PRAVDA ZA DENISA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#301 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by VCorp »

Gospođo Nevenka, moje saučešće. Želim vam svu sreću i da istrajete u borbi za vašeg i našeg Denisa :|
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#302 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

VCorp wrote:Gospođo Nevenka, moje saučešće. Želim vam svu sreću i da istrajete u borbi za vašeg i našeg Denisa :|
Hvala Vam puno "VCorp"
Tyke
Posts: 2617
Joined: 23/02/2012 05:44

#303 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by Tyke »

Moje saucesce teta Nevenka. Nazalost mog komsije nema na prolaznom svijetu, ali zato ceka na onom vjecnom, ceka Vas, ceka svakog dobrog covjeka sa kojim ce vjecno provoditi dane i nadoknaditi izgubljeno.

Kada kazem "komsija", mislim na Novo Naselje, mjesto gdje smo se svi druzili kao djeca, igrali i svadjali, a upravo on je bio svijetal primjer nase mahale. Imao sam cast zivjeti tada u NN, godine prolaze, ali sjecanja ne blijede. I dok ovo pisem kroz glavu prolaze sjecanja, nase djetinjstvo, a vi mozete biti ponosni na momka kojeg bi svaki roditelj pozelio, kojeg bi svako od nas volio imati za prijatelja...

Pravda ce biti zadovoljena, ako ne na ovom svijetu, onda ce na onom vjecnom.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#304 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Tyke wrote:Moje saucesce teta Nevenka. Nazalost mog komsije nema na prolaznom svijetu, ali zato ceka na onom vjecnom, ceka Vas, ceka svakog dobrog covjeka sa kojim ce vjecno provoditi dane i nadoknaditi izgubljeno.

Kada kazem "komsija", mislim na Novo Naselje, mjesto gdje smo se svi druzili kao djeca, igrali i svadjali, a upravo on je bio svijetal primjer nase mahale. Imao sam cast zivjeti tada u NN, godine prolaze, ali sjecanja ne blijede. I dok ovo pisem kroz glavu prolaze sjecanja, nase djetinjstvo, a vi mozete biti ponosni na momka kojeg bi svaki roditelj pozelio, kojeg bi svako od nas volio imati za prijatelja...

Pravda ce biti zadovoljena, ako ne na ovom svijetu, onda ce na onom vjecnom.
Hvala "Tyke" (bivsi komsija vidim) na lepim recima, ponosna sam zaista, Denis jeste bio sin za pozeletii, ponosan je i mladji brat i otac. Svaki dan ga spominjemo - 11 godina - tako nedostaje...
U pravdu cvrsto verujem, bilo koju, bilo kakvu!
Tyke
Posts: 2617
Joined: 23/02/2012 05:44

#305 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by Tyke »

nevenkagaragic wrote:
Tyke wrote:Moje saucesce teta Nevenka. Nazalost mog komsije nema na prolaznom svijetu, ali zato ceka na onom vjecnom, ceka Vas, ceka svakog dobrog covjeka sa kojim ce vjecno provoditi dane i nadoknaditi izgubljeno.

Kada kazem "komsija", mislim na Novo Naselje, mjesto gdje smo se svi druzili kao djeca, igrali i svadjali, a upravo on je bio svijetal primjer nase mahale. Imao sam cast zivjeti tada u NN, godine prolaze, ali sjecanja ne blijede. I dok ovo pisem kroz glavu prolaze sjecanja, nase djetinjstvo, a vi mozete biti ponosni na momka kojeg bi svaki roditelj pozelio, kojeg bi svako od nas volio imati za prijatelja...

Pravda ce biti zadovoljena, ako ne na ovom svijetu, onda ce na onom vjecnom.
Hvala "Tyke" (bivsi komsija vidim) na lepim recima, ponosna sam zaista, Denis jeste bio sin za pozeletii, ponosan je i mladji brat i otac. Svaki dan ga spominjemo - 11 godina - tako nedostaje...
U pravdu cvrsto verujem, bilo koju, bilo kakvu!
Jeste, bivsi komsija, ali frizerski salon na stanici u NN i dalje drzimo i radimo. Tako da mozete naslutiti o kome je rijec.
Kako god, lijepe rijeci o Denisu su dokaz njegove dobrote.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#306 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

PipiDugaDevetka wrote:
Da - RANI odlazak lekaru i HIRURSKI ZAHVAT...HITNO!
LEKARU kazem…
Denis je dosao na vreme u tuzlansku crnu rupu (Internu kliniku UKC-a), ali ne lekarima, vec diletantima – njegovim dzelatima!
Tri dana su mog Denisa "posmatrali" i to na PRIJEMU!
Sve dok nije bilo PREKASNO...

