Pravda za Ramba!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#776 Re: Pravda za Ramba!

Post by KraljicaIzJajca »

scarface32 wrote: 17/03/2023 19:25
KraljicaIzJajca wrote: 17/03/2023 17:26

Da, lik je odvratnog izgleda!
Kraljice da je meni tebe vidjeti. :-) :-) :-) :lol: :lol: :lol:
Kakve to veze ima sa mojim misljenjem o necijem izgledu? :lol:
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#777 Re: Pravda za Ramba!

Post by scarface32 »

KraljicaIzJajca wrote: 18/03/2023 14:25
scarface32 wrote: 17/03/2023 19:25

Kraljice da je meni tebe vidjeti. :-) :-) :-) :lol: :lol: :lol:
Kakve to veze ima sa mojim misljenjem o necijem izgledu? :lol:
Nikakve , samo kazem. :P :P :P
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#778 Re: Pravda za Ramba!

Post by KraljicaIzJajca »

scarface32 wrote: 18/03/2023 14:26
KraljicaIzJajca wrote: 18/03/2023 14:25

Kakve to veze ima sa mojim misljenjem o necijem izgledu? :lol:
Nikakve , samo kazem. :P :P :P
Samotikazi jer voliš Ramba. :D
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#779 Re: Pravda za Ramba!

Post by scarface32 »

KraljicaIzJajca wrote: 18/03/2023 14:37
scarface32 wrote: 18/03/2023 14:26

Nikakve , samo kazem. :P :P :P
Samotikazi jer voliš Ramba. :D
Obozavam. :P :P
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#780 Re: Pravda za Ramba!

Post by Bloo »

https://pescanik.net/nemoj-da-cutis-lejla/
Nemoj da ćutiš Lejla
SLAVICA PLAVŠIĆ
16/03/2023

„Malo kada sam se kao sinoć osećala zbunjeno, nemoćno i nezaštićeno. A onda je preraslo u ljutnju i bes. Na kraju gađenje i nervni slom. Šta treba da se desi da bismo se osećale bezbedno dok obavljamo svoje svakodnevne aktivnosti? Koliko posramljenih žrtava je potrebno da bi nam bilo jasno da opravdanje ne postoji?“ Ovo su reči mlade 25-godišnje žene, Lejle Kašić, koju je na radnom mestu seksualno uznemiravao čovek od šezdesetak godina, poznat, popularan, hvaljen i slavljen. Zamislite, usudila se da ispriča šta joj se dogodilo, kako se osećala kada ju je vremešni muzičar, izvesni gospodin Pušić – poznatiji kao Rambo Amadeus – neprimereno dodirivao po intimnim delovima tela, a kasnije nastavio sa verbalnim zlostavljanjem, govoreći joj da je glupača i ludača koja treba da se leči.

Sve ovo se dogodilo u Herceg Novom, na snimanju jedne emisije i verovatno su mnogi već pročitali detalje, oformili sopstveno mišljenje o događaju i uzeli „pravdu u svoje ruke“.

Po toj „pravdi“, Lejla Kašić je nedovoljno afirmisana mlada producentkinja i pesnikinja, pa je iskoristila priliku da „postane popularna“, time što će u javnosti kompromitovati jednog poznatog – a bahatog i arogantnog – muzičara. Komentara je bezbroj, podeljenih, naravno. Mnogi čak zahtevaju više lascivnih detalja, koje pametna devojka, na sreću, nije iznela u javnost, kako bi formirali svoj konačni sud!

Strašna je čitava ova priča – i bezbroj sličnih – na mnogo nivoa. Najteža je za žrtvu koja pretrpi ili trpi seksualno nasilje, a potom joj sleduje i javna osuda, naročito ako je to objavila na društvenim mrežama a ne „tamo gde treba“, policiji i pravosudnim organima. Svesna je Lejla da se ženama svakodnevno dešavaju mnogo strašnije stvari, da trpe porodično nasilje, mobing na radnom mestu… pa ne reaguju ni policija, ni tužilaštvo, ni javnost.

