Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#26 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by SSemir »

Ja ne bi platio, bratam..
Nedaj na sebe paša
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by tempuser »

dgL_ wrote:
tempuser wrote:
dgL_ wrote: 30+20 KM mi doslo, a 50+20 nije...
Ne mora ti doci jer ti na nalogu sve pise!
Pise da moram uplatiti 50 a u registru imam 120... Hahahahahahaha
Pa saberi 2+2, zbog dvije neplacene kazne si klasifikovan kao povratnik, zato ti i prijete prdekanom, ako platis jednu kaznu nemas vise taj status.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#28 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by dgL_ »

Livorno wrote:
dgL_ wrote:Jutros mi dodje plava koverta :) uvidom u sadrzaj iste pise da ce me morati lisiti slobode ako ne platim prekrsajni nalog od 30 KM sa pojas odnosno 50 KM po njihovoj evidenciji... Ima tacan broj naloga koji sam nasao i to je to... Stoji da je uvidom u registar kazni utvredjeno da sam povratnik u cinjenju saobracajnih prekrsaja i da uvidom u registar imam 120 KM ne placenih kazni... Hahahahahah (pojas 30 i pjesak crveno 50 sa + valjda 20 KM koje idu na ta dva naloga)

Kakva je procedura vezano za ovo? Sa obzirom da su kazne najnizeg moguceg ranga jel moguce da su poceli ovako da pokusavaju izvuc lovu?
Jel slucajno taj prekrsaj napravljen prije nepunih 5 godina.
Meni je zimus doslo isto pismo, i pise da ako ne uplatim do 15. Decembra da ce me 16. Dec. privesti.
A 16. Decembra se trebalo navrsiti 5 god od ucinjenog prekrsaja, a prekrsaj se brise iz evidencije nakon 5 god.
Znaci posljednji blef da te natjeraju da platis.
Ama ja sam imao vise kazni o tome se i radi... Bile su neke iz 2012. I 2013. Koje su zastarile... Isto sve sica 30-40-50 KM jos dok sam bio student pa mi se pare nisu bacale na to... Imo coek precih stvari ko i uvijek... I za te kazne mi nikad nista nije doslo... I sad mi stize da imam 120 KM.. Dakle 30 pojas iz 2015.godine iz marta + 20 za koje je vjerovatno narasla (iako sam potpisao da prihvatam odgovornost, a stim mislim da bi kazna trebala biti fiksna) i prelazio na crveno kao pjesak kod muzeja... (Tad sam se bas posvadjo sa policajcem... Upiso na blokic i poslo kaznu iz stanice.. Neki Ljubomir jbg.. Sta ce drugo Ljubomir nego pisat kazne po Novom Sarajevu... ) 50 KM i + 20 jer ovaj put nisam odnio potpisan nalog u trecu policijsku i to mi je ok... Ova je kazna isto iz 2015. Iz juna mozda... Od tada nemam niti jednu neplacenu kaznu...

Vidjecu za ovo, moram se posavjetovat malo koliko je realno da me hapse zbog ovog jada.. Iako sam 120% ubjedjen da je ovo zadnji pokusaj da te natjeraju da platis... I mislim da necu platiti pa da vidimo sta ce bit...

Ono sto je INTERESANTNO je da potrazuju da odmah uplatim 50 KM po nalogu taj i taj broj... A da u registru imam 120 KM (nisu navedeni nalozi na kojim imam taj dodatni iznos) da im profaksam faxom uplatnicu kad platim... Hahhahhahahhahahahahahahha KOMA... Inace iz tog perioda 2012-13. Je bilo mozda jos 3-4 neke kazne koje su ocigledno zastarile, a da me niko nije maltretiro :D
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#29 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by konektovan »