PROKLEDTI DA STE :
- Mario Krizic i Salih Azapagic (23.07.2005.)
- Samira Hasic (24.07.2005.)
- Fahir Barakovic (25.07.2005.)

Proklet da si i ti Kasime Muminhodzicu, medicinski direktore : "ne saljemo mi SVAKOGA na ultrazvuk"!!!???
Zasto NIKADA NISI odgovorio i dostavio izvestaj komisija (malo bila jedna, pa su dve "vecale")? Znas TI zasto...a znam i ja. Zbog “omce oko vrata” UKC-u, zar ne?

A saucesnici?
- Zdenko Cihlarz, tzv.sudski vestak koji bi u svakoj pravNoj drzavi izgubio licencu,
- Ivo Iveljic, tuzilac Kantonalnog tuzilastva TK
- Slaven Koval, glavni tuzilac (bivsi) Kantonalnog tuzilastva TK
- Branko Peric, Predsednik VSTV-a (bivsi)
- Milorad Novkovic, Predsednik VSTV-a
- Andjelko Marjanovic, disciplinski tuzilac VSTV-a

Ustavni sud BiH - JOS cuti, a proslo je 14 meseci od Apelacije…
Opstinski sud u Tuzli - nije se ni oglasio po privatnoj tuzbi, a proslo je 2 godine 3 meseca…

Pravda jeste spora, ali PRAVDA ZA DENISA je dostizna. JA cu se pobrinuti!
Evo sam izvukao ''ispod linka'' imena diletanata i njigovih pomagača u skrivanju te nestručnosti. Neka se zna da se tim ljudima ne treba obraćati za pomoć jer još uvijek (vjerovatno) rade iste poslove! ''Pomažu'' ljudima. :-) :x :evil:
Eh Pipi, Pipi... 3 godine je proslo, ali ostaju secanja i postovi na ovom forumu. Pocivaj u miri.

Po ko zna koji put nadjoh u medijima upozorenje gradjanima o SIMPTOMIMA koje ne smeju IGNORISATI, vec se HITNO javiti lekaru!
LEKARU da, u PRAVOM SMISLU te recoi! NE DILETANTIMA kojima je moj sin Denis HITNO OTISAO, a oni ga VRATILI.
U toku iste noci Denisa smo PONOVO HITNO ODNELI na Internu kliniku nakon sto smo ga povratili iz klinicke smrti... nazalost ISTIM DILETANTIMA - Krizicu i Azabagicu:

TUZLANSKI DILETANTI Denisovi dzelati:


MARIO KRIZIC

Image

SALIH AZABAGIC (Plavi krug TK, Plavi krug-Udruzenje dijabeticara - mozes misliti!)

Image

SAMIRA HASIC

Image

Nazalost, Fahir Barakovic je prekasno stigao - treci dan, u ponedeljak 25.07.2005.godine sa hrpom predocenih nalaza prethodnih "strucnjaka"... ALI NI JEDNOG KARDIOLOSKOG !

I naravno, s dominirajucom, prepisivanom "ofrlje" dijagnozom - ovisnost (i na sudu priznato)...


Image

Kako su samo ovi "strucnjaci" mog Denisa olako, nezainteresovano i bahato TRI dana "posmatrali" na prijemnom odelenju Interne klinike UKC-a Tuzla!
TRI DANA! Sve dok nije preminuo...
A imao je SKOLSKE SIMPTOME ANEURIZME!
ONI i dalje bezbrizno "lece" nove jadne pacijente koji im veruju...
Nazalost, pre Denisove smrti nikada nisam cula za aneurizmu.
A onda, za ovih 11 godina, bezbroj puta sam u medijima nailazila na upozorenja gradjanima da NE ZANEMARUJU SIMPTOME, upravo kakve je DENIS IMAO (preznojavanje, nedostatak zraka, pritisak i bol u grudima kao da ga je "bumbar ugrizao" kako je rekao, gubitak svestu...
Imao je nesrecu da su tog vikenda dezurali diltanti i to, po recima jednog doktora NAJGORI u UKC-u (Krizic i Azabagic):


