malo živi u Danskoj, malo u Češkoj pa će za godinu opet preseliti. Čitav dunjaluk je selo za Zviza. I ništa ne radi osim što je dežurni na klixu.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#183 Re: pravni savjet

Post by kerima1 »

Koliko godina iza razvoda se ima pravo traziti podjela imovine?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#184 Re: pravni savjet

Post by hrle1976 »

kerima1 wrote:Koliko godina iza razvoda se ima pravo traziti podjela imovine?
Raskid bracne zajednice i podjela bracne stecevine su dva razlicita postupka. Vi mozete prekinuti bracnu zajednicu a da podjelu bracne stecevine nikada ne dovedete u pitanje. Time receno mozete cekati 100 godina, jer zastare nema. Za raskid braka vam nije potreban advokat, mozete ako hocete to uciniti u jednom rocistu (ako djece nemate). Moj savjet kad je rijec o podjeli bracne stecevine najjeftinija i najbolja opcija je dogovor van suda, jer sam proces na sudu je dug i skup ako to pitanje tim putem rijesavate.
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#185 Re: pravni savjet

Post by Korisnikk »

hrle1976 wrote:
kerima1 wrote:Koliko godina iza razvoda se ima pravo traziti podjela imovine?
Raskid bracne zajednice i podjela bracne stecevine su dva razlicita postupka. Vi mozete prekinuti bracnu zajednicu a da podjelu bracne stecevine nikada ne dovedete u pitanje. Time receno mozete cekati 100 godina, jer zastare nema. Za raskid braka vam nije potreban advokat, mozete ako hocete to uciniti u jednom rocistu (ako djece nemate). Moj savjet kad je rijec o podjeli bracne stecevine najjeftinija i najbolja opcija je dogovor van suda, jer sam proces na sudu je dug i skup ako to pitanje tim putem rijesavate.
Kakav raskid braka Zvizu grom te ne ubio? Brak se razvodi, ugovor se raskida. E Zvizu, moj Zvizu... Gdje si završio pravni fakultet, u Foči?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#186 Re: pravni savjet

Post by hrle1976 »

Korisnikk wrote:
hrle1976 wrote:
kerima1 wrote:Koliko godina iza razvoda se ima pravo traziti podjela imovine?
Raskid bracne zajednice i podjela bracne stecevine su dva razlicita postupka. Vi mozete prekinuti bracnu zajednicu a da podjelu bracne stecevine nikada ne dovedete u pitanje. Time receno mozete cekati 100 godina, jer zastare nema. Za raskid braka vam nije potreban advokat, mozete ako hocete to uciniti u jednom rocistu (ako djece nemate). Moj savjet kad je rijec o podjeli bracne stecevine najjeftinija i najbolja opcija je dogovor van suda, jer sam proces na sudu je dug i skup ako to pitanje tim putem rijesavate.
Kakav raskid braka Zvizu grom te ne ubio? Brak se razvodi, ugovor se raskida. E Zvizu, moj Zvizu... Gdje si završio pravni fakultet, u Foči?
Neka ti zviz objasni kad ga prozivas!

Ja znam da se kaze raskid bracne zajednice jer laicki receno bracna zajednica i nije nesto sasvim deseto od obicnog ugovora da.... , a razvod je svakodnevni govor u ovom kontekstu, razvod braka

a ti sad razvodi sta god hoces i zelis...
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#187 Re: pravni savjet

Post by Korisnikk »

Zviže opet mijesas pojmove. Bračna zajednica i raskid bračne zajednice nisu isto što brak i razvod braka. Brak je zakonom uređena zajednica između muškarca i žene. Bračna zajednica je faktička situacija da muškarac i žena koji su u braku žive zajedno, rade s ciljem zajedničke dobrobiti pa i razdvojen život muškarca i žene ako odnosi nisu poremećeni nego su iz objektivnih razloga razdvojeni (npr. rad u drugom mjestu). Stoga se brak razvodi a bračna zajednica raskida.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#188 Re: pravni savjet

Post by ibi »

Ovog zviza/hrleta bi trebalo zatvorit u zatvor radi nadripisarstva.

Prvo covjek pojma o zivotu nema, a jos manje o pravu, a daje kao pravne savjete.

U zatvor direktno:

Član 377.
Nadripisarstvo
Ko se, nemajući propisanu stručnu spremu, neovlašćeno za nagradu bavi ukazivanjem pravne pomoći,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.


Prijavio sam da ga baniraju, ovo nema smisla.
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#189 Re: pravni savjet

Post by Korisnikk »

ibi wrote:Ovog zviza/hrleta bi trebalo zatvorit u zatvor radi nadripisarstva.

