Povratak u Bosnu

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
janje_
Posts: 2239
Joined: 05/04/2007 14:05

#26 Re: Povratak u Bosnu

Post by janje_ »

amra67 wrote:U bosni kad bi mi neko sad dao da nista ne radim i da imam platu kao na zapadu ja bih mu se zahvalila i rekla jedno veliko NEEE! Iz jenog i jedinog razloga sto ja ne mogu biti sretna medju ljudima i sredinom u kojoj i na koji nacin danas Bosanski narod i mentalitet vlada..Nije sve u parama , cevapima i sta ja znam..Najveci problem je sama sredina , ljudi i atmosfera pa i duh koji vllda bosnom.ljudi koji zive u bosni mozda ne osjete to ali ja kad dodjem osjetim tu depresiju i pritisak pod kojim zive..nakon nekoliko dana provedenih u bosni ta depresija pocinje i mene licno da hvata..pocinje da me gusi ...dodjes da se malo opustis a u sustini umoris se vise prije dolaska..ljudi duhom i tijelo, tapkaju u mjestu..bosnom valada dusevna kriza..onome kome je odmor ili zivot u bosni da se najede cevapa i pokaze kako se "ima" i neko bijesno auto je OK.ili onima koji su napravili kucerine i kome su cigla i cetir zida sve na ovom svijetu. ja i kad dodjem dodjem zbog ljudi koje poznajem mada ih je sve manje ( i te koje sam hajd tako reci poznavala su se promijenili da ih vise i ne poznajem) u bosni niko ne radi na promjenama,a promjene pocinju od samog sebe.da bi se uhvatio u kostac za zivotom moras biti pozitivan i naci nacina da se sve to desi..a ne da ti neko to sam stvori ili pokloni..ali to ne ide sa jednim prosjecnim balkancem kojem je od 100 stvari koje bi mu predlozio da radi 99 stvari bi mu bile kao ispod njegovog ranga ili bila sramota..prosjecqn balkanac zivi na nebu i iluziji..gore mi rece jedan da su azijati ovaki onaki....balkanci bi trebali neke stvari da nauce i preuzmu od azijata ako zele uspijeh..da vide da ovdje u aziji je svaki covijek firma sama za sebe..ljudi kupe neki trecerazredni skuter naprave prikolicu i pokretna kuhinja..da vidis sta sve stane na tu prikolicu? Kompletna kuhinja na metar kvadratni..ljudi rade od jutra do sutra.bukvalno..ne idu po kaficima, restoranima, ne ispijaju kafe i ne glume gotivu..ljudi rade i ne ne kukaju kako se nema..i to sto imaju uzivaju u tome i sretni su..znaci moze se samo treba htjeti..kad njih vidim znam da je sve moguce u pozitivnom smislu..95% njima je dnevna i spavaca jedno te isto a krevet patos u to istoj..
mislim, ovo bas ne zvuci ko uzivancija.. mozda je tebi zabavno sto dodjes sa debelom kintom, ali tim tamo ljudima garant nije..

sve ovo sto si napisala samo potvrdjuje da sve ove nase patnje imas i vani.. samo sto kad dodjes u svoju domovinu kontas da tvoj narod pati, a kad pate tamo neki tajlandjani / cesi / madjari / pakistanci / arapi / spanci / portugalci / amerikanci / meksikanci / whatever uglavnom te zaboli kurac..
Pol_Pot
Posts: 508
Joined: 23/01/2014 11:10

#27 Re: Povratak u Bosnu

Post by Pol_Pot »

