Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1 Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by Liberalism »

Jedno i osnovno pitanje: Moze li se oko bilo cega zajednicki nastupiti?
SDP poziva građane BiH na mirne proteste
Socijaldemokratska partija Bosne i Hercegovine pozvala je građane BiH, nevladine organizacije i stranke koje su protiv toga da državni poslanici povećaju sebi plaće da se 14. maja u 12 sati okupe na mirne proteste ispred zgrade institucija BiH na Marijin- Dvoru.
Za taj dan je zakazana sjednica Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH (PSBiH) na kojoj će 8. tačka dnevnog reda biti zakon o povećanju poslaničkih primanja, izjavio je na današnjoj pres-konferenciji Damir Mašić, poslanik SDP-a u Parlamentu FBiH.

Namjeru političkih stranaka koje se bore za povećanje plaća poslanicima Mašić je nazvao sramnom, pozivajući na mirni protest građane i naglašavajući da će to biti upravo njihov vid protivljenja.

U parlament će do 14. maja biti dostavljeni potpisi bh. građana koji su protiv povećanja plaća državnim poslanicima, izjavio je Mašić.

Prema njegovim riječima, u akciji koju je pokrenuo SDP do sada je prikupljeno oko 80.000 potpisa građana, a do 14. maja bit će ih vjerovatno oko 100.000.

Mašić naglašava da određene političke partije žele zakonom povećati poslaničke plaće za 100 posto i više.

Objavljeno 08.05.2008. u 14:28
skorpija1S
Posts: 409
Joined: 16/04/2008 14:27

#2 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by skorpija1S »

Sta ces,pricalo se i da su protesti gradjana u reziji sdp-a ,a nisu,pa se sad normalno sdp ogradjuje i poziva na ove proteste,zasto da ne ,dodji i ti ,ko ti brani.....
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#3 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by zlatiborka »

Tu obuci svoju SDP majicu jer joj je tu i mjesto!
skorpija1S
Posts: 409
Joined: 16/04/2008 14:27

#4 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by skorpija1S »

zlatiborka wrote:Tu obuci svoju SDP majicu jer joj je tu i mjesto!
Mjesto joj je gdje god hocu da je obucem.....dijete je i skolu nosi,sta ce kad je kokuz pa mu sdp da majicu da obuce,nismo se snasli jer smo opozicija....u svom gradu.....
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#5 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by zlatiborka »

skorpija1S wrote:
zlatiborka wrote:Tu obuci svoju SDP majicu jer joj je tu i mjesto!
Mjesto joj je gdje god hocu da je obucem.....dijete je i skolu nosi,sta ce kad je kokuz pa mu sdp da majicu da obuce,nismo se snasli jer smo opozicija....u svom gradu.....
Nisam mislila nista lose, poznajemo se, nema razloga da se ljutis.

Eto ja nisam ni pozicija ni opzicija, pa sam opet kokuz i to zesci!

I ja cu doci na taj protest jer smatram da ima ispravne ciljeve. Isto tako zamjeram i SDP-u i ostalim opzicionim strankama sto se nisu jos davno oglasili ovako. Malo sta moze Zlatko u parlamentu uraditi, jer ga ovi ostali nacionalisti preglasaju.
skorpija1S
Posts: 409
Joined: 16/04/2008 14:27

#6 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by skorpija1S »

zlatiborka wrote:
skorpija1S wrote:
zlatiborka wrote:Tu obuci svoju SDP majicu jer joj je tu i mjesto!
Mjesto joj je gdje god hocu da je obucem.....dijete je i skolu nosi,sta ce kad je kokuz pa mu sdp da majicu da obuce,nismo se snasli jer smo opozicija....u svom gradu.....
Nisam mislila nista lose, poznajemo se, nema razloga da se ljutis.

Eto ja nisam ni pozicija ni opzicija, pa sam opet kokuz i to zesci!

