Pranje kose i izlazak napolje ili boravljenje u hladnim prostorijama.

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#101 Re: Pranje kose i izlazak napolje ili boravljenje u hladnim prostorijama.

Post by JohnnyS »

malocvijece wrote: 15/05/2021 12:35
JohnnyS wrote: 15/05/2021 12:30
malocvijece wrote: 15/05/2021 12:10

Poređenje nije baš na mjestu, iako se par forumaša odmah hvata Skandinavije i Sibira. Ja recimo sasvim fino mogu šetati po gradu na plus trideset i nešto. Mislim da bi onaj Skandinavac nakon sat vremena legao na pod i čekao da ga hitna pokupi.

Druga stvar, pranje i potpuno sušenje guste duže kose traje par sati. Tačka. Još ako je kovrdžava, računaj da će uvijek nešto ostati do kraja neosušeno pošto se takva kosa suši posebnim nastavkom. Ko ima kratku kosu i pet dlaka na glavi ovo može teško da shvati.

Kako je u Italiji i Španjolskoj itko živ? klima usporediva s našom, a navike usporedive s ostatkom svijeta - ne boje se ljudi strujanja zraka
Svoj ti pos'o.

Očekivao sam "sve do jednom" ili "pitat će te starost gdje je bila mladost", uobičajene odgovore naših gospođa kad ih se suoči s ostatkom svijeta :D
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#102 Re: Pranje kose i izlazak napolje ili boravljenje u hladnim prostorijama.

Post by JohnnyS »

mali_balon wrote: 15/05/2021 12:38 Imam tako jednog delegata....ono u decembru propuh i tusiranje i mokre glave van....kad jednom zove i nesta suska....kaze nest bolestan....ja ponio limuna i sok od narandze i kod njega.....kad supica na slamkicu a usta gdje bi tebalo bit uho.....nekako se to facijalis nesta nesta zove.....nkaon nekoliko desetaka injekcija dodje sebi.....sad na 40 stepeni ni klimu ne pali...a kamo li da prozor otvori ili da mokre glave ide van....
Kome ne smeta nek radi sta hoce...ja se ne bih zajebavao i isprobavao
Eno ih širom svijeta, sve nakrivljenih usta ko Tuđman hodaju :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#103 Re: Pranje kose i izlazak napolje ili boravljenje u hladnim prostorijama.

Post by moonca »

JohnnyS wrote: 15/05/2021 12:30 Kako je u Italiji i Španjolskoj itko živ? klima usporediva s našom, a navike usporedive s ostatkom svijeta - ne boje se ljudi strujanja zraka
Kako znamo da se ne boje.... :-)
I ovdje, ucestvije par forumasha .. koji imaju problem ... neki kao ne.
Ne znamo %...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#104 Re: Pranje kose i izlazak napolje ili boravljenje u hladnim prostorijama.

Post by _BataZiv_0809 »

Samo ti sve znas
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#105 Re: Pranje kose i izlazak napolje ili boravljenje u hladnim prostorijama.

Post by moonca »

..NeznamSenade.. :oops:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8127
Joined: 25/05/2013 23:49

#106 Re: Pranje kose i izlazak napolje ili boravljenje u hladnim prostorijama.

Post by apsidejzi »

Razlog zbog kojeg neko bude bolestan nije mokra kosa ni hladna prostorija nego virusi i bakterije koji udju u tijelo i primarni imuni sistem ih ne uspije zaustaviti. Virusi se najbolje sire kada je vlaznost zraka ispod 30% jer se tada kapljice koje neko izbaci kihanjem, kasljanjem, disanjem, govorom; isparavaju i veoma brzo sire u zatvorenoj prostoriji. Hladna prostorija ima veoma visoku vlaznost zraka jer hladan zrak moze primiti veoma malo vode u sebe tako da se brzo zasiti. S druge strane, topla prostorija kada je hladno napolju ima veoma nisku vlaznost zraka i pogodna je za sirenje virusa.

Shodno tome, pranje kose nema nikakve veze s bolescu, niti pogoduje bolestima. Hladna prostorija je takodje manje rizicna za oboljevanje. Najecu sansu za obolit imas u toploj prostoriji, bez ventilacije i to zimi. Nek jedna osoba bude inficirana nekim virusom za 15 minuta ce svi biti... Dakle, niska vlaznost zraka i velicina prostorije su kljucni faktori. Mokra kosa nije. Hladna prostorija nije. Naprotiv, hladna prostorija pomaze...
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#107 Re: Pranje kose i izlazak napolje ili boravljenje u hladnim prostorijama.

Post by dalmatinka »

_BataZiv_0809 wrote: 15/05/2021 08:31
Mmmmmmm skines li je onda ili hodas okolo mokre majice?
Hajde molim te zaobiđi me, ne kači se na moje postove. Ili mi stavljaš u usta riječi koje nisam izgovorila ili
postavljaš ovakva glupa i sirova pitanja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#108 Re: Pranje kose i izlazak napolje ili boravljenje u hladnim prostorijama.

Post by _BataZiv_0809 »

dalmatinka wrote: 15/05/2021 14:44
_BataZiv_0809 wrote: 15/05/2021 08:31
Mmmmmmm skines li je onda ili hodas okolo mokre majice?
Hajde molim te zaobiđi me, ne kači se na moje postove. Ili mi stavljaš u usta riječi koje nisam izgovorila ili
postavljaš ovakva glupa i sirova pitanja.
Uhhhhhhh you bad girl :evil:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#109 Re: Pranje kose i izlazak napolje ili boravljenje u hladnim prostorijama.

Post by Sanjarko »

@Bato u svom modu, a @dalmatinka to ne konta.
Soldier0209
Posts: 132
Joined: 19/01/2020 19:34

#110 Re: Pranje kose i izlazak napolje ili boravljenje u hladnim prostorijama.

Post by Soldier0209 »

apsidejzi wrote: 15/05/2021 14:21 Razlog zbog kojeg neko bude bolestan nije mokra kosa ni hladna prostorija nego virusi i bakterije koji udju u tijelo i primarni imuni sistem ih ne uspije zaustaviti. Virusi se najbolje sire kada je vlaznost zraka ispod 30% jer se tada kapljice koje neko izbaci kihanjem, kasljanjem, disanjem, govorom; isparavaju i veoma brzo sire u zatvorenoj prostoriji. Hladna prostorija ima veoma visoku vlaznost zraka jer hladan zrak moze primiti veoma malo vode u sebe tako da se brzo zasiti. S druge strane, topla prostorija kada je hladno napolju ima veoma nisku vlaznost zraka i pogodna je za sirenje virusa.
Shodno tome, pranje kose nema nikakve veze s bolescu, niti pogoduje bolestima. Hladna prostorija je takodje manje rizicna za oboljevanje. Najecu sansu za obolit imas u toploj prostoriji, bez ventilacije i to zimi. Nek jedna osoba bude inficirana nekim virusom za 15 minuta ce svi biti... Dakle, niska vlaznost zraka i velicina prostorije su kljucni faktori. Mokra kosa nije. Hladna prostorija nije. Naprotiv, hladna prostorija pomaze...
Konacno jedan od boljih odgovora, za ovo sam i postavio temu, o cekao da vidim hoce li neko napisati.
Ali inace ima i do pojedinca i kako je ko naucio raditi i kakve navike ima.
Ako ima jos neka iskustva neka podijeli sa nama.
Post Reply