Prijavio sam da ga baniraju, ovo nema smisla.
Hhahahahahhaha.

Iskreno, jedina korist od njeg je što čini podforum interesantnim.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#190 Re: pravni savjet

Post by hrle1976 »

Korisnikk wrote:Zviže opet mijesas pojmove. Bračna zajednica i raskid bračne zajednice nisu isto što brak i razvod braka. Brak je zakonom uređena zajednica između muškarca i žene. Bračna zajednica je faktička situacija da muškarac i žena koji su u braku žive zajedno, rade s ciljem zajedničke dobrobiti pa i razdvojen život muškarca i žene ako odnosi nisu poremećeni nego su iz objektivnih razloga razdvojeni (npr. rad u drugom mjestu). Stoga se brak razvodi a bračna zajednica raskida.
Trebam te podsjetit da u (van)bracnu zajednic ti i zviz mozete ici? :oops: Napisao si cetri linije opsteg necu da kazem javno cega. Raskid bracne zajednice ili razvod braka je jedan te isti Q. Dvoje ljudi (laicki receno) koji su do jucer iz istog bukvalno receno kazana jeli od danas nece da znaju vise jedno za drugo. To sto je caca iso na poslovni put u Zavidovice i tamo se mozda svalero nema haman nista sa ovim osim da mozda bude razlog raskidu ili ako hoces razvodu. Ti mozes biti u vanbracnoj zajednici sto znaci da niste otisli pred oltar i rekli da ili kod kojeg maticara pa rekli isto. Vanbracne zajednice obicno definiraju djeca zajednicka, pogotovo na zapadu... ali eto hajd, izgleda kod tebe jos do te tacke nije doguralo.

I jos nesto da naglasim ustavna definicija braka u jednoj (normalnoj) drzavi ne moze ici na stetu izvanbracnoj zajednici, a brak je isti q kao i bracna zajednica jer imas termin vanbracna zajednica. Ako tvrdis da nije tako onda si otkrio toplu vodu time receno u BiH tvrdis da imaju tri pojma odnosa dvoje u zajednici

brak
bracna zajednica
vanbrancna zajednica

:skoljka:
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#191 Re: pravni savjet

Post by Korisnikk »

hrle1976 wrote:
Korisnikk wrote:Zviže opet mijesas pojmove. Bračna zajednica i raskid bračne zajednice nisu isto što brak i razvod braka. Brak je zakonom uređena zajednica između muškarca i žene. Bračna zajednica je faktička situacija da muškarac i žena koji su u braku žive zajedno, rade s ciljem zajedničke dobrobiti pa i razdvojen život muškarca i žene ako odnosi nisu poremećeni nego su iz objektivnih razloga razdvojeni (npr. rad u drugom mjestu). Stoga se brak razvodi a bračna zajednica raskida.
Trebam te podsjetit da u (van)bracnu zajednic ti i zviz mozete ici? :oops: Napisao si cetri linije opsteg necu da kazem javno cega. Raskid bracne zajednice ili razvod braka je jedan te isti Q. Dvoje ljudi (laicki receno) koji su do jucer iz istog bukvalno receno kazana jeli od danas nece da znaju vise jedno za drugo. To sto je caca iso na poslovni put u Zavidovice i tamo se mozda svalero nema haman nista sa ovim osim da mozda bude razlog raskidu ili ako hoces razvodu. Ti mozes biti u vanbracnoj zajednici sto znaci da niste otisli pred oltar i rekli da ili kod kojeg maticara pa rekli isto. Vanbracne zajednice obicno definiraju djeca zajednicka, pogotovo na zapadu... ali eto hajd, izgleda kod tebe jos do te tacke nije doguralo.

I jos nesto da naglasim ustavna definicija braka u jednoj (normalnoj) drzavi ne moze ici na stetu izvanbracnoj zajednici, a brak je isti q kao i bracna zajednica jer imas termin vanbracna zajednica. Ako tvrdis da nije tako onda si otkrio toplu vodu time receno u BiH tvrdis da imaju tri pojma odnosa dvoje u zajednici

brak
bracna zajednica
vanbrancna zajednica

:skoljka:
Zviže većina toga što si napisao su nepovezane gluposti ali brak i bračna zajednica nisu isto. Bračna zajednica je zajednica života između muškarca i žene. Bračna zajednica se raskida. Brak je zakonom uređena zajednica između muškarca i žene. Brak se razvodi.