amra67 wrote:U bosni kad bi mi neko sad dao da nista ne radim i da imam platu kao na zapadu ja bih mu se zahvalila i rekla jedno veliko NEEE! Iz jenog i jedinog razloga sto ja ne mogu biti sretna medju ljudima i sredinom u kojoj i na koji nacin danas Bosanski narod i mentalitet vlada..Nije sve u parama , cevapima i sta ja znam..Najveci problem je sama sredina , ljudi i atmosfera pa i duh koji vllda bosnom.ljudi koji zive u bosni mozda ne osjete to ali ja kad dodjem osjetim tu depresiju i pritisak pod kojim zive..nakon nekoliko dana provedenih u bosni ta depresija pocinje i mene licno da hvata..pocinje da me gusi ...dodjes da se malo opustis a u sustini umoris se vise prije dolaska..ljudi duhom i tijelo, tapkaju u mjestu..bosnom valada dusevna kriza..onome kome je odmor ili zivot u bosni da se najede cevapa i pokaze kako se "ima" i neko bijesno auto je OK.ili onima koji su napravili kucerine i kome su cigla i cetir zida sve na ovom svijetu. ja i kad dodjem dodjem zbog ljudi koje poznajem mada ih je sve manje ( i te koje sam hajd tako reci poznavala su se promijenili da ih vise i ne poznajem) u bosni niko ne radi na promjenama,a promjene pocinju od samog sebe.da bi se uhvatio u kostac za zivotom moras biti pozitivan i naci nacina da se sve to desi..a ne da ti neko to sam stvori ili pokloni..ali to ne ide sa jednim prosjecnim balkancem kojem je od 100 stvari koje bi mu predlozio da radi 99 stvari bi mu bile kao ispod njegovog ranga ili bila sramota..prosjecqn balkanac zivi na nebu i iluziji..gore mi rece jedan da su azijati ovaki onaki....balkanci bi trebali neke stvari da nauce i preuzmu od azijata ako zele uspijeh..da vide da ovdje u aziji je svaki covijek firma sama za sebe..ljudi kupe neki trecerazredni skuter naprave prikolicu i pokretna kuhinja..da vidis sta sve stane na tu prikolicu? Kompletna kuhinja na metar kvadratni..ljudi rade od jutra do sutra.bukvalno..ne idu po kaficima, restoranima, ne ispijaju kafe i ne glume gotivu..ljudi rade i ne ne kukaju kako se nema..i to sto imaju uzivaju u tome i sretni su..znaci moze se samo treba htjeti..kad njih vidim znam da je sve moguce u pozitivnom smislu..95% njima je dnevna i spavaca jedno te isto a krevet patos u to istoj..
Boldovano i ne zvuči baš primamljivo :D
User avatar
janje_
Posts: 2239
Joined: 05/04/2007 14:05

#28 Re: Povratak u Bosnu

Post by janje_ »

Pol_Pot wrote:Boldovano i ne zvuči baš primamljivo :D
to sam joj i ja reko.. zanimljivo je kad negdje odes, pa ti domaci igra za marku ko majmun.. ali kad ti je domaci dajdza/amidza/tetka, onda ti se to ne svidja..
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#29 Re: Povratak u Bosnu

Post by stakasa »

newlevel wrote:Vala medju taj retardirani/umno poreeceni azijatskski narod ne bi nikad u zivotu.

Sent from my Nokia 3310
:D
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#30 Re: Povratak u Bosnu

Post by amra67 »

