Prag "bola" ?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#576 Re: Prag "bola" ?

Post by Njanjavi »

Walther wrote:
Njanjavi wrote:Ono kad je neko barem prema sebi iskren jbga i ne uljuljkuje se, ne zavarava se laznim moralisanjem da bi kasnije imao kredit kmeketat da je zrtva :roll:
Varao, varan, zivot je takav, to je fakt, insan nema pravo na drugog insana teret apsolutnog posjedovanja stavljat, nije insan predmet jbga, svaki odnos je ziv i nosi sa sobom masu situacija koje ne mozemo kontrolisat.
Desi se desi, pa boze moj, nije mrtva glava pala s ramena, desavalo se i vecim moralistima, ustvari sto veci serator o moralu, cesce se i desava, kao po pravilu :)
Nisi ti zbog te "iskrenosti" nista bolji covjek. Nije svakome vrh zivota da ga "metne", pa makar to bila 20 godina mladja. Sto je u danas jak problem inace. Brak je po definiciji "posjedovanje", 2 ljudi i ne 3 ili 15. Svaki normalan covjek je sposoban kontrolisati nagone, pogotovo te vrste. Ako se i desi da padne onda trazi oprost a ne pravi od toga znanost.
Ja i ne tvrdim da sam bolji covjek zato, ja to radim jer meni pashe bit iskren prema sebi, a pogotovo mi nije cilj bit shatro fini, moralan i posten na jbenom forumu.
I meni nikad takva vrsta drustveno nametnute devijacije i nerealne norme nece bit jasna, scenario za katastrofu u koji se vecina kune i vecina bude sjebana jer ima nerealna ocekivanja od istog.
I druze to nije problem samo danasnjice, i prije se karalo na sve strane, i oduvjek je tako, samo sto se sutilo i manje mahalalo nego danas.
I btw, nakon toga meni oprost ne treba nit osjecam da ga trebam iskat ili dat, sa tim se insan pomiri i jebo te oprost da te jebo, kakve fajde ti od te glupe rjeci imas, shatro pokajo se i isce oprost :lol:
:lol: :lol:
Vidis u tome grmu lezi srz te licemjernosti, da ti je iskreno zao, ne bi to ni ucinio i mirna bosna, a ne shatro desilo se kao, pa isce oprost :lol: :lol: :lol:
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#577 Re: Prag "bola" ?

Post by Walther »

Njanjavi wrote:
Walther wrote:
Njanjavi wrote:Ono kad je neko barem prema sebi iskren jbga i ne uljuljkuje se, ne zavarava se laznim moralisanjem da bi kasnije imao kredit kmeketat da je zrtva :roll:
Varao, varan, zivot je takav, to je fakt, insan nema pravo na drugog insana teret apsolutnog posjedovanja stavljat, nije insan predmet jbga, svaki odnos je ziv i nosi sa sobom masu situacija koje ne mozemo kontrolisat.
Desi se desi, pa boze moj, nije mrtva glava pala s ramena, desavalo se i vecim moralistima, ustvari sto veci serator o moralu, cesce se i desava, kao po pravilu :)
Nisi ti zbog te "iskrenosti" nista bolji covjek. Nije svakome vrh zivota da ga "metne", pa makar to bila 20 godina mladja. Sto je u danas jak problem inace. Brak je po definiciji "posjedovanje", 2 ljudi i ne 3 ili 15. Svaki normalan covjek je sposoban kontrolisati nagone, pogotovo te vrste. Ako se i desi da padne onda trazi oprost a ne pravi od toga znanost.
Ja i ne tvrdim da sam bolji covjek zato, ja to radim jer meni pashe bit iskren prema sebi, a pogotovo mi nije cilj bit shatro fini, moralan i posten na jbenom forumu.
I meni nikad takva vrsta drustveno nametnute devijacije i nerealne norme nece bit jasna, scenario za katastrofu u koji se vecina kune i vecina bude sjebana jer ima nerealna ocekivanja od istog.
I druze to nije problem samo danasnjice, i prije se karalo na sve strane, i oduvjek je tako, samo sto se sutilo i manje mahalalo nego danas.
I btw, nakon toga meni oprost ne treba nit osjecam da ga trebam iskat ili dat, sa tim se insan pomiri i jebo te oprost da te jebo, kakve fajde ti od te glupe rjeci imas, shatro pokajo se i isce oprost :lol:
:lol: :lol:
Vidis u tome grmu lezi srz te licemjernosti, da ti je iskreno zao, ne bi to ni ucinio i mirna bosna, a ne shatro desilo se kao, pa isce oprost :lol: :lol: :lol:
Kao sto rekoh, oprost ti ne treba jer koristis racionalizaciju da opravadas to sto radis. Inace smisao "oprosta" nije korist. Ljudi nisu savrseni i greske se dese. Ljudi koji imaju savjest obicno traze oprost, ljudi koji nemaju koriste racionalizaciiju ili "fucka mi se za sve_zivi se jednom" nebulozu.
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#578 Re: Prag "bola" ?

