Pravni fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
Hakuna Matata
Posts: 179
Joined: 24/03/2008 23:35

#1 Pravni fakultet

Post by Hakuna Matata »

Pozz svima.... Interesuje me da li znate da li je i pravo po Bolonji ono 3 godine ?
Ako je po bolonji kako ide bodovanje i to, da li je koliko tezak pravni fakultet npr u odnosu na ekonomiju (ili je ekonomija teza) ? Jel se moze opstati ili :run: :lol: :sax:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by ladyblue18 »

Hahaha 3 godina haha dobar,dobar :D
4 godine.
Pravo ti nije po bolonji, tj. jest al nije....ili kako bi se reko *ebo lud zbunjenog.
Rijetko ko postuje tu bolonju.
Tesko je sve, ne mozes poredit ekonomiju i pravo koji su nebo i zemlja...apsurd.
A da je tezak...jest, al sve se moze kad se hoce.
Ali ako nemas volju stvarno se baviti necim za sta ti treba pravni fakultet onda ga nemoj upisivati.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Alfons Kauders »

Hakuna Matata wrote:Pozz svima.... Interesuje me da li znate da li je i pravo po Bolonji ono 3 godine ?
Ako je po bolonji kako ide bodovanje i to, da li je koliko tezak pravni fakultet npr u odnosu na ekonomiju (ili je ekonomija teza) ? Jel se moze opstati ili :run: :lol: :sax:
pravni fax u sa ti je jedan od najgorih fakulteta u sarajevu... krs plan, krs profesori, krs sve... a ne zavrse ga samo oni koje satare tramvaj dok idu prijavit ispite, jer se dobar dio ispita moze poloziti nakon par dana ucenja... perspektiva 0 bodova...cuo sam da ga je prosle godine zavrsilo skoro 700 ljudi... ako na to dodas ostale pravne fakultete u drzavi, ispada da imamo par hiljada pravnika godisnje... vecina njih nikad nece dobiti dobar posao u struci, pa ti vidi isplati li se uloziti 4 godine zivota u bezvrijedan komad papira...

prijateljski savjet, ako te bilo sta drugo zanima, okani se upisa... generalno mani se svih fakulteta koji samo stancaju suficitarne kadrove...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#4 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by ladyblue18 »

Alfons Kauders wrote:
Hakuna Matata wrote:Pozz svima.... Interesuje me da li znate da li je i pravo po Bolonji ono 3 godine ?
Ako je po bolonji kako ide bodovanje i to, da li je koliko tezak pravni fakultet npr u odnosu na ekonomiju (ili je ekonomija teza) ? Jel se moze opstati ili :run: :lol: :sax:
pravni fax u sa ti je jedan od najgorih fakulteta u sarajevu... krs plan, krs profesori, krs sve... a ne zavrse ga samo oni koje satare tramvaj dok idu prijavit ispite, jer se dobar dio ispita moze poloziti nakon par dana ucenja... perspektiva 0 bodova...cuo sam da ga je prosle godine zavrsilo skoro 700 ljudi... ako na to dodas ostale pravne fakultete u drzavi, ispada da imamo par hiljada pravnika godisnje... vecina njih nikad nece dobiti dobar posao u struci, pa ti vidi isplati li se uloziti 4 godine zivota u bezvrijedan komad papira...

prijateljski savjet, ako te bilo sta drugo zanima, okani se upisa... generalno mani se svih fakulteta koji samo stancaju suficitarne kadrove...
hahah dobro ovo za tramvaj :mrgreen: istina ziva, veliki dio se polozi i to sa 10kama ako sjednes dan dva prije ispita :mrgreen:
A mene strah sta ce bit sa mene aBd ako zavrsim kad ovaj fax, sa tolikim pravnicima :roll: :skoljka: :run:
Helem odoh ucit sutra parcijala
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Truba »

kako da prenesem ovo što znam mlađoj populaciji...
kako da im objasnim da samo odabrani imaju dobre poslove nakon FPNa ili recimo PRAVA i KRIMINALISTIKE

kako da im objasnim da se jedino isplati mučiti s matematikom

:cry:
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#6 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by FaceOff »

:bih: :bih: :bih:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#7 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Alfons Kauders »

komi wrote:kako da prenesem ovo što znam mlađoj populaciji...
kako da im objasnim da samo odabrani imaju dobre poslove nakon FPNa ili recimo PRAVA i KRIMINALISTIKE

kako da im objasnim da se jedino isplati mučiti s matematikom

:cry:
ko ih jebe, nek se sami opeku ko mi :D pa nek nauce :D

idite ljudi vani, ovdje se samo umrijet isplati... :D i to ako niste vjernici pa ne morate placat hodze/popove :D
User avatar
Hakuna Matata
Posts: 179
Joined: 24/03/2008 23:35