I ja cu doci na taj protest jer smatram da ima ispravne ciljeve. Isto tako zamjeram i SDP-u i ostalim opzicionim strankama sto se nisu jos davno oglasili ovako. Malo sta moze Zlatko u parlamentu uraditi, jer ga ovi ostali nacionalisti preglasaju.
A dobro znas zasto nisu,zato sto ih non-stop prozivaju da su oni vodja protesta i da to koriste da bi dobili poene za izbore,i pola gospode forumasa misli tako. A ja nemam namjeru nikog da ubjedjujem niti da krijem da sam SDP,u svakom slucaju,uvijek cu biti tamo gdje su oni. Citaj malo stranicu http://www.sdp.ba,desava se mnogo toga,mozes i ti i reagovati i pomoci.
User avatar
accent
Posts: 309
Joined: 16/10/2007 11:08
Location: Sarajevo

#7 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by accent »

mislim da ce nas biti 20ak. nemozes ti nasem narodu dokazati. cim spomenes SDP vecina ce rec pih komunisti opet nabijaju predizborne poene. zlatko lopov. vaki su naki su ma katastrofa. mislim da ja najveca gresak SDP-a sto nisu kupili invalide i borce (kao sto to rade SDA i SZBIH). ali nema veze bolje bit cista obraza nego da neko kasnije prstom pokazuje na nas
skorpija1S
Posts: 409
Joined: 16/04/2008 14:27

#8 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by skorpija1S »

accent wrote:mislim da ce nas biti 20ak. nemozes ti nasem narodu dokazati. cim spomenes SDP vecina ce rec pih komunisti opet nabijaju predizborne poene. zlatko lopov. vaki su naki su ma katastrofa. mislim da ja najveca gresak SDP-a sto nisu kupili invalide i borce (kao sto to rade SDA i SZBIH). ali nema veze bolje bit cista obraza nego da neko kasnije prstom pokazuje na nas
Bice nas vise. Vjeruj mi.
jai
Posts: 114
Joined: 27/04/2008 19:00
Contact:

#9 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by jai »

Ma ovo je samo jos jedan od (najave) protesta SDP-a,jedina razlika sa ovim je sto je JAVAN,dok ostali ostaju latentni.Pored svega toga mi nije jasno kako to da SDP konstantno gubi,naime kontrolisu FEDERALNU TELEVIZIJU(sto neko rece:"U RS-u pozicija drzi javnu televiziju,dok u Federaciji to radi opozicija),POSTAVLJAJU BEZBROJ PETICIJA(svijet vise ne zna na sta se potpisuje-"al treba se potpisat",rece jedan old tajmer),IMAJU BEZBROJ "NEVLADINIH i NEOVISNIH " UDRUZENJA poput Fronta,Revolta,Udruzenja antifasista BiH,Udruzenja "Josip Broz Tito"itd,IMAJU SIMPATIJE MAGAZINA DANI(Pecanina i Vildane) itd itd.

Dakle sve u svemu covjek se pita KAKO IZGUBITI PORED OVOLIKO "STEJKHOLDERA" PORED VAS???


(ps,Moj odgovor:Kad se SDP pocne ponasati kao socijaldemokratska,a ne koministicka partija tek onda ce uspjeti)
skorpija1S
Posts: 409
Joined: 16/04/2008 14:27

#10 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by skorpija1S »

jai wrote:Ma ovo je samo jos jedan od (najave) protesta SDP-a,jedina razlika sa ovim je sto je JAVAN,dok ostali ostaju latentni.Pored svega toga mi nije jasno kako to da SDP konstantno gubi,naime kontrolisu FEDERALNU TELEVIZIJU(sto neko rece:"U RS-u pozicija drzi javnu televiziju,dok u Federaciji to radi opozicija),POSTAVLJAJU BEZBROJ PETICIJA(svijet vise ne zna na sta se potpisuje-"al treba se potpisat",rece jedan old tajmer),IMAJU BEZBROJ "NEVLADINIH i NEOVISNIH " UDRUZENJA poput Fronta,Revolta,Udruzenja antifasista BiH,Udruzenja "Josip Broz Tito"itd,IMAJU SIMPATIJE MAGAZINA DANI(Pecanina i Vildane) itd itd.

