POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#76 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by plain vanilla »

vox-populi wrote:
crnoplavo wrote:Nargila je super stvar, potice iz Indije, Irana, popularna u arapskim zemljama, medu obicnim narodom i elitom, super stvar, imam ih kuci tri, malo se zapali, odiscili, sjetim se irana i arapskih zemalja, sarajeva prije 100 godina...
Znamo da je sarajevo bilo stjeciste kultura, karavana, dolazili su Iranci, arapi trgovci ovdje ostajali, zenili se, nemoguce da se prije prvog svjetskog rata ovdje nije pusila nargila...
Valjda smo nekako u toku tih svjetskih ratova i previranja na politickoj pozornici zivota izgubili dodir sa tradicijom...nazalost.
Sjetis se Sarajeva od prije 100 godina???

Respect, tako star a koristis ove moderne tehnologije...
mozda metne u nargilu plemenitu biljku :skoljka:
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#77 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by bambina78 »

crnoplavo wrote:Nargila je super stvar, potice iz Indije, Irana, popularna u arapskim zemljama, medu obicnim narodom i elitom, super stvar, imam ih kuci tri, malo se zapali, odiscili, sjetim se irana i arapskih zemalja, sarajeva prije 100 godina...
Znamo da je sarajevo bilo stjeciste kultura, karavana, dolazili su Iranci, arapi trgovci ovdje ostajali, zenili se, nemoguce (ne vjerujem) da se prije prvog svjetskog rata ovdje nije pusila nargila-izgleda nemamo zapisa...
Valjda smo nekako u toku tih svjetskih ratova i previranja na politickoj pozornici zivota izgubili dodir sa tradicijom...nazalost.
Broj Jedan, jesi to ti? :shock:
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3151
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#78 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by Atticus Finch »

:lol: :lol: :lol:
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#79 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by crnoplavo »

alica.k wrote: otopio ti se snijeg :(
malo je offtopic...
da, nazalost, al dok je bio uzivao sam u njemu maksimalno, svaki dan...
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#80 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by nellington »

bambina78 wrote:
crnoplavo wrote:Nargila je super stvar, potice iz Indije, Irana, popularna u arapskim zemljama, medu obicnim narodom i elitom, super stvar, imam ih kuci tri, malo se zapali, odiscili, sjetim se irana i arapskih zemalja, sarajeva prije 100 godina...
Znamo da je sarajevo bilo stjeciste kultura, karavana, dolazili su Iranci, arapi trgovci ovdje ostajali, zenili se, nemoguce (ne vjerujem) da se prije prvog svjetskog rata ovdje nije pusila nargila-izgleda nemamo zapisa...
Valjda smo nekako u toku tih svjetskih ratova i previranja na politickoj pozornici zivota izgubili dodir sa tradicijom...nazalost.
Broj Jedan, jesi to ti? :shock:
Sjetim se muftije Šemsekadića kad je kretao u borbu protiv Austrougarske, ja sam mu govorio "Žao mi je što sam već prestar da se borim uz tebe..." Kakav je to hodža bio...
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#81 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by cico x »

nema veze nargila sa ovim pozarom, varili su se neke cijevi i dotakli plinsku,probili je i nastao je pozar.

prijedlog adminisratorima-svima koji se zajebavaju na racun ovog pozara uplatiti kartu za banovice u jednom smjeru !!
Frooteky
Posts: 443
Joined: 20/09/2010 19:39

#82 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by Frooteky »

crnoplavo wrote:Nargila je super stvar, potice iz Indije, Irana, popularna u arapskim zemljama, medu obicnim narodom i elitom, super stvar, imam ih kuci tri, malo se zapali, odiscili, sjetim se irana i arapskih zemalja, sarajeva prije 100 godina...
Znamo da je sarajevo bilo stjeciste kultura, karavana, dolazili su Iranci, arapi trgovci ovdje ostajali, zenili se, nemoguce (ne vjerujem) da se prije prvog svjetskog rata ovdje nije pusila nargila-izgleda nemamo zapisa...
Valjda smo nekako u toku tih svjetskih ratova i previranja na politickoj pozornici zivota izgubili dodir sa tradicijom...nazalost.
Jebo vas Nargila zatvorise nam Flamenco zbog nargile :mrgreen: jel tako vanilla
*zena21
Posts: 472
Joined: 09/09/2011 15:48