Nabr'o kazni više od Sefica, i još se nešto koprcas tu.
U poštu, uplatnicu i plati za svoje bahato ponašanje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#30 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by bitanga_sa_otesa »

na zalost, nije jedni ...voza se na hiljade takvih po gradu...
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#31 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by dgL_ »

konektovan wrote:Nabr'o kazni više od Sefica, i još se nešto koprcas tu.
U poštu, uplatnicu i plati za svoje bahato ponašanje.
Nemoj me samo ruzit evo odo odma
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#32 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakve veze ima to što se policajac zove ljubomir?
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by konektovan »

kakavdanakneiskustvu wrote:kakve veze ima to što se policajac zove ljubomir?
Zato što je u Teheranu. :lol:
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#34 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by lmo »

Livorno wrote:
dgL_ wrote:Jutros mi dodje plava koverta :) uvidom u sadrzaj iste pise da ce me morati lisiti slobode ako ne platim prekrsajni nalog od 30 KM sa pojas odnosno 50 KM po njihovoj evidenciji... Ima tacan broj naloga koji sam nasao i to je to... Stoji da je uvidom u registar kazni utvredjeno da sam povratnik u cinjenju saobracajnih prekrsaja i da uvidom u registar imam 120 KM ne placenih kazni... Hahahahahah (pojas 30 i pjesak crveno 50 sa + valjda 20 KM koje idu na ta dva naloga)

Kakva je procedura vezano za ovo? Sa obzirom da su kazne najnizeg moguceg ranga jel moguce da su poceli ovako da pokusavaju izvuc lovu?
Jel slucajno taj prekrsaj napravljen prije nepunih 5 godina.
Meni je zimus doslo isto pismo, i pise da ako ne uplatim do 15. Decembra da ce me 16. Dec. privesti.
A 16. Decembra se trebalo navrsiti 5 god od ucinjenog prekrsaja, a prekrsaj se brise iz evidencije nakon 5 god.
Znaci posljednji blef da te natjeraju da platis.
također, nedavno mi stigla, doduše roza, a ne plava koverta sa suda :roza: , za navodni saobraćajni prekršaj učinjen 2014.g. i rok od 7 dana da se donese dokaz o uplati ili dokaz o nemogućnosti plaćanja ...or....robija...
i odem, platim, predam dokaz, a oni mi nakon 15-ak dana poslali ponovo roziku i obavijest o prekidu sudskog postupka.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#35 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by dgL_ »

Brate te roze au mi pederske nekako...
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#36 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by milojicabrzi »

Živim za dan, kad će svim neplatišama komunalnih usluga, vode, kazni, prekršaja i sve ostalog, biti blokirana primanja ili automatski dosuđivana zatvorska kazna za iznos prekršaja...

Kad god su se ljudi mogli šprdati sa državom, ubrzo od te države nije bilo ni traga :run:
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#37 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by ruud »

Merhaba,
Mene interesuje da li neko od forumske uleme sa sigurnoscu zna,
Da li policijski sluzbenik prilikom zaustavljanja u saobracaju MORA nositi pol.kapu na glavi (u sl. Razlike u zakonima, u pitanju je pol. Genocidnog entiteta)?
Zahvaljujem.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#38 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by Maraschino »

Bruda zao mi te.
Prosle sedmice komsija mi se vratio iz zatvora. Dvadeset dana zbog saobracajnih kazni. Nabralo se a drzava ne trpi zastaru.
Javi da ti unaprijed posaljemo paket da se imas cemu nadati. :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#39 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by Maraschino »

ruud wrote:Merhaba,
Mene interesuje da li neko od forumske uleme sa sigurnoscu zna,
Da li policijski sluzbenik prilikom zaustavljanja u saobracaju MORA nositi pol.kapu na glavi (u sl. Razlike u zakonima, u pitanju je pol. Genocidnog entiteta)?
Zahvaljujem.
:lol: :lol:

a drugi je imao nestucovane brkove.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#40 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by Bobi »

konektovan wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:kakve veze ima to što se policajac zove ljubomir?
Zato što je u Teheranu. :lol:
:mrgreen: pa nece valjda svojim na Palama :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#41 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by kakavdanakneiskustvu »

postoji zastara na ove kazne,5 godina od datuma pravosnaznosti nastupa zastara i kazne se brisu iz registra kazni
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#42 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by sheilak »

milojicabrzi wrote:Živim za dan, kad će svim neplatišama komunalnih usluga, vode, kazni, prekršaja i sve ostalog, biti blokirana primanja ili automatski dosuđivana zatvorska kazna za iznos prekršaja...