Dakle sve u svemu covjek se pita KAKO IZGUBITI PORED OVOLIKO "STEJKHOLDERA" PORED VAS???


(ps,Moj odgovor:Kad se SDP pocne ponasati kao socijaldemokratska,a ne koministicka partija tek onda ce uspjeti)
Ne sekiraj se samo ti za SDP......
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#11 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by in33sa »

I jovo nanovo, za "patriote" najveci problem u drzavi je SDP :-)

Na stranu sto "patriote" ne mogu smiriti strasti i procitati razlog okupljanja. I reci koju o sramotnoj politici predstavnika koje su, ocito, "patrioti" i izabrali.
skorpija1S
Posts: 409
Joined: 16/04/2008 14:27

#12 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by skorpija1S »

in33sa wrote:I jovo nanovo, za "patriote" najveci problem u drzavi je SDP :-)

Na stranu sto "patriote" ne mogu smiriti strasti i procitati razlog okupljanja. I reci koju o sramotnoj politici predstavnika koje su, ocito, "patrioti" i izabrali.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih:
Svaka ti je zlatna.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#13 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by suncica24 »

Meni je "super" kako je bitno ko, protestvuje, a ne PROTIV CEGA SE PROTESTVUJE!

Ja cu doci :bih:
User avatar
accent
Posts: 309
Joined: 16/10/2007 11:08
Location: Sarajevo

#14 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by accent »

skorpija1S wrote:
jai wrote:Ma ovo je samo jos jedan od (najave) protesta SDP-a,jedina razlika sa ovim je sto je JAVAN,dok ostali ostaju latentni.Pored svega toga mi nije jasno kako to da SDP konstantno gubi,naime kontrolisu FEDERALNU TELEVIZIJU(sto neko rece:"U RS-u pozicija drzi javnu televiziju,dok u Federaciji to radi opozicija),POSTAVLJAJU BEZBROJ PETICIJA(svijet vise ne zna na sta se potpisuje-"al treba se potpisat",rece jedan old tajmer),IMAJU BEZBROJ "NEVLADINIH i NEOVISNIH " UDRUZENJA poput Fronta,Revolta,Udruzenja antifasista BiH,Udruzenja "Josip Broz Tito"itd,IMAJU SIMPATIJE MAGAZINA DANI(Pecanina i Vildane) itd itd.

Dakle sve u svemu covjek se pita KAKO IZGUBITI PORED OVOLIKO "STEJKHOLDERA" PORED VAS???


(ps,Moj odgovor:Kad se SDP pocne ponasati kao socijaldemokratska,a ne koministicka partija tek onda ce uspjeti)

Ne sekiraj se samo ti za SDP......


*************************************************************
:lol: :lol: :lol: jos jedan patriota
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#15 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by zlatiborka »

skorpija1S wrote: A dobro znas zasto nisu,zato sto ih non-stop prozivaju da su oni vodja protesta i da to koriste da bi dobili poene za izbore,i pola gospode forumasa misli tako. A ja nemam namjeru nikog da ubjedjujem niti da krijem da sam SDP,u svakom slucaju,uvijek cu biti tamo gdje su oni. Citaj malo stranicu http://www.sdp.ba,desava se mnogo toga,mozes i ti i reagovati i pomoci.

