Pozoriste

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Panta Rei
Posts: 422
Joined: 03/05/2005 13:07
Location: Sarajevo

#26

Post by Panta Rei »

Pa glavni problem za pozorište, kao i za cijeli grad na kraju krajeva, jeste taj što se u gradsku upravu "šljeglo" s brda svakojakih likova, koje boli neka stvar za kulturom. Šta onda očekivati? Zato imamo šarene kičaste zgrade u staroj čaršiji, takav će nam vjerovatni biti i centar na Kamberovića polju i zato nam niču džamije kao gljive poslije kiše.
:sad:
I šta jadni Nedžad Fejzić, kao novi direktor BNP-a, može uraditi u takvoj konstelaciji snaga u gradu?!
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#27

Post by xape »

Panta Rei wrote:Pa glavni problem za pozorište, kao i za cijeli grad na kraju krajeva, jeste taj što se u gradsku upravu "šljeglo" s brda svakojakih likova, koje boli neka stvar za kulturom. Šta onda očekivati? Zato imamo šarene kičaste zgrade u staroj čaršiji, takav će nam vjerovatni biti i centar na Kamberovića polju i zato nam niču džamije kao gljive poslije kiše.
:sad:
I šta jadni Nedžad Fejzić, kao novi direktor BNP-a, može uraditi u takvoj konstelaciji snaga u gradu?!
Fejza je pametan i obrazovan covjek,nadajmo se da ce ipak nesto uspjeti uraditi...

a imamo i ove branioce nacionalnih interesa :)
Panta Rei
Posts: 422
Joined: 03/05/2005 13:07
Location: Sarajevo

#28

Post by Panta Rei »

Ma Fejza je KING. Da je samo do njega, pozorište bi procvalo! A ti branioci nacionalnih interesa će nam glave doći.
:-)
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#29

Post by xape »

Panta Rei wrote:Ma Fejza je KING. Da je samo do njega, pozorište bi procvalo! A ti branioci nacionalnih interesa će nam glave doći.
:-)
znam :)
predavao mi je filozofiju,sociologiju i logiku :)

sad malo off topic,necu zaboraviti kad nam je objasnjavao kako se neki pojmovi u logici ne mogu objasniti,kaze recimo pojam "gorko",tu se javlja lik i kaze ,pa kako nece moci,gorko je sve sto se ne moze piti :)
kaze Fejza,nije tacno,ja cu popiti pola litre Vlahova necu okom trepnuti :D

A sto se tice branioca nacionalnih interesa,eh tesko sa njima,vidis iz mojih ranijih postova oni su zakljucili da ja mislim da su muslimani neobrazovani i nekulturni i da ne idu u pozoriste,samo zato jer sam spomenuo dzamiju i pozoriste u istoj temi.Mislim da nam pokusavaju reci nesto o sebi :)
Panta Rei
Posts: 422
Joined: 03/05/2005 13:07
Location: Sarajevo

#30

Post by Panta Rei »

Pa oni koje sam ja spomenuo, oni što su šljegli s brda, također su muslimani i zaista jesu neobrazovani i nekulturni. Ali ne zato što su muslimani, već zato što su neobrazovani i nekulturni.
:-)
To je nešto što se njeguje, što se stiče godinama, čitanjem, gledanjem predstava, a ne slušanjem "rke-koke" muzike!

A što se tiče toga off-the-record, taj mi komentar zaista i liči na Fejzu. I meni je predavao filozofiju i logiku (sociologiju mi je predavala budi-bog-s-njom Hajra) i objašnjavao da je SVRHA ono što "S(a) VRHA".
:D
Ali to nije čudo. Ne treba zaboraviti da je Fejza studirao i jezik, pored filozofije. Što ga još više čini podobnim za direktora BNP-a.
:-)
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#31

Post by xape »

Panta Rei wrote:Pa oni koje sam ja spomenuo, oni što su šljegli s brda, također su muslimani i zaista jesu neobrazovani i nekulturni. Ali ne zato što su muslimani, već zato što su neobrazovani i nekulturni.
:-)
To je nešto što se njeguje, što se stiče godinama, čitanjem, gledanjem predstava, a ne slušanjem "rke-koke" muzike!
naravno ali oni izgleda imaju problema sa shvatanjem i razumjevanjem prostog teksta
Panta Rei wrote:
A što se tiče toga off-the-record, taj mi komentar zaista i liči na Fejzu. I meni je predavao filozofiju i logiku (sociologiju mi je predavala budi-bog-s-njom Hajra) i objašnjavao da je SVRHA ono što "S(a) VRHA".
:D
Ali to nije čudo. Ne treba zaboraviti da je Fejza studirao i jezik, pored filozofije. Što ga još više čini podobnim za direktora BNP-a.
:-)
Hajru mi ne spominji :x

Nadam se da ce Fejza uspjeti da uradi nesto glede pozorista
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#32

Post by sulesavic »

dok je bio direktor biblioteke, relativno cesto sam znao procitati u novinama ili vidjeti na tv-u da fejza organizira susrete ove ili one u biblioteci (americki kutak, andersenova godisnjica...). mozda slicno napravi i sa pozoristem
Post Reply