Prijaviće, rekla je, naravno ne očekujući pravdu, jer krivične odredbe o seksualnom nasilju još nisu usvojene u Crnoj Gori, mada nacrt postoji. U Srbiji je ono krivično delo, ali poznato nam je kako to funkcioniše i kada su nasilnici poznate ličnosti i kada su anonimni. Lejla Kašić je najpre prijavila svom uredniku, koji ju je, srećom, u potpunosti podržao i javno se oglasio. Prijavila je i UNICEF-u čiji je Antonije Pušić (bio) ambasador dobre volje. Ova organizacija Ujedinjenih nacija posvećena deci, ima politiku nulte tolerancije prema bilo kom obliku seksualno neprimerenog ponašanja, jer je ono u suprotnosti s njenim ključnim vrednostima, pa je ambasadorski status muzičara smesta suspendovan.

Medijske sajtove i društvene mreže preplavili su komentari. Uglavnom izražavaju podršku poznatom muzičaru, tek poneki mladoj ženi. Ogledalo je to društva u kome se seksualno nasilje i njegove različite forme ne prepoznaju i relativizuju. Najčešći komentari u suštini poručuju isto: Pa šta?! Koliko žena svakodnevno pretrpi mnogo teže oblike nasilja, koliko je svakog dana pretučenih, silovanih, ubijenih žena? Žena koje umiru u fabričkim halama bez lekarske pomoći, pa na to niko ne reaguje, a ona se, eto, drznula da prijavi neprimereni „dodir od jedne sekunde“.

Oglasio se zatim i sam Pušić na svom nalogu na Fejsbuku: „Dotičnu gospođicu sam, sasvim neplanirano pipnuo ili pljesnuo po dupetu ili pak štipnuo, pojma nemam sad. To nema nikakve veze sa seksom, barem ne s moje strane. Nesretno artikulisan kvazi-drugarski alarm. Seksističan možda, seksualan ne. Naravno da mi je žao što sam izgubio živce i dodirnuo nešto što se ne dodiruje bez dozvole. Žao mi je što sam izgubio živce i derao se. Znam da će me sada medijski sahraniti što nisam prihvatio dominantno društveno licemjerstvo i javno se izvinuo. Ne mogu. Ogavno mi je da se izvinjavam osobi za koju mislim da je manipulativna, devijantna i zla.“ Detalje njegovog priznanja preneli su svi portali, otkrivajući bahatost i bezobzirnost, neomeđenu skrupulima. To priznanje nije izvinjenje.

Svako treba da odgovara za svoje postupke, a javne ličnosti imaju posebnu vrstu odgovornosti. Zašto je teško shvatiti da ne smeš nekoga da dodiruješ bez dozvole? Ni kad si Rambo, ni kad te poznaje samo uži komšiluk. Dobro je da su žene sve glasnije i hrabrije, da izlaze iz stereotipa „ćuti i trpi“. A muškarci, i oni koji se tako osećaju, trebalo bi da se potrude da prikladnije artikulišu svoje namere, bilo da se ženi protive (kao gospodin Pušić) ili da žele da osvoje njenu naklonost.

A mi, kao zajednica, mogli bismo da se preispitamo i kažemo koja je to linija seksualnog ili bilo kog drugog nasilja preko koje ne sme da se pređe, koja bi bila društveno neprihvatljiva, da bi po oceni javnosti bila „opravdano“ prijavljena? Ako nije taj nedozvoljeni dodir, možda je to „samo“ jedan šamar, ili masnica ispod oka ili slomljena ruka?

Znamo da suviše često ta granica nije čak ni sudska zabrana prilaska. Neki od nasilnika i zlostavljača nađu načina da usred bela dana, na javnom mestu, možda baš u Centru za socijalni rad – ostvare svoju zlu nameru i ubiju. Od početka 2023, za samo dva i po meseca, ubijeno je čak devet žena, među njima jedna devojčica od dve godine. U istom periodu, 2022, ubijene su dve žene.

