Povratak u BiH?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Locked

Namjeravam se vratiti u BiH

da
66
36%
ne
86
46%
već sam se vratio/la
33
18%
 
Total votes: 185

klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#1 Povratak u BiH?

Post by klif »

Da li su pripadnici BH dijaspore zainteresovani za povratak u matičnu zemlju. Ovo se prije svega odnosi na pripadnike/ce tzv. druge generacije, tj. onih koji su ili rođeni u inostranstvu ili su kao jako mladi napustili BiH.

Da li i, ako da, koje sistemske mjere bi trebalo da donese država BiH da bi se ova grupa podstakla na povratak.

Bilo bi interesentno sagledati i iskustva onih koji su se vratili. Gdje leže najveći problemi?
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#2 Re: Povratak u BiH?

Post by Jazz_Junkie »

Zavisi kako i da li se netko uopce uklopio u novoj domovini. Ako zivis "dijasporaski", pricas prazne price o povratku. Ako si se uklopio, povratak je nemoguc i makar to iskreno kazes.
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#3 Re: Povratak u BiH?

Post by haubica_i_to_teshka »

klif wrote:Da li su pripadnici BH dijaspore zainteresovani za povratak u matičnu zemlju. Ovo se prije svega odnosi na pripadnike/ce tzv. druge generacije, tj. onih koji su ili rođeni u inostranstvu ili su kao jako mladi napustili BiH.

Da li i, ako da, koje sistemske mjere bi trebalo da donese država BiH da bi se ova grupa podstakla na povratak.

Bilo bi interesentno sagledati i iskustva onih koji su se vratili. Gdje leže najveći problemi?
Egzistencija, kako drugih, tako i moja.

Vratit cu se onda kada svojim povratkom necu nikome ugroziti egzistenciju. Ne pada mi napamet, sada, da nekom otimam "hljeb iz ruku", a ima djecu, koju treba hraniti/shkolovati... :(

Josh uvijek nisam u mogucnosti da pomognem, otvaranjem radnih mjesta/slicno, (jedino mogu da "smetam" :D ) tako da ostajem do daljnjeg.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#4 Re: Povratak u BiH?

Post by HAVANA »

Jazz_Junkie wrote:Zavisi kako i da li se netko uopce uklopio u novoj domovini. Ako zivis "dijasporaski", pricas prazne price o povratku. Ako si se uklopio, povratak je nemoguc i makar to iskreno kazes.




Samo jedno mjesto na svijetu se zove dom...gdje sam progledao,prohodao,proveo svoje djetinjstvo,bio voljen,bio bijen,uzivao,trpio,patio...Uklopio se ili ne ,sve zavisi od covjeka sta zeli u zivotu,na koji nacin i gdje zeli da zivi i radi...sto ljudi-sto cudi...mozemo pisati kako mi razmisljamo ali ne znaci da je nas izbor i najpametniji i jedini ispravan...Ja smatram da sam dobro izabrao i sretan sam.Prvi dan dolaska sam znao da necu, niti mogu ostati citav zivot zivjeti bilo gdje osim sarajeva...zena isto tako...sto je bio prvi veliki plus u na pocetku donesenoj odluci da necemo ostati cijeli zivot u toj novoj domovini :oops: Uklapanje nije nikakav problem za onoga ko zeli da se uklopi,uci,radi...za onoga ko iz svake situacije u zivotu pokusava da nauci nesto novo...za onoga ko se uklopi,uklapanje je velika prednost i taj se moze svugdje uklopiti a pogotovo tamo gdje se rodio...Uz sve minuse rodne nam grude, on vidi i pozitivne stvari , moze se fokusirati na njih i pored svih teskoca i idiotluka kojima obilujemo.Na nasim prostorima to uklapanje poprima sasvim drugu dimenziju ...Posto su dosli neki drugi i oni se nisu ovdje uklopili, nego su nas poklopili svojim nakaradnim nacinom zivota i razmisljanja, na onim koji zele da ovde zive i rade je da bar pokusaju da se izbore sa onima koji se ne uklapaju i ne postuju sredine u koje su dosli da zive.
Ako se ja uklopim u drugu sredinu i zbog odredjenih ljudi i nacina razmisljanja pristanem na to da zivim na nekom drugom mjestu i pored moje zelje da ostanem svojoj kuci...onda to po nekom mom nacinu razmisljanja znaci da se ja mogu uklopiti u sve sredine ali da me onaj na mom terenu polopio ili sto bi rekli zguzio...a ne volim da sam jebana stranka. :twisted:
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#5 Re: Povratak u BiH?

Post by Zlata M. »

klif wrote:Da li su pripadnici BH dijaspore zainteresovani za povratak u matičnu zemlju. Ovo se prije svega odnosi na pripadnike/ce tzv. druge generacije, tj. onih koji su ili rođeni u inostranstvu ili su kao jako mladi napustili BiH.