#8 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Hakuna Matata »

Kako je upis Koliko kosta vandredno ili DL ?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Alfons Kauders »

ladyblue18 wrote:
Alfons Kauders wrote:
Hakuna Matata wrote:Pozz svima.... Interesuje me da li znate da li je i pravo po Bolonji ono 3 godine ?
Ako je po bolonji kako ide bodovanje i to, da li je koliko tezak pravni fakultet npr u odnosu na ekonomiju (ili je ekonomija teza) ? Jel se moze opstati ili :run: :lol: :sax:
pravni fax u sa ti je jedan od najgorih fakulteta u sarajevu... krs plan, krs profesori, krs sve... a ne zavrse ga samo oni koje satare tramvaj dok idu prijavit ispite, jer se dobar dio ispita moze poloziti nakon par dana ucenja... perspektiva 0 bodova...cuo sam da ga je prosle godine zavrsilo skoro 700 ljudi... ako na to dodas ostale pravne fakultete u drzavi, ispada da imamo par hiljada pravnika godisnje... vecina njih nikad nece dobiti dobar posao u struci, pa ti vidi isplati li se uloziti 4 godine zivota u bezvrijedan komad papira...

prijateljski savjet, ako te bilo sta drugo zanima, okani se upisa... generalno mani se svih fakulteta koji samo stancaju suficitarne kadrove...
hahah dobro ovo za tramvaj :mrgreen: istina ziva, veliki dio se polozi i to sa 10kama ako sjednes dan dva prije ispita :mrgreen:
A mene strah sta ce bit sa mene aBd ako zavrsim kad ovaj fax, sa tolikim pravnicima :roll: :skoljka: :run:
Helem odoh ucit sutra parcijala
sta ces ucit, dzaba ti sve... kad ti ko meni ponude platu od koje ne mozes platit kiriju i rezije, skontaces da si bacila par godina u vjetar...

doduse, mlada si :D
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Truba »

Alfons Kauders wrote:
komi wrote:kako da prenesem ovo što znam mlađoj populaciji...
kako da im objasnim da samo odabrani imaju dobre poslove nakon FPNa ili recimo PRAVA i KRIMINALISTIKE

kako da im objasnim da se jedino isplati mučiti s matematikom

:cry:
ko ih jebe, nek se sami opeku ko mi :D pa nek nauce :D

idite ljudi vani, ovdje se samo umrijet isplati... :D i to ako niste vjernici pa ne morate placat hodze/popove :D
meni je teško gledati da nove generacije prave iste greške ko mi :cry: :cry: :cry: :cry:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#11 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by ladyblue18 »

Alfons Kauders wrote:
sta ces ucit, dzaba ti sve... kad ti ko meni ponude platu od koje ne mozes platit kiriju i rezije, skontaces da si bacila par godina u vjetar...

doduse, mlada si :D
Pa dobro...ali da se tih par godina ne bi uduplalo bolje da ucim :mrgreen:
Hakuna Matata wrote:Kako je upis Koliko kosta vandredno ili DL ?
Nemas na pravu DL as far as i know :D
vanredni 800 bar sada,paralelni milja
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#12 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Alfons Kauders »

komi wrote:
Alfons Kauders wrote:
komi wrote:kako da prenesem ovo što znam mlađoj populaciji...
kako da im objasnim da samo odabrani imaju dobre poslove nakon FPNa ili recimo PRAVA i KRIMINALISTIKE

kako da im objasnim da se jedino isplati mučiti s matematikom

:cry:
ko ih jebe, nek se sami opeku ko mi :D pa nek nauce :D

idite ljudi vani, ovdje se samo umrijet isplati... :D i to ako niste vjernici pa ne morate placat hodze/popove :D
meni je teško gledati da nove generacije prave iste greške ko mi :cry: :cry: :cry: :cry:
sta cu im ja, nisam im ja kriv, vec njihovi starci... :D nek se njima zale :D dok budu radili ko piljari i sluge slovencima, hrvatima i austrijancima koji su pokupovali cijeli finansijski sektor :D

a ja cu u medjuvremenu zivit od kamata :D ko je jamio jamio... :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Alfons Kauders »

ladyblue18 wrote:
Alfons Kauders wrote:
sta ces ucit, dzaba ti sve... kad ti ko meni ponude platu od koje ne mozes platit kiriju i rezije, skontaces da si bacila par godina u vjetar...

doduse, mlada si :D
Pa dobro...ali da se tih par godina ne bi uduplalo bolje da ucim :mrgreen:
uciti i samo uciti... :D rece drug tito :D sve ostalo je legenda... :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#14 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by ladyblue18 »

