Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#76 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by zateznistub »

zenit dozic wrote:
vjerovatno autor ove teme nije otvorio temu da bi zajebavao policiju dok rade svoj posao, nego da zna koja su njegova prava tom prilikom.

I u pravu ste kad se kaže da trebate pustiti policiju da rade svoj posao, ali ako taj posao rade kršeći zakonsku proceduru ili samo da nađu neki nedostatak da bi naplatili kaznu onda ih treba na svaki način u tome spriječiti.
Pokretač teme ili gleda puno filmova i nema vozacku...ili se samo zeza sa rajom ovdje.

Kad čika drot dođe i zaustavi te mozes reci samo:


-"sta hoces, koje 3.14čke materine, mislim se ja u sebi"!
bossnjak
Posts: 557
Joined: 27/12/2013 14:24

#77 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by bossnjak »

Da li je zabranjeno nositi hladno oružije (čakiju nož..)
Ili ako bi se našao neki alat kao sjekira kod osobe npr a da li se oduzima.
Recimo kupi se na pijaci ili u poljoprivrednoj apoteki alat i da li je dozvoljeno to nosati.
Nikako mi nije jasno za hladno oružje zakon.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#78 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by eluna »

zenit dozic wrote:
vjerovatno autor ove teme nije otvorio temu da bi zajebavao policiju dok rade svoj posao, nego da zna koja su njegova prava tom prilikom.

I u pravu ste kad se kaže da trebate pustiti policiju da rade svoj posao, ali ako taj posao rade kršeći zakonsku proceduru ili samo da nađu neki nedostatak da bi naplatili kaznu onda ih treba na svaki način u tome spriječiti.
ne na svaki način - štiteći svoja građanska prava, jer samo štiteći svoja pojedinačna prava možemo napredovati u svakom smislu ....... da svi radnici traže prijavu tj. odbiju da rade bez prijave staža poslodavci bi na kraju ostali bez radne snage, što znači bez profita i biznisa, te bi i sami stekli naviku da to jednostavno MORA, no pošto ovdje ljudi neće ni za šta da se bune, a znaju tražiti samo štelu za sve i svašta, stanje i jeste kako jeste
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#79 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by mirzet87sa »

_BataZiv_0809 wrote:
Imamo pravo komentarisati njihov modus operandi (tj. nacin kako obavljaju svoj posao), iz prostog razloga sto kao porezni obveznici finansiramo njihove plate, a i posao im je zastita ljudi.

Ne vidim u cemu je kurcenje i rasprava ako kazem da mi smeta sto me zove imenom? U cemu je kurcenje ako trazimo da se ponasaju korektno?

Kazne sam sve uredno platio, nikad nisam pravio problem u smislu da tvrdim da nisam kriv kad jesam.
A ti bi, kao, da te zovu gospodine? :lol: Cuj smeta mi sto me zove imenom
Mene samo zanima sta je to korektno ponasanje? Ja evo nikad problema s policijom nisam imao, nikad! Ne moze jednostavno biti da vas non stop maltretira, a da to ne trazite! Samo zbog ovog 'smeta mi sto me zove imenom' da sam drot slozio bih ti toliko kazni da ti ne bi palo na pamet upalit auto :D
Ti kao porezni obveznik ako mislis da imas pravo nekog maltretirat i smarat, grdno se varas.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#80 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by eluna »

mirzet87sa wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Imamo pravo komentarisati njihov modus operandi (tj. nacin kako obavljaju svoj posao), iz prostog razloga sto kao porezni obveznici finansiramo njihove plate, a i posao im je zastita ljudi.

Ne vidim u cemu je kurcenje i rasprava ako kazem da mi smeta sto me zove imenom? U cemu je kurcenje ako trazimo da se ponasaju korektno?