Nisi me shvatila, ja sam mislila na davno vrijeme, mnogo prije pocetka ovih sada nasih protesta gradjana. Na to sam mislila, a to da vladajuci nacionalisticki lopovi igraju prljavu igru, to vidi i slijepac. A razloga je bilo strasno puno da se citava opzicija digne i pozove narod da maknemo ove lopove jednom za svagda!
skorpija1S
Posts: 409
Joined: 16/04/2008 14:27

#16 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by skorpija1S »

Znate li uopce protiv cega se protestvuje,ili samo gledate ko poziva na protest,ma ne treba ovom narodu ni hljeba dati,ili ga bar podici na 200 KM,ovim iz vlasti nece biti problem da kupuju,jer oni sebi obezbjedjuju place protiv kojih se samo SDP bori,a gospodi ovdje SDP smeta.
jai
Posts: 114
Joined: 27/04/2008 19:00
Contact:

#17 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by jai »

skorpija1S wrote:Znate li uopce protiv cega se protestvuje,ili samo gledate ko poziva na protest,ma ne treba ovom narodu ni hljeba dati,ili ga bar podici na 200 KM,ovim iz vlasti nece biti problem da kupuju,jer oni sebi obezbjedjuju place protiv kojih se samo SDP bori,a gospodi ovdje SDP smeta.
NE mozemo tek tako biti indiferentni na organizatora protesta,naime hipotetski gledano ukoliko ucestvujem u protestu JA IZRAZAVAM NEZADOVOLJSTVO ZBOG NAMJERE O POVECAVANJU PLATA(sto je dobro) :bih: ,ali u ISTO VRIJEME PODRZAVAM SDP(sto ne valja).

Dakle optimalno rijesenje bi bilo da su proteste organizovale neke (zaista) neovisne nevladine organizacije,koje iza sebe nemaju politicku pozadinu(citaj sponzora)...

Ovako samo mogu ucestvovati u plemenitom aktu,zarad neplemenitih ciljeva-PREDIZBORNE KAMPANJE SDP-a.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#18 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by jefferson »

jai wrote:
skorpija1S wrote:Znate li uopce protiv cega se protestvuje,ili samo gledate ko poziva na protest,ma ne treba ovom narodu ni hljeba dati,ili ga bar podici na 200 KM,ovim iz vlasti nece biti problem da kupuju,jer oni sebi obezbjedjuju place protiv kojih se samo SDP bori,a gospodi ovdje SDP smeta.
NE mozemo tek tako biti indiferentni na organizatora protesta,naime hipotetski gledano ukoliko ucestvujem u protestu JA IZRAZAVAM NEZADOVOLJSTVO ZBOG NAMJERE O POVECAVANJU PLATA(sto je dobro) :bih: ,ali u ISTO VRIJEME PODRZAVAM SDP(sto ne valja).

Dakle optimalno rijesenje bi bilo da su proteste organizovale neke (zaista) neovisne nevladine organizacije,koje iza sebe nemaju politicku pozadinu(citaj sponzora)...

Ovako samo mogu ucestvovati u plemenitom aktu,zarad neplemenitih ciljeva-PREDIZBORNE KAMPANJE SDP-a.
Ja nemogu vjerovat da ljudi imaju ovoliki animozitet prema opoziciji!
Ma da bog da jos gore bilo!
jai
Posts: 114
Joined: 27/04/2008 19:00
Contact:

#19 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by jai »

jefferson wrote:
jai wrote:
skorpija1S wrote:Znate li uopce protiv cega se protestvuje,ili samo gledate ko poziva na protest,ma ne treba ovom narodu ni hljeba dati,ili ga bar podici na 200 KM,ovim iz vlasti nece biti problem da kupuju,jer oni sebi obezbjedjuju place protiv kojih se samo SDP bori,a gospodi ovdje SDP smeta.
NE mozemo tek tako biti indiferentni na organizatora protesta,naime hipotetski gledano ukoliko ucestvujem u protestu JA IZRAZAVAM NEZADOVOLJSTVO ZBOG NAMJERE O POVECAVANJU PLATA(sto je dobro) :bih: ,ali u ISTO VRIJEME PODRZAVAM SDP(sto ne valja).

Dakle optimalno rijesenje bi bilo da su proteste organizovale neke (zaista) neovisne nevladine organizacije,koje iza sebe nemaju politicku pozadinu(citaj sponzora)...