Kad god su se ljudi mogli šprdati sa državom, ubrzo od te države nije bilo ni traga :run:
Ja zivim za dan da kad napravis prekrsaj i visina kazne se automatski skida sa racuna plate bilo cega sta imas u banci a ako nema kazne zatvora uz drustveno koristan rad (r)
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#43 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by Bobi »

Jel ovo sa zatvorom aktuelno samo u Sa. ili je i u drugim kantonima ?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#44 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by kakavdanakneiskustvu »

u zenici nije,i cuo sam i prije za te pozive za placanje samo u sarajevu
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#45 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by lmo »

Bobi wrote:Jel ovo sa zatvorom aktuelno samo u Sa. ili je i u drugim kantonima ?
u HNK jeste.
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#46 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by milojicabrzi »

Policijski službenik, djelatna vojna osoba, pa čak i otpravnik vozova na željeznici, mora imati sve propisane dijelove uniforme na sebi...

Obrati pažnju, kad te zaustavlja policijska patrola, da prilikom izlaska iz vozila i prilaska tebi, stavljaju i namještaju kapu :)
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#47 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by ruud »

:lol: :lol: :lol:
Maraschino wrote:
ruud wrote:Merhaba,
Mene interesuje da li neko od forumske uleme sa sigurnoscu zna,
Da li policijski sluzbenik prilikom zaustavljanja u saobracaju MORA nositi pol.kapu na glavi (u sl. Razlike u zakonima, u pitanju je pol. Genocidnog entiteta)?
Zahvaljujem.
:lol: :lol:

a drugi je imao nestucovane brkove.
:lol: joj sege svegam' :lol: dobar si :thumbup:
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#48 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by ruud »

milojicabrzi wrote:Policijski službenik, djelatna vojna osoba, pa čak i otpravnik vozova na željeznici, mora imati sve propisane dijelove uniforme na sebi...

Obrati pažnju, kad te zaustavlja policijska patrola, da prilikom izlaska iz vozila i prilaska tebi, stavljaju i namještaju kapu :)
Hvala. Da li slucajno znas, ili imas misljenje, ukoliko bi se isto prijavilo u PS ili eventualno unutrasnjoj kontroli, kakve su potencijalne sankcije?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#49 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by condy »

Svi pomisle nema nista godinama, zastarilo zaboravili ali dodje kad tad na naplatu.

Nije rok za zastaru 5 godina. Nije ni propisan rok zastare u zakonu o prekrsajima, nego rok za brisanje iz prekrsajnog registra evidentiranih prekrsaja. To su dvije razlicite stvari. Tako da se ne mozes vaditi na zastaru....
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#50 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by dgL_ »

Maraschino wrote:Bruda zao mi te.
Prosle sedmice komsija mi se vratio iz zatvora. Dvadeset dana zbog saobracajnih kazni. Nabralo se a drzava ne trpi zastaru.
Javi da ti unaprijed posaljemo paket da se imas cemu nadati. :D
U zakonu pise da cu moci izaci tek kad platim kazne... Ne znam kakvi su sa mjestom tamo jebote? Pa ima nas brat bratu bi jedan grad veci u Bosni mogli napunit... (Msm na. Nas sa 1-2 ne placene kazne... A ovi sa par hiljada kazni jedan srednji barem...)
Znaci zbog 50 KM ce me hranit u zatvoru? Cool covjece :D

Ovi beskucnici bi se mogli dosjetit fine ideje :)
Post Reply