Alfons Kauders wrote:
ladyblue18 wrote:
Alfons Kauders wrote:
sta ces ucit, dzaba ti sve... kad ti ko meni ponude platu od koje ne mozes platit kiriju i rezije, skontaces da si bacila par godina u vjetar...

doduse, mlada si :D
Pa dobro...ali da se tih par godina ne bi uduplalo bolje da ucim :mrgreen:
uciti i samo uciti... :D rece drug tito :D sve ostalo je legenda... :D
Ne znam, da ti pravo kazem ne dozivjeh to vrijeme :oops: :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Truba »

izračuonao sam da bi mi trebalo 130000 maraka da bih živio od kamata i niš ne radio do kraja života

idealno bi bilo 450 000 KM :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#16 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Alfons Kauders »

komi wrote:izračuonao sam da bi mi trebalo 130000 maraka da bih živio od kamata i niš ne radio do kraja života

idealno bi bilo 450 000 KM :D
ti si bas skroman decko... :D
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#17 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Gray »

Ko god kaže da je pravo lagano i da ga svi završe laže.
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#18 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Miki123 »

Gray wrote:Ko god kaže da je pravo lagano i da ga svi završe laže.
Pa ne završe svi, fino je čovjek reko :D
a ne zavrse ga samo oni koje satare tramvaj dok idu prijavit ispite, jer se dobar dio ispita moze poloziti nakon par dana ucenja
User avatar
Hakuna Matata
Posts: 179
Joined: 24/03/2008 23:35

#19 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Hakuna Matata »

a sta bi vi upisali da se ponovo upisujete da vidimo i to onda :D Ekonomija i to je bezveze barem nekako po meni i njih ima hiljade i hiljade
Hamo_Potapsalica
Posts: 12
Joined: 11/01/2008 15:01

#20 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Hamo_Potapsalica »

jebo pravo, FPN for the win!
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Truba »

Hakuna Matata wrote:a sta bi vi upisali da se ponovo upisujete da vidimo i to onda :D Ekonomija i to je bezveze barem nekako po meni i njih ima hiljade i hiljade
moj je problem bio što sam završio KŠC
tamo nije bilo korupcije štela pri upisivanju a škola jeste fina baza za one koji žele da uče i rade
oni koji uče i rade bit će dobri i nakon FPNa... ali to neće nigdje moći unovčiti :(

ja bih upisao...fax bez prijemnog... građevinu :D

valjda bih završio nakon 10 godina
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#22 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Dioda »

Alfons Kauders wrote:
komi wrote:kako da prenesem ovo što znam mlađoj populaciji...
kako da im objasnim da samo odabrani imaju dobre poslove nakon FPNa ili recimo PRAVA i KRIMINALISTIKE

kako da im objasnim da se jedino isplati mučiti s matematikom

:cry:
ko ih jebe, nek se sami opeku ko mi :D pa nek nauce :D

idite ljudi vani, ovdje se samo umrijet isplati... :D i to ako niste vjernici pa ne morate placat hodze/popove :D
Joj suze me oblise ha ha ha :lol: :lol: svaka cast :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#23 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by ladyblue18 »

Eh da i nije to sad toliko da je pravo lagano...pravo nije lagano, i mrzim kad kazu prosetas se pravom...evo ja za ovo vrijeme nisam stekla takav utisak :roll:
Ja kazem svim tim sto mi tako kazu bujrum dodji pa se prosetaj...i zacepe :oops:
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#24 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Miki123 »

ladyblue18 wrote:Eh da i nije to sad toliko da je pravo lagano...pravo nije lagano, i mrzim kad kazu prosetas se pravom...evo ja za ovo vrijeme nisam stekla takav utisak :roll:
Ja kazem svim tim sto mi tako kazu bujrum dodji pa se prosetaj...i zacepe :oops:
Ako si bolonjac, onda protrčiš :D

Da ne bi bilo zabune, ja sam, još malo pa apsolvent PF-a.
Sir Amel
Posts: 74
Joined: 07/02/2007 13:01

#25 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Sir Amel »

Miki123 wrote:
Gray wrote:Ko god kaže da je pravo lagano i da ga svi završe laže.
Pa ne završe svi, fino je čovjek reko :D
a ne zavrse ga samo oni koje satare tramvaj dok idu prijavit ispite, jer se dobar dio ispita moze poloziti nakon par dana ucenja
Ma dajte ljudi ne pricajte gluposti. "Pravo ne završe samo oni koje ne satare tramvaj"
Koliko vas je završilo pravo pa da možete objektivno cjeniti njegovu težinu. Glupo mi je sad nabrajati jebene predmete. Ja sam ga završio bez Bologne, srećom. :-) A posla ima kad ga zavrsis, ako si naučio šta si treb'o.
Al' da ima štele, ima brate.
Post Reply