Možda je i nama potrebna nulta tolerancija? Zato nemoj da ćutiš Lejla, ni vi Milena, Vesna, Ana, Jelena… ko god da si ti i ko god da je taj koji te je povredio. Tanka je linija od neželjenog dodira do kobnog trenutka kada više ne možeš ništa jer te nema među živima.

Dr Slavica Plavšić je primarijus, specijalista za plućne bolesti. Karijeru je provela u bolnicama u Kraljevu i Beogradu. Članica je Saveta Udruženja Ujedinjeni protiv kovida.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#781 Re: Pravda za Ramba!

Post by ¤ jelena ¤ »

darius_maximus wrote: 16/03/2023 17:14
¤ jelena ¤ wrote: 16/03/2023 15:48 Prije nekoliko mjeseci smo imali snimak žene koja u nekom lokalu ošamari lika pa je onda on nakon toga sastavi sa zemljom.
Komentari su bili....što je tražila- to je i dobila.


Kako tad nikom nije palo napamet da se zapita za njen motiv (jer na snimku se vidi samo trenutak kad ona njega ošamari i on je odalami, a ne vidi se, niti se čuje, šta je u njegovom ponašanju izazvalo takvu njenu reakciju).

A sad se polomiše od nagađanja o njenim motivima i bacanja prašine u oči pored sasvim jasnih činjenica da je muškarac od 60 godina, po sopstvenom priznanju, pipkao po dupetu ženu koja mu može biti ćerka jer mu je išla na živce, a ona to onda iznijela u javnost putem društvenih mreža i njoj dostupnih medija.

I još se komentariše kako bi i šamarčina njemu od nje bila prihvatljivija/prirodnija/iskrenija/efikasnija reakcija od ove gdje jedna novinarka putem medija iznosi u javnost neprijatnost koju je doživjela.

Nevjerovatno.
Sve je do konteksta.
Gledao sam jednom video u kojem je hrpa cura maltretirala momka zbog "ružne" jakne koju je nosio.
Frajer ko od brijega odvaljen, ali vidiš da neće da uđe u konfrontaciju.
Jedna ga onda štiklom udari negdje po vratu.
Kad joj je frajer šamar svezao, resetovao je na fabričke postavke.
U tim slučajevima mi je ok ona "fuck around and find out".

Našao :D
Upravo tako.

Što se tiče ovih čoporativnih fizičkih napada na pojedinca, nemam nikakvu dilemu oko toga da nasilnice treba naučiti pameti za sva vremena.

Glupo je fizički se obračunavati sa nekim ko je jači od tebe. To valjda svi znamo i to potvrđuju oba ova snimka, a isto važi i za slučaj iz naslova teme.

Zato nije pametno na ovakvo, paćeničko ponašanje reagovati instinktivno i fizički u trenutku kada se isto ispolji, a ne reagovati nikako i ćutati je još gluplje.

Da je ćutala, to bi bio znak odobravanja.
Da ga je ošamarila, ona bi ispala bahatija i nasilnija od njega, a činjenica da je riječ o njegovom neprihvatljivom ponašanju koje bi trebalo propisno sankcionisati ne bi ni dospjelo u žižu javnosti.

Kad se sve sabere i oduzme, ispravnu i korisnu je stvar uradila što je kao novinarka, onim riječima, iznijela pred sud javnosti šta je doživjela.

Da sam ja bila na njenom mjestu, sigurno ne bih tako staloženo i racionalno postupila, nego bih mu zalijepila šamarčinu, napravila od sebe budalu i tu epizodu emisije koju vodim bih snimila nikad.

Dakle, svaka čast Lejli i toliko od mene što se tiče ovog slučaja.
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#783 Re: Pravda za Ramba!

Post by scarface32 »

¤ jelena ¤ wrote: 19/03/2023 17:42
darius_maximus wrote: 16/03/2023 17:14

Sve je do konteksta.
Gledao sam jednom video u kojem je hrpa cura maltretirala momka zbog "ružne" jakne koju je nosio.
Frajer ko od brijega odvaljen, ali vidiš da neće da uđe u konfrontaciju.
Jedna ga onda štiklom udari negdje po vratu.
Kad joj je frajer šamar svezao, resetovao je na fabričke postavke.
U tim slučajevima mi je ok ona "fuck around and find out".