"Najvaznije je UTVRDITI i ISKLJUCITI je li uzrok boli u prsima bolest koja ZIVOTNO UGROZAVA bolesnika"

Image

"Bol u prsima cest simptom koji nas vodi ljekaru"

Image
"Dnevni avaz", 09.09.2016.
Last edited by nevenkagaragic on 17/04/2018 13:24, edited 1 time in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#307 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

"Nigde toliko ljudi kao u jednom coveku..." (Mika Antic)

Image
http://s26.postimg.cc/ehfg1bmt5/Denis_N ... coveku.jpg

PROZIVACU IH DOK SAM ZIVA...
Obecala sam Ti Sine moj i obecanje ispunjavam, neprekidno, koliko god trajalo...do kraja zivota!
Obecala sam Ti da ce CEO SVET ZNATI!
Bez obzira na pravosudne institucije, ceo svet ce saznati sta se radi u "slavnoj" tuzlanskoj klinici...
STA i KO!

Juce slucajno neleteh na jedan video - FUJ!

Image

OVOME si "dopao u ruke", OVOM liku (Salih Azabagic) i istom takvom sefu mu (Mario Krizic) - zajedno Te besramno poslase u smrt!
Da, rekose nam njihove kolege iz UKC-a Tuzla mnogo kasnije: kakav peh smo imali da bas njih dvojica budu dezurni tog kobnog dana 23.07.2005.godine. Dovoljno!
A dovoljno ga je i POGLEDATI, a tek OCI...
Ne mogu da verujem sta OVAJ Salih Azabagic prica! Bunca jadnik?
"Ja sam covjek koji je odgajan... koji ne voli poraz, mi se svakodnevno u svom radu borimo protiv smrti, borimo se za pacijenta, ne volim poraz. Volim pobjede..."
KOME to pricas Azabagicu???
Mozes samo onima koji nisu imali peh da ih ti "lecis".
Secas li se Denisa?
Garagic Denisa, 26-togodisnjeg mladica kojeg si ostavio na milost i nemilost (ti i Mario Krizic) sledecoj smeni sa POGRESNOM, odoka uspostavljenom dijagnozom (koju je sledeca smena PREPISIVALA - Samira Hasic)?
Mozes li mirno spavati Azabagicu?
Gledas li SVOJU usnulu decu?
Proklet da si!
Malo te je priroda kaznila... IMA PRAVDE i uvek ce je biti, ma koliko dugo se cekala i ma u kojem obliku bila!
Ja cekam preko 11 godina, cekacu i dalje...



DR SALIH AZABAGIĆ - JUTARNJI PROGRAM (26.05.2016)
Plavi Krug
Datum objavljivanja: 1. lis 2016.

Nazalost,SALIH AZABAGIC nije jedini...
Gotovo svakodnevno se susrecemo sa teskim posledicama (i smrtnim ishodima) NESAVESNOG lecenja.
Jos gore je sto se takvi zlocini nastoje ZATASKATI, kako od kolega i menadzmenta zdravstvenih ustanova, tako i pravosudnih institucija - TUZILACA u sprezi sa sudskim vestacima i klinkama.
Ko je i kada PRIZNAO GRESKU?
A greske se desavaju, znamo, ljudi grese, ali LJUDI i PRIZNAJU, zato su LJUDI (velikim slovima), no izgleda da ih NEMA ili ih je premalo.
Ni uz dokaze NECE PRIZNATI - zar se ne stide Hipokrata i svoje profesije?!
A ja jos cekam... i DOCEKACU!


Image
Last edited by nevenkagaragic on 17/04/2018 13:39, edited 1 time in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#308 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

nevenkagaragic wrote:Posle godine cekanja odgovora na nas zahtev za sprovodjenje interne istrage u samom Univerzitetskom klinickom centru (ni odgovora, ni nalaza komisija), prijavili smo slucaj MUP-u TK 13.10.2006.godine i predali kompletnu dokumentaciju. MUP je prijavu prosledio Kantonalnom tuzilastvu u Tuzli.

Nakon gotovo 6 meseci stize odgovor Tuzilastva TK (04.04.2007.godine). U potpisu je tuzilac Ivo Iveljic.

