PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#1 PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by Partizzanka »

Nadam se da nema ova tema, a meni pr sluzbenici nasih kompanija paraju usi na dnevnoj bazi, toliko da moram da pitam ima li jos neko da je to primjetio.

Slusam svaki dan jedan lokalni radio i javljaju im se glasnogovornici knjizara - ljudi moji pa to je da places od tuge.
Nije to vise mucanje i ono famozno "znaci", nego je problem u cinjenici da ti ljudi kao da prodaju paradajz na pijaci pa cak i pijacari znaju biti elokventniji od njih!
A o tome kako ne znaju imena pisaca i najnovijih izdanja ili o sadrzaju neke knjige ...

Maloprije prilog o nekim zdravstvenim uslugama i govori pr kantonalnog ministarstva zdravlja, ako se ne varam, perisic neki - BOZE TI NAMA POMOZI!
pa taj kao da je sjeo u kafani uz pivu i prica " e onda smo mi sjeli i napravili plan i popricali malo o tome" u stilu da mu je samo falilo jos JARANE

uzas!

jedino sto mi je uhu bilo milo je glasnogovornica dm-a neka je akcija bila nesto i bio je prilog njen ... skidam kapu!
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#2 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by mali_balon »

Prvo krenes da se, kako da kazem, "drkaju " dva pojam PR i glasnogovornik, ni slicno ni blizu slicno, ali eto kod nas da bi glasnogovornik zvucalo urbanije oni sebe nazovu PRaovima
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#3 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by Altsa »

najgora je ona sto je pr Cik-a...prije je radila na bosnjackoj TV...odron zesci

Image
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by KatarinaKosaca »

Onaj ispred OHR-a ne zna jezik. Jedna ispred (ne znam jel murija ili slično nešto) Željka se zove ima ozbiljnu govornu manu. :-) Za glasnogovornika nedopustivo. Grubišić se ponaša kao da mu svi idu na živce.
Dobro radi Biljana Jandrić ispred Bolnice. Jasno i glasno, koncizno.. sasvim ok
User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by Truba »

ispred :D u ime

ono gore je maksida?

klasična podvala na balkanu
svak se može sa svime baviti u životu nije potrebna ni škola ni tečaj niti fizička i psihička predispozicija

rezultate imamo i vidimo ih svakog dana
Yellow
Posts: 41
Joined: 27/08/2004 09:51

#6 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by Yellow »

Partizzanka wrote:Nadam se da nema ova tema, a meni pr sluzbenici nasih kompanija paraju usi na dnevnoj bazi, toliko da moram da pitam ima li jos neko da je to primjetio.

Slusam svaki dan jedan lokalni radio i javljaju im se glasnogovornici knjizara - ljudi moji pa to je da places od tuge.
Nije to vise mucanje i ono famozno "znaci", nego je problem u cinjenici da ti ljudi kao da prodaju paradajz na pijaci pa cak i pijacari znaju biti elokventniji od njih!
A o tome kako ne znaju imena pisaca i najnovijih izdanja ili o sadrzaju neke knjige ...

Maloprije prilog o nekim zdravstvenim uslugama i govori pr kantonalnog ministarstva zdravlja, ako se ne varam, perisic neki - BOZE TI NAMA POMOZI!
pa taj kao da je sjeo u kafani uz pivu i prica " e onda smo mi sjeli i napravili plan i popricali malo o tome" u stilu da mu je samo falilo jos JARANE

uzas!

jedino sto mi je uhu bilo milo je glasnogovornica dm-a neka je akcija bila nesto i bio je prilog njen ... skidam kapu!
Mene strasno iritira kada se predstavljaju sa (samo) "PR kompanije X". Public Relations je praksa, postupak, način komunikacije prema javnosti (ili vise njih), a ne naziv radnog mjesta. Trebalo bi da se pise/govori: menadzer za odnose sa javnoscu, saradnik za odnose sa javnoscu, itd. A i Public relations je prevodivo na nas jezik, pa mi nije bas milo kada se koristi ova "englestina". I ne svidja mi se ni jedan domaci tzv. pi ar.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#7 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by Partizzanka »

mah sad je inn biti PR shatro oni komunikativni, sposobni mladi/stari ljudi

a ne zna sastaviti prostoprosirenu recenicu da ima smisla
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#8 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by Partizzanka »

a tek ona glasnogovornica hayat production jaoooo jaoooo
koooji iritantan glas i nacin govora ...
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#9 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by daduli_sa »

KatarinaKosaca wrote:Onaj ispred OHR-a ne zna jezik. Jedna ispred (ne znam jel murija ili slično nešto) Željka se zove ima ozbiljnu govornu manu. :-) Za glasnogovornika nedopustivo. Grubišić se ponaša kao da mu svi idu na živce.
Dobro radi Biljana Jandrić ispred Bolnice. Jasno i glasno, koncizno.. sasvim ok

Nemoj MOLIM TE samo spominjati Biljanu Jandric, vjeciti glasnogovornik Klinickog centra! Ono kad ustaljenost posla postaje kontraproduktivno i nazadujuce....

Pri tome sve vise i vise postaje "pokrivalo" za sve greske Klinickog....
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#10 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by KatarinaKosaca »

Pozitivna praksa poznaje da (kad se već govori o knjižarama) neke firme koje nemaju veliku potrebu za PR, te poslove obavlja neki drugi uposlenik. Jednako, ako se nekoj porodici desi , na primjer ubojstvo ili nešto što prate mediji izaberu između sebe onog ko će izlaziti pred novinare i davati izjave.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#11 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by KatarinaKosaca »

daduli_sa wrote:Nemoj MOLIM TE samo spominjati Biljanu Jandric, vjeciti glasnogovornik Klinickog centra! Ono kad ustaljenost posla postaje kontraproduktivno i nazadujuce....