janje_ wrote:
amra67 wrote:U bosni kad bi mi neko sad dao da nista ne radim i da imam platu kao na zapadu ja bih mu se zahvalila i rekla jedno veliko NEEE! Iz jenog i jedinog razloga sto ja ne mogu biti sretna medju ljudima i sredinom u kojoj i na koji nacin danas Bosanski narod i mentalitet vlada..Nije sve u parama , cevapima i sta ja znam..Najveci problem je sama sredina , ljudi i atmosfera pa i duh koji vllda bosnom.ljudi koji zive u bosni mozda ne osjete to ali ja kad dodjem osjetim tu depresiju i pritisak pod kojim zive..nakon nekoliko dana provedenih u bosni ta depresija pocinje i mene licno da hvata..pocinje da me gusi ...dodjes da se malo opustis a u sustini umoris se vise prije dolaska..ljudi duhom i tijelo, tapkaju u mjestu..bosnom valada dusevna kriza..onome kome je odmor ili zivot u bosni da se najede cevapa i pokaze kako se "ima" i neko bijesno auto je OK.ili onima koji su napravili kucerine i kome su cigla i cetir zida sve na ovom svijetu. ja i kad dodjem dodjem zbog ljudi koje poznajem mada ih je sve manje ( i te koje sam hajd tako reci poznavala su se promijenili da ih vise i ne poznajem) u bosni niko ne radi na promjenama,a promjene pocinju od samog sebe.da bi se uhvatio u kostac za zivotom moras biti pozitivan i naci nacina da se sve to desi..a ne da ti neko to sam stvori ili pokloni..ali to ne ide sa jednim prosjecnim balkancem kojem je od 100 stvari koje bi mu predlozio da radi 99 stvari bi mu bile kao ispod njegovog ranga ili bila sramota..prosjecqn balkanac zivi na nebu i iluziji..gore mi rece jedan da su azijati ovaki onaki....balkanci bi trebali neke stvari da nauce i preuzmu od azijata ako zele uspijeh..da vide da ovdje u aziji je svaki covijek firma sama za sebe..ljudi kupe neki trecerazredni skuter naprave prikolicu i pokretna kuhinja..da vidis sta sve stane na tu prikolicu? Kompletna kuhinja na metar kvadratni..ljudi rade od jutra do sutra.bukvalno..ne idu po kaficima, restoranima, ne ispijaju kafe i ne glume gotivu..ljudi rade i ne ne kukaju kako se nema..i to sto imaju uzivaju u tome i sretni su..znaci moze se samo treba htjeti..kad njih vidim znam da je sve moguce u pozitivnom smislu..95% njima je dnevna i spavaca jedno te isto a krevet patos u to istoj..
mislim, ovo bas ne zvuci ko uzivancija.. mozda je tebi zabavno sto dodjes sa debelom kintom, ali tim tamo ljudima garant nije..

sve ovo sto si napisala samo potvrdjuje da sve ove nase patnje imas i vani.. samo sto kad dodjes u svoju domovinu kontas da tvoj narod pati, a kad pate tamo neki tajlandjani / cesi / madjari / pakistanci / arapi / spanci / portugalci / amerikanci / meksikanci / whatever uglavnom te zaboli kurac..
Ako mislis na thajland ? more si se dobroooooo zeznuo..znas li ti da bi thajaland finansijski u roku od sedam dana kolabrieao bez turista.thajland manje vise zivi SAMO od turista i ni od cega vise!!! Zato svaki thajlandjanin ima SAMO korist od onih koji dodju..Ma ko nije bio tesko je objasniti.Mada pricam o thajlandu a u stvari je bosna thema..ali et navedoh primjer da se moze lijepse i sretnije zivjeti sa manje..da se moze raditi ako se hoce
Bla bla bla....
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#31 Re: Povratak u Bosnu

Post by stakasa »

Posto im je teletina s kosti
Pol_Pot
Posts: 508
Joined: 23/01/2014 11:10

#32 Re: Povratak u Bosnu

Post by Pol_Pot »

amra67 wrote:
janje_ wrote: mislim, ovo bas ne zvuci ko uzivancija.. mozda je tebi zabavno sto dodjes sa debelom kintom, ali tim tamo ljudima garant nije..

sve ovo sto si napisala samo potvrdjuje da sve ove nase patnje imas i vani.. samo sto kad dodjes u svoju domovinu kontas da tvoj narod pati, a kad pate tamo neki tajlandjani / cesi / madjari / pakistanci / arapi / spanci / portugalci / amerikanci / meksikanci / whatever uglavnom te zaboli kurac..
Ako mislis na thajland ? more si se dobroooooo zeznuo..znas li ti da bi thajaland finansijski u roku od sedam dana kolabrieao bez turista.thajland manje vise zivi SAMO od turista i ni od cega vise!!! Zato svaki thajlandjanin ima SAMO korist od onih koji dodju..Ma ko nije bio tesko je objasniti.Mada pricam o thajlandu a u stvari je bosna thema..ali et navedoh primjer da se moze lijepse i sretnije zivjeti sa manje..da se moze raditi ako se hoce
Bla bla bla....
Ni ovo boldovano ne zvuči baš pohvalno :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33 Re: Povratak u Bosnu

Post by stakasa »

