Povrijedjeno malo mace

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#1 Povrijedjeno malo mace

Post by Alen78 »

Zdravo svima,
veceras sam uspio spasiti malo mace od napada psa.Izgleda da su mu je povrijedjene zadnje noge..pomjera ih ali otezano..vjerovatno ima lomova.Bio sam na Veterinarskom fakultetu gdje sam slucajno na hirurgiji zatekao nekog mladjeg "doktora"/studenta/osobu u odori medicinskog radnika koji ili nije mogao ili nije zelio da maci pomogne ni u kojem slucaju.Jedva sam ga izmolio da samo proviri u kutiju.Rekao je da macu nosim kuci i da dodjem sutra.Sad sam kuci s povrijedjenom macom i POJMA NEMAM sta da radim s njom..
Kako da joj pomognem?? Trebam li da joj ranu previjem (imam mali ugiz)???,fiksiram sape??...Ima li neko savjet ili uputu kako da postupim prema njoj do sutra???Ima li neka "hitna pomoc" za nastradale mace???
Sutra ujutro me garant nece primiti na veterini pa mi je svaka pomoc i uputa dobro dosla...

Unaprijed hvala svima..
DancingKing
Posts: 202
Joined: 26/05/2010 16:51

#2 Re: Povrijedjeno malo mace

Post by DancingKing »

Svaka ti cast! Ne znam koliko ti je kasno sad -- imas pet-kliniku Vetlife kod Aerodromskog naselja, vrlo pristupacni i profesionalni ljudi.

http://www.vetlife.ba/

Mozda neko od forumasa zna kontakt podatke nekog od veterinara koji dolaze na kucnu adresu, ali mislim da ces se zbog tezine macinih ozljeda ipak morati obratiti nekoj od klinika.

I sretno!
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#3 Re: Povrijedjeno malo mace

Post by una_bo »

Alene,
ti si moj komšija :D

jesi li uspio dobiti nekog veta?
hajde javi mi se na pp, pa da nešto skontamo, to bi lako moglo biti mače koje je kod Alexa u bašti.
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#4 Re: Povrijedjeno malo mace

Post by una_bo »

p.s. Izet dolazi na adresu, a možeš ga odvesti i na slatinu
User avatar
pici
Posts: 43588
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5 Re: Povrijedjeno malo mace

Post by pici »

meni su ti "profesionalci" tražili izmedju 100 i 200 KM za Macu kuju su kerovi rašerečiri preko puta moje kuće...hranio sam je zato što je imala mlade i kažu "profesionalci" pusti je nek ugine ulična je mačka (ko vele nedaš pare neka crkne)...mada sam davao im pare al to je poćelo otimat te za inekcije te za tablete te za dolazak na adresu te za itd itd...ovi iz vaumau ni da se jave zvao ih na mobitel slao email, ma ni da podignu slušalice a traže za ove pobješnjele kerove po ulicama 14 miliona za sterilizacije...uglavnom ako niko ne prihvati, pružio joj do smrti makar malo pažnje...od ove mačke je spašeno od okota jedno maće crno i to komšija ga uzeo sebi :thumbup:
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#6 Re: Povrijedjeno malo mace

Post by una_bo »

pici wrote:meni su ti "profesionalci" tražili izmedju 100 i 200 KM za Macu kuju su kerovi rašerečiri preko puta moje kuće...hranio sam je zato što je imala mlade i kažu "profesionalci" pusti je nek ugine ulična je mačka (ko vele nedaš pare neka crkne)...mada sam davao im pare al to je poćelo otimat te za inekcije te za tablete te za dolazak na adresu te za itd itd...ovi iz vaumau ni da se jave zvao ih na mobitel slao email, ma ni da podignu slušalice a traže za ove pobješnjele kerove po ulicama 14 miliona za sterilizacije...uglavnom ako niko ne prihvati, pružio joj do smrti makar malo pažnje...od ove mačke je spašeno od okota jedno maće crno i to komšija ga uzeo sebi :thumbup:
pričaj mi o tome, ja sam u aprilu mače koje su rastrgali psi odvela na veterinu, ona gadura Filipovićka je nije ni pogledala, pitanje je bilo DA LI JE TA MAČKA ULIČNA ILI JE KUĆNA, ja govorim ALI PLATIĆU!!!!!, ona pogleda na sat i kaže, već je 3, ups, vodi je na stup. pa je uspavao Samir jer joj nije bilo spasa.
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#7 Re: Povrijedjeno malo mace

Post by Alen78 »

Kao prvo,hvala vam svima na pomoci..
Zao mi je za mace ali nije mu bilo spasa..Morao sam ga dati da ga uspavaju... :sad:

