Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post Reply
hecimnadri
Posts: 331
Joined: 23/01/2011 06:09

#1 Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by hecimnadri »

Naredba da se odmah otkažu pretplate na dnevne i sedmične novine u sviim osnovnim i srednjim školama radi ušteda je potez godine.
Ovaj vid štednje trebale bi uvesti i druge državne institucije.
Danas dnevni avaz piše kako su direktori kazali da im je ovim uskraćen pristup informacijama.,te kako isti nisu za ove ideje jer će kako kažu morati lično izdvajati novac za ovu potrebu.

Mislim da je ovo Pravi potez ministra obrazovanja G-dina Emira Suljagića.
Dali je avaz stao u zaštitu direktora ili svog tiraža je pitanje na koje je lako dati odgovor
A što se tiče direktora ako hoće da čitaju neka kupe pa nek pročitaju i onako imaju dobre plate.A što se tiče informisanja mislim da 80% škola ima internet na kome su dostupne sve potrebne informacije.

I na kraju da kažem da je ove pare bolje dati u humanitarne svrhe negoli dat za novinu u kojoj bi pročitao kojekakve neistine i gluposti(naručene ankete.tekstove te iz kontek vađene izjave )sta i na osnovu istih donositi zaključke .
Mislim da je mali broj direktora koji će iz svog džepa kupovati baš Dnevni avaz.
Čudi me da se nije oglasio i Selimović ili su direktori već prije bili uskraćeni za njegove informacije.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#2 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by 1gorstak »

hecimnadri wrote:Danas dnevni avaz piše kako su direktori kazali da im je ovim uskraćen pristup informacijama.,te kako isti nisu za ove ideje jer će kako kažu morati lično izdvajati novac za ovu potrebu.
Kada naidjemo na nesto tako jadno, covjek je u iskusenju da pocne razmisljati o mogucnosti kako smo svi zrtve nekog svemirskog "Truman show-a". Ovo vise nije ni smijesno ni tragicno, dimenzije normalnog i nenormalnog se preklapaju, ovo nas svijet i nasa mjerila jednostavno ne mogu ograniciti, nema ni rijeci ni mjerne jedinice da bi se objasnilo ovakve stvari.
User avatar
madner
Posts: 56785
Joined: 09/08/2004 16:35

#3 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by madner »

Avaz "kaze" = Avaz to napisao tako da ne mora reci ko je to rekao, a u stvari to je misljenje urednika Avaza.
veiz
Posts: 421
Joined: 15/01/2010 20:39

#4 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by veiz »

Potez je pravi a evo i prijedlog :dobro bi bilo da pare od ušteda toše na higjenu kako bi učenici boravili u čistim prostorijama.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#5 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by zelenashica »

veiz wrote:Potez je pravi a evo i prijedlog :dobro bi bilo da pare od ušteda toše na higjenu kako bi učenici boravili u čistim prostorijama.
:thumbup:
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#6 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by mesihtrko »

Mislim da je bolje podržati ovakve uštede ,a ne one koje idu na štetu onih koji i onako imaju mizerne plate.
User avatar
makkaj
Posts: 222
Joined: 27/10/2009 12:04
Location: kod mene

#7 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by makkaj »

čuo sam da je baja pravi, jebeta samo i trenira strogoću...u potpunosti ga podržavam :thumbup: :-D šalu na stranu, potez za svaku pohvalu,možda bi se ta sredstva mogla iskoristiti za kupovinu sapuna i tariguza u školskim wc-ima, pogotovo u ovaj gripozni vakat 8-)
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#9 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by vela-ze »

Napokon da se neko poceo brinuti i o tome, da sada direktori i sekretarice ne bi do 12 h samo prelisatavali stampu i ispijali kafe...!!!
User avatar
madner
Posts: 56785
Joined: 09/08/2004 16:35

#10 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by madner »

makkaj wrote:čuo sam da je baja pravi, jebeta samo i trenira strogoću...u potpunosti ga podržavam :thumbup: :-D šalu na stranu, potez za svaku pohvalu,možda bi se ta sredstva mogla iskoristiti za kupovinu sapuna i tariguza u školskim wc-ima, pogotovo u ovaj gripozni vakat 8-)
Pa nema boljeg tariguza od avaza :x
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#11 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by amrica »

:shock:

jedna skola u centru, elitna tzv., ima pretplatu na Oslobodjenje, jedan jedini primjerak.... Opa miki, koja lova.... :run:


Prvo, ne vjerujem avazu, drugo, sitna je to lova u ukupnoj masi troskova. Trece, novi mini star nije za tog posla.
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#12 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by Boom71 »

makkaj wrote:čuo sam da je baja pravi, jebeta samo i trenira strogoću...u potpunosti ga podržavam :thumbup: :-D šalu na stranu, potez za svaku pohvalu,možda bi se ta sredstva mogla iskoristiti za kupovinu sapuna i tariguza u školskim wc-ima, pogotovo u ovaj gripozni vakat 8-)
Ova drzava vapi za hrabrim i pragmaticnim politicarima...I nadasve postenim!

:thumbup:
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#13 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by Država »

chuchumbamayumbe wrote:lajkam
Lajkam i ja.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#14 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by amrica »

Imate li vi pojma koliko se love trosi na sluzbena putovanja, dnevnice za skole u prirodi, ekskurzije, izlete, seminare, takmicenja... nastavnika, uposlenih u prosvjetno pedagoskom zavodu, ministarstvu...?