Pol_Pot wrote:
amra67 wrote:
janje_ wrote: mislim, ovo bas ne zvuci ko uzivancija.. mozda je tebi zabavno sto dodjes sa debelom kintom, ali tim tamo ljudima garant nije..

sve ovo sto si napisala samo potvrdjuje da sve ove nase patnje imas i vani.. samo sto kad dodjes u svoju domovinu kontas da tvoj narod pati, a kad pate tamo neki tajlandjani / cesi / madjari / pakistanci / arapi / spanci / portugalci / amerikanci / meksikanci / whatever uglavnom te zaboli kurac..
Ako mislis na thajland ? more si se dobroooooo zeznuo..znas li ti da bi thajaland finansijski u roku od sedam dana kolabrieao bez turista.thajland manje vise zivi SAMO od turista i ni od cega vise!!! Zato svaki thajlandjanin ima SAMO korist od onih koji dodju..Ma ko nije bio tesko je objasniti.Mada pricam o thajlandu a u stvari je bosna thema..ali et navedoh primjer da se moze lijepse i sretnije zivjeti sa manje..da se moze raditi ako se hoce
Bla bla bla....
Ni ovo boldovano ne zvuči baš pohvalno :D
Zena hoce da kaze da je fino kad si tamo, gleda sebe...
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#34 Re: Povratak u Bosnu

Post by amra67 »

janje_ wrote:
Pol_Pot wrote:Boldovano i ne zvuči baš primamljivo :D
to sam joj i ja reko.. zanimljivo je kad negdje odes, pa ti domaci igra za marku ko majmun.. ali kad ti je domaci dajdza/amidza/tetka, onda ti se to ne svidja..
pricamo li mi ovdje o parama ili o sredinu u kojoj bi volio zivjeti?ako je tebi ili nekom drugom bosna dobra sredina za zivjeti nemem ja nista protiv.ja samo kazem za nene nije..meni su davno patriotska osjecanja za bosnom umrla..iz ovih ili onih razloga..ma ne bitno..
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#35 Re: Povratak u Bosnu

Post by stakasa »

amra67 wrote:
janje_ wrote:
Pol_Pot wrote:Boldovano i ne zvuči baš primamljivo :D
to sam joj i ja reko.. zanimljivo je kad negdje odes, pa ti domaci igra za marku ko majmun.. ali kad ti je domaci dajdza/amidza/tetka, onda ti se to ne svidja..
pricamo li mi ovdje o parama ili o sredinu u kojoj bi volio zivjeti?ako je tebi ili nekom drugom bosna dobra sredina za zivjeti nemem ja nista protiv.ja samo kazem za nene nije..meni su davno patriotska osjecanja za bosnom umrla..iz ovih ili onih razloga..ma ne bitno..
Ne rece ti meni za teletinu
Pol_Pot
Posts: 508
Joined: 23/01/2014 11:10

#36 Re: Povratak u Bosnu

Post by Pol_Pot »

amra67 wrote:
janje_ wrote:
Pol_Pot wrote:Boldovano i ne zvuči baš primamljivo :D
to sam joj i ja reko.. zanimljivo je kad negdje odes, pa ti domaci igra za marku ko majmun.. ali kad ti je domaci dajdza/amidza/tetka, onda ti se to ne svidja..
pricamo li mi ovdje o parama ili o sredinu u kojoj bi volio zivjeti?ako je tebi ili nekom drugom bosna dobra sredina za zivjeti nemem ja nista protiv.ja samo kazem za nene nije..meni su davno patriotska osjecanja za bosnom umrla..iz ovih ili onih razloga..ma ne bitno..
Pa prema ovome što si rekla, Tajland je dobar za otić 15 dana na sunce, cugu i kurave jer je sve pravo jeftino. Ili otići pun keša tamo i uvalit se u neku stranu firmu, imat ogromnu platu a cjene smiješne(slično kako kod nas dolaze stranci). Ali ako govorimo o otići i početi život na Tajlandu, bez šteka i neke sigurnosti, mogu ti samo reći - lijepa naša Bosna :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#37 Re: Povratak u Bosnu