Kazne sam sve uredno platio, nikad nisam pravio problem u smislu da tvrdim da nisam kriv kad jesam.
A ti bi, kao, da te zovu gospodine? :lol: Cuj smeta mi sto me zove imenom
Mene samo zanima sta je to korektno ponasanje? Ja evo nikad problema s policijom nisam imao, nikad! Ne moze jednostavno biti da vas non stop maltretira, a da to ne trazite! Samo zbog ovog 'smeta mi sto me zove imenom' da sam drot slozio bih ti toliko kazni da ti ne bi palo na pamet upalit auto :D
Ti kao porezni obveznik ako mislis da imas pravo nekog maltretirat i smarat, grdno se varas.
prouči knjigu naziva BONTON, za početak ............ smeta mi da me nepoznate osobe, bilo da je službeno lice ili bilo ko drugi, oslovljava kako mu padne na pamet ......... šta treba - da dozvolim da mi muška osoba u uniformi kaže "'alo kokice, hodi der malo 'vamo" ......... ma de neka mu padne na pamet slučajno, da ga samo vidim :twisted:

tebi naravno ne bi smetalo da ti ženska osoba u uniformi kaže "'alo frajeru, dođi malo 'vamo" :mrgreen:
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#81 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by mirzet87sa »

eluna wrote:
prouči knjigu naziva BONTON, za početak ............ smeta mi da me nepoznate osobe, bilo da je službeno lice ili bilo ko drugi, oslovljava kako mu padne na pamet ......... šta treba - da dozvolim da mi muška osoba u uniformi kaže "'alo kokice, hodi der malo 'vamo" ......... ma de neka mu padne na pamet slučajno, da ga samo vidim :twisted:

tebi naravno ne bi smetalo da ti ženska osoba u uniformi kaže "'alo frajeru, dođi malo 'vamo" :mrgreen:
Ja nisam nista rekao za alo kokice, pitao sam sta je lose u tome sto te zovne imenom. Procita ti dokumente, vidi ime i pita 'eluna, znas li zbog cega sam vas zaustavio'.. sta je ovdje lose? Sad jos treba nagadjat jesi li gospodja ili gospodjica, pa da se uvrijedis ako ne pogodi.. Daj ba, ne pretjerujte.. :D
U akademiji te ne uce bontonu vec ima kodeks ponasanja kojeg se drzis.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#82 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by eluna »

mirzet87sa wrote:
eluna wrote:
prouči knjigu naziva BONTON, za početak ............ smeta mi da me nepoznate osobe, bilo da je službeno lice ili bilo ko drugi, oslovljava kako mu padne na pamet ......... šta treba - da dozvolim da mi muška osoba u uniformi kaže "'alo kokice, hodi der malo 'vamo" ......... ma de neka mu padne na pamet slučajno, da ga samo vidim :twisted:

tebi naravno ne bi smetalo da ti ženska osoba u uniformi kaže "'alo frajeru, dođi malo 'vamo" :mrgreen:
Ja nisam nista rekao za alo kokice, pitao sam sta je lose u tome sto te zovne imenom. Procita ti dokumente, vidi ime i pita 'eluna, znas li zbog cega sam vas zaustavio'.. sta je ovdje lose? Sad jos treba nagadjat jesi li gospodja ili gospodjica, pa da se uvrijedis ako ne pogodi.. Daj ba, ne pretjerujte.. :D
U akademiji te ne uce bontonu vec ima kodeks ponasanja kojeg se drzis.
mislim da je kolega forumaš pogrešno napisao ono "zove me imenom" čini se da je u pitanju persiranje

ako kaže "Eluna, znaŠ li zašto sam TE zaustavio" - belaj ..... nisam ja sa njim ovce čuvala da može odmah na ti

ako kaže "Eluna, znaTE li zbog čega sam VAS zaustavio", onda je ok ....... forma kulturnog obraćanja strancima/nepoznatima ogleda se u VI-TI, odnosno persiranju, da li je rekao gospođo ili rekao ime - manje je bitno
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#83 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by eluna »

eluna wrote:
mirzet87sa wrote:
eluna wrote:
prouči knjigu naziva BONTON, za početak ............ smeta mi da me nepoznate osobe, bilo da je službeno lice ili bilo ko drugi, oslovljava kako mu padne na pamet ......... šta treba - da dozvolim da mi muška osoba u uniformi kaže "'alo kokice, hodi der malo 'vamo" ......... ma de neka mu padne na pamet slučajno, da ga samo vidim :twisted:

tebi naravno ne bi smetalo da ti ženska osoba u uniformi kaže "'alo frajeru, dođi malo 'vamo" :mrgreen:
Ja nisam nista rekao za alo kokice, pitao sam sta je lose u tome sto te zovne imenom. Procita ti dokumente, vidi ime i pita 'eluna, znas li zbog cega sam vas zaustavio'.. sta je ovdje lose? Sad jos treba nagadjat jesi li gospodja ili gospodjica, pa da se uvrijedis ako ne pogodi.. Daj ba, ne pretjerujte.. :D
U akademiji te ne uce bontonu vec ima kodeks ponasanja kojeg se drzis.
mislim da je kolega forumaš pogrešno napisao ono "zove me imenom" čini se da je u pitanju persiranje