Zbog čega je bitno razlikovati brak i bračnu zajednicu? Osobe mogu biti u braku bez da budu u bračnoj zajednici. Da bi postojala bračna zajednica mora postojati brak. Da bi postojao brak ne mora postojati i bračna zajednica. A zašto je ovo bitno? Pa, imovina stečena tokom trajanja braka neće biti bračna stečevina ako nije postojala i bračna zajednica (zajednica života). To će biti posebna imovina. Zato se i kaže u zakonu da je bračna stečevina imovina koja je stečena radom bračnih partnera tokom trajanja bračne zajednice kao i prihodi iz te imovine.

Tvoja tvrdnja da su raskid bračne zajednice i razvod braka isto je totalna provala ali naravno nadripisar to nije mogao znati.


Evo ti slika iz knjige iz koje sam ja polagao Bračno pravo pa edukuj se malo. Bračno pravo, Nerimana Traljić, Suzana Bubić, str. 75:
Image
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#192 Re: pravni savjet

Post by ibi »

@Korisnikk druze moj, trosis vrijeme na budalu, covjek uopste nema zavrsen pravni fakultet.

Nema zavrsen nijedan fakultet.

Lice hrle/zviz je nadripisiar.
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#193 Re: pravni savjet

Post by Korisnikk »

ibi wrote:@Korisnikk druze moj, trosis vrijeme na budalu, covjek uopste nema zavrsen pravni fakultet.

Nema zavrsen nijedan fakultet.

Lice hrle/zviz je nadripisiar.
Znam ali zabavno je razgovarati sa njim (naravno samo kada znaš da se ne trebaš uzdati u ono što govori).
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#194 Re: pravni savjet

Post by ibi »

Korisnikk wrote:
ibi wrote:@Korisnikk druze moj, trosis vrijeme na budalu, covjek uopste nema zavrsen pravni fakultet.

Nema zavrsen nijedan fakultet.

Lice hrle/zviz je nadripisiar.
Znam ali zabavno je razgovarati sa njim (naravno samo kada znaš da se ne trebaš uzdati u ono što govori).
Sad ce on tebi objasnit da ti to ne kontas, nit ti a ni autor gore tako je on to naucio u Ceskoj i Danskoj po forumima :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Niko nije u pravu osim njega, zviz-a/hrleta nadripisara.

Vidis kakav covjek zivot ima, nema ni kuceta ni maceta, ni supruge ni zivota a ima preko 50g

Jedini mu je zivot ovaj forum, da na njemu iznosi dezinformacije.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#195 Re: pravni savjet

Post by hrle1976 »

Korisnikk wrote:
hrle1976 wrote:
Korisnikk wrote:Zviže opet mijesas pojmove. Bračna zajednica i raskid bračne zajednice nisu isto što brak i razvod braka. Brak je zakonom uređena zajednica između muškarca i žene. Bračna zajednica je faktička situacija da muškarac i žena koji su u braku žive zajedno, rade s ciljem zajedničke dobrobiti pa i razdvojen život muškarca i žene ako odnosi nisu poremećeni nego su iz objektivnih razloga razdvojeni (npr. rad u drugom mjestu). Stoga se brak razvodi a bračna zajednica raskida.
Trebam te podsjetit da u (van)bracnu zajednic ti i zviz mozete ici? :oops: Napisao si cetri linije opsteg necu da kazem javno cega. Raskid bracne zajednice ili razvod braka je jedan te isti Q. Dvoje ljudi (laicki receno) koji su do jucer iz istog bukvalno receno kazana jeli od danas nece da znaju vise jedno za drugo. To sto je caca iso na poslovni put u Zavidovice i tamo se mozda svalero nema haman nista sa ovim osim da mozda bude razlog raskidu ili ako hoces razvodu. Ti mozes biti u vanbracnoj zajednici sto znaci da niste otisli pred oltar i rekli da ili kod kojeg maticara pa rekli isto. Vanbracne zajednice obicno definiraju djeca zajednicka, pogotovo na zapadu... ali eto hajd, izgleda kod tebe jos do te tacke nije doguralo.

I jos nesto da naglasim ustavna definicija braka u jednoj (normalnoj) drzavi ne moze ici na stetu izvanbracnoj zajednici, a brak je isti q kao i bracna zajednica jer imas termin vanbracna zajednica. Ako tvrdis da nije tako onda si otkrio toplu vodu time receno u BiH tvrdis da imaju tri pojma odnosa dvoje u zajednici

brak
bracna zajednica
vanbrancna zajednica

:skoljka:
Zviže većina toga što si napisao su nepovezane gluposti ali brak i bračna zajednica nisu isto. Bračna zajednica je zajednica života između muškarca i žene. Bračna zajednica se raskida. Brak je zakonom uređena zajednica između muškarca i žene. Brak se razvodi.

Zbog čega je bitno razlikovati brak i bračnu zajednicu? Osobe mogu biti u braku bez da budu u bračnoj zajednici. Da bi postojala bračna zajednica mora postojati brak. Da bi postojao brak ne mora postojati i bračna zajednica. A zašto je ovo bitno? Pa, imovina stečena tokom trajanja braka neće biti bračna stečevina ako nije postojala i bračna zajednica (zajednica života). To će biti posebna imovina. Zato se i kaže u zakonu da je bračna stečevina imovina koja je stečena radom bračnih partnera tokom trajanja bračne zajednice kao i prihodi iz te imovine.

Tvoja tvrdnja da su raskid bračne zajednice i razvod braka isto je totalna provala ali naravno nadripisar to nije mogao znati.


Evo ti slika iz knjige iz koje sam ja polagao Bračno pravo pa edukuj se malo. Bračno pravo, Nerimana Traljić, Suzana Bubić, str. 75:
Image

Blago onom kome ces ti pomagati, jer veceg supljaka od davno nisam cuo... toliko sa moje strane, kad budes savlado da razumijes ono sto citas onda se uhvati pametovanja... dovoljno je bilo procitati iz tvojih usta sta je bracna zajednica :lol:

A sad dobro otvori svoje oci, zvili ona i on u braku skupa ili samo nako ja cu tu njihovu imovinu podjeliti pola pola ili materialno gledano vise onom ko manje od njih dvoje zaradjuje, ili ako hoces njegovu cu kucu 1/1 dati njoj ili obratno ako imaju djecu, ja to u po BIH mogu da ucinim a ti uzmi dva avokata i samo cete moci gledati u plavo. Isto vazi i za dva geja koja u bih zive nako skupa bez papira, i njihovu cu imovinu na isti nacin tj. zajednicku stecevinu dijeliti. Kontas care. U PRAVU IMAS BRAK i VANBRANCNA ZAJEDNICA to je to. Brak i vanbracna zajednica su gotovo izjednacene prema zakonu! To za tebe znaci da nije bitno da li si sa partnerom otisao pred maticara, oltar ili ne. Ako zajedno povodite zivot, vas dvoje ste u nekoj vrsti ZAKONSKE OBAVEZE jedno prema drugom. A ta obaveza kaze da su partneri ravnopravni i da su duzni da se medjusobno pomazu, izdrzavaju, postiju itd.

Dalje, bili vi vjencani ili ne vasa zajednicka imovina i ono sto ste unosili u prak na prvi pogled pripada i tebi i njoj. Znaci na dan rastanka vanbrance zajednici ili razvoda braka.

A sada jedno pitanje za ucenika prava ili cega vec si, znas li gdje je najveca razlika izmedju vanbracne i braka?












































































U slucaju smrti.
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#196 Re: pravni savjet

Post by Korisnikk »

Samo da napišem jedan prijedlog za izvršenje i sve ću ti odgovoriti.
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#197 Re: pravni savjet

Post by Korisnikk »

hrle1976 wrote:
Blago onom kome ces ti pomagati, jer veceg supljaka od davno nisam cuo... toliko sa moje strane, kad budes savlado da razumijes ono sto citas onda se uhvati pametovanja... dovoljno je bilo procitati iz tvojih usta sta je bracna zajednica :lol:

A sad dobro otvori svoje oci, zvili ona i on u braku skupa ili samo nako ja cu tu njihovu imovinu podjeliti pola pola ili materialno gledano vise onom ko manje od njih dvoje zaradjuje, ili ako hoces njegovu cu kucu 1/1 dati njoj ili obratno ako imaju djecu, ja to u po BIH mogu da ucinim a ti uzmi dva avokata i samo cete moci gledati u plavo. Isto vazi i za dva geja koja u bih zive nako skupa bez papira, i njihovu cu imovinu na isti nacin tj. zajednicku stecevinu dijeliti. Kontas care. U PRAVU IMAS BRAK i VANBRANCNA ZAJEDNICA to je to. Brak i vanbracna zajednica su gotovo izjednacene prema zakonu! To za tebe znaci da nije bitno da li si sa partnerom otisao pred maticara, oltar ili ne. Ako zajedno povodite zivot, vas dvoje ste u nekoj vrsti ZAKONSKE OBAVEZE jedno prema drugom. A ta obaveza kaze da su partneri ravnopravni i da su duzni da se medjusobno pomazu, izdrzavaju, postiju itd.

Dalje, bili vi vjencani ili ne vasa zajednicka imovina i ono sto ste unosili u prak na prvi pogled pripada i tebi i njoj. Znaci na dan rastanka vanbrance zajednici ili razvoda braka.