Post by stakasa »

Pol_Pot wrote: Pa prema ovome što si rekla, Tajland je dobar za otić 15 dana na sunce, cugu i kurave jer je sve pravo jeftino. Ili otići pun keša tamo i uvalit se u neku stranu firmu, imat ogromnu platu a cjene smiješne(slično kako kod nas dolaze stranci). Ali ako govorimo o otići i početi život na Tajlandu, bez šteka i neke sigurnosti, mogu ti samo reći - lijepa naša Bosna :D
Bosnian dream :D
To ili podmirivat neku starku ili kcerku gazde firme u kojoj radis. Ovo se odnosi na one koji srecu potraze na Zapadu :D
Pol_Pot
Posts: 508
Joined: 23/01/2014 11:10

#38 Re: Povratak u Bosnu

Post by Pol_Pot »

stakasa wrote:
Pol_Pot wrote: Pa prema ovome što si rekla, Tajland je dobar za otić 15 dana na sunce, cugu i kurave jer je sve pravo jeftino. Ili otići pun keša tamo i uvalit se u neku stranu firmu, imat ogromnu platu a cjene smiješne(slično kako kod nas dolaze stranci). Ali ako govorimo o otići i početi život na Tajlandu, bez šteka i neke sigurnosti, mogu ti samo reći - lijepa naša Bosna :D
Bosnian dream :D
To ili podmirivat neku starku ili kcerku gazde firme u kojoj radis. Ovo se odnosi na one koji srecu potraze na Zapadu :D
I kažu nismo ništa naučili od zapadnjaka :D
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#39 Re: Povratak u Bosnu

Post by amra67 »

Prvo:Nema ni teletine a ni jagnjetine :mrgreen: jedino u specijalnim restoranima..thai ne daju puno znacaja toj vrsti mesa..tako da to neces naci na pijaci..

Drugo na thajland se mozes useliti KAD. HOCES kad odes u penziju..jedini uslov je da polozis nekih 20.000 eura na banku kao garanciju na svoj racun i to moras svake godine kad produzujes svoj boravak pokazati autoritetima..a penziju dobivas normalno na konto koji otvoris ovdje..i sto ste zapeli za taj tahajalnd? Ako ja kazem da je meni bolje ovdje nego tamo u cemu je poenta..olabavi malo :mrgreen: ovdje ej thema povratak u bosnu a ne thajland
Last edited by amra67 on 30/04/2014 13:50, edited 1 time in total.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#40 Re: Povratak u Bosnu

Post by stakasa »

amra67 wrote:Prvo:Nema ni teletine a ni jagnjetine :mrgreen: jedino u specijalnim restoranima..thai ne daju puno znacaja toj vrsti mesa..tako da to neces naci na pijaci..

Drugo na thajland se mozes useliti KAD. HOCES kad odes u penziju..jedini uslov je da polozis nekih 20.000 eura na banku kao garanciju na svoj racun i to moras svake godine kad produzujes svoj boravak pokazati autoritetima..a penziju dobivas normalno na konto koji otvoris ovdje..i sto ste zapeli za taj tahajalnd? Ako ja kazem da je meni bolje ovdje nego tamo u cemu je poenta..olabavi malo :mrgreen:
I onda se naljutis kad neko napise da su maloumni i retardirani :D
Pol_Pot
Posts: 508
Joined: 23/01/2014 11:10

#41 Re: Povratak u Bosnu

Post by Pol_Pot »