Post by pop_corn »

Walther wrote:
Njanjavi wrote:Ono kad je neko barem prema sebi iskren jbga i ne uljuljkuje se, ne zavarava se laznim moralisanjem da bi kasnije imao kredit kmeketat da je zrtva :roll:
Varao, varan, zivot je takav, to je fakt, insan nema pravo na drugog insana teret apsolutnog posjedovanja stavljat, nije insan predmet jbga, svaki odnos je ziv i nosi sa sobom masu situacija koje ne mozemo kontrolisat.
Desi se desi, pa boze moj, nije mrtva glava pala s ramena, desavalo se i vecim moralistima, ustvari sto veci serator o moralu, cesce se i desava, kao po pravilu :)
Nisi ti zbog te "iskrenosti" nista bolji covjek. Nije svakome vrh zivota da ga "metne", pa makar to bila 20 godina mladja. Sto je u danas jak problem inace. Brak je po definiciji "posjedovanje", 2 ljudi i ne 3 ili 15. Svaki normalan covjek je sposoban kontrolisati nagone, pogotovo te vrste. Ako se i desi da padne onda trazi oprost a ne pravi od toga znanost.

Tako je :thumbup:
Eeeee da mi je da mi bude svejedno, da me ne boli....
Ne boli me zbog ponosa, ega & co., boli me jer ga volim ili sam ga voljela, jer je podijelio nešto naše....mah!
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#579 Re: Prag "bola" ?

Post by dobar osjecaj »

Moja naknadna pamet kaze da ni u cemu sto se tice ljubavi ne treba zuriti ali znam koliko je vecini ljudi tesko tako se i ponasati.

Mene licno nista u vezi ljubavi, gresaka i bilo cega dozivljenog ne boli posebno, i nicega se ne sjecam na neki opterecujuci i uz patnju veziv nacin. Zivot je prelijep i prekratak dok si zdrav i zelim svim ljudima da to shvate sto prije.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#580 Re: Prag "bola" ?

Post by Ramzess Veliki »

dobar osjecaj wrote:Moja naknadna pamet kaze da ni u cemu sto se tice ljubavi ne treba zuriti ali znam koliko je vecini ljudi tesko tako se i ponasati.

Mene licno nista u vezi ljubavi, gresaka i bilo cega dozivljenog ne boli posebno, i nicega se ne sjecam na neki opterecujuci i uz patnju veziv nacin. Zivot je prelijep i prekratak dok si zdrav i zelim svim ljudima da to shvate sto prije.
Hmmm da ... zadnja rečenica ima svoju težinu.

Kad bi ju ljudi samo pokušali da život prožive na prelijep način, da sebe ne stavljaju ispred svega ostalog, da svojim postupcima čine radost a ne grijeh prema drugim osobama.
Davanje može čovjeka učiniti sretnijim.
Mnogi to nikada ne shvate.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#581 Re: Prag "bola" ?

Post by Njanjavi »

Ne misli cojk na davanje chune svima redom ramo, to samo ti tako shvatas mensecini :lol:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#582 Re: Prag "bola" ?

Post by Matzan »

Ramzess Veliki wrote:
dobar osjecaj wrote:Moja naknadna pamet kaze da ni u cemu sto se tice ljubavi ne treba zuriti ali znam koliko je vecini ljudi tesko tako se i ponasati.

Mene licno nista u vezi ljubavi, gresaka i bilo cega dozivljenog ne boli posebno, i nicega se ne sjecam na neki opterecujuci i uz patnju veziv nacin. Zivot je prelijep i prekratak dok si zdrav i zelim svim ljudima da to shvate sto prije.
Hmmm da ... zadnja rečenica ima svoju težinu.