Da li i, ako da, koje sistemske mjere bi trebalo da donese država BiH da bi se ova grupa podstakla na povratak.

Bilo bi interesentno sagledati i iskustva onih koji su se vratili. Gdje leže najveći problemi?
:sad: ... uhhhhhhhhhhh ........
upravo ovih dana ... nemam pojma sta mi je ... probudis se, sasvim normalno ... i odjednom si svjestan da se toliko toga promijenilo ... da si se ti toliko promijenio, a da se jos samo onaj neki dio tebe opire ...
... do juce, takoreci, bila sam sigurna da cu nazad.
ne znam ... stvarno ne znam. :-?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6 Re: Povratak u BiH?

Post by mO k3 »

nemjeravam se vratiti... rodjen sam vamo u njemackoj 34 ljeta mi je ,odrasto sam i dole.
Zelim se vratiti i vraticu se i moji roditelji su se vratili dole i zivjeli /zive.

Sve u svemu hebo zemlju koja bosne nema

Dopunicu poslije.....
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#7 Re: Povratak u BiH?

Post by Gray »

Iz druge perspektive, otisao sam iz BiH vani da studiram (master), i ako ikako bude moguće, cilj mi je i da ostanem vani (u zemlji gdje sam sada, Švedskoj, ili negdje drugo u EU, nije problem).

Naravno, pod uslovom da uspijem naći posao, s tim da ne bih ostajao da radim u fabrici, neo samo da radim posao za koji se obrazujem. Ukoliko to uspijem mislim ostati vani.
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#8 Re: Povratak u BiH?

Post by Zlata M. »

HAVANA wrote:sve zavisi od covjeka sta zeli u zivotu,na koji nacin i gdje zeli da zivi i radi...sto ljudi-sto cudi...mozemo pisati kako mi razmisljamo ali ne znaci da je nas izbor i najpametniji i jedini ispravan...Ja smatram da sam dobro izabrao i sretan sam.
... o cemu god se radilo :thumbup:
talijan
Posts: 1081
Joined: 18/08/2006 19:49

#9 Re: Povratak u BiH?

Post by talijan »

nikad se ne zna, jel'... ali kako sada mislim ne bih se vracao u sarajevo

svi ljudi za koje sam nekad bio vezan su ili vani, ili oni koji su ostali imaju svoj zivot u koji bih se ja tesko uklopio... jer imam i godina i ne da mi se vise prilagodjavati nikome
roditelji su mi pomrli, brat je u francuskoj...
sta cu tamo star i sam. nisam vjerojatno nikome ni dobrodos'o...
star nisi nikom dobrodosao.

a opet za par godina...ne zna se
:)
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#10 Re: Povratak u BiH?

Post by DZONPI »

Ima tu puno stvari koji uticu dali se covjek uopste moze vratit.Ko ima djecu koja idu u skolu kako ces se vratit,zrtvovat buducnost djece radi povratka neide,neki su protjerani iz svojih kuca i kad se vrati opet nije tamo gdje je odrasto idt,itd.Ja imam plan da se vratim i vraticu se onda kad ocjenim da ovdje vise ne zelim da budem,znaci nikog ne slusat,ni radi nikog se vratit samo sebe slusat i sto kazu sam sebi presudio.
doboj
Posts: 118
Joined: 12/01/2010 03:20
Location: tamo gdje mi je dobro

#11 Re: Povratak u BiH?

Post by doboj »

Vrlo mala vjerovatnoca ,s obzirom na ekonomsku situaciju (prvenstveno).Dok se u "normalnim zemljama poslovi traze i dobijaju preko oglasa ,interneta ,tv,.. u Bosni to ide preko jaransko-rodjacko-stranacke politike.Znaci iako imas diplomu,dobar rezime,iskustvo ako nisi rodjak ili u stranci ,tesko do posla.A onda ostalo ;podmicivanje, stele ,ucjenjivanje ,...
Ovo iz iskustva.
User avatar
Narancasta
Posts: 5
Joined: 21/01/2011 11:31

#12 Re: Povratak u BiH?

Post by Narancasta »

Ja licno nisam ni isla iz BiH, ali evo reci cu ono sto mi moja rodbina stalno govori, ova moja generacija od cetrdeset i nesto: Najradije bi svi da se mogu klonirati u jos jedan primjerak, pa da jedan bude ovde, a drugi u toj stranoj zemlji. :-?

Ne znam je li sa vecinom tako...
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#13 Re: Povratak u BiH?

Post by Static-X »

Samo da je posla, ko se nebi vratio...
leyla_222
Posts: 23
Joined: 03/04/2010 03:13

#14 Re: Povratak u BiH?