Sinoc sam macka malog,nakon sto sam se vratio razocaran, stavio u kutiju i unio u kucu.Jednostavno nisam znao u ta doba kome da se obratim.Sjelio sam do 3h s njim jer je pilo bas puno vode..ali nije htio jesti.Tacno se vidjelo da mu je bio povrijedjen zadnji dio kicme,kuk i nogice.Jedva ih je pomjerao i kad se okrene u kutiji mijauce bolno.Poslije je zaspalo i umirilo se.
Jutros sabahile sam poceo zvati redom...Prvo vetlife..ali se tamo niko ne javlja a mobilne brojeve nisam nasao..Onda Veterinarska stanica Stup.To je dno dna..Javio mi se nekakav covjek kojeg sam prvo pitao da li mogu donijeti mace,a on kao iz topa : ovdje se sve naplacuje! Pitam ga da samo pogleda macica jer stvarno neznam sta da radim, a on kaze: pregled se placa 20 KM.Nije htio ni da me cestito saslusa,niti savjet da a kamoli da nesto ucini.Jos je dodao da je uspavljivanje 30 KM + medikamenti.
Poslije toga sam trazio av mau..Jedino od njih mozes naci veliiiiikiii broj ziro racuna i tri mobitel broja.Ja odmah redom poceo zvati.Prvi broj je iskljucen,drugi nedostupan a treci kad sam nazvao,zazvoni jednom i prekide mi..hm..pricekam pola minute,nazovem opet...zazvoni tri puta i ukine me..Nazovem ja opet a onda zvrnda i zvrnda..i zvrndaaaa..nece da se javi...
Tako da se ja pokupih poslije toga i pravac na veterinarski fak. opet..pa sta Bog da.Tamo me doceka opet onaj momak od sinoc i kaze sad ce doktor..I stvarno dodje ubrzo dr.,primi me kulturno, pregleda macka i samo klimnu glavom..Kaze,nema reakcije na zadnjem dijelu i da je najbolje da ga uspava.A meniiii,kao da sam tenisku lopticu progutao..pa stala u grlu i ni tamo ni vamo.Kaze da se inace placa uspavljivanje macaka 50KM ali da ce nesto srediti da manje platim.Pita,jel puno da dam 20KM..Ma rekoh nije,samo okoncaj to vise..srce se mi iskociti..Dade macku narkozu,i kaze da pricekam 10 min. da to djeluje..Rekao sam ,kad to prezivjeh..vala mi ni atomska nece moci nista...Za 10 min dodje s onom inekcijom i mene posla vani..Kad se sve okonca,kaze mi plati na blagajni 20 KM i s onom kutijom i uspavanom macom unutra rece na blagajni da je samo pregledao macu i rukova se samnom..
Eto,tako da znaju i ostali da ako neko zeli biti imalo human,da ce ga to kostati para..Mislim da cemo ubrzo svi okretati glave cak i kad budu povrijedjeni ljudi u pitanju i da cemo postati gori od hijena..
Zahvalio bi se onom doktoru (neznam mu ime ali cu se raspitati)na tome sto je gledao da me ne oguli kao zadnjeg papka i sto je imao stvarno korektan,ljubazan i ljudski prisup i macetu i meni..Ipak, nisu svi isti i nadam se da ce ipak oni dobri potisnuti one lose..
Hvala vam svima koji ste mi dali savjete.
Pozz
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#8 Re: Povrijedjeno malo mace

Post by una_bo »

mačka je uspavana
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#9 Re: Povrijedjeno malo mace

Post by Alen78 »

una_bo wrote:mačka je uspavana
Moda56...kao sto rece moja kona...mali macak je uspavan...Steta,ali bolje je tako. Ne mogu ni normalne mace da opstanu u ovom surovom svijetu a kamoli jedna s ostecenjem kicme..Ali ipak, puno ti hvala..

Pozzz
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#10 Re: Povrijedjeno malo mace

Post by registrovana onako »

---
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#11 Re: Povrijedjeno malo mace

Post by MaxPayne »

ovima iz av mau treba noge polomiti kad ih sretnemo na ulici,a imaju obraza da moljakaju pare na štandovima i prose zaustavljajući ljude pred tržnim centrima...
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#12 Re: Povrijedjeno malo mace

Post by Alen78 »

MaxPayne wrote:ovima iz av mau treba noge polomiti kad ih sretnemo na ulici,a imaju obraza da moljakaju pare na štandovima i prose zaustavljajući ljude pred tržnim centrima...
Bas mi je krivo bilo na njih Max..Zalozili su se za zastitu zivotinja a nisu obezberdili ni minumum.Postavili brojeve koji ne rade a na jednom broju je neko bio vjerovatno neispavan i preoptercen tako da mi je dva puta ukinuo poziv, te nakon toga se nije htio ni javiti.To za mene nije manjak sredstava, to je bezobrazluk! Zelio sam od njih samo da me upute i sa mi savjetom pomognu, a ocigledno je bilo da je to previse za njih.
Ako imas problem s zivotinjama osudjen si osloniti se na svoj novcanik ili na savjesne i dobrocudne gradjane. Bojim se samo da cemo svi mi postati zivotinje i da cemo okretati glave ako ugledamo nekog ko se pati na ulici.
Srecom ipak ima ovaj forum i dosta jako, jako dobrih osoba ovdje koji su uvijek spremni, ako nista drugo, onda savjet dati i uputiti na pravo mjesto.
VELIKI POZDRAV ZA SVE MOJE "LJUBITELJE TIH MALIH STVORENJA..." :D :D :D :D :D :D
Post Reply