1. strana
Image

2. strana
Image

Iz sadrzaja je ocito da tuzilac Ivo Iveljic nije preduzeo NIKAKVE istrazne radnje. Nije cak ispitao ni kljucnog svedoka (lekara u Denisovoj pratnji koji je dezurnim lekarima REKAO pravu dijagnozu), vec je svu svoju «moc» skoncentrisao na misljenje vestaka Cihlarz Zdenka koji drsko STITI lekare i UKC Tuzla. Nespojivo za humanistu, Hipokratovog sledbenika Cihlarz nebulozno tvrdi (GLUMECI BOGA), da bi Denis svakako umro cak i da je na vreme dijagnosticirana njegova teska bolest.

Na vreme? Koje vreme? TRI DANA su prosla u zanemarivanju PREPOZNATLJIVIH SIMPTOMA (bol iza grudne kosti i tesko disanje)!! Da li su sva 4 lekara Interne klinike UKC-a za ta tri propustili lekciju o ANEURIZMI?

A sta kaze Zumreta Kusljugic u «Dnevnom avazu» 22.06.2006.godine o simptomima (koje je imao Denis) : srcani bolesnici treba da se JAVE LEKARU!!!
Jadna Zumreta i pacijenti u njihovim rukama!


Image
http://s26.postimg.cc/6u1huv0e1/12_1_Zumreta.jpg
"Dnevni avaz», 22.06.2006.godine

Gospodjo Kusljugic, kome delite savete u novinama? Korisnije bi bilo nauciti lekare kojima ste šefica! Jos mi kazete da ni vi ne bi videli aneurizmu cak ni u ponedeljak 25.07. na UZ . Ultrazvuk je ne mora ni pokazati, ali zato postoje precizniji aparati za koje ZNAJU PROFESIONALCI (sa istinski polozenom Hipokratovom zakletvom):
1. dr Mirsad Kacila
2. dr Asal Arslanagic

Image

3. prof.dr.Stanoje Stefanovic (autor knjige “Interna medicina”-strana 434) i mnogi drugi.

Image

Sudski vestak Cihlarz Zdenko ocito nije ni svestan sta je napisao u svom nastojanju da zastiti kolege i UKC! Kako jedan lekar moze sebi dozvoliti izjavu da bi pacijent SVAKAKO umro potpuno zanemarujuci cinjenicu da je tri dana prepisivana pogresna dijagnoza?

Kaze : adekvatno lecen! Od cega? Koja je dijagnoza upisana crno na belo? POGRESNA!
«Nije bilo primene nepodobnog sredstva i nacina lecenja»
- sta to znaci? SVE je bilo NEPODOBNO jer je pacijent preminuo sa POGRESNOM dijagnozom! Dijagnoza je ustanovljena tek obdukcijom!

«Sve je adekvatno ustanovljenim stanjima..» – pa to Zdenko Cihlarz i tuzioci nas, medicinske laike, smatraju bas nepismenim i mentalno zaostalim, glupim gradjanima? Ustanovljena stanja (nalazi) pojedinacno ne znace nista. Ustanovljeno stanje znaci uspostavljenu dijagnozu.

Da li su "slavni" strucnjaci UKC-a ( i Cihlarz) ikada culi za dr Mirsada Kacilu (sarajevska Klinika za srce) koji je operisao aneurizmu sestrama blizankama? Kod Azre je vec postojala ruptura, kao i kod Denisa!

Image
http://s26.postimg.cc/7p7c2lznd/52_2_Av ... Kacila.jpg
"Dnevni avaz", 23.02.2007.godine

Ne, tuzlanski samohvalisavci (cak 4 nazovi lekara), su obicne sujetne neznalice koji nisu ni pomislili traziti pomoc onih koji ZNAJU...
Samo da jos jednom ponovim ovaj deo odgovora Kantonalnog tuzilastva TK na KRIVICNU prijavu protiv lekara Interne klinike UKC-a Tuzla:

Image Image

A DANAS - ne mogu da verujem sopstvenim ocima!
NEVEROVATNO - nakon toliko godina Zdenko Cihlarz prakticno PRIZNAJE da je bio „dzoker“ kako ga, kazu, zovu u Tuzli!
CIJI? Tuzlanskih tuzilaca koji su ODBACILI KRIVICNU PRIJAVU pre 10 godina (na osnovu njegovog "strucnog" vestacenja) ili UKC-ov?
Oh, da, bivsi zaposlenik, penzioner UKC-a, a tek UHODANA SPREGA S TUZILASTVOM...!
Sam je sebi "skocio u usta"... i DEMANTOVAO SVOJ "nalaz i misljenje"... inace vrlo VESTOG sudskog vestaka - vec vise puta PROVALJENOG!!