#83 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by *zena21 »

Morales wrote:
*zena21 wrote:jbt.. otkud ovoliki narod ovdje.. u sred radnog dana :roll:
Kakav crni radni dan, vecina ljudi ne radi a mi sad ko fol radni dan...

ma ok.. ali je valjda radni dan i za studente, skolarce.. a svi u setnji...ali rekoh, nejse.. nije to tema.. samo mi zapade za oko
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4835
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#84 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by Tvrtko II Kotromanić »

nellington wrote:
bambina78 wrote:
crnoplavo wrote:Nargila je super stvar, potice iz Indije, Irana, popularna u arapskim zemljama, medu obicnim narodom i elitom, super stvar, imam ih kuci tri, malo se zapali, odiscili, sjetim se irana i arapskih zemalja, sarajeva prije 100 godina...
Znamo da je sarajevo bilo stjeciste kultura, karavana, dolazili su Iranci, arapi trgovci ovdje ostajali, zenili se, nemoguce (ne vjerujem) da se prije prvog svjetskog rata ovdje nije pusila nargila-izgleda nemamo zapisa...
Valjda smo nekako u toku tih svjetskih ratova i previranja na politickoj pozornici zivota izgubili dodir sa tradicijom...nazalost.
Broj Jedan, jesi to ti? :shock:
Sjetim se muftije Šemsekadića kad je kretao u borbu protiv Austrougarske, ja sam mu govorio "Žao mi je što sam već prestar da se borim uz tebe..." Kakav je to hodža bio...
:lol: :lol: :lol: :thumbup: :sax:
misaoni
Posts: 154
Joined: 06/08/2011 18:54
Location: Sarajevo

#85 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by misaoni »

Neko veče sam slučajno bio u kafiću Dibek na Baščaršiji gdje se takođe puši ova nargila. U jednom trenutku se neki tinejdžeri zapalili ćilim na podu prosuvši žar. Nije bilo veće štete sem poveće rupe ne ćilimu te malo dima u prostoriji.

Tad mi je palo na um, kako bi sve lako moglo otići u vraga za sekundu s obzirom da je sve drveno i suho...
dorkcic
Posts: 753
Joined: 19/12/2008 20:26

#86 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by dorkcic »

*zena21 wrote:
Morales wrote:
*zena21 wrote:jbt.. otkud ovoliki narod ovdje.. u sred radnog dana :roll:
Kakav crni radni dan, vecina ljudi ne radi a mi sad ko fol radni dan...

ma ok.. ali je valjda radni dan i za studente, skolarce.. a svi u setnji...ali rekoh, nejse.. nije to tema.. samo mi zapade za oko
Nezaposleni, penzioneri, domaćice, studenti i đaci kojima nastava počinje kasnije ili je završila...
alenalena
Posts: 23
Joined: 03/08/2011 17:02

#87 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by alenalena »

misaoni wrote:Neko veče sam slučajno bio u kafiću Dibek na Baščaršiji gdje se takođe puši ova nargila. U jednom trenutku se neki tinejdžeri zapalili ćilim na podu prosuvši žar. Nije bilo veće štete sem poveće rupe ne ćilimu te malo dima u prostoriji.

