Pravni savjet Grutovnica vs katastar

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kromaser
Posts: 11
Joined: 30/05/2010 13:51

#1 Pravni savjet Grutovnica vs katastar

Post by kromaser »

Ovako tijekom avio snimanja 70 - 80 općina je upisala dobar dio zemlje u svoje vlasništo katastarski, i dala 4,5 dana ljudima da isprave greške no pošto je pola pušastva bilo nepismeno i nečudime da danas imamo ovlike probleme, na tom objektu je izgrađena tržnica i 2 zgrade, no ostao je jedan komad zemlje iza zgrade koji je svatko koristio najmanje općina, u zadnje vrijeme su počeli da ziđu nešto iako se ja bunim oni non stop ponavljaju da nisam katastarski vlasnik.
Zadnji 10 godina nema tržnice pošto je opala kupovna moć uklonili su a poslovni prostori unutar zgrada nisu iznajmljeni od vrijemena xy (većina).Ja sam jedan od tri vlasnika zemljišta gruntovno.
Prvo su tvrdili u općini da je to prodano ali mi nisu mogli dostavit kupo-prodajne ugovore.
Imam prijateljicu koja od rata živii u općiskom stanu te zgrade te je tužila općinu pošto živi 20 godina u stanu , no sud je rekao da ne može da prinese stan njih jer zgrada nije u vlasništvu općine.
Općina je prodala sve to jednome privatniku koji sad bala šta mu padne na pamet.
Tijekom radova slao sam pismeno općini da zaustave radove jer sam vlasnik gr. oni su odgovarali, čisto da imam pismeno da sam se bunio ako bude na sudu.
Radi se o privatizaciji HDZ - POSLOVA

Trebam pravni savjet
kromaser
Posts: 11
Joined: 30/05/2010 13:51

#2 Re: Pravni savjet Grutovnica vs katastar

Post by kromaser »

Ima li tko kakav mudar savjet
kromaser
Posts: 11
Joined: 30/05/2010 13:51

#3 Re: Pravni savjet Grutovnica vs katastar

Post by kromaser »

Da nije to baša tako mislim da bi bio iza rešetaka u roku 5min, čisto sumljam da bi policija bila na mojoj strani
Big monkey
Posts: 10
Joined: 05/02/2016 10:50

#4 Re: Pravni savjet Grutovnica vs katastar

Post by Big monkey »

Tražite istorijat parcele u katastru.
Post Reply