A sada jedno pitanje za ucenika prava ili cega vec si, znas li gdje je najveca razlika izmedju vanbracne i braka?












































































U slucaju smrti.
Kako ćeš ti dijeliti imovinu Zviže? Ko si ti da dijeliš imovinu? Jesi ti sudija?
Misliš da mišljenje jednog anonimusa kao što si ti koji radne dane provodi na forumu izjavljujući kako ćevapi nisu popularni u Danskoj jer asociraju Dance na pseći izmet više teži nego mišljenja doktora doktora nauka sa nizom objavljenih naučnih radova (čisto da ne bude zabune, ne mislim sebe nego citirane autorice)?
Haj mi majke ti Zviže objasni detaljno tu najveću razliku vanbračne zajednice i braka.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#198 Re: pravni savjet

Post by hrle1976 »

Idi u Dansku kad si zavro za njom toliko, uz malo srece mozda ces gore naci tog zviza pa osnujte brak ili bracnu zajednicu kako ti zelis naglasiti pa se ****** obadvojica.

Trebo bi znati da argumenti cine gotovo citav posao, a isto bi trebao znati da ako nemas argumente u svojoj ruci onda nema sta traziti na sudu. I nemoj zaboraviti da sudci su nepristrani (moda ne u BiH) donositelji odluka u ostvarivanju pravde, ali nemoj zaboraviti linije parva su samo mjere prema kojim se postupa, jer trebao bi znati da je moguce isti zakon napraviti brazim toko procesa, pa cak imas bezbroj primjera gdje padne presuda daleko od one kojom bi trebala. Ja sam imao priliku biti svjedok na sudjenu trojici mladici koji su paljivim predmetom pokusali ubiti jednu trecu osobu, ali na sudu im nije sudjeno pokusaj ubistva. :wink: Zasto, pa zato sto na onog na kojeg su bacili paljivi predmet, koji su svjetsno pripalili a zatim ciljano bacili nije bio ariske krvi, a odbrana zrtve je bila ona koju ti drzava dzaba dostavi ako vec nemas para. :wink: Mislim da sam time dao ti odgovor ko sam ja ili ko si ti odnosno ako si vec na sudu sta sve mozes, i nemoj zaboraviti sud je prostoj gdje bolji lazov uvijek prodje bolje.
Last edited by hrle1976 on 06/05/2017 16:10, edited 1 time in total.
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#199 Re: pravni savjet

Post by Korisnikk »

hrle1976 wrote:Idi u Dansku kad si zavro za njom toliko, uz malo srece mozda ces gore naci tog zviza pa osnujte brak ili bracnu zajednicu kako ti zelis naglasiti pa se ****** obadvojica.

Trebo bi znati da argumenti cine gotovo citav posao, a isto bi trebao znati da ako nemas argumente u svojoj ruci onda nema sta traziti na sudu.
Nećeš mi objasniti tu razliku braka i vanbračne zajednice u slučaju smrti?
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#200 Re: pravni savjet

Post by Korisnikk »

hrle1976 wrote:Idi u Dansku kad si zavro za njom toliko, uz malo srece mozda ces gore naci tog zviza pa osnujte brak ili bracnu zajednicu kako ti zelis naglasiti pa se ****** obadvojica.

Trebo bi znati da argumenti cine gotovo citav posao, a isto bi trebao znati da ako nemas argumente u svojoj ruci onda nema sta traziti na sudu. I nemoj zaboraviti da sudci su nepristrani (moda ne u BiH) donositelji odluka u ostvarivanju pravde, ali nemoj zaboraviti linije parva su samo mjere prema kojim se postupa, jer trebao bi znati da je moguce isti zakon napraviti brazim toko procesa, pa cak imas bezbroj primjera gdje padne presuda daleko od one kojom bi trebala. Ja sam imao priliku biti svjedok na sudjenu trojici mladici koji su paljivim predmetom pokusali ubiti jednu trecu osobu, ali na sudu im nije sudjeno pokusaj ubistva. :wink: Zasto, pa zato sto na onog na kojeg su bacili paljivi predmet, koji su svjetsno pripalili a zatim ciljano bacili nije bio ariske krvi, a odbrana zrtve je bila ona koju ti drzava dzaba dostavi ako vec nemas para. :wink: Mislim da sam time dao ti odgovor ko sam ja ili ko si ti odnosno ako si vec na sudu sta sve mozes, i nemoj zaboraviti sud je prostoj gdje bolji lazov uvijek prodje bolje.
Ja majke mi nemam pojma o čemu pričaš. Kao da si nadrogiran. Sve je nepovezano.
Post Reply