Prava građana!?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
zeleni walter

Prava građana!?

Post by zeleni walter » 30/05/2012 10:08

Problem ...

Zvao sam sve nadležne inspekcije da riješe problem pasa oko moje zgrade …

Odgovor svih inspekcija je bio isti:

''To je generalni problem države i psi su zaštićeni zakonom''.

Kažem: ''Dobro nije problem''.

Moje slijedeće pitanje njima je bilo:

''Dali psi imaju prednost i više zakonskih prava u ovoj državi od građana BIH?''

Na ovo pitanje mi nisu odgovorili …

Zato ovako javno pitam nadležne i vas na forumu …

''Hoćemo li dozvoliti da se psima daje više zakonskih prava u odnosu na građane BiH?

''Šta je sa pravima građana BiH na normalan život, pravom na miran san bez uznemiravanja lavežom pasa do ujutro, bez psećeg izmeta ispred vrata, bez smeća koje raznose svoda okolo, bez svakodnevnih ugriza koji se trenutno mjere hiljadama, bez širenja zaraze na sve strane?''

Image

''Dali psi imaju prednost i više zakonskih prava u ovoj državi u odnosu na građane BIH?''
Last edited by zeleni walter on 30/05/2012 12:40, edited 6 times in total.

zeleni walter

Re: Šta je sa zakonskim pravima građana BiH?

Post by zeleni walter » 30/05/2012 10:22

Rješenje ...

Hoćemo da budemo dio Evrope i da štitimo životinje?

Nije problem, onda ćemo kao i u Evropi.

Hitno donijeti Zakon da onaj koji hrani psa lutalicu više od tri dana - postaje vlasnikom tog psa!

Kako?

Tako što će se uzeti DNK iz izmeta psa i evidentirati pas lutalica zajedno sa vlasnikom (onaj ko ga hrani) u jedinstvenu bazu podataka.

Donošenjem ovog Zakona i pravljenjem jedinstvene DNK baze podataka za psa lutalicu i vlasnika, kada god neki građanin ugleda izmet ispred svoje zgrade - dovoljno će biti samo hitno pozvati nadležnu inspekciju koja će jednostavnim uzimanjem DNK na terenu i uspoređivanjem sa podatkom iz jedinstvene DNK baze podataka za psa, veoma lako utvrditi koji je pas lutalica izazvao širenje zaraze.

Poslije toga, treba da slijedi prijava i novčana kazna za nesavjesnog ljubitelja pomenutog psa u ovom slučaju zakonskog vlasnika psa lutalice, zato što nije očistio zarazni materijal iza svoga ljubimca ...

Evo idealnog rješenja za ljubitelje pasa, ''koji će iz ljubavi prema psima'' svojim doprinosima od kazni koje će redovno plaćati, da napune Budžet i tako se otvori više Azila za pse i da se zaposli dosta mladih i školovanih ljudi kao inspektora na terenu, na jednom zaista društveno korisnom Projektu.

Uključite se svi aktivno u ovu diskusiju i pokrenimo inicijativu za donošenje Zakona kao u Evropi za evidentiranje pasa i vlasnika u jedinstvenu DNK bazu, konkretno kao što postoji u Njemačkoj ...

Šta mislite zašto oni koji vodaju pse u Njemačkoj sa sobom obavezno nose metlu i kesu?

zeleni walter

Re: Šta je sa zakonskim pravima građana BiH?

Post by zeleni walter » 30/05/2012 12:44

Psi su samo jedan od problema ...

Šta je sa pravom na bezbjednost ...

http://www.klix.ba/vijesti/bih/mars-uce ... /120530060#
učenici su očajnički vrisnuli u želji da upozore na situaciju u Sarajevu. Nakon toga su održali minutu šutnje.
Pa, ovo je za plakati ...

poznanik

Re: Prava građana!?

Post by poznanik » 30/05/2012 13:17

Mi u BiH prvenstveno trebamo postići pravo na pravo...

Post Reply