amra67 wrote:thajland definitivno !!!6 mjeseco thajand 6 mjeseci.... ?????? bracni parovi mogu da zive tamo sa dvije penzije ko bubreg u loju ..365 dana sija sunce..hrana je EXTRAAAAAAA i kosta NISTAAAAAA !!! Ja definitivno ako Bgda budem zdrava i ziva Thajland.. Ne moram kupovati cipele, jakne, dugih rukava majice...Za dva eura kupis sebi majicu kakvu zelis, haljninu...bla bla..365 dana-noci hodas u papucama :D Navece odes na njihovu pijacu jedes frisku i kvalitetnu hranu koju ti spreme pred nosom za manje od 2 eura,( sinoc jela rostiljanu ribu tesku kila i nesto 3 eura) za jedan euro kupis friski kokonooot kojeg ti otvore i pijes friski sok od kokonoota..Ako sam kuhas kosta bukvalno nista..Ujutro odes na pijacu i kupis za 5 eura namirnice za citav dan ako zelis kuhati sam..na sjeveru thajlanda cihang mai je jos jeftinije..ljudi se uhvatili bosne?? svasta!!!i na kraju djeca ti uvijek mogu doci na odmor :D Nije problem kad dodje nego kako ga uvjeriti da se treba vratiti :D odakle je doslo :D
Pa ti nam nametnu Tajland :D
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#42 Re: Povratak u Bosnu

Post by amra67 »

stakasa wrote:
amra67 wrote:Prvo:Nema ni teletine a ni jagnjetine :mrgreen: jedino u specijalnim restoranima..thai ne daju puno znacaja toj vrsti mesa..tako da to neces naci na pijaci..

Drugo na thajland se mozes useliti KAD. HOCES kad odes u penziju..jedini uslov je da polozis nekih 20.000 eura na banku kao garanciju na svoj racun i to moras svake godine kad produzujes svoj boravak pokazati autoritetima..a penziju dobivas normalno na konto koji otvoris ovdje..i sto ste zapeli za taj tahajalnd? Ako ja kazem da je meni bolje ovdje nego tamo u cemu je poenta..olabavi malo :mrgreen:
I onda se naljutis kad neko napise da su maloumni i retardirani :D
Hahaha.ko dodje na thajland da jede teletinu i jagnjetinu je bas retadiran a da ne govorim o onima sto jedu po restoranima od mec i king burgerima..koji idioti su to!!
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#43 Re: Povratak u Bosnu

Post by stakasa »

amra67 wrote:
stakasa wrote:
amra67 wrote:Prvo:Nema ni teletine a ni jagnjetine :mrgreen: jedino u specijalnim restoranima..thai ne daju puno znacaja toj vrsti mesa..tako da to neces naci na pijaci..

Drugo na thajland se mozes useliti KAD. HOCES kad odes u penziju..jedini uslov je da polozis nekih 20.000 eura na banku kao garanciju na svoj racun i to moras svake godine kad produzujes svoj boravak pokazati autoritetima..a penziju dobivas normalno na konto koji otvoris ovdje..i sto ste zapeli za taj tahajalnd? Ako ja kazem da je meni bolje ovdje nego tamo u cemu je poenta..olabavi malo :mrgreen:
I onda se naljutis kad neko napise da su maloumni i retardirani :D
Hahaha.ko dodje na thajland da jede teletinu i jagnjetinu je bas retadiran a da ne govorim o onima sto jedu po restoranima od mec i king burgerima..koji idioti su to!!
Sad osudujes. Nikad Tajlandanka od tebe :D
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#44 Re: Povratak u Bosnu

Post by amra67 »

Pol_Pot wrote:
amra67 wrote:thajland definitivno !!!6 mjeseco thajand 6 mjeseci.... ?????? bracni parovi mogu da zive tamo sa dvije penzije ko bubreg u loju ..365 dana sija sunce..hrana je EXTRAAAAAAA i kosta NISTAAAAAA !!! Ja definitivno ako Bgda budem zdrava i ziva Thajland.. Ne moram kupovati cipele, jakne, dugih rukava majice...Za dva eura kupis sebi majicu kakvu zelis, haljninu...bla bla..365 dana-noci hodas u papucama :D Navece odes na njihovu pijacu jedes frisku i kvalitetnu hranu koju ti spreme pred nosom za manje od 2 eura,( sinoc jela rostiljanu ribu tesku kila i nesto 3 eura) za jedan euro kupis friski kokonooot kojeg ti otvore i pijes friski sok od kokonoota..Ako sam kuhas kosta bukvalno nista..Ujutro odes na pijacu i kupis za 5 eura namirnice za citav dan ako zelis kuhati sam..na sjeveru thajlanda cihang mai je jos jeftinije..ljudi se uhvatili bosne?? svasta!!!i na kraju djeca ti uvijek mogu doci na odmor :D Nije problem kad dodje nego kako ga uvjeriti da se treba vratiti :D odakle je doslo :D
Pa ti nam nametnu Tajland :D
da sam znala ne bih :mrgreen: ja samo napisah gdje je meni boljei i jos razlozila zasto? ali ispade da vam se thajalnd kao thema svidja :D ne znam. zasto :run: ??? Nisam se nadala takvoj reakciji ..Bio je jos neko napisao isto thajland prije mene pa mu niko nista ne odgovori ? :) why me :) ?
svensson
Posts: 2
Joined: 29/04/2014 09:52