Pronadjoh njegov tekst:
"Pravna odgovornost ljekara osnovna sudsko medicinska načela osnovna sudsko medicinska načela vještačenja ljekarske odgovornosti"

"Zdenko Cihlarž - Časopis Vještak, iz oblasti teorije i prakse vještačenja, na području Bosne i Hercegovine
Volume 1 No. 2 March 2015. pp. 214-218
Prof dr sc , specijalista sudske medicine i specijalista patolog, Tuzla, Bosna i Hercegovina, [email protected]............."


Image
https://s26.postimg.cc/ho2jtubax/Cihlar ... na_216.jpg

Dakle, sta SADA kaze Cihlarz? Nakon 10 godina od njegovog SRAMNOG "nalaza" tipicnog za "dzokera" ("u rukavu"???) - SVE ONO STO (NI)SU URADILI DENISU, ali je nekome/mnogima bilo JAKO STALO da se KRIVICNO gonjenje krivaca NE SPROVEDE:

"Nesavjestan postupak ljekara, odnosno njegova krivicna odgovornost za postavljanje pogresne dijagnoze i nastanak stetne posljedice ce postojati , ako je njegov pregled bio povrsan ili nije ni postojao, iako je mogao biti izvrsen; ako su propusteni bitni dijagnosticki postupci (laboratorijski , MTG, CT, MRI) a koji su se prema stanju pacijenta trebali izvrsiti i kada nije bilo objektivnog razloga da se to ne ucini, te na koncu, ako se pri interpretaciji nalaza postavi pogresna dijagnoza radi grubog neznanja."

I STA DA MU COVEK RADI???
Ne verujem u boga, ali bi volela da ipak postoji za Cihlarza, Ivu Iveljica, Koval Slavena i jos mnoge...
"Krasan" stvarno ovaj VESTAK CIHLARZ - ZAR NE?

O DVOJCU tuzlanskih tuzilaca vec sam sve rekla... i PONAVLJALA...
Ne, necu vas ostaviti na miru!
ETO KAKVA "etika" i kakvi "moralni" likovi ODLUCUJU o zivotu i smrti, istini i pravdi?!
Srecom (za mnoge druge pacijente) NISU svi isti.
Nazalost, moj Denis je imao strasnu nesrecu da naleti na Hipokratove krivokletnike...


DENIS – 11 godina i 3 meseca …

Image
Last edited by nevenkagaragic on 17/04/2018 13:44, edited 1 time in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#309 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Pre 11 godina...

Image

DENIS – 11,5 GODINA …

Image

Prokleti da su Sine Tvoji dzelati i njihovi pomagaci!
Nazalost, pun je Balkan Hipokratovih krivokletnika i nakaradnog pravosudja... zastitnika ubica u belom!
Prava Balkanska kaljuga - da hoce vise da se podave u svom blatu... i oslobode gradjane maltretiraja godinama i decenijama!
Last edited by nevenkagaragic on 23/01/2022 23:35, edited 2 times in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#310 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Image

DENIS – 11 GODINA i 7 meseci…

Odlican video... kad zivot sam to vrati - udeli BUMERANG pravdu...

POSLEDICE KORUPCIJE:




Da, kako davno napisah:

Ima zlocina koji se
ne oprastaju.
Ima obecanja koja se
ne zaboravljaju.
I pravdi koje ne uzmicu...


PRAVDA ZA DENISA
Last edited by nevenkagaragic on 24/02/2022 21:24, edited 3 times in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#311 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Moja Dusa prekrasna...
Moj sin Denis 14. 04. 2004.godine:


Image

DENIS – 11 GODINA i 9 meseci…


Image

Tako mi nedostajes…
Bas sada…
I juce…
I sutra…
I uvek i zauvek!
Last edited by nevenkagaragic on 23/01/2022 23:46, edited 2 times in total.
Zoya
Posts: 23151
Joined: 09/06/2008 14:54

#312 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by Zoya »

:srce:
:(
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#313 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »



"U sebi kazem ime… Udahnem duboko i pomislim… Tako mi nedostajes..."

DENIS – 11 GODINA i 10 meseci…
Last edited by nevenkagaragic on 23/01/2022 23:47, edited 1 time in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#314 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Image

Poslednja slika mog Denisa... moje Duse...
Na danasnji dan 2005. godine... posle jutarnje kafe na balkonu:
"Da Te slikam Sine..."
"Ma sta ces me slikati..."
A onda, kad sam izradila slike:
"Mama uradi mi jos par slika... traze mi drugarice... Alma, Biljana..."
Je li slutio... jesu li slutile... skori rastanak? Zauvek...
Mili moj prekrasni decace.
Ni slutili nismo da ces dospeti u KUCU MRAKA iz koje nema povratka...




"Ne idi od mene,
Zlato moje, zlacano
Milo moje, mileno..."
Last edited by nevenkagaragic on 17/04/2018 13:54, edited 1 time in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#315 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

ImageImage

12 dugih godina je proslo... hocemo li docekati istinu i pravdu? Hoce li ikada stici?

DENIS – 12 GODINA …

Image
Last edited by nevenkagaragic on 23/01/2022 23:49, edited 2 times in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#316 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Sta reci osim HVALA nepoznatom autoru na poklonu...

"Poštovani Garagići … naslikao sam:Suze majke duboke kao uzburkano more posvećenu vašoj tuzi.
Slika je rađena u kombinovanoj tehnici, dimenzija 39 X 52. cm To je moj poklon za vas.
Bila bi mi izuzetna čast kada bi prihvatili moj dar... "


DENIS - "Suze majke duboke kao uzburkano more"

Image
Last edited by nevenkagaragic on 23/01/2022 23:50, edited 2 times in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#317 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

ImageImage

DENIS – 12 GODINA… i 2 meseca…

Jos nema odgovora, jos CEKAM… a trinaesta godina od ZLOCINA tece!
"Da ne bi morali da vas sami ubijaju, zarazili su vas tim cekanjem koje vas odrzava u zivotu i polagano ubija."
Last edited by nevenkagaragic on 17/04/2018 13:56, edited 1 time in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#318 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »



"Ljudima sve mozemo da oprostimo, sve prevare i lazi, neispunjena obecanja, sitna i krupna neverstva, novac koji nam duguju, sve...

Ali ne mozemo da im oprostimo i zaboravimo intenzitet bola koji su nam naneli…"

Image


DENIS – "Sve prolazi, osim bola"…

"Ima nesto sto policija i zakon ne mogu da kontrolisu, a to je revolt zgazenog coveka, razbijenog po svim savovima, koji naspram svih mogucih nepravdi koje je doziveo, preuzima stvar u svoje ruke i vraca dugove, vraca milo za drago, ne gledajuci gde udara.

To ne mogu da kontrolisu ni sila, ni novac, ni vera, ni nevera.

To ne mogu da kontrolisu ni demokratija, ni parole o ljudskim pravima, ni proslost, ni buducnost, nista.

Zgazeni covek koji u zivotu ni mrava nije zgazio u stanju je da zadavi slona, zubima, i da ne trepne..."



Bravo Stefane Simicu! Nazalost, tako je... sve ih je vise - "zgazeni ljudi" u 21.veku!? Zalosno:

"...Prepoznajem zgazene ljude, ima ih, sa neverovatnom ljudskom snagom koju nisu uspeli da kanalisu, da se ostvare i pronadju puteve do vere i smisla. Sve ljudsko je u njima potrošeno, spaljeno, i upravo u ime toga su spremni i na ono najgore. I ne samo to, oni u osveti vide najplemenitiji mogući cin, a i najbolju zamenu za sve godine bacene uzalud..."
Last edited by nevenkagaragic on 23/01/2022 23:55, edited 2 times in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#319 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

"Tamo si Ti gde nebo za zemljom place
I gde se voli od svega jace…"


Image

DENIS – 12 GODINA i 3 meseca…

Hipokratova zakletva ili:

CRNE TAJNE BELIH MANTILA

"Tokom svog radnog veka bila sam svedok najtežih grešaka za koje niko nije odgovarao."
Nazalost, dr Marija Jancic-Zguricas je (bila) u pravu!
Ne samo da "ono što se dogodilo, može se ponoviti" nego se non-stop PONAVLJA godinama i decenijama!
Sirom Balkana pravda se deli "i po babu i po stricevima"...
Last edited by nevenkagaragic on 23/01/2022 23:59, edited 2 times in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#320 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

OPROSTI, oprosti Sine, oprosti... sto nismo znali u cije ruke Te dadosmo...

