Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#201 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by addy_sa »

i glavno pitanje svake kontrole-gdje radite
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58701
Joined: 03/08/2010 19:04

#202 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by kakavdanakneiskustvu »

plucna mahramica wrote:Pa nije im u opisu posla, ali vec navedoh da sam imao tu situaciju gdje je iz inata nekome dao da mi napise kaznu (u tom slucaju jer nisam htio dati na kafu).


mogao je dati tvoje podatke u slučaju narušavanja javnoig reda i mira,nikako za prekršaj iz domena saobraćaja
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#203 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by shandrprcSA »

eluna wrote:
potrajat će malo da išćeprkam te akte, ali ću se eto potrudim

ne zbog tvog izvinjenja - ne znači mi ono ništa ..... ali je lijepo imati argument u ruci, zlu ne trebalo ......pa se javim
...slabo sta u ruku padne?
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#204 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by jao_situacije »

Sunculish wrote:Jutros usporio saobraćaj od RTV-a ka Otoci,kontam sigurno opet sudar. Kad jok! Dva policajca stoje na tramvajskoj stanici, odnosno na samoj cesti pored tramvajske stanice, bez auta, (u lijevoj traci ka gradu) i svak sebi zaustavio žrtvu.
Nešto kontam, da me u takvoj situaciji zaustavi, hladno bih nastavila voziti do prvog proširenja pa nek me ganja il nek mi piše kaznu.
Neku noć isto, kod RTV-a na sred desne trake su stali i zaustavljaju a 50m dalje autobuska stanica gdje mogu nesmetano zaustavljati koga hoće.
Čisto informativno :mrgreen:

članak 152.
(1) Učesnici/sudionici u saobraćaju/prometu moraju postupati po zahtjevima
izraženim pomoću znakova ili prema naredbi policajca ili drugog lica/osobe
koje na osnovu ovlaštenja iz Zakona obavlja kontrolu i regulisanje/reguliranje
saobraćaja/prometa na putevima/cestama (u daljnjem tekstu: ovlašteno lice/osoba).
(2) Ovlašteno lice/osoba pri davanju znakova dužno je da se postavi na putu/cesti
tako da ga učesnici/sudionici u saobraćaju/prometu kojima su znakovi
i namijenjeni mogu uočiti jasno i s dovoljne razdaljine.
(3) Znakovi iz stava/stavka (1) ovog člana/članka mogu se davati i iz vozila.
Kaznene odredbe: član/članak 235.
Novčanom kaznom u iznosu od 100,00 KM do 300,00 KM kaznit će se
za prekršaj:
• učesnik/sudionik u saobraćaju/prometu koji ne postupa po zahtjevu
izraženom s pomoću znaka ili prema naredbi ovlaštene osobe član/članak
152. stav/stavak 1.
Za prekršaj vozača ili vozača-instruktora uz kaznu se određuje jedan kazneni
bod i može se izreći zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom
u trajanju od jednog mjeseca do četiri mjeseca.
Za prekršaj kojim je izazvana saobraćajna/prometna nezgoda-počinioc/počinitelj
se kažnjava novčanom kaznom u iznosu od 300,00 KM do
1000,00 KM, a vozaču se uz kaznu izriče i zaštitna mjera zabrane upravljanja
motornim vozilom u trajanju od jednog mjeseca do šest mjeseci.
nerm1n
Posts: 4
Joined: 23/12/2011 06:30

#205 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by nerm1n »

Pozdrav, na forumu sam mnogo godinama ali rijetko kad se ukljucim, volim da citam sta pametni ljudi imaju kazati :-D

Elem stvari stoje ovako, inace nemam problema s policijom, uljudan sam covjek,placam porez i nikakav dosije nemam. Problem je nastao od kada su one dvije djevojke na zalost nastradale kod muzeja i kako su poostrili kontrole. Recimo da se moj posao sastoji iz toga da jako cesto putujem i mnogo vremena provedem na tockovima. Poznato je svima da policija dobrim dijelom vrsi kontrolu selektivno, citaj zaustavljaju bolja auta.
Da skratim zadnjih mjesec dana sam imao 27 zaustavljanja na podrucju grada Sarajeva, sve rutinske kontrole kako vole reci. Od tih 27 citajuci ove postove od prilike bar 80% je bilo "nelegalnih", tipa neobiljezenih mjesta, jedan drot, nema auto itd itd
Sustinski problem je sto sam imao 8 pretresa vozila od tih 27, 5 puta specijalci sto mi je hajde legitimno i tri puta ovi "obicni" drotovi.

Slucaj 1. Uza ulica u starom gradu, ogranicenje 50, prosao tu negdje od prilike, 4h ujutro. Stigli su me tamo negdje pred kraj ulice sa pricom ugrozavanje bezbjednosti saobracaja. Nisam prilagodio voznju uslovima na putu. Velim gospodinu da li pada kisa? Ne. Snijeg? Ne. Mokro? Ne.
Apsolutno ne vidim razlog zasto ja ne mogu tom ulicom proci 50 kakvo je i ogranicenje, bila ona uska ili ne (usko je relativan pojam svakako) ako su vremenski uslovi za voznju normalni. Da li grijesim ili ne? Ako da odmah da platim kaznu. Uz to doticni je zelio da pregleda vozilo sto sam bez problema prihvatio, sve ok.

Slucaj 2. Skretanje u Drinsku ulicu kod FDS, kombi, zaustavljanje ja nahladjen. Jeste li konzumirali, nisam itd itd ugl moram da pusem, pusem nula. Vraca mi dokumenta ali prilazi drugi i kaze ne moze on ici nije cist 100 posto. Zovi patrolu br 6, nakav test na narkotike (meni oci kao zombi od gripe), uzeli su mi dva sata vremena s tim peglanjem i davanjem urina u hitnoj na socijalnom. Na kraju ni izvinite ni ovako ni onako. Sve je zavrsili sa mozete ici gospodine. Uz to pretumbali auto.

Slucaj 3. Vrhunac, mojmilo, preksinoc, vozim 20 kmh kroz Olimpijsko naselje, jedem hamburger iz Mcd, mahala gdje sam nekad provodio dosta vremena i prosao da malo vidim sta se promijenilo. Gluha doba. Zaustavlja me patrola, dokumenti uredu, mozemo pogledati zimsku opremu pa i to uredu. Moram napomenuti da je bila neka plavusa 40ak godina, neki vjesticji nokti od 10 cm :-D Poslije toga doticnoj sam bio sumnjiv pa je zeljela da mi tumba auto i bukvalno me istjerala vani, ja sam izasao u trenerci jer je 4h ujutro i ne znam valjda je trenerka doticnim simbol za klosara. Trazila mi je da otvaram po autu pretince i sl. Trebam reci da nisam u sva tri slucaja nikakav nalog vidio niti je spomenut nalog za pretresanje. Ugl odbio sam da otvaram po autu gdje sam rekao parafraziram "Ovo je peti put da me pretresate ovaj mjesec sigurno imate neku evidenciju negdje, eto vam auto gledajte sto god zelite ja se ne mogu peglati niti zelim opet". Na to sam dobio nalog za omalovazavanje sluzbenog lica i sprijecavanje vrsenja sluzbene duznosti tako da idemo na sud.

E sad vidim logikom nekih treba se pomiriti s tim i platiti, a logikom nekih drugin naci advokata i izgubiti mnogo zivota i zivaca ganjajuci se sa budalama po sudu. Valja biti mudar, a kako ? :zoka:
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#206 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by drndalo »

Mozda ako smanjis broj voznji u 4 ujutro postignes smanjenje broja pregleda...
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#207 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by mirzet87sa »

Znam kako ti je jaruka.. mene su u ova dva mjeseca zaustavili tri milijarde puta, imam osjecaj svaka patrola moja.. napravi jadn jadni 10 prekrsaja, umalo izazove sudar, samo da bi me zaustavio na sred ulice.. sreca, kako steze minus klosari se povlace, pa ih je osjetno manje.. jos koji mjesec i vracamo se na staro.. a za slucaj ne znam sta da ti kazem, posavjetuj se s advokatom.. barem ja tako radim, ako kaze nemam sansi platim kaznu, ako imam idem na sud.. i meni je pun kurac pretresa i kontrole, valjda imaju negdje nekakav zapisnik gdje na osnovu tablica mogu provjerit je li to auto do sad pregledano tri milijarde puta..
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#208 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by Kataklinger »

Mora li se stati policiji ako nisu na prikladnom mjestu, i ako nemaju one cunjeve sta vec? Ako ima neki zakon koji bi trebao da regulise i njihovo ponasanje i nacin rada, da iduci put uredno produzim dalje kad mi gremlin iskoci iz zbunja i pokusa me zaustavit u nezaustavnoj traci?

Pa picka mu materina vise, koliko je seljaka i debila za volanom, isto toliko je i debila policajaca. Skoro nam iskocio policajac na pola puta, mrkla noc, nema rasvjete, on nema nikakve adekvatne svjetlosne signalizacije osim lizala koje bi valjda navece trebalo sljastat , ali ne, svjetlo priguseno ko stopka na passatu lubenicaru. Lole su sakrile auto iza prikolice kraj puta, i jedan u autu a ovaj drugi iskace ko zec na put. Nema ni tih cunjeva, da bar to ima da vidim navece gdje da stanem.

De ako je neko upoznatiji sa zakonom, da metne ovdje sta bi policija trebala da postuje tokom ovih patrola, kontrola itd.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#209 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by mirzet87sa »

ma moras im stat.. meni je neki dan izletio ispod prve gimnazije, na glavnoj, dole kod onog ulaza u garazu, gdje su iscrtana parking mjesta.. sakrio se ker cucio iza auta i samo izleti poce mahat, ladno sam pros'o.. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#210 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by Tomahawk11 »

Je li selektivno i kad zaustavljaju slabija auta?
Meni se cini da puno vise peglaju one sa slabim autima. Ono, uhvatio jadu sto guli za 4-5 stoja i pegla ga.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#211 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by hladan.preminger »

nerm1n wrote:Pozdrav, na forumu sam mnogo godinama ali rijetko kad se ukljucim, volim da citam sta pametni ljudi imaju kazati :-D

Elem stvari stoje ovako, inace nemam problema s policijom, uljudan sam covjek,placam porez i nikakav dosije nemam. Problem je nastao od kada su one dvije djevojke na zalost nastradale kod muzeja i kako su poostrili kontrole. Recimo da se moj posao sastoji iz toga da jako cesto putujem i mnogo vremena provedem na tockovima. Poznato je svima da policija dobrim dijelom vrsi kontrolu selektivno, citaj zaustavljaju bolja auta.
Da skratim zadnjih mjesec dana sam imao 27 zaustavljanja na podrucju grada Sarajeva, sve rutinske kontrole kako vole reci. Od tih 27 citajuci ove postove od prilike bar 80% je bilo "nelegalnih", tipa neobiljezenih mjesta, jedan drot, nema auto itd itd
Sustinski problem je sto sam imao 8 pretresa vozila od tih 27, 5 puta specijalci sto mi je hajde legitimno i tri puta ovi "obicni" drotovi.

Slucaj 1. Uza ulica u starom gradu, ogranicenje 50, prosao tu negdje od prilike, 4h ujutro. Stigli su me tamo negdje pred kraj ulice sa pricom ugrozavanje bezbjednosti saobracaja. Nisam prilagodio voznju uslovima na putu. Velim gospodinu da li pada kisa? Ne. Snijeg? Ne. Mokro? Ne.
Apsolutno ne vidim razlog zasto ja ne mogu tom ulicom proci 50 kakvo je i ogranicenje, bila ona uska ili ne (usko je relativan pojam svakako) ako su vremenski uslovi za voznju normalni. Da li grijesim ili ne? Ako da odmah da platim kaznu. Uz to doticni je zelio da pregleda vozilo sto sam bez problema prihvatio, sve ok.

Slucaj 2. Skretanje u Drinsku ulicu kod FDS, kombi, zaustavljanje ja nahladjen. Jeste li konzumirali, nisam itd itd ugl moram da pusem, pusem nula. Vraca mi dokumenta ali prilazi drugi i kaze ne moze on ici nije cist 100 posto. Zovi patrolu br 6, nakav test na narkotike (meni oci kao zombi od gripe), uzeli su mi dva sata vremena s tim peglanjem i davanjem urina u hitnoj na socijalnom. Na kraju ni izvinite ni ovako ni onako. Sve je zavrsili sa mozete ici gospodine. Uz to pretumbali auto.

Slucaj 3. Vrhunac, mojmilo, preksinoc, vozim 20 kmh kroz Olimpijsko naselje, jedem hamburger iz Mcd, mahala gdje sam nekad provodio dosta vremena i prosao da malo vidim sta se promijenilo. Gluha doba. Zaustavlja me patrola, dokumenti uredu, mozemo pogledati zimsku opremu pa i to uredu. Moram napomenuti da je bila neka plavusa 40ak godina, neki vjesticji nokti od 10 cm :-D Poslije toga doticnoj sam bio sumnjiv pa je zeljela da mi tumba auto i bukvalno me istjerala vani, ja sam izasao u trenerci jer je 4h ujutro i ne znam valjda je trenerka doticnim simbol za klosara. Trazila mi je da otvaram po autu pretince i sl. Trebam reci da nisam u sva tri slucaja nikakav nalog vidio niti je spomenut nalog za pretresanje. Ugl odbio sam da otvaram po autu gdje sam rekao parafraziram "Ovo je peti put da me pretresate ovaj mjesec sigurno imate neku evidenciju negdje, eto vam auto gledajte sto god zelite ja se ne mogu peglati niti zelim opet". Na to sam dobio nalog za omalovazavanje sluzbenog lica i sprijecavanje vrsenja sluzbene duznosti tako da idemo na sud.

E sad vidim logikom nekih treba se pomiriti s tim i platiti, a logikom nekih drugin naci advokata i izgubiti mnogo zivota i zivaca ganjajuci se sa budalama po sudu. Valja biti mudar, a kako ? :zoka:

Moj post sa teme "crna hronika"
Ti odbiješ da otvoriš gepek, ne fizički da braniš policiji, već kazeš da ne dozvoljavaš da se bez sudskog odobrenja pretresa auto (ili ti sam ili stan/kuća). Oni i nakon toga mogu silom otvoriti auto/gepek ili uci silom u stan/kuću ali tada je na njima teret dokazivanja da je u tom trenutku kada on odlučuje da vrši pretres bez naredbe postojala sumnja osnovana na neki od navedenih razloga po kojim je dozvoljen pretres bez naredbe.
Osnovana sumnja mora postojati za konkretnu stvar. Nema nagađanja. Npr. mora postojati osnovana sumnja da nož kojim je izvršeno ubistvo alazi kod tebe. Policjajac mora imati podatke kojima dokazuje tu sumnju, koji tebe povezuju sa tim predmetom. Npr. Ti imaš crveni golf V i visok si 1,90, a sa crvenim golfom V je pobjegao ubica otrpilike te visine (nisu poznate tablice). Ubistvo se desilo na hrasnom, a tebe zaustavlja patrola na dobrinji 10 minuta nakon ubistva. Ovdje postoji osnovana sumnja.

NE SMIJE se vršiti pretres bez naredbe radi mišljenja, predosjećaja ili intuicije. Sve ono što se pronađe nezakonitim pretresom se ne može korisiti kao dokaz na sudu. Zbog toga policija mora misliti pet puta prije nego izvrši pretres bez naredbe.

Npr. policajac misli (iako u tom trenutku nema dokaza za to, ti si dosao iz zenice u sarajevo tog dana) da imaš par extasy-ja u ladici u autu. Ti odbiješ da otvoris. On otvori i tako izvrši preteres bez naredbe i ne nadje extasy, ali nadje ukraden laptop. U ovom slučaju advokat će lako taj dokaz u postupku proglasiti nezakonitim dokazom.

uh, al' se napisa :D
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#212 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by ranger »

ljudi zaboravljaju jednu stvar,
a to je da zivimo u pokusaju od drzave... drot te zaustavi proso si kroz crveno, ti kazes proso sam kroz treptece zeleno, a on ti odgovori pocrvenice do suda.
sve zakone i pravila koja oni krse i prekrse, urade to tako da relativvno lako mogu poslije napraviti da je sve bilo legalno.
pa se do suda pojavi i nalog i sve sto treba da ti ispadnes kriv. kaze nisi mu stao jer je izletio iz sumarka, haj dokazi da je izletio iz sumarka... jebi ga, ne mozes se s njima bost jer sud, policija, unutrasnja kontrola sve je to jednom rjecju drzava.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#213 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by hladan.preminger »

ranger wrote:ljudi zaboravljaju jednu stvar,
a to je da zivimo u pokusaju od drzave... drot te zaustavi proso si kroz crveno, ti kazes proso sam kroz treptece zeleno, a on ti odgovori pocrvenice do suda.
sve zakone i pravila koja oni krse i prekrse, urade to tako da relativvno lako mogu poslije napraviti da je sve bilo legalno.
pa se do suda pojavi i nalog i sve sto treba da ti ispadnes kriv. kaze nisi mu stao jer je izletio iz sumarka, haj dokazi da je izletio iz sumarka... jebi ga, ne mozes se s njima bost jer sud, policija, unutrasnja kontrola sve je to jednom rjecju drzava.
Nije to bas tako u ovom slučaju.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#214 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by ranger »

hladan.preminger wrote:
ranger wrote:ljudi zaboravljaju jednu stvar,
a to je da zivimo u pokusaju od drzave... drot te zaustavi proso si kroz crveno, ti kazes proso sam kroz treptece zeleno, a on ti odgovori pocrvenice do suda.
sve zakone i pravila koja oni krse i prekrse, urade to tako da relativvno lako mogu poslije napraviti da je sve bilo legalno.
pa se do suda pojavi i nalog i sve sto treba da ti ispadnes kriv. kaze nisi mu stao jer je izletio iz sumarka, haj dokazi da je izletio iz sumarka... jebi ga, ne mozes se s njima bost jer sud, policija, unutrasnja kontrola sve je to jednom rjecju drzava.
Nije to bas tako u ovom slučaju.
stanje na terenu kaze da jeste...
kaze gdje radite?
reko kakve veze ima gdje radim?
kaze os' da te uapsim?
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#215 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by hladan.preminger »

ranger wrote: stanje na terenu kaze da jeste...
kaze gdje radite?
reko kakve veze ima gdje radim?
kaze os' da te uapsim?
I ti povjerovo...... :D
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#216 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by ranger »

hladan.preminger wrote:
ranger wrote: stanje na terenu kaze da jeste...
kaze gdje radite?
reko kakve veze ima gdje radim?
kaze os' da te uapsim?
I ti povjerovo...... :D
ma sta povjerovo bio tu :D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#217 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by putokaz1 »

Ja dobio kaznu:Nepotpuna oprema-nema opreme za vuču niti rezervih sijalica itd
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#218 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by hladan.preminger »

putokaz1 wrote:Ja dobio kaznu:Nepotpuna oprema-nema opreme za vuču niti rezervih sijalica itd
Baš se nameračili da ti napišu kaznu.

Kad smo kod sijalica, priča mi jedan poznanik da su ga ljetos zaustavili u Livnu policajci. I sve je ok, ali na kraju ga pita stariji policjajc imas li kutiju sa rezervnim sijalicama?
Kaze on nemam. U njega mjesec dana star audi A6. Sve su led sijalice na autu, nema niti jedne halogene a ovaj stariji zapeo za rezervne halogene sijalice u kutiji. Kaze pa kako nisu dosle uz novo auto rezervne sijalice u kutiji. Opet on kaze led su sijalice na autu, mjenjaju se u servisu. I poče on pisati kaznu kad mlađi policajac se uključi i odgovori ovog da ne piše kaznu bezveze. Ovaj se vec pomirio da plati kaznu.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#219 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by mirzet87sa »

Djaba sto je led, moras imat opet.. imao sam i ja led stopke, moras imat rez halogenke.. nema smisla, a ni logike al opet u bosni smo.. :D
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#220 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by hladan.preminger »

mirzet87sa wrote:Djaba sto je led, moras imat opet.. imao sam i ja led stopke, moras imat rez halogenke.. nema smisla, a ni logike al opet u bosni smo.. :D

u pravu si, on je nakon toga uzeo u bingu set za 5 maraka i ubacio u auto :D :D
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#221 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by mirzet87sa »

hladan.preminger wrote:
mirzet87sa wrote:Djaba sto je led, moras imat opet.. imao sam i ja led stopke, moras imat rez halogenke.. nema smisla, a ni logike al opet u bosni smo.. :D

u pravu si, on je nakon toga uzeo u bingu set za 5 maraka i ubacio u auto :D :D
I ja sam.. nakon sto sam fasovo kaznu.. :D
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#222 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by xamp »

putokaz1 wrote:Ja dobio kaznu:Nepotpuna oprema-nema opreme za vuču niti rezervih sijalica itd
Ti si ga popusio tu jer oprema za vucu nije obavezna oprema.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#223 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by mirzet87sa »

Jesu zato rez sijalice.
k1ks
Posts: 223
Joined: 12/01/2013 10:25

#224 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by k1ks »

Da li ima novinara klix-a koji prate ovu temu,procitaju postove i pitanja ljudi ili naprave neki vid ankete i sa tim pravac MUP KS ili FUP. Pa fino popricaju sa nekin unutar njihove uprave da im odgovore na zadata pitanja. Mislim da bi ovo najbolje rjesenje bilo za ovu temu.
nookey
Posts: 1021
Joined: 13/10/2010 21:42

#225 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by nookey »

xamp wrote:
putokaz1 wrote:Ja dobio kaznu:Nepotpuna oprema-nema opreme za vuču niti rezervih sijalica itd
Ti si ga popusio tu jer oprema za vucu nije obavezna oprema.
mislim da jeste ali da je zabranjeno šlepanje, kao to je u svrhu ako negdje sletiš s puta da te neko iščupa isl...
Post Reply