#45 Re: Povratak u Bosnu

Post by svensson »

Mogu se jedino vratit na godisnji, ali i to izvuce dosta energije, tako da ove godine cak razmisljam o max 2 sedmice u Bosni... :run:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#46 Re: Povratak u Bosnu

Post by stakasa »

svensson wrote:Mogu se jedino vratit na godisnji, ali i to izvuce dosta energije, tako da ove godine cak razmisljam o max 2 sedmice u Bosni... :run:
Bolje ti je na Tajlandu. Da nista ocisti se covjek od ove mesine ovolike :D
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#47 Re: Povratak u Bosnu

Post by amra67 »

stakasa wrote:
svensson wrote:Mogu se jedino vratit na godisnji, ali i to izvuce dosta energije, tako da ove godine cak razmisljam o max 2 sedmice u Bosni... :run:
Bolje ti je na Tajlandu. Da nista ocisti se covjek od ove mesine ovolike :D
Moli Boga da ti prava thai girl nikad ne "legne na ledja" :-D slabo vi znate o thajlandjankama osim onih povrsnih stvari a ko se malo duboko u te povrsne stvari zadubi skontat ce da upravo te thajandjanke su perfektne man killers..samo sto kad saznas kasno bude :D vjeruj znam sve o tome ! The thrut ! :-D hajmo sad please back to a issue about getting back to bosnia :mrgreen:
Pol_Pot
Posts: 508
Joined: 23/01/2014 11:10

#48 Re: Povratak u Bosnu

Post by Pol_Pot »

amra67 wrote:
Pol_Pot wrote:
amra67 wrote:thajland definitivno !!!6 mjeseco thajand 6 mjeseci.... ?????? bracni parovi mogu da zive tamo sa dvije penzije ko bubreg u loju ..365 dana sija sunce..hrana je EXTRAAAAAAA i kosta NISTAAAAAA !!! Ja definitivno ako Bgda budem zdrava i ziva Thajland.. Ne moram kupovati cipele, jakne, dugih rukava majice...Za dva eura kupis sebi majicu kakvu zelis, haljninu...bla bla..365 dana-noci hodas u papucama :D Navece odes na njihovu pijacu jedes frisku i kvalitetnu hranu koju ti spreme pred nosom za manje od 2 eura,( sinoc jela rostiljanu ribu tesku kila i nesto 3 eura) za jedan euro kupis friski kokonooot kojeg ti otvore i pijes friski sok od kokonoota..Ako sam kuhas kosta bukvalno nista..Ujutro odes na pijacu i kupis za 5 eura namirnice za citav dan ako zelis kuhati sam..na sjeveru thajlanda cihang mai je jos jeftinije..ljudi se uhvatili bosne?? svasta!!!i na kraju djeca ti uvijek mogu doci na odmor :D Nije problem kad dodje nego kako ga uvjeriti da se treba vratiti :D odakle je doslo :D
Pa ti nam nametnu Tajland :D
da sam znala ne bih :mrgreen: ja samo napisah gdje je meni boljei i jos razlozila zasto? ali ispade da vam se thajalnd kao thema svidja :D ne znam. zasto :run: ??? Nisam se nadala takvoj reakciji ..Bio je jos neko napisao isto thajland prije mene pa mu niko nista ne odgovori ? :) why me :) ?
Na stranu šala, Tajland, ne samo iz tvog iskustva nego generalno, zvuči kao super mjesto za zajebanciju, dakle turistički. Ovako kao mjesto gdje bi neko potražio bolji život van Bih, i ne baš. Jer tebi tih 2,3,5 eura za kokos ili hranu je malo, a raji s Tajlanda ja mislim da i nije. Pretpostavljam da je njima otprilike kao kod nas ovde, s tim što imaju t sunce, more, plaže... Al država koja zavisi strogo od turizma i nije primamljiva. Jest tebi koja si išla kao turista i vidiš se u penziji, koju si zaradila negdje drugo, na Tajlandu. A baš da idem iz bosanskog jada u drugi jad, preko svijeta, nije baš primamljivo. Jer ti si turista tamo s parama, a kad preseliš na Tajland moraš radit kao i oni tamo, za sitne pare.
Ja nisam za te odlaske glavom kroz zid. Ako ću ići hoću da mi bude bolje. Ono što kažu, ovde bar imaš sa nekim plakat.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#49 Re: Povratak u Bosnu

Post by SaraFina »

Ja bi se sutra vratila u Sarajevo, ali imam nazalost zanimanje koje uopće nije trazeno a s njim ne mogu ni privatan posao pokrenuti.
Trenutno se školujem dalje i razmišljam o povratku i nekoj privatnoj praksi u budućnosti :D
Kad to ostvarim a nadam se da ću uspjeti do tridesete " Bosno moja divna mila"
Nekad se razočaram političkom situacijom pa gundjam kako ću se udati za prvog Švabu koji naleti i čak ni djecu neću učiti maternji ali brzo me prodju te faze :D
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#50 Re: Povratak u Bosnu

Post by amra67 »

Ovo je moj zadnji post o thajlandu jer je tesko objasniti nesto sto osjecas kad si tamo..a ja znam za taj osjecaj i stvarno je lijep..priroda, klima...mi smo obicni smrtnici gdje uvijek idemo tamo gdje nam je lijepo ili ocekujemo bar da nam bude lijepo..od svih nacija na ovom svijetu malo je kao thajlandjana..iz jednog razloga sto thajlandjaninin NECE da ide iz svoje zemlje ma koliko bilo lose u njoj.jer thajlandjaninu su najpreca porodica i nema tih para za koje bi on se od te porodice odvojio..prije svega otac i mati su na PRVOM mjestu, na drugom dijete ako imas , trece su brat i sestra i na cetvrtom muz ili zena ... Thajlandjanina mozes odvesti i dati mu ne znam koliko para nece NIKAD biti sretan ako nije kod svoje familije..zato farangs kako thajlandani zovu strance ne mogu skoro nikad ozeniti thajlanjanku i odvesti je negdje vani da zivi sa njom jer ona to ne zeli..mozes probati ali garantujem 99% njih ce te napustiti u roku od nekoliko mjeseci i vratiti se kuci..zato svi stranci koji se zene sa thajlandjankama dolaze da zive na thajland jer brak sa thajlandjankom vani thajlanda je ne moguc..zato oni vise vole svoj patos na kojem spavaju u svojoj drzavi nego francuski krevet negdje vani..cudno ali istinio

u vezi cijena.imas dva cjenivnika.jedan je za thai a drugi za one koji nisu.. :D kad kupujes nesto 99% slucajeva ne pise cijena..nego je digitron taj koji odredjuje cijenu :mrgreen: zna kupac koga treba sisati :D sad je do tebe koliko vune uzme sa tebe :D

Bio sta da kupis kupujes od domacih znaci njima je dobro i na osnovu tebe zaradjuju..nema tebe nema zarade..kao penzioner ne zauzimas mjesto nijednom domacem radniku nego unosis kapital sto je za domace takodje dobro.zato niko se od njih ne buni jer znaju da sa strancima se da zivjeti i da im u sustini stranci sa svojim parama trebaju.jer takvi kupuju i trose..druga je stvar da ti tamo prodajes nesto domacima..i kad bi prodavao moras zaposliti domaceg i dati mu platu sto im je takodje dobrodoslo..spojilo se ugodno sa korisnim..peace out :D
Post Reply