Pri tome sve vise i vise postaje "pokrivalo" za sve greske Klinickog....
Govori čisto i jasno, približi temu gledaocu, najbolja od svih. Za ostalo (greške) postoji tužilaštvo, nije njeno da objelodanjuje greške :D Malo si pobrkao opis posla jednog PR :wink:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#12 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by Partizzanka »

izvini katarina ali knjizara nije isto sto i jedna "obicna" porodica
a i da jeste pa da se tako bira PR (?!?!?!) valjda se izabere onaj ko je najelokventniji medju prodavacima ili neko iz marketinga.
prosto mi se ne ide u knjizare ako takvi uposlenici rade tamo i ako cu nekoga takvog sutra pitati da mi preporuci knjigu
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#13 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by KatarinaKosaca »

Partizzanka wrote:izvini katarina ali knjizara nije isto sto i jedna "obicna" porodica
a i da jeste pa da se tako bira PR (?!?!?!) valjda se izabere onaj ko je najelokventniji medju prodavacima ili neko iz marketinga.
prosto mi se ne ide u knjizare ako takvi uposlenici rade tamo i ako cu nekoga takvog sutra pitati da mi preporuci knjigu
Slažem se da se izabere najelokventniji, najmanje podložan tremi itd... Nego, samo je bila opaska da ne mora nekad jedna firma imati to zanimanje kao zanimanje.. pa je onda naveden primjer porodice..
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#14 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by daduli_sa »

KatarinaKosaca wrote:
daduli_sa wrote:Nemoj MOLIM TE samo spominjati Biljanu Jandric, vjeciti glasnogovornik Klinickog centra! Ono kad ustaljenost posla postaje kontraproduktivno i nazadujuce....

Pri tome sve vise i vise postaje "pokrivalo" za sve greske Klinickog....
Govori čisto i jasno, približi temu gledaocu, najbolja od svih. Za ostalo (greške) postoji tužilaštvo, nije njeno da objelodanjuje greške :D Malo si pobrkao opis posla jednog PR :wink:
Malo nisam pobrkao jer sam nazalost imao VRLO lose iskustvo. I nisam jedini. Moze biti "elokventna" koliko hoce, ali je postala ista kao oni doktori koje predstavlja - nezainteresovana & automatizovana.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#15 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by KatarinaKosaca »

daduli_sa wrote:Malo nisam pobrkao jer sam nazalost imao VRLO lose iskustvo. I nisam jedini. Moze biti "elokventna" koliko hoce, ali je postala ista kao oni doktori koje predstavlja - nezainteresovana & automatizovana.
Imam i ja loše iskustvo sa KC, još lošije sa Tužilaštvom. A to ne znači da Biljana Jandić ne radi svoj posao..
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#16 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by didžej »

skoro sam gledao neku zensku, plavusa, nekih 30-ak godina, mozda cak ni toliko-portparol sipe. djevojka ne zna dvije sastavit. zamuckuje, tesko verbalizuje misli, gubi zrak dok prica... neprijatno mi bilo dok sam je gledao, kontam udavi se. :shock:
Last edited by didžej on 13/03/2013 15:45, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#17 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by dječak sa šibicama »

Poznanik uletio na mjesto PR jedne "domace" banke, nije jedini ali je PR, a realno tip ne zna ni svoj maternji jezik.

Moze sve, uz dobru stelu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#18 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by dječak sa šibicama »

KatarinaKosaca wrote:Pozitivna praksa poznaje da (kad se već govori o knjižarama) neke firme koje nemaju veliku potrebu za PR, te poslove obavlja neki drugi uposlenik. Jednako, ako se nekoj porodici desi , na primjer ubojstvo ili nešto što prate mediji izaberu između sebe onog ko će izlaziti pred novinare i davati izjave.
Kad si vec kod knjizara, sjeticu se Baybooka i pokojne ili rahmetli Farah, imala je izrazitu govornu manu ali u glavi znanja za tri glasnogovornika bas za to radno mjesto.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#19 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by KatarinaKosaca »

dječak sa šibicama wrote:Kad si vec kod knjizara, sjeticu se Baybooka i pokojne ili rahmetli Farah, imala je izrazitu govornu manu ali u glavi znanja za tri glasnogovornika bas za to radno mjesto.
Nije baš poželjno da ima govornu manu. Kao da kažeš jedna manekenka zna da hoda za 5 manekenki, ali ima 70kg :D , Uostalom, jedno ne isključuje drugo. Kome je posao vezan uz komunikaciju, ne treba imati govornu manu.
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#20 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by kadinica »

A šta bi sa Nađom Lutvikadić?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#22 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by It_is_a_Leclerc »

Igor Gavran iz VTK BIH je glasnogovornik i saradnik komore, i jako je otvoren prema medijima, pristojan i razumljiv.
Biljana Jandrić također lijepo verbalizuje.
Mersiha Novalić je bila glasnogovornik federalne uprave policije, i također je bila odlična.

Ovi kantonalni glasnogovornici MUP-ova su da nas bog sviju kolektivno sačuva, kako nas, tako i našu bližu i dalju rodbinu. :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#23 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by JoseMujica »

kadinica wrote:A šta bi sa Nađom Lutvikadić?
SDA demokratija BHTelecommmmm
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#24 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by kadinica »

JoseMujica wrote:
kadinica wrote:A šta bi sa Nađom Lutvikadić?
SDA demokratija BHTelecommmmm

Znam, ali nema je nešto dugo na malim ekranima.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#25 Re: PR/glasnogovornici nasih kompanija/ministarstava i sl

Post by Hemera »

midheta kurspahic-elektroprivreda
irfan nefic-mup ks :lol: :mrgreen:
Post Reply