DENIS - 12 GODINA i 4 meseca…

Image
Last edited by nevenkagaragic on 24/01/2022 00:07, edited 2 times in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#321 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

ImageImage

DENIS - 12 GODINA i 5 meseci… i BAKA…

NIKADA... NECU ZABORAVITI (niti oprostiti)!

"Ako znamo da smo ucinili zlo, a odbijamo da to priznamo, dvostruko smo krivi."

A ja jos cekam pravdu...
Last edited by nevenkagaragic on 17/04/2018 14:06, edited 1 time in total.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#322 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by superiska »

:( ...
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#323 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Nizu se godine i godine...

DENIS – 12,5 GODINA…

Image

Na danasnji dan pre 12 godina...
A njima, tim "izdajicama humanog poziva" jos uvek im isto zelim...
I njihovim pomagacima i zastitnicima isto... prepoznace se!
Pravda jeste spora, ali dostizna, nadam se... cak i u ovoj "zemlji seljaka na brdovitom Balkanu"... ma koliko jadna bila, poput ove srpske "pravde" za mladu Ljiljanu Arambasic nakon 16 godina... i jos mnogih (ne)pravdi...
Last edited by nevenkagaragic on 24/01/2022 00:11, edited 2 times in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#324 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

"Moj prijatelj Denis Garagić žrtva nesavjesnog liječenja i istrajavanja u greškama. Denis koji je imao život pred sobom, ostavio je iza sebe roditelje, brata i ostatak porodice. Otrgnut im je iz zagrljaja. A trebalo je samo uraditi jedan pregled. Jedan ali na vrijeme. Počivaj u miru volim te zauvijek" – Mervana M.M. 19.11.2017.

Image

Da, SAMO JEDAN PREGLED, jedini i najvazniji s obzirom na SKOLSKE simptome aneurizme
Da taj jedan, jedini, najvazniji pregled je preskocen – ultrazvuk srca.
Pitam se 12,5 godina ZASTO?
Zasto NIKO za 3 dana Denisovog mucnog boravka u prijemnoj (!?) ambulanti (takozvanoj dnevnoj bolnici) Interne klinike "slavnog" UKC-a Tuzla to nije uradio? Slucajno???


Image

"Tuzlarije" 27.08.2007. – ISTINA… hvala Sabina M.
"Denisa ništa ne može vratiti, na žalost, ali pravda i drugačiji tretman bi možda dali mira njegovim roditeljima."

Nazalost, zahvaljujuci ovakvim "STRUCNJACIMA" (vestacima i tuziocima) pravde u BiH NEMA, a nece je ni biti jos duuugo jer je takvih sve vise i vise - svedoci smo svakodnevno zar ne? Dakle… DNO DNA!


Eh, da je SAMO u BiH... Tako je i u Srbiji i Hrvatskoj (koja se trsi da "nije" na Balkanu... a SKANDALOZNE sudske presude i igranje "macke i misa" sa ostecenim zrtvama se samo nizu...
Balkan, Balkan je to nego sta!
Last edited by nevenkagaragic on 24/01/2022 00:18, edited 2 times in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#325 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Ruze na belom cistom snegu...
Zivoti na tamnoj, prljavoj savesti dzelata...
Pravde na uhodanoj sprezi, za vecinu gradjana nedostupne...
Da, u ovoj zemlji bedaka "na brdovitom Balkanu"... cak ni sneg nije beo i cist...


Image

DENIS – 12 GODINA i 7 meseci…

Pa DOKLE vise cekanja?
Pitam se hocu li doziveti PRAVDU ZA DENISA?
A znamo da se jos mnogi, mnogi gradjani ove drzave jada, cemera, NEpravde i beznadja to isto pitaju... nazalost!
Last edited by nevenkagaragic on 24/01/2022 00:19, edited 2 times in total.
Locked