Post by leyla_222 »

Ja se vracam u Bosnu jer nazalost zivot je kratak i nezelim drugim zemljama da ekonomiju poboljsavam i tamo da radim i da njima placam poreze. Moja rodbina je sva u Bosni i tamo su cio zivot zivjeli i mislim da se covjek netreba bojati ekonomskih problema ....Zapad je svima "isprao mozak" i na taj nacin natjerao ljude da zbog para ostave svoju domovinu i da zapadu placaju poreze .
Zapad je grozan...nema zivota niti kulture ni tradicije i vrijednost osobe opada na zapadu...na zapadu si niko i nista..radi i suti ....kad umres pokopaju te i niko te se nesjeca...ko zeli take zemlje da podrzava neka izvoli.....
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#15 Re: Povratak u BiH?

Post by jefferson »

leyla_222 wrote:Ja se vracam u Bosnu jer nazalost zivot je kratak i nezelim drugim zemljama da ekonomiju poboljsavam i tamo da radim i da njima placam poreze. Moja rodbina je sva u Bosni i tamo su cio zivot zivjeli i mislim da se covjek netreba bojati ekonomskih problema ....Zapad je svima "isprao mozak" i na taj nacin natjerao ljude da zbog para ostave svoju domovinu i da zapadu placaju poreze .
Zapad je grozan...nema zivota niti kulture ni tradicije i vrijednost osobe opada na zapadu...na zapadu si niko i nista..radi i suti ....kad umres pokopaju te i niko te se nesjeca...ko zeli take zemlje da podrzava neka izvoli.....
Ma znam. Ljudi te ne tracaju po kafama. Mozes misliti?
User avatar
Le_La
Posts: 173
Joined: 06/10/2009 23:08
Location: na putu

#16 Re: Povratak u BiH?

Post by Le_La »

Domovina ne mora biti tamo gdje si se rodio, domovina je tamo gdje se osjecas dobro, gdje su ti prijatelji, rodbina, posao ili nesto skroz trece, sto je covjeku vazno i sto mu je potrebno za ispunjen zivot.

Ako bih se ikada vratila u Bosnu onda ne zbog neke nostalgije, nego zbog radoznalosti i zeljom za nesto novim, ali iz istih razloga bih se mogla naci u Novom Zelandu :D

Znaci, ne tugujem za Bosnom, ne planiram taj neki povratak koji nikada nece doci, ali isto tako ga ne iskljucujem. Ako bi me zivotni put opet doveo do Bosne, sigurna sam da bih se navikla i opet tu osjecala kao kod kuce. :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#17 Re: Povratak u BiH?

Post by mO k3 »

Le_La wrote:Domovina ne mora biti tamo gdje si se rodio, domovina je tamo gdje se osjecas dobro, gdje su ti prijatelji, rodbina, posao ili nesto skroz trece, sto je covjeku vazno i sto mu je potrebno za ispunjen zivot.
Ne bih se slozio sa tobom u nikom tvome argumentu
Rodjen sam u njemackoj ,imam vamo poso ,familija mi je sva vamo, ali domovina je Bosna i Hercegovina
User avatar
Le_La
Posts: 173
Joined: 06/10/2009 23:08
Location: na putu

#18 Re: Povratak u BiH?

Post by Le_La »

Ženski Dr.Med wrote:
Le_La wrote:Domovina ne mora biti tamo gdje si se rodio, domovina je tamo gdje se osjecas dobro, gdje su ti prijatelji, rodbina, posao ili nesto skroz trece, sto je covjeku vazno i sto mu je potrebno za ispunjen zivot.
Ne bih se slozio sa tobom u nikom tvome argumentu
Rodjen sam u njemackoj ,imam vamo poso ,familija mi je sva vamo, ali domovina je Bosna i Hercegovina
Pa eto vidis, rodjen si u Njemackoj ali tebi to nije domovina, sto potvrdjuje moju tezu, da ne mora domovina biti tamo gdje si rodjen.
Ali sta je to, sto Bosnu pravi tvojom domovinom?
Koliko vremena godisnje provodis u Bosni?
Jesi li siguran da nisi upao u dijasporsku semu "zaliti za Bosnom, kuditi zemlju u kojoj si ali se ipak nikada ne vratiti" :-?
Mozda bi morali prvo definisati rijec "domovina" ...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#19 Re: Povratak u BiH?

Post by jefferson »

Le_La wrote:
Ženski Dr.Med wrote:
Le_La wrote:Domovina ne mora biti tamo gdje si se rodio, domovina je tamo gdje se osjecas dobro, gdje su ti prijatelji, rodbina, posao ili nesto skroz trece, sto je covjeku vazno i sto mu je potrebno za ispunjen zivot.
Ne bih se slozio sa tobom u nikom tvome argumentu
Rodjen sam u njemackoj ,imam vamo poso ,familija mi je sva vamo, ali domovina je Bosna i Hercegovina
Pa eto vidis, rodjen si u Njemackoj ali tebi to nije domovina, sto potvrdjuje moju tezu, