PRAVDA ZA DENISA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Mak2001
Posts: 11
Joined: 22/09/2008 23:02

#101 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by Mak2001 »

Gospođo Nevenka,
sve sam pročitala što se postali sve ove godine i nemam riječi sem divljenja na snazi i da Vam dragi Bog pomogne da istrajete na tom putu ka istjerivanju pravde i Vama I Vašem suprugu!
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#102 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by PipiDugaDevetka »

Doći će vrijeme za pravdu. Gdjo. Nevenka, samo nastavite dijeliti sa nama tugu i informacije,...Redovno čitam, ali ništa ne mogu pomoći, samo suosjećaj da iskažem,... :(

Kakvo je stanje sa suđenjem doktorici Smrt? Sud se proglasio nenadležnim,...? Sve iznova?
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#103 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Dragi moji Mak2001 , PipiDugaDevetka i svi, svi ostali koji citate, javite se na ovu temu i dajete mi podrsku, hvala vam svima od srca!

Znaci mi naravno vasa podrska, iako mi niko ne moze pomoci. Moje je da se borim, a ujedno zelim poslati poruku ostalima : nikada ne treba dozvoliti bilo kome, vlastodrscima pogotovo, da nas prave budalama, jer nismo budale.
Gradjani su samo UMORNI od svega : neimastine, nepravde, ignorisanja od strane institucija koje i postoje radi nijh – gradjana. Gradjane u stvari niko NE VIDI, NE CUJE, NE «ZAREZUJE»! Zato i pravosudne institucije otezu predmete godinama (bar sto se tice Tuzle-katastrofa je) i tako su u stvari i postigli svoj cilj : gradjani su svesni dugogodisnjeg povlacenja po sudovima, pa pravdu ne traze na sudu, vec cute i trpe! Ja NECU! Ja zelim i HOCU isterati pravdu za mog Denisa, koliko god trajalo, koliko god kostalo. MORAM...

Sudjenje «Doktorki smrt» je ociti dokaz razvlacenja. Kad je trebalo da se saopsti presuda, sudija je proglasio nenadleznost suda! Dakle, SVE ide ponovo!
Sestra Svjetlane Zukic-Cece, doktorkine zrtve, i dalje ceka pravdu :

http://gordanasi.blogger.ba/arhiva/2009/09/30/2324056

Slucaj Dragana Covica je ociti primer namernog razvlacenja : 4 godine je utvrdjivana SAMO nadleznost suda! CETIRI godine!? Pa zar nisam u pravu? Pravosudne institucije u BiH su dno dna, na celu sa VSTV-em...(«iver ne pada daleko od klade»).

Rado gledam na TV Pink-u «Zabranjeni forum».
Posebno mi je drag voditelj Aleksandar Hrsum, pa cu citirati njegove reci na kraju svake emisije :

«Ljudi sa jasnim ciljevima uspevaju samo zato sto znaju kuda idu.»
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#104 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by Big Boy »

Pravda je spora, ali se iskreno nadam da ce Vama biti dostizna. :thumbup:
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#105 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Big Boy wrote:Pravda je spora, ali se iskreno nadam da ce Vama biti dostizna. :thumbup:
Hvala Big Boy, PRAVDA uvek na kraju ipak pobedi.
Licno je bas i ne ocekujem u BiH, ali sve cinim da je dostignem, na bilo koji nacin.

Zasto je ne ocekujem u BiH? Posebno u Tuzli?
Pa, evo najnovijeg "bisera" (nije ni prvi, ni poslednji) pravosudnih institucija u Tuzli kad je u pitanju Tuzilastvo TK, sudije, advokati...(meni poznato, evo peta godina) :

"PRODAJA DIPLOMA: Pod istragom ministar, suci, tužitelji, odvjetnici,... "

http://pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=71492
User avatar
muha_sa
Posts: 128602
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#106 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by muha_sa »

nevenkagaragic wrote:
Big Boy wrote:Pravda je spora, ali se iskreno nadam da ce Vama biti dostizna. :thumbup:
Hvala Big Boy, PRAVDA uvek na kraju ipak pobedi.
Licno je bas i ne ocekujem u BiH, ali sve cinim da je dostignem, na bilo koji nacin.

Zasto je ne ocekujem u BiH? Posebno u Tuzli?
Pa, evo najnovijeg "bisera" (nije ni prvi, ni poslednji) pravosudnih institucija u Tuzli kad je u pitanju Tuzilastvo TK, sudije, advokati...(meni poznato, evo peta godina) :

"PRODAJA DIPLOMA: Pod istragom ministar, suci, tužitelji, odvjetnici,... "

http://pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=71492
želim vam svu snagu ovog svijeta i da istrajete.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#107 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Hvala muha_sa! Skupljam snagu i na ovaj nacin.
Kad pisem o Denisu, cini mi se da je i on tu…s nama.

Image

Za 30-tu godisnjicu braka, 19.07.2005.godine, Denis mi je doneo buket cveca.
Sest dana kasnije, 25.07.2005.godine, Denis je otisao zauvek...

U buketu je bio i ovaj bambus koji sam slikala istog dana, 4 godine kasnije.
Bambus je jos uvek tu...zivi...
Last edited by nevenkagaragic on 21/04/2018 21:20, edited 4 times in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#108 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Image

Nedostaju mi tvoje oci biserne… 52 meseca…
Last edited by nevenkagaragic on 21/04/2018 21:20, edited 3 times in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#109 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Tisina...tisina...
Odavde do...vecnosti...
A ja...jos cujem Tvoj glas...

"tu sam"...
"tu sam"...


Last edited by nevenkagaragic on 13/11/2015 17:55, edited 1 time in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#110 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Image

53 meseca ...
Last edited by nevenkagaragic on 21/04/2018 21:23, edited 5 times in total.
sansun
Posts: 300
Joined: 22/04/2009 17:14

#111 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by sansun »

Vaš slučaj me mnogo pogodio, i znajte da niste sami jer mnogi suosjećaju sa vama, sve najbolje vam želim.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#112 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Image
Last edited by nevenkagaragic on 21/04/2018 21:24, edited 5 times in total.
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#113 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by aerosa »

Gospođo Nevenka neka vam je sva snaga ovog svijeta na raspolaganju i da ustrajete i istjerate pravdu na kraju :(
djana h
Posts: 39241
Joined: 06/08/2009 18:23

#114 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by djana h »

Pratim vas redovno sto postate gdjo Nevenka,i sad sa suzama u ocima.I sama sam majka i razumijem vasu zelju da se izborite za pravdu zbog svog djeteta.Zelim vam da istrajete do kraja i neka vam je Bog na pomoci u ime svih roditelja.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#115 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by iz dna duše »

Poštovana G-djo, čitam redovno Vaše postove, duboko saosjećam sa Vama...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#116 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by PipiDugaDevetka »

nevenkagaragic wrote:Image
Apolon.
Mogu samo zamisliti kako je majci za praznike bez svog sina.
Tuga se uvećava, umnogostručava dok skoro svi slave.
:(
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#117 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

PipiDugaDevetka wrote: Apolon.
Mogu samo zamisliti kako je majci za praznike bez svog sina.
Tuga se uvećava, umnogostručava dok skoro svi slave.
:(
Hvala vam svima na podrsci, verujte - znaci mi mnogo.

Ne, ne zelim da iko ikada sazna kako je majci...
Da, PipiDugaDevetka, moje cedo - moj Apolon...od malih nogu.

Image

Teta Ljubica, prijateljica i nasa bivsa komsinica, je napisala :

“Gledam slike kad je bio mali bio je slatko dijete nasmijan i veseo pun zivota,
lijep i pametan mladic prepun sarma i ponosa u pogledu i drzanju ,
mozes biti ponosna na svog sina .
Neka mu budu ispunjeni snovi u beskraju plavetnila nebeskog ,
Neka mu budu osvijetljene suncevim zrakama sve njegove nade i uzvisena htijenja,
Neka mu ljubav plovi oblacima prepunim tople ljetne kise koja lagano pokusava saprati tugu u dubini duse nam sjetne.”
Montreal, 21.07.2009.godine
Last edited by nevenkagaragic on 21/04/2018 21:25, edited 4 times in total.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#118 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by UnscarD »

Ne sjecam se kada me na forumu ovako potreslo nesto. Zao mi je sto se desilo ovo i volio bih da istrajete u borbi i da pravdu istjerate do kraja.
I sam imao iskustva sa nasim zdravstvenim sistemom tamo negdje 96-97 godine kada mi je otac trebao imati operaciju noge. Rekli su nam da je slucaj hitan. Cekali smo dan, dva, tri , pet , sedam ali operacija se nije desila. Onda mi je majka dala kovertu i ime doktora i rekla da mu je odnesem. Osjecao sam se kao da sam kriminalac i onako stidljivo spustio kovertu na sto u doktorovoj kancelariji, pokusavajuci se praviti da koverta sa novcem uopste ne postoji. Iznenadilo me kada je doktor, lezerno kao da sam platio racun na salteru, detaljno prebrojao novac i gurnuo ga u ladicu. Nije mi bas dijelovao sretan sa iznosom ali je otac ipak operisan isti dan, poslije podne. Uspjesno, valjda jer je zivjeo jos 3 godine nakon toga.
Tada, nakon rata sam se tek navikavao na ovaj novi sistem. Danas mi smeta ali sam se vec navikao pa ne pravim problem kada naletim na neljubaznu i (ili) nestrucnu sluzbenicu, blesavu sporu i krajnje apsurdnu administrativnu proceduru (kao sto je recimo mjesecno ovjeravanje zdravstvene knjizice jer ne mogu da se uvezu u jedinstveni informacioni sistem vec 15 godina) ili uopste na nekog ko sluzbenu poziciju zloupotrebljava. Nekako mi je sve to postalo normalno i sa nekompetentnim, nestrucnim i neljubaznim sluzbenicima nemam problem i stvari prihvatam onakve kakve jesu jer ne mogu da ih promjenim i od njih mi zivot ne zavisi. Sa doktorima koji olako uspostavljaju pogresnu dijagnozu i jos vise sa sistemom koji nastoji da zataska te greske i zastiti iste nesposobnjakovice kako bi valjda i sutra mogli ponoviti gresku imam i te kakav problem. Od njih ljudima zavise zivoti. Juce Denis, ko sutra? Kome ce bez ikakvih konsekvenci sutra uspostaviti pogresnu dijagnozu koje moze biti fatalna? U redu, grijesi se ali se greska prizna i za gresku se odgovara. Izgleda ne i kod nas. Kod nas zivot odavno ne vrijedi puno. Upravo zato sto sam i sam potpuno izgubio nadu da je moguce bilo sta promjeniti, upravo zato bih volio da istjerate pravdu do kraja i da ako mozda nema elemenata za krivicno odgovoranje, da se tim "predrasuda punim nesposobnjakovicima", barem oduzme diploma i dozvola za bavljenje profesijom kako se ovo ne bi ponovo desilo nekome drugome.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#119 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by iz dna duše »

UnscarD wrote:Ne sjecam se kada me na forumu ovako potreslo nesto. Zao mi je sto se desilo ovo i volio bih da istrajete u borbi i da pravdu istjerate do kraja.
I sam imao iskustva sa nasim zdravstvenim sistemom tamo negdje 96-97 godine kada mi je otac trebao imati operaciju noge. Rekli su nam da je slucaj hitan. Cekali smo dan, dva, tri , pet , sedam ali operacija se nije desila. Onda mi je majka dala kovertu i ime doktora i rekla da mu je odnesem. Osjecao sam se kao da sam kriminalac i onako stidljivo spustio kovertu na sto u doktorovoj kancelariji, pokusavajuci se praviti da koverta sa novcem uopste ne postoji. Iznenadilo me kada je doktor, lezerno kao da sam platio racun na salteru, detaljno prebrojao novac i gurnuo ga u ladicu. Nije mi bas dijelovao sretan sa iznosom ali je otac ipak operisan isti dan, poslije podne. Uspjesno, valjda jer je zivjeo jos 3 godine nakon toga.
Tada, nakon rata sam se tek navikavao na ovaj novi sistem. Danas mi smeta ali sam se vec navikao pa ne pravim problem kada naletim na neljubaznu i (ili) nestrucnu sluzbenicu, blesavu sporu i krajnje apsurdnu administrativnu proceduru (kao sto je recimo mjesecno ovjeravanje zdravstvene knjizice jer ne mogu da se uvezu u jedinstveni informacioni sistem vec 15 godina) ili uopste na nekog ko sluzbenu poziciju zloupotrebljava. Nekako mi je sve to postalo normalno i sa nekompetentnim, nestrucnim i neljubaznim sluzbenicima nemam problem i stvari prihvatam onakve kakve jesu jer ne mogu da ih promjenim i od njih mi zivot ne zavisi. Sa doktorima koji olako uspostavljaju pogresnu dijagnozu i jos vise sa sistemom koji nastoji da zataska te greske i zastiti iste nesposobnjakovice kako bi valjda i sutra mogli ponoviti gresku imam i te kakav problem. Od njih ljudima zavise zivoti. Juce Denis, ko sutra? Kome ce bez ikakvih konsekvenci sutra uspostaviti pogresnu dijagnozu koje moze biti fatalna? U redu, grijesi se ali se greska prizna i za gresku se odgovara. Izgleda ne i kod nas. Kod nas zivot odavno ne vrijedi puno. Upravo zato sto sam i sam potpuno izgubio nadu da je moguce bilo sta promjeniti, upravo zato bih volio da istjerate pravdu do kraja i da ako mozda nema elemenata za krivicno odgovoranje, da se tim "predrasuda punim nesposobnjakovicima", barem oduzme diploma i dozvola za bavljenje profesijom kako se ovo ne bi ponovo desilo nekome drugome.
Kada je mom ocu dijagnosticirana teška bolest, odmah je dobio uputnicu za bolnicu, morao je hitno na operaciju.
Ja sretna kada sam saznala da operaciju treba da izvede moj dobar drug iz mladosti, jer sam smatrala da će on, znajući da mi je otac u pitanju, dati mu najbolju njegu. I zaista, lijepo ga je primio, sav se oduševio kada me vidio, poželio me, bla, bla, bla, evocirali malo uspomene i tako...
Moja majka mi kod kuće instistira da se doktoru da koverat sa novcem, želi da bude sigurna da će otac imati najbolju njegu. ja se protiivim, jer uvrijediće mi druga, ne bi on to...
Ona ipak odlazi k njemu, dok sam ja na poslu, popodne me zove i kaže: primio je bez imalo nelagode, zahvalio se i stavio u džep.
Ja sam bila skrhana razočarenjem, ali naravno,. nisam doktoru, mom drugu, ništa rekla, ne želeći da mi otac zbog toga dobije lošiju njegu.
Ali, moj drug je pao u mojim očima i stalno mi pred očima ono njegovo nakon mature: "Studiraću medicinu, želim da pomažem ljudima...."
A kada neko doživi ovo što je g-đa Nevenka doživjela je nemjerljivo i tužno do bola, želim joj da istraje.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#120 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by UnscarD »

A cisto u kakvom je stanju nas zdravstveni sistem mogu ilustrovati jos jednim svjezijim primjerom. Ovoga puta u pitanju je majka koju koljeno boli. Znajuci kakav je sistem, obisli smo 3 doktora. Dva su predlozila operaciju (naravno kod njih privatno) a jedan je predlozio da prvo proba sa nekim injekcijama (opet naravno privatno). Sticajem okolnosti ukazala se prilika da majku pregledaju doktori u inostranstvu. Pokazali smo mu nalaze i prezentovali misljenje ovdasnjih doktora. Covjek nije mogao da vjeruje da je na osnovu tih nalaza neko mogao predloziti operaciju. Pogotovo ne tako tesku koja zahtijeva 6 mjesecni oporavak.
Covijek nije mogao sebi da dodje. Prepisao joj je neke tablete i da obavezno smanji tezinu. Danas se super osjeca.
Jedina moja dilema je da li su sva 3 doktora bila totalni diletanti i krajnje nestrucni u onome sto rade, ili je u pitanju pohlepa i zelja za zaradom? Mislim da je ovo drugo ipak u pitanju.
Bavim se trgovinom i u poslu mi se milion puta desilo da neko zaradjuje vise ili manje. Ok to je sasvim normalno ali ipak nisam mogao predpostaviti da neko moze tako mrtav-hladan zaradjivati tako sto bi direktno ugrozavao zivot ili zdravlje drugih. Neko ko je doktor i ko je ugledan clan drustva. Valjda to govori o tome koliko bolesno drustvo smo postali.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#121 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

iz dna duše wrote:
UnscarD wrote:Ne sjecam se kada me na forumu ovako potreslo nesto. Zao mi je sto se desilo ovo i volio bih da istrajete u borbi i da pravdu istjerate do kraja.
I sam imao iskustva sa nasim zdravstvenim sistemom tamo negdje 96-97 godine kada mi je otac trebao imati operaciju noge. Rekli su nam da je slucaj hitan. Cekali smo dan, dva, tri , pet , sedam ali operacija se nije desila. Onda mi je majka dala kovertu i ime doktora i rekla da mu je odnesem. Osjecao sam se kao da sam kriminalac i onako stidljivo spustio kovertu na sto u doktorovoj kancelariji, pokusavajuci se praviti da koverta sa novcem uopste ne postoji. Iznenadilo me kada je doktor, lezerno kao da sam platio racun na salteru, detaljno prebrojao novac i gurnuo ga u ladicu. Nije mi bas dijelovao sretan sa iznosom ali je otac ipak operisan isti dan, poslije podne. Uspjesno, valjda jer je zivjeo jos 3 godine nakon toga.
Tada, nakon rata sam se tek navikavao na ovaj novi sistem. Danas mi smeta ali sam se vec navikao pa ne pravim problem kada naletim na neljubaznu i (ili) nestrucnu sluzbenicu, blesavu sporu i krajnje apsurdnu administrativnu proceduru (kao sto je recimo mjesecno ovjeravanje zdravstvene knjizice jer ne mogu da se uvezu u jedinstveni informacioni sistem vec 15 godina) ili uopste na nekog ko sluzbenu poziciju zloupotrebljava. Nekako mi je sve to postalo normalno i sa nekompetentnim, nestrucnim i neljubaznim sluzbenicima nemam problem i stvari prihvatam onakve kakve jesu jer ne mogu da ih promjenim i od njih mi zivot ne zavisi. Sa doktorima koji olako uspostavljaju pogresnu dijagnozu i jos vise sa sistemom koji nastoji da zataska te greske i zastiti iste nesposobnjakovice kako bi valjda i sutra mogli ponoviti gresku imam i te kakav problem. Od njih ljudima zavise zivoti. Juce Denis, ko sutra? Kome ce bez ikakvih konsekvenci sutra uspostaviti pogresnu dijagnozu koje moze biti fatalna? U redu, grijesi se ali se greska prizna i za gresku se odgovara. Izgleda ne i kod nas. Kod nas zivot odavno ne vrijedi puno. Upravo zato sto sam i sam potpuno izgubio nadu da je moguce bilo sta promjeniti, upravo zato bih volio da istjerate pravdu do kraja i da ako mozda nema elemenata za krivicno odgovoranje, da se tim "predrasuda punim nesposobnjakovicima", barem oduzme diploma i dozvola za bavljenje profesijom kako se ovo ne bi ponovo desilo nekome drugome.
Kada je mom ocu dijagnosticirana teška bolest, odmah je dobio uputnicu za bolnicu, morao je hitno na operaciju.
Ja sretna kada sam saznala da operaciju treba da izvede moj dobar drug iz mladosti, jer sam smatrala da će on, znajući da mi je otac u pitanju, dati mu najbolju njegu. I zaista, lijepo ga je primio, sav se oduševio kada me vidio, poželio me, bla, bla, bla, evocirali malo uspomene i tako...
Moja majka mi kod kuće instistira da se doktoru da koverat sa novcem, želi da bude sigurna da će otac imati najbolju njegu. ja se protiivim, jer uvrijediće mi druga, ne bi on to...
Ona ipak odlazi k njemu, dok sam ja na poslu, popodne me zove i kaže: primio je bez imalo nelagode, zahvalio se i stavio u džep.
Ja sam bila skrhana razočarenjem, ali naravno,. nisam doktoru, mom drugu, ništa rekla, ne želeći da mi otac zbog toga dobije lošiju njegu.
Ali, moj drug je pao u mojim očima i stalno mi pred očima ono njegovo nakon mature: "Studiraću medicinu, želim da pomažem ljudima...."
A kada neko doživi ovo što je g-đa Nevenka doživjela je nemjerljivo i tužno do bola, želim joj da istraje.
Uravo tako : kod nas ni zivot ne vredi puno, pa kako ce onda OBRAZ, postenje, prijateljstvo (Hipokrat je svakako davno izgubio vrednost).
Nazalost, malo je gradjana koji prijavljuju greske.
Sinoc u "Zabranjenom forumu" (TV PINK, vodi Aleksandar Hrsum), jedan doktor kaze kako NE TREBA prozivati doktora-pojedinca (??!) vec sistem, jer : ostacemo bez doktora. Cudan stav!

Drugi doktor opet kaze da svakodnevno gresi i ISPRAVLJA greske jer se na greskama uci, te stoga TREBA prozivati i prijavljivati kako bi se mogli ISPRAVLJATI, a dokttori sami TREBA da priznaju gresku. No, obraz je djon, cak i kad su dokazi ociti, krivica se uvek negira, ne samo od strane doktora. Tu su im zdusni pomagaci kolege, sudski vestaci, tuzioci...po sistemu nezameranja ("ja tebi - ti meni").

Ostaje na gradjanima da se uzdaju "use i u svoje kljuse", te upornost, izdrzljivost i NEODUSTAJANJE ni po koju cenu. Mi gradjani treba da se borimo za SVOJA prava, koliko god ta borba bila donkihotovska.

Ja NIKADA nikome, pa ni jednom doktoru, nisam pruzila kovertu. Bilo bi me stid same SEBE. Mozda... mozda sam tu pogresila?
Mozda jesam, ali opet... ne...ne, opet ne bih mogla. Principijelno sam protiv svakog oblika mita i korupcije.
Mozda je u tome moja krivica?
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#122 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

PRAVDA NA BH NACIN?

https://nevenkagaragic.blogger.ba/2010/ ... -bh-nacin/

https://nevenkagaragic.blogger.ba/2010/ ... c-a-tuzla/

Da dopunim "PRAVDU" na BH nacin :

ŽALBA ODBRANE: Sloboda ubicama Denisa Mrnjavca?
http://banjalukain.com/clanak/212/slobo ... a-mrnjavca

Zalosno, zalosno, zalosno...
Last edited by nevenkagaragic on 23/01/2022 11:43, edited 3 times in total.
djana h
Posts: 39241
Joined: 06/08/2009 18:23

#123 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by djana h »

Da,i ja sam juce citala o zalbi odbrane saucesnika u ubistvu D.Mrnjavca.
Zalosno,jos ce na kraju ispasti da nisu ni bili svjesni sta su radili i da vjerovatno nisu nimalo krivi za ubistvo Denisa.To je i losa poruka mladima.Ako se zlocini adekvatno ne kazne,oni se podsticu.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#124 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Konacno, evo i jedne dobre vesti!
Nisu bas sve klinike kao UKC...
Ne kite se tudjim perjem, ne hvalisu se uspesima gostujucih stranih lekara kao svojim...
Ima ih i u BiH koji rade, istrazuju, unapredjuju svoju struku.

Sveucilisna klinicka bolnica u Mostaru cak je unapredila lecenje aneurizme bez operacije! Tim lekara predvodjen Josipom Maskovicem rutinski leci aneurizme.

Image
"Dnevni avaz", 19.01.2010.godine

Svakako je dr Mirsad Kacila vodeci strucnjak u BiH. On u sarajevskom Centru za srce godinama operise aneurizme. Ne hvalise se iako bi mogao, vec radi svoj posao. No on je humanista, a ne medijska zvezda.

Image
"Dnevni avaz", 23.02.2007.godine

Sta bi ovi istinski humanisti rekli na “strucno” misljenje Zdenka Cihlarza da bi moj Denis svakako umro, cak i da su tuzlanski “strucnjaci” pogodili dijagnozu? No, “zavesa im se podigla” (kako rece Fahir Barakovic) kasno, prekasno...
Last edited by nevenkagaragic on 21/04/2018 21:27, edited 5 times in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#125 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

4,5 GODINE...
TISINE, CEKANJA, MRAKA...


Image


“Nigde toliko ljudi kao u jednom coveku…
Proceprkas li prostore, iskopaces me iz vetra.
Ima me u vodi. U kamenju.
U svakom sutonu i zori…”
Last edited by nevenkagaragic on 21/04/2018 21:27, edited 4 times in total.
Locked