Kad bi ju ljudi samo pokušali da život prožive na prelijep način, da sebe ne stavljaju ispred svega ostalog, da svojim postupcima čine radost a ne grijeh prema drugim osobama.
Davanje može čovjeka učiniti sretnijim.
Mnogi to nikada ne shvate.

:thumbup:
Ovo uvijek kažem ženama...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#583 Re: Prag "bola" ?

Post by Ramzess Veliki »

Njanjavi wrote:Ne misli cojk na davanje chune svima redom ramo, to samo ti tako shvatas mensecini :lol:
Nisi u pravu ... pitaj zanemareno žensko koliko joj je drago kad joj dobaci kakav sa skele, još kad navrati na kahvu ... sevapi su to veliki ... :oops:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#584 Re: Prag "bola" ?

Post by Ramzess Veliki »

Eh da ... kad prođe dan, sva gužva na poslu, zatvore se kafane i pubb-ovi, ode raja kući ... i dođe insan u prazan stan, dočeka ga hladna i prazna postelja ... :sad:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#585 Re: Prag "bola" ?

Post by Matzan »

Eh Ramo, ne može sloboda i topla postelja... sve ima svoju cijenu.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#586 Re: Prag "bola" ?

Post by Njanjavi »

Ubice te patetika ramo, nije to valjda nestasica sexualnih eskapada i motoristima danas :roll:
Nego nemoj temu svojim patkicama unistavat, sacemo mi tebi otvorit temu, udomite ramu, neshvacenog romantika :lol:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#587 Re: Prag "bola" ?

Post by Njanjavi »

Ramzess Veliki wrote:
Njanjavi wrote:Ne misli cojk na davanje chune svima redom ramo, to samo ti tako shvatas mensecini :lol:
Nisi u pravu ... pitaj zanemareno žensko koliko joj je drago kad joj dobaci kakav sa skele, još kad navrati na kahvu ... sevapi su to veliki ... :oops:
Jarane, ti ko da si s marsa pao, prosjecna bosanska nedojebana churka ne moze sama sebe, kamol neke djibere sa skele dok joj dobacuju.
Jos nadrkana sto je cojk ne ferma, jos djeca kod kuce podjebaju, nije primila chune mjesecima i tako nadrndana ide gradom, pa sjeva jarane, toj se parkirana auta s puta sklanjaju kad je vide tako nadrndanu bolan.
A poznavajuc nash mentalitet i raznolikost bolida na skelama pa i sharm istih, mogu zamislit kako cvjeta, tako nadrndana kad joj krezubi pjandura sa skele zvizne i kaze haveru do njega, joj jarane podero bi je ko fochak rodni list :lol: Ovlazi momentalno, same joj gacice spadaju sa prdare, mosh mislit :lol:
Znaci ramo, mislim realno, da je tebe unistilo gledanje sex i braka, alahami druze, iz najbolje namjere ti ovo kazem.
Izgubio si dodir sa realnom ocami totalno :lol:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#588 Re: Prag "bola" ?

Post by Euridika »

Šta bi od ove teme? :shock:

@Njanjavi
Ja bih rekla da se Ramo samo zafrkava po običaju... ;-). A pod ovim sa skele misli samo na sebe... :oops:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#589 Re: Prag "bola" ?

Post by Euridika »

Ramzess Veliki wrote:Eh da ... kad prođe dan, sva gužva na poslu, zatvore se kafane i pubb-ovi, ode raja kući ... i dođe insan u prazan stan, dočeka ga hladna i prazna postelja ... :sad:
Ne sekiraj se, vodim te na more... ;-). Eno tamo sam na onoj drugoj temi sklopila s muškima dogovor: oni bare one cure s Klix Nightlife slike, ja im uletim s pečenjem, a zauzvrat me jedan vozi do mora. E onda su skontali da bi i oni rado noge osolili, pa sam pristala da ih prihvatim sve skupa s curama na moru. A kako nas je puno, a malo para, to ćemo se svi strpati u jednu sobu... makar nam bude toplo. :mrgreen:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#590 Re: Prag "bola" ?

Post by Matzan »

Euridika wrote:Šta bi od ove teme? :shock:

@Njanjavi
Ja bih rekla da se Ramo samo zafrkava po običaju... ;-). A pod ovim sa skele misli samo na sebe... :oops:

A ono za churke, jel' potrefio @Njanjavi? :mrgreen:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#591 Re: Prag "bola" ?