Stvarno je shega spominati pretplatu za novine u milionskim troskovima.
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#15 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by Država »

amrica wrote:Imate li vi pojma koliko se love trosi na sluzbena putovanja, dnevnice za skole u prirodi, ekskurzije, izlete, seminare, takmicenja... nastavnika, uposlenih u prosvjetno pedagoskom zavodu, ministarstvu...?


Stvarno je shega spominati pretplatu za novine u milionskim troskovima.
Polako Amrice, od novina se počinje...
User avatar
madner
Posts: 56785
Joined: 09/08/2004 16:35

#16 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by madner »

amrica wrote:Imate li vi pojma koliko se love trosi na sluzbena putovanja, dnevnice za skole u prirodi, ekskurzije, izlete, seminare, takmicenja... nastavnika, uposlenih u prosvjetno pedagoskom zavodu, ministarstvu...?


Stvarno je shega spominati pretplatu za novine u milionskim troskovima.
Marka po marku :D

Nije opste problem da se lova potrosi za izlete, seminare, takmicenja sve to treba podrzati.
User avatar
Truba
Posts: 81934
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#17 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by Truba »

samo vi udarajte po jadnom novinarima :cry:
User avatar
Ghost Snake
Posts: 38
Joined: 19/06/2010 04:05

#18 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by Ghost Snake »

mesihtrko wrote:Mislim da je bolje podržati ovakve uštede ,a ne one koje idu na štetu onih koji i onako imaju mizerne plate.
:thumbup:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#19 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by Alfons Kauders »

mogli bi usput ukinuti i vjeronauku, pa ustediti jos koju markicu... :D al nejse :D
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#20 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by grunt »

hecimnadri wrote:Naredba da se odmah otkažu pretplate na dnevne i sedmične novine u sviim osnovnim i srednjim školama radi ušteda je potez godine.
Ovaj vid štednje trebale bi uvesti i druge državne institucije.
Danas dnevni avaz piše kako su direktori kazali da im je ovim uskraćen pristup informacijama.,te kako isti nisu za ove ideje jer će kako kažu morati lično izdvajati novac za ovu potrebu.

Mislim da je ovo Pravi potez ministra obrazovanja G-dina Emira Suljagića.
Dali je avaz stao u zaštitu direktora ili svog tiraža je pitanje na koje je lako dati odgovor
A što se tiče direktora ako hoće da čitaju neka kupe pa nek pročitaju i onako imaju dobre plate.A što se tiče informisanja mislim da 80% škola ima internet na kome su dostupne sve potrebne informacije.

I na kraju da kažem da je ove pare bolje dati u humanitarne svrhe negoli dat za novinu u kojoj bi pročitao kojekakve neistine i gluposti(naručene ankete.tekstove te iz kontek vađene izjave )sta i na osnovu istih donositi zaključke .
Mislim da je mali broj direktora koji će iz svog džepa kupovati baš Dnevni avaz.
Čudi me da se nije oglasio i Selimović ili su direktori već prije bili uskraćeni za njegove informacije.
a sta je sa fakultetima :?

cuj potez godine,evo grohotom se smijem :lol:
User avatar
madner
Posts: 56785
Joined: 09/08/2004 16:35

#21 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by madner »

Alfons Kauders wrote:mogli bi usput ukinuti i vjeronauku, pa ustediti jos koju markicu... :D al nejse :D
To bi bio potez godine :D
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#22 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by Klodovik »

veiz wrote:Potez je pravi a evo i prijedlog :dobro bi bilo da pare od ušteda toše na higjenu kako bi učenici boravili u čistim prostorijama.
Bolje usmjeriti novac u detektore dima po toaletima i ostalim prostorijama škola. Bit će djeca (a i nastavnici) zdraviji. A ako šta ostane, može se uložiti i u sisteme za blokiranje signala mobitela po učionicama.
User avatar
Chemist
Posts: 728
Joined: 22/11/2007 19:34
Location: Rocket ship

#23 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by Chemist »

A vala mogu i skinuti avaz i oslobodjenje sa interneta :run: :run:
Doduse ne na sa-x vec neko vrijeme
User avatar
plain vanilla
Posts: 66787
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#24 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by plain vanilla »

Klodovik wrote:
veiz wrote:Potez je pravi a evo i prijedlog :dobro bi bilo da pare od ušteda toše na higjenu kako bi učenici boravili u čistim prostorijama.
Bolje usmjeriti novac u detektore dima po toaletima i ostalim prostorijama škola. Bit će djeca (a i nastavnici) zdraviji. A ako šta ostane, može se uložiti i u sisteme za blokiranje signala mobitela po učionicama.
A mogli bi i roditelji nauciti djecu da se mobitel ne koristi na casu, jeftinije je.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#25 Re: Pravi potez G-dina Emira Suljagića -otkaz pretplate

Post by Alfons Kauders »

madner wrote:
Alfons Kauders wrote:mogli bi usput ukinuti i vjeronauku, pa ustediti jos koju markicu... :D al nejse :D
To bi bio potez godine :D
vec vidim stotine hodza i popova kako jurisaju na kordone specijalne kroz oblake suzavca... :D
Post Reply