Ovako samo mogu ucestvovati u plemenitom aktu,zarad neplemenitih ciljeva-PREDIZBORNE KAMPANJE SDP-a.
Ja nemogu vjerovat da ljudi imaju ovoliki animozitet prema opoziciji!
Ma da bog da jos gore bilo!
SDP nije jedina opozicija(drugacije bi bilo da su se sve opozicione stranke ujedinile u organizaciji protesta),te je ovo skolski primjer rezije "jedne stranke",a ne opozicije(valjda SDP u svemu nastupa kao "jedina partija").Dalje nemam nikakvu mrznju prema SDP-u(cak naprotiv bio sam i clan doticne),ali moram upozoriti na neke ocigledne stvari(poput dobivanja predizbornih poena)...pozz
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18322
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#20 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by GandalfSivi »

Ja fakat ne kontam. Ljudi skupljaju predizborne poene? Kada predlazu zakon o provjeri porijekla imovine, to je skupljanje predizbornih poena, kada se bori protiv korupcije to je skupljanje predizbornih poena, kada se bori protiv dizanja plata, to je skupljanje predizbornih poena. Istina, to jeste to. Ali u cemu je tu problem? Ljudi pokazuju sta bi uradili kad bi bili na vlasti. I svaka cast, izgleda da bi dobre stvari uradili.

Za razliku od njih imamo ove druge koji su dobri zato sto ne skupljaju predizborne poene, nego onako unistavaju drzavu, kradu ono javno, boli ih briga, i onda pred izbore spomenu kao jal Srbe, jal Hrvate, jal Bosnjake i dobiju izbore. I to je u redu, jer oni ne skupljaju predizborne poene. Boze kakva je ovo zamjena teza ovdje...
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#21 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by Liberalism »

Sa nekima jednostavno ne mozes argumentovano diskutovati. Pogotovo sa onima koji misle da cilj (plemeniti) opravdava sredstvo (plemeniti akt)...

Nego, zna li neko ima li organizovani prevoz iz drugih gradova BiH na proteste u srijedu?
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#22 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by jefferson »

Liberalism wrote:Sa nekima jednostavno ne mozes argumentovano diskutovati. Pogotovo sa onima koji misle da cilj (plemeniti) opravdava sredstvo (plemeniti akt)...

Nego, zna li neko ima li organizovani prevoz iz drugih gradova BiH na proteste u srijedu?
OK, i sta sad? Eto ljudi skupljaju predizborne poene! To je politika.
Drugi ce skupljat tako sto ce GARANTOVAT da ce ukinuti RS, neki da bi zastitili bosnjake/hrvate/srbe od svega moguceg pa cak i nepovoljnog polozaja zvijezda te stetnih UV zraka, kao i nepovoljnog nagiba sunca koji kada se poklopi sa pozicijom venere ima izuzetno los uticaj na sva tri konstitutivna naroda!
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#23 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by popajic »

Dok se vi prepucavate poslanici ce sebi lagano povecati plate.
A onda cemo ih napadati kako lendohanaju preko nasih ledja dok mi ne znamo kud udaramo od skupoce.
Ma,dajte ljudi.Svaki protest je bolji od nikakvog.Najlakse je zasjesti na kompjuter,pivo pored sebe i jaditi kako se nista ne moze izmijeniti.
heff
Posts: 1
Joined: 04/05/2008 14:34

#24 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by heff »

samo se vi okupljajte....
dok se vi okupljate i organizirate..........
oni rade posao da ga zavrse prije izbora
User avatar
vee-jay
Posts: 8743
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#25 Re: Poziv SDP-a na protest protiv vlasti

Post by vee-jay »

Ne, skupljanje politickih poena bi bilo kad sdp pred izbore pocne obecavati da ce smanjivati place koje ce se u narednim danima dizati, zato jer 14. maja ipak nece biti vise od 20 protestanata.

Ovo sto sada rade je (u potpunosti normalna i dugo ocekivana) reakcija. Polako se bude i po meni bi valjda svako normalan morao da ih podrzi kome je SDPov cilj ovog protesta blizak.
Post Reply