Post by Euridika »

Matzan wrote:
Euridika wrote:Šta bi od ove teme? :shock:

@Njanjavi
Ja bih rekla da se Ramo samo zafrkava po običaju... ;-). A pod ovim sa skele misli samo na sebe... :oops:

A ono za churke, jel' potrefio @Njanjavi? :mrgreen:
Pa vidi sad... ne znam kud se Njanjavi kretao. Možebit da i jeste nalijetao na ćurke. A ako si mislio da ću ti to potvrditi kao generalno pravilo, pa znaš me Matzane bolje... :evil:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#592 Re: Prag "bola" ?

Post by Matzan »

Euridika wrote:
Matzan wrote:
Euridika wrote: @Njanjavi
Ja bih rekla da se Ramo samo zafrkava po običaju... ;-). A pod ovim sa skele misli samo na sebe... :oops:

A ono za churke, jel' potrefio @Njanjavi? :mrgreen:
Pa vidi sad... ne znam kud se Njanjavi kretao. Možebit da i jeste nalijetao na ćurke. A ako si mislio da ću ti to potvrditi kao generalno pravilo, pa znaš me Matzane bolje... :evil:
:lol:

:thumbup:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#593 Re: Prag "bola" ?

Post by Njanjavi »

Euridika wrote:
Matzan wrote:
Euridika wrote:Šta bi od ove teme? :shock:

@Njanjavi
Ja bih rekla da se Ramo samo zafrkava po običaju... ;-). A pod ovim sa skele misli samo na sebe... :oops:

A ono za churke, jel' potrefio @Njanjavi? :mrgreen:
Pa vidi sad... ne znam kud se Njanjavi kretao. Možebit da i jeste nalijetao na ćurke. A ako si mislio da ću ti to potvrditi kao generalno pravilo, pa znaš me Matzane bolje... :evil:
Dabogda vam podvalili vode u benzinu kad bidnete isli na more, et ti sad vjestice :P
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#594 Re: Prag "bola" ?

Post by Euridika »

Njanjavi wrote:
Euridika wrote:
Matzan wrote:A ono za churke, jel' potrefio @Njanjavi? :mrgreen:
Pa vidi sad... ne znam kud se Njanjavi kretao. Možebit da i jeste nalijetao na ćurke. A ako si mislio da ću ti to potvrditi kao generalno pravilo, pa znaš me Matzane bolje... :evil:
Dabogda vam podvalili vode u benzinu kad bidnete isli na more, et ti sad vjestice :P
A što si ljubomoran, zvala bih ja i Matzana i tebe, bila su još dva mjesta... i dvije cure... :oops:
A vako sad... :twisted:...
I mi sipamo samo provjereno gorivo... :evil:... znači ništa Gazprom...
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#595 Re: Prag "bola" ?

Post by Njanjavi »

:cry:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#596 Re: Prag "bola" ?

Post by Matzan »

Euridika wrote:
Njanjavi wrote:
Dabogda vam podvalili vode u benzinu kad bidnete isli na more, et ti sad vjestice :P
A što si ljubomoran, zvala bih ja i Matzana i tebe, bila su još dva mjesta... i dvije cure... :oops:
A vako sad... :twisted:...
I mi sipamo samo provjereno gorivo... :evil:... znači ništa Gazprom...

Što će mi dvije? :?
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#597 Re: Prag "bola" ?

Post by Euridika »

Matzan wrote:
Euridika wrote:
Njanjavi wrote:
Dabogda vam podvalili vode u benzinu kad bidnete isli na more, et ti sad vjestice :P
A što si ljubomoran, zvala bih ja i Matzana i tebe, bila su još dva mjesta... i dvije cure... :oops:
A vako sad... :twisted:...
I mi sipamo samo provjereno gorivo... :evil:... znači ništa Gazprom...

Što će mi dvije? :?
Pa jedna je bila za Njanjavog :sad:... Mislim, i sad može biti ako su dvije puno za tebe... :P
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#598 Re: Prag "bola" ?

Post by Njanjavi »

Reci da su puno crko dabogda medj sisama, reci da su puno, hocu i ja na more :cry:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#599 Re: Prag "bola" ?

Post by Matzan »

Nisam ja sebičan... @Njanjavi je zaslužio, ako nikad prije onda zbog postova na ovoj temi. :mrgreen:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#600 Re: Prag "bola" ?

Post by Njanjavi »

:kiss: :ljulja: :stolica: :staima: :igrac: :babinsin:
Post Reply