Tad mi je palo na um, kako bi sve lako moglo otići u vraga za sekundu s obzirom da je sve drveno i suho...
Ma hoće to kad djeca počnu pušit nargilu prije nego što odrastu :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#88 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by madner »

Ima i zaposlenih koji mogu malo prohodat :kravata:
alenalena
Posts: 23
Joined: 03/08/2011 17:02

#89 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by alenalena »

ma šta se čudite odakle toliki narod na Baščaršiji, uvijek je bilo naroda i radnim i neradnim danima, a sad još pogotovo, kako je vrijeme ljepše i nema snijega.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#90 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by plain vanilla »

u Mostaru zemljotres, u Sarajevu pozar..sta je trece?
alenalena
Posts: 23
Joined: 03/08/2011 17:02

#91 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by alenalena »

plain vanilla wrote:u Mostaru zemljotres, u Sarajevu pozar..sta je trece?
U Banja luci Dodik dao ostavku :D :D
User avatar
6.april
Posts: 820
Joined: 12/10/2011 09:50

#92 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by 6.april »

Tuzla propala u jezero soli, a Banja Luka već ima svoju katastrofu - Dodika.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#93 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by plain vanilla »

6.april wrote:Tuzla propala u jezero soli, a Banja Luka već ima svoju katastrofu - Dodika.
hvala na lijepim zeljama
Mr Hiccup
Posts: 273
Joined: 05/01/2009 23:54

#94 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by Mr Hiccup »

plain vanilla wrote:
vox-populi wrote:
crnoplavo wrote:Nargila je super stvar, potice iz Indije, Irana, popularna u arapskim zemljama, medu obicnim narodom i elitom, super stvar, imam ih kuci tri, malo se zapali, odiscili, sjetim se irana i arapskih zemalja, sarajeva prije 100 godina...
Znamo da je sarajevo bilo stjeciste kultura, karavana, dolazili su Iranci, arapi trgovci ovdje ostajali, zenili se, nemoguce da se prije prvog svjetskog rata ovdje nije pusila nargila...
Valjda smo nekako u toku tih svjetskih ratova i previranja na politickoj pozornici zivota izgubili dodir sa tradicijom...nazalost.
Sjetis se Sarajeva od prije 100 godina???

Respect, tako star a koristis ove moderne tehnologije...
mozda metne u nargilu plemenitu biljku :skoljka:
nemoj tako, sjecam se i ja prastarog obicaja da kad se svako dijete rodi, puhnu ga dimom iz nargile u oba oka i obje nozdrve za dug i sretan zivot... ipak je to u nasoj vjekovnoj tradiciji, isto kao i oni "tespiHi" sto se godinama tradicionalno nose oko vrata, posebno kod nargildzija...
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#95 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by newklear »

alenalena wrote:
plain vanilla wrote:u Mostaru zemljotres, u Sarajevu pozar..sta je trece?
U Banja luci Dodik dao ostavku :D :D
Nek bude jači zemljotres, veći požar ali samo nek Doda odstupi
alenalena
Posts: 23
Joined: 03/08/2011 17:02

#96 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by alenalena »

newklear wrote:
alenalena wrote:
plain vanilla wrote:u Mostaru zemljotres, u Sarajevu pozar..sta je trece?
U Banja luci Dodik dao ostavku :D :D
Nek bude jači zemljotres, veći požar ali samo nek Doda odstupi
ma slabo ce Doda odstupit kad se izgleda hrani dobrim bobama :D
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#97 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by popajic »

plain vanilla wrote:u Mostaru zemljotres, u Sarajevu pozar..sta je trece?
25 C od sad pa nadalje - samo u Tuzli :wink:
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#98 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by Tvrdokorna mrlja »

pa ti cisti snijeg s krova.. :D
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#99 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by plejka2 »

plain vanilla wrote:u Mostaru zemljotres, u Sarajevu pozar..sta je trece?
smak svita :razz:
alenalena
Posts: 23
Joined: 03/08/2011 17:02

#100 Re: POŽAR NA BAŠČARŠIJI!!!

Post by alenalena »

plejka2 wrote:
plain vanilla wrote:u Mostaru zemljotres, u Sarajevu pozar..sta je trece?
smak svita :razz:
kad je , da se pripremimo?
Post Reply