Našao :D
Upravo tako.

Što se tiče ovih čoporativnih fizičkih napada na pojedinca, nemam nikakvu dilemu oko toga da nasilnice treba naučiti pameti za sva vremena.

Glupo je fizički se obračunavati sa nekim ko je jači od tebe. To valjda svi znamo i to potvrđuju oba ova snimka, a isto važi i za slučaj iz naslova teme.

Zato nije pametno na ovakvo, paćeničko ponašanje reagovati instinktivno i fizički u trenutku kada se isto ispolji, a ne reagovati nikako i ćutati je još gluplje.

Da je ćutala, to bi bio znak odobravanja.
Da ga je ošamarila, ona bi ispala bahatija i nasilnija od njega, a činjenica da je riječ o njegovom neprihvatljivom ponašanju koje bi trebalo propisno sankcionisati ne bi ni dospjelo u žižu javnosti.

Kad se sve sabere i oduzme, ispravnu i korisnu je stvar uradila što je kao novinarka, onim riječima, iznijela pred sud javnosti šta je doživjela.

Da sam ja bila na njenom mjestu, sigurno ne bih tako staloženo i racionalno postupila, nego bih mu zalijepila šamarčinu, napravila od sebe budalu i tu epizodu emisije koju vodim bih snimila nikad.

Dakle, svaka čast Lejli i toliko od mene što se tiče ovog slučaja.

Ma da i prvo sto uradis odes na instagram i kukas kako te je to pogodilo, ostramotilo..... I kako je napisala na inst. ja sam mislio da je po pi.... milovao.
A kad joj odes na isnt. vidis da je neko ko bi preko mrtvih prelazila samo malo paznje da dobije. Rambo je samo ispao naivan .... Uvrijedila se tek kad joj je rekao da je glupaca a onda se sjetila da je po guzici opalio.Uhhhhhhh
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#784 Re: Pravda za Ramba!

Post by ¤ jelena ¤ »

scarface32 wrote: 25/03/2023 20:18
¤ jelena ¤ wrote: 19/03/2023 17:42

Upravo tako.

Što se tiče ovih čoporativnih fizičkih napada na pojedinca, nemam nikakvu dilemu oko toga da nasilnice treba naučiti pameti za sva vremena.

Glupo je fizički se obračunavati sa nekim ko je jači od tebe. To valjda svi znamo i to potvrđuju oba ova snimka, a isto važi i za slučaj iz naslova teme.

Zato nije pametno na ovakvo, paćeničko ponašanje reagovati instinktivno i fizički u trenutku kada se isto ispolji, a ne reagovati nikako i ćutati je još gluplje.

Da je ćutala, to bi bio znak odobravanja.
Da ga je ošamarila, ona bi ispala bahatija i nasilnija od njega, a činjenica da je riječ o njegovom neprihvatljivom ponašanju koje bi trebalo propisno sankcionisati ne bi ni dospjelo u žižu javnosti.

Kad se sve sabere i oduzme, ispravnu i korisnu je stvar uradila što je kao novinarka, onim riječima, iznijela pred sud javnosti šta je doživjela.

Da sam ja bila na njenom mjestu, sigurno ne bih tako staloženo i racionalno postupila, nego bih mu zalijepila šamarčinu, napravila od sebe budalu i tu epizodu emisije koju vodim bih snimila nikad.

Dakle, svaka čast Lejli i toliko od mene što se tiče ovog slučaja.

Ma da i prvo sto uradis odes na instagram i kukas kako te je to pogodilo, ostramotilo..... I kako je napisala na inst. ja sam mislio da je po pi.... milovao.
A kad joj odes na isnt. vidis da je neko ko bi preko mrtvih prelazila samo malo paznje da dobije. Rambo je samo ispao naivan .... Uvrijedila se tek kad joj je rekao da je glupaca a onda se sjetila da je po guzici opalio.Uhhhhhhh
Pojma nemam šta je prvo uradila kad joj se to desilo. Možda je pozvala telefonom neku blisku osobu pa se prvo njoj izjadala, a tek onda odlučila da objavi na instagramu to što je objavila.

To šta si ti vidio dok si gledao njene fotografije na instagramu i šta si mislio dok si čitao šta je ona napisala, odraz je tvog mentalnog sklopa, a ne nešto relevantno za bilo šta što se desilo nekom drugom.

Btw, korisno je nekad ove stavove koje napišemo na forumu podijeliti i sa bliskim ljudima u stvarnosti - u ovom slučaju sa ženama.
Topla preporuka da to uradiš.
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#785 Re: Pravda za Ramba!

Post by scarface32 »

¤ jelena ¤ wrote: 28/03/2023 20:05
scarface32 wrote: 25/03/2023 20:18


Ma da i prvo sto uradis odes na instagram i kukas kako te je to pogodilo, ostramotilo..... I kako je napisala na inst. ja sam mislio da je po pi.... milovao.
A kad joj odes na isnt. vidis da je neko ko bi preko mrtvih prelazila samo malo paznje da dobije. Rambo je samo ispao naivan .... Uvrijedila se tek kad joj je rekao da je glupaca a onda se sjetila da je po guzici opalio.Uhhhhhhh
Pojma nemam šta je prvo uradila kad joj se to desilo. Možda je pozvala telefonom neku blisku osobu pa se prvo njoj izjadala, a tek onda odlučila da objavi na instagramu to što je objavila.

To šta si ti vidio dok si gledao njene fotografije na instagramu i šta si mislio dok si čitao šta je ona napisala, odraz je tvog mentalnog sklopa, a ne nešto relevantno za bilo šta što se desilo nekom drugom.

Btw, korisno je nekad ove stavove koje napišemo na forumu podijeliti i sa bliskim ljudima u stvarnosti - u ovom slučaju sa ženama.
Topla preporuka da to uradiš.
Imam sestru i moja sestra ne bi prvo otisla na instagram. Moja sestra bi ga prvo naruzila pred citavom ekipom,onda otisla u policiju i tek onda mozda na instaram stavila.Pusti mi ti "lafo" zensku solidarnost. Ne pije to vode.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#786 Re: Pravda za Ramba!

Post by ¤ jelena ¤ »

scarface32 wrote: 29/03/2023 10:08
¤ jelena ¤ wrote: 28/03/2023 20:05

Pojma nemam šta je prvo uradila kad joj se to desilo. Možda je pozvala telefonom neku blisku osobu pa se prvo njoj izjadala, a tek onda odlučila da objavi na instagramu to što je objavila.

To šta si ti vidio dok si gledao njene fotografije na instagramu i šta si mislio dok si čitao šta je ona napisala, odraz je tvog mentalnog sklopa, a ne nešto relevantno za bilo šta što se desilo nekom drugom.

Btw, korisno je nekad ove stavove koje napišemo na forumu podijeliti i sa bliskim ljudima u stvarnosti - u ovom slučaju sa ženama.
Topla preporuka da to uradiš.
Imam sestru i moja sestra ne bi prvo otisla na instagram. Moja sestra bi ga prvo naruzila pred citavom ekipom,onda otisla u policiju i tek onda mozda na instaram stavila.Pusti mi ti "lafo" zensku solidarnost. Ne pije to vode.
Ne pišem ja ni o kakvo ženskoj solidarnosti.

Naružila bi Ramba pred ekipom... :lol: uhhhh to bi ga pogodilo najstrašnije. :lol:
Ona bi time samo napravila od sebe histeričnu ženu i postala bi predmet sprdnje jer Rambo je legenda jel...zajebant, svjetski mega car i tako to.
U slučaju novinarke ishitrena burna reakcija i to ruženje samo bi izazvalo konfliktnu situaciju i on bi postigao svoj cilj - snimanje emisije bi bilo prekinuto i žena bi time naštetila i sebi i svom poslu.

Prijavila bi Ramba policiji pa postavila (možda) na instagram? I... šta onda?
Tamo bi je dočekali tvoji istomišljenici i Rambovi fanovi koji će je nazvati "opajdarom željnom pažnje", dok u onome što je nju povrijedilo i uvrijedilo kao ženu neće vidjeti ništa vrijedno drame sve dok je pi.... ostala netaknuta.

Haj malo uključi mozak pa zamisli kako bi se tvoja sestra u tom slučaju osjećala i šta bi time postigla?

Novinarka je barem ispala profesionalac i nije dozvolila da joj ta "naivčina" ugrozi posao i rad za koji je plaćena. Žena je istrpila matorog dripca, a onda ga navela da prizna šta je uradio i da on javnosti objašnjava zbog čega je, a zbog čega nije, ženu uhvatio za dupe. :lol: Plus emisiju je i protiv svoje volje snimio i ista je vjerovatno postigla dotad nezapamćenu gledanost. :lol:

Elem, svaka joj čast još jednom. :D Ona je odličan primjer ženama kako se nositi sa primitivcima, pogotovo onima što su javnosti poznati i imaju iza sebe armiju fanova koji i sami ispadaju ljigavi i poglupi u pokušajima da odbrane svog lijepog idola :lol: neodbranjivog. :D
Last edited by ¤ jelena ¤ on 30/03/2023 19:40, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#787 Re: Pravda za Ramba!

Post by General War »

¤ jelena ¤ wrote: 30/03/2023 19:29
scarface32 wrote: 29/03/2023 10:08

Imam sestru i moja sestra ne bi prvo otisla na instagram. Moja sestra bi ga prvo naruzila pred citavom ekipom,onda otisla u policiju i tek onda mozda na instaram stavila.Pusti mi ti "lafo" zensku solidarnost. Ne pije to vode.
Ne pišem ja ni o kakvo ženskoj solidarnosti.

Naružila bi Ramba pred ekipom... :lol: uhhhh to bi ga pogodilo najstrašnije. :lol:
Ona bi time samo napravila od sebe histeričnu ženu i postala bi predmet sprdnje jer Rambo je legenda jel...zajebant, svjetski mega car i tako to.
U slučaju novinarke ishitrena burna reakcija i to ruženje samo bi izazvalo konfliktnu situaciju i on bi postigao svoj cilj - snimanje emisije bi bilo prekinuto i žena bi time naštetila i sebi i svom poslu.

Prijavila bi Ramba policiji pa postavila (možda) na instagram? I... šta onda?
Tamo bi je dočekali tvoji istomišljenici i Rambovi fanovi koji će je nazvati "opajdarom željnom pažnje", a u tom hvatanju za dupe neće vidjeti ništa vrijedno drame sve dok je pi.... ostala netaknuta.

Haj malo uključi mozak pa zamisli kako bi se tvoja sestra u tom slučaju osjećala i šta bi time postigla?

Novinarka je barem ispala profesionalac i nije dozvolila da joj ta "naivčina" ugrozi posao i rad za koji je plaćena. Žena je istrpila matorog dripca, a onda ga navela da prizna šta je uradio i da on javnosti objašnjava zbog čega je, a zbog čega nije, ženu uhvatio za dupe. :lol: Plus emisiju je i protiv svoje volje snimio i ista je vjerovatno postigla dotad nezapamćenu gledanost. :lol:

Elem, svaka joj čast još jednom. :D Ona je odličan primjer ženama kako se nositi sa primitivcima, pogotovo onima što su javnosti poznati i imaju iza sebe armiju fanova koji i sami ispadaju ljigavi i poglupi u pokušajima da odbrane svog lijepog idola :lol: neodbranjivog. :D
A kako bi bilo da vratimo se na "serijat"?... puno lakse za razumiti sta hocete a i konacno se mozes osjecat bezbjedno
John Cleese
Posts: 37119
Joined: 25/05/2010 18:30

#788 Re: Pravda za Ramba!

Post by John Cleese »

'Nači, da reMiZiramo - nema pravde za Ramba :| :D
Last edited by John Cleese on 30/03/2023 19:53, edited 1 time in total.
John Cleese
Posts: 37119
Joined: 25/05/2010 18:30

#789 Re: Pravda za Ramba!

Post by John Cleese »

General War wrote: 30/03/2023 19:40 A kako bi bilo da vratimo se na "serijat"?... puno lakse za razumiti sta hocete a i konacno se mozes osjecat bezbjedno
A kako bi bilo da se jednostavno svi ponasamo civilizirano? :D
Nije valjda da nije moguce :| :D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#790 Re: Pravda za Ramba!

Post by ¤ jelena ¤ »

John Cleese wrote: 30/03/2023 19:42 'Nači, da reMiZiramo - nema pravde za Ramba :| :D
Ali....Rambo pravdu i ne traži. :D

On je priznao šta je uradio i postupio odgovorno što se toga tiče;

spreman je da plati potencijalnu kaznu i faktički uopšte nije u problemu.

Nema nepravde za Ramba pa ni pravdu nema potrebe tražiti. :D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#791 Re: Pravda za Ramba!

Post by ¤ jelena ¤ »

General War wrote: 30/03/2023 19:40
A kako bi bilo da vratimo se na "serijat"?... puno lakse za razumiti sta hocete a i konacno se mozes osjecat bezbjedno
A otkud ja znam kako bi bilo vratiti se na šerijat? Msm...možda bih mogla nešta izguglat pa izmaštat, al me tematika ne zanima pa et - ne mogu ni to. :D

Plus, ne osjećam se ugroženo iliti nebezbjedno.

Na pogrešnu adresu si poslao pitanje.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#792 Re: Pravda za Ramba!

Post by General War »

John Cleese wrote: 30/03/2023 19:47
General War wrote: 30/03/2023 19:40 A kako bi bilo da vratimo se na "serijat"?... puno lakse za razumiti sta hocete a i konacno se mozes osjecat bezbjedno
A kako bi bilo da se jednostavno svi ponasamo civilizirano? :D
Nije valjda da nije moguce :| :D
Pa samo postojanje policije, sudova...raznih represivnih institucija po drugim pitanjima, ne znam zasto bi ovo bilo drugacije...moras maknut uzrok da bi rezulat bio drugaciji.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#793 Re: Pravda za Ramba!

Post by General War »

¤ jelena ¤ wrote: 30/03/2023 21:05
General War wrote: 30/03/2023 19:40
A kako bi bilo da vratimo se na "serijat"?... puno lakse za razumiti sta hocete a i konacno se mozes osjecat bezbjedno
A otkud ja znam kako bi bilo vratiti se na šerijat? Msm...možda bih mogla nešta izguglat pa izmaštat, al me tematika ne zanima pa et - ne mogu ni to. :D

Plus, ne osjećam se ugroženo iliti nebezbjedno.

Na pogrešnu adresu si poslao pitanje.
Ok, mozda sam ja pogresno i shvatio :thumbup:
John Cleese
Posts: 37119
Joined: 25/05/2010 18:30

#794 Re: Pravda za Ramba!

Post by John Cleese »

¤ jelena ¤ wrote: 30/03/2023 20:43
John Cleese wrote: 30/03/2023 19:42 'Nači, da reMiZiramo - nema pravde za Ramba :| :D
Ali....Rambo pravdu i ne traži. :D

On je priznao šta je uradio i postupio odgovorno što se toga tiče;

spreman je da plati potencijalnu kaznu i faktički uopšte nije u problemu.

Nema nepravde za Ramba pa ni pravdu nema potrebe tražiti. :D
:lol: :D
Piaty
Posts: 5686
Joined: 01/12/2020 00:58

#795 Re: Pravda za Ramba!

Post by Piaty »

Neka je neko stao na žulj tom pametnjakoviću. Tip cijeli život leži i smišlja šta će reći o ovome ili o onome, kako da njegov stav o nečemu bude originalan i duhovit itd.
Post Reply