ako kaže "Eluna, znaŠ li zašto sam TE zaustavio" - belaj ..... nisam ja sa njim ovce čuvala da može odmah na ti

ako kaže "Eluna, znaTE li zbog čega sam VAS zaustavio", onda je ok ....... forma kulturnog obraćanja strancima/nepoznatima ogleda se u VI-TI, odnosno persiranju, da li je rekao gospođo ili rekao ime - manje je bitno
također - ovo što ti napisa 'eluna, znas li zbog cega sam vas zaustavio' - ne valja ......... ne smije miješati ti-vi
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#84 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by mirzet87sa »

do mene, krenuh napisat 'znas li zbog cege sam te zaustavio'. Preseravate se, kad dostignete taj nivo da vas neko persira necete ni voziti, vozit ce vas..
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#85 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by ranger »

a tek kad priupita "A gdje radiš?"
mora da i ovo mogu po zakonu...
pa kad im odgovoriš "U firmi"
pa te obojica pogledaju u stilu "Kako se usudjujes?"
pa ti jedan od njih zaprijeti: "Oš da ti pišem nepoštovanje sl.lica?"

FUJ FUJ FUJ.... zato nam i jest ovako dok nam kursadzije uvode red..
shandrprcSA
Posts: 9795
Joined: 23/02/2013 08:16

#86 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by shandrprcSA »

@eluna, vidim da si upucena u pravilnik o radu policije pa mozes li mi reci sta je ustvari taj patrolni nalog?
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#87 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by eluna »

shandrprcSA wrote:@eluna, vidim da si upucena u pravilnik o radu policije pa mozes li mi reci sta je ustvari taj patrolni nalog?
dokaz da službeno lice vrši službenu dužnost ....... narodski rečeno - dokaz da je na poslu

partolni nalog uzima pri preuzimanju smjene, a isti vraća nakon isteka smejene ....... ako je drot u uniformi na cesti i zaustavlja vozače, a nema patrolni nalog - zloupotrebljava položaj i uniformu, tj. NIJE NA POSLU, odnosno nije na dužnosti

postoji propis koji dozvoljava službenim licima da reaguju i kada nisu na dužnosti, ali to su posebni uslovi (ugrožavanje života građana, imovine, krajnja nužda, i sl.), ali tada ne smije obavljati "rutinsku kontorlu saobraćaja"
User avatar
holowey
Posts: 8433
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#88 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by holowey »

eluna wrote:
shandrprcSA wrote:@eluna, vidim da si upucena u pravilnik o radu policije pa mozes li mi reci sta je ustvari taj patrolni nalog?
dokaz da službeno lice vrši službenu dužnost ....... narodski rečeno - dokaz da je na poslu

partolni nalog uzima pri preuzimanju smjene, a isti vraća nakon isteka smejene ....... ako je drot u uniformi na cesti i zaustavlja vozače, a nema patrolni nalog - zloupotrebljava položaj i uniformu, tj. NIJE NA POSLU, odnosno nije na dužnosti

postoji propis koji dozvoljava službenim licima da reaguju i kada nisu na dužnosti, ali to su posebni uslovi (ugrožavanje života građana, imovine, krajnja nužda, i sl.), ali tada ne smije obavljati "rutinsku kontorlu saobraćaja"
mislim da onaj blok sa prekrsajnim nalozima zaduzuje prilikom preuzimanja smjene i vraca nakon smjene pa ga sa tim blokom neces moci vidjeti na ulici ako nije u smjeni...u prekrsajnom nalogu se navodi dan i sat pocinejnja prekrsaja kao i ime sluzbenog lica pa ako sumnjas da je izdat preksajni nalog van smjene, trazi sudsko odlucivanje i u zalbi to navedi
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#89 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by _BataZiv_0809 »

mirzet87sa wrote: A ti bi, kao, da te zovu gospodine? :lol: Cuj smeta mi sto me zove imenom
Mene samo zanima sta je to korektno ponasanje? Ja evo nikad problema s policijom nisam imao, nikad! Ne moze jednostavno biti da vas non stop maltretira, a da to ne trazite! Samo zbog ovog 'smeta mi sto me zove imenom' da sam drot slozio bih ti toliko kazni da ti ne bi palo na pamet upalit auto :D
Ti kao porezni obveznik ako mislis da imas pravo nekog maltretirat i smarat, grdno se varas.
A zasto me ne bi oslovljavali sa "gospodine", nismo na tefericu, nego na njihovom radnom mjestu. Kada bih ja svoje klijente u kancelariji zvao imenima i prestao persirati, sta mislis koliko bi to bilo profesionalno.

Ako ja njega oslovljavam sa "gospodine" iz postovanja prema uniformi, onda ocekujem isto takvu vrstu ponasanja i ophodjenja.

Nisam nigdje napisao da sam imao problema sa policijom. Uvijek strpljivo odgovaram na sva pitanja, ispricam svoju stranu price i NIKAD, ali NIKAD ne tvrdim da nisam kriv kad jesam, niti nudim na kafu.

Ali imam pravo da mi smeta njihovo krkansko ponasanje. Porezni obvezik je svetinja u uredjenim drzavama poput SAD-a, a ova tvoja boldirana recenica je samo manifestacija banana drzave i vrijednosti u kojoj nazalost egzistiramo, kada se maltretirranjem i smaranjem smatra zahtjev za uljudnim i korektnim ponasanjem na radnom mjestu.

P.S. Rekoh vec jednom na ovoj temi kako ima stvarno dobrih i profesionalnih policajaca, pa me je prije 3-4 godine jedan pravo iznenadio kada me je pozdravio sa: "Moje postovanje gospodine, mogu li dobiti dokumente"...

Ljepse zvuce nego "Momak daj malo vozacku", zar ne :mrgreen:
shandrprcSA
Posts: 9795
Joined: 23/02/2013 08:16

#90 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by shandrprcSA »

eluna wrote:
shandrprcSA wrote:@eluna, vidim da si upucena u pravilnik o radu policije pa mozes li mi reci sta je ustvari taj patrolni nalog?
dokaz da službeno lice vrši službenu dužnost ....... narodski rečeno - dokaz da je na poslu

partolni nalog uzima pri preuzimanju smjene, a isti vraća nakon isteka smejene ....... ako je drot u uniformi na cesti i zaustavlja vozače, a nema patrolni nalog - zloupotrebljava položaj i uniformu, tj. NIJE NA POSLU, odnosno nije na dužnosti

postoji propis koji dozvoljava službenim licima da reaguju i kada nisu na dužnosti, ali to su posebni uslovi (ugrožavanje života građana, imovine, krajnja nužda, i sl.), ali tada ne smije obavljati "rutinsku kontorlu saobraćaja"
ispravi me ako grijesim...znaci to je sluzbeni akt u kojem pise sta ce jedan policajac radit u toku smjene?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#91 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by Drinski »

Postojanje ili nepostojanje naloga ne utice na postojanje prekrsaja niti na odgovornost učinioca, pri čemu ovaj cak nije niti duzan da to pokaze.

Ali, evo recimo za potrebe dalje diskusije, pošto me zanima stav, ako ovaj nije dobio patrolni nalog jer nije bilo planirano da vrsi kontrolu saobraćaja, nego da recimo osigurava zgradu BKC, pa da dezurni zovne preko motorole i kaze: daj pređite tamo na bulevar, ceka se neko vozilo.... i onda njemu kazes daj patrolni nalog, ovaj kaze, ne dam, zvaću UK, zovi...i sta dalje?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#92 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by O'zone »

ranger wrote:a tek kad priupita "A gdje radiš?"
mora da i ovo mogu po zakonu...
pa kad im odgovoriš "U firmi"
pa te obojica pogledaju u stilu "Kako se usudjujes?"
pa ti jedan od njih zaprijeti: "Oš da ti pišem nepoštovanje sl.lica?"

FUJ FUJ FUJ.... zato nam i jest ovako dok nam kursadzije uvode red..
Hahahahahahahhahahahhahha

To mene podsjeti kad su me zaustavili u Rustempašinoj ulici na Ilidži ograničenje 50 kažu ja vozio 61 km/h. I krenuli Sa pitanjima

-Jesi student?-Nisam
-Radiš li?-Radim
-Gdje radiš?-Tu i tu
-Kakva ti je plata?-Više nego dobra
-Jel redovna?-U dan
-Jesi oženjen?-Jesam
-Imaš djece?-Imam
-Jel ti ono žena? (supruga bila sa mnom)-jeste
-A jeste fini
-E baš mi je žao da ti moram pisat kaznu vidi se da si fin momak. samo ti reko piši sad ću ja to odmah ovdje u pošti da platim. Ma ne moraš bolan odmah imaš osam dana. Ma nema veze odmah ću ja to nije to neka para. Ma kako bolan nije jašta je i onda se okreće kolegi - de bolan da ga nepišemo drugi govori da je ostalo snimljeno na radaru i da eto rado bi se dogovorili ali ne smiju.

:lol: :lol: :lol:
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#93 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by eluna »

shandrprcSA wrote:
eluna wrote:
shandrprcSA wrote:@eluna, vidim da si upucena u pravilnik o radu policije pa mozes li mi reci sta je ustvari taj patrolni nalog?
dokaz da službeno lice vrši službenu dužnost ....... narodski rečeno - dokaz da je na poslu

partolni nalog uzima pri preuzimanju smjene, a isti vraća nakon isteka smejene ....... ako je drot u uniformi na cesti i zaustavlja vozače, a nema patrolni nalog - zloupotrebljava položaj i uniformu, tj. NIJE NA POSLU, odnosno nije na dužnosti

postoji propis koji dozvoljava službenim licima da reaguju i kada nisu na dužnosti, ali to su posebni uslovi (ugrožavanje života građana, imovine, krajnja nužda, i sl.), ali tada ne smije obavljati "rutinsku kontorlu saobraćaja"
ispravi me ako grijesim...znaci to je sluzbeni akt u kojem pise sta ce jedan policajac radit u toku smjene?
to je službeni akt u kojem piše da je civilno lice preuzelo dužnost i da u određenom vremenskom periodu vrši službenu dužnost, tj. da je u periodu od XY do XY sati službeno lice .......... nisam sigurna da li pišu reon i ostale podatke, ali ovo je osnova
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#94 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by mirzet87sa »

_BataZiv_0809 wrote:
A zasto me ne bi oslovljavali sa "gospodine", nismo na tefericu, nego na njihovom radnom mjestu. Kada bih ja svoje klijente u kancelariji zvao imenima i prestao persirati, sta mislis koliko bi to bilo profesionalno.

Ako ja njega oslovljavam sa "gospodine" iz postovanja prema uniformi, onda ocekujem isto takvu vrstu ponasanja i ophodjenja.

Nisam nigdje napisao da sam imao problema sa policijom. Uvijek strpljivo odgovaram na sva pitanja, ispricam svoju stranu price i NIKAD, ali NIKAD ne tvrdim da nisam kriv kad jesam, niti nudim na kafu.

Ali imam pravo da mi smeta njihovo krkansko ponasanje. Porezni obvezik je svetinja u uredjenim drzavama poput SAD-a, a ova tvoja boldirana recenica je samo manifestacija banana drzave i vrijednosti u kojoj nazalost egzistiramo, kada se maltretirranjem i smaranjem smatra zahtjev za uljudnim i korektnim ponasanjem na radnom mjestu.

P.S. Rekoh vec jednom na ovoj temi kako ima stvarno dobrih i profesionalnih policajaca, pa me je prije 3-4 godine jedan pravo iznenadio kada me je pozdravio sa: "Moje postovanje gospodine, mogu li dobiti dokumente"...

Ljepse zvuce nego "Momak daj malo vozacku", zar ne :mrgreen:
Pa eto, za pocetak, pocni ti mene zvati gospodinom na forumu. Svi cemo se zvati gospodom, gospodine. Ljepse zvuci :D Moje postovanje gospodine, ugodan ostatak dana Vam zelim i nadam se quote-u nazad.
Dajjjjjjjjjjjjj
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#95 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by eluna »

Drinski wrote:Postojanje ili nepostojanje naloga ne utice na postojanje prekrsaja niti na odgovornost učinioca, pri čemu ovaj cak nije niti duzan da to pokaze.

Ali, evo recimo za potrebe dalje diskusije, pošto me zanima stav, ako ovaj nije dobio patrolni nalog jer nije bilo planirano da vrsi kontrolu saobraćaja, nego da recimo osigurava zgradu BKC, pa da dezurni zovne preko motorole i kaze: daj pređite tamo na bulevar, ceka se neko vozilo.... i onda njemu kazes daj patrolni nalog, ovaj kaze, ne dam, zvaću UK, zovi...i sta dalje?
lol ..... niti jedan policajac ne smije raditi nigdje bez naloga ..... kako bi im obračunali plate????

znači i onaj što osigurava zgradu BKC-a ima nalog, ali, jer mora znati od kada do kada radi, odnosno - DRŽAVA mora znati jer u slučaju da upuca nekoga razlika je velika je li vršio službenu dužnost ili ne :-D
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#96 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by Drinski »

eluna wrote:
Drinski wrote:Postojanje ili nepostojanje naloga ne utice na postojanje prekrsaja niti na odgovornost učinioca, pri čemu ovaj cak nije niti duzan da to pokaze.

Ali, evo recimo za potrebe dalje diskusije, pošto me zanima stav, ako ovaj nije dobio patrolni nalog jer nije bilo planirano da vrsi kontrolu saobraćaja, nego da recimo osigurava zgradu BKC, pa da dezurni zovne preko motorole i kaze: daj pređite tamo na bulevar, ceka se neko vozilo.... i onda njemu kazes daj patrolni nalog, ovaj kaze, ne dam, zvaću UK, zovi...i sta dalje?
lol ..... niti jedan policajac ne smije raditi nigdje bez naloga ..... kako bi im obračunali plate????

znači i onaj što osigurava zgradu BKC-a ima nalog, ali, jer mora znati od kada do kada radi, odnosno - DRŽAVA mora znati jer u slučaju da upuca nekoga razlika je velika je li vršio službenu dužnost ili ne :-D
Jel de, da si ti bas u to ne razumijes?
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#97 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by mirzet87sa »

Kako citam sve vise i vise i ja bih rekao..
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#98 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by eluna »

Drinski wrote:
eluna wrote:
Drinski wrote:Postojanje ili nepostojanje naloga ne utice na postojanje prekrsaja niti na odgovornost učinioca, pri čemu ovaj cak nije niti duzan da to pokaze.

Ali, evo recimo za potrebe dalje diskusije, pošto me zanima stav, ako ovaj nije dobio patrolni nalog jer nije bilo planirano da vrsi kontrolu saobraćaja, nego da recimo osigurava zgradu BKC, pa da dezurni zovne preko motorole i kaze: daj pređite tamo na bulevar, ceka se neko vozilo.... i onda njemu kazes daj patrolni nalog, ovaj kaze, ne dam, zvaću UK, zovi...i sta dalje?
lol ..... niti jedan policajac ne smije raditi nigdje bez naloga ..... kako bi im obračunali plate????

znači i onaj što osigurava zgradu BKC-a ima nalog, ali, jer mora znati od kada do kada radi, odnosno - DRŽAVA mora znati jer u slučaju da upuca nekoga razlika je velika je li vršio službenu dužnost ili ne :-D
Jel de, da si ti bas u to ne razumijes?
i šta - sad bi ja kao trebala da se brinem jer pojedinci ne razlikuju osnovne termine neke službe!?

jah :meza: .....eto nemam pametnija posla
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#99 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by Drinski »

U pravu si vala.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#100 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by eluna »

Drinski wrote:U pravu si vala.
iako se ne krećem po mračnim kutovima gradova, čak rijetko noću i putujem ne zbog straha od vožnje ovog ili onog, jednostavno uživam u putovanju zbog putovanja, a obzirom da u našoj policiji zaista svega ima, znači čisto sebe radi, potrudila sam se da naučim pravilan način da se zaštitim, a imala sam prilike da saznam pravila i prije a i nakon rata, a tu su i zakoni zaboga - uzmeš i pročitaš, ali interni propisi nisu dostupni široj javnosti, pa se oko toga valja malo zadati i njih nema na internetu

dakle, sumnjam da bi se ijedan muškarac bunio da ga u polumraku negdje na cesti pretresa žanska u uniformi, ali meni bi i te kako smetalo da me nepoznati muškarac pretresa bilo kada i bilo gdje

i ne vidim ništa loše u tome da svaki pojedinac zna svoja prava, traži ostvarenje istih i za ista se bori na svakom koraku ......... to bi se valjda trebalo smatrati građanskom sviješću, a ti eto nemoj da se baviš time - neka te šalta kako ko stigne, a šaltaj i ti isto tako, samo u takvoj sitauciji nemaš pravo da kukaš da država ne valja - naprosto zato što ni ti nisi bolji

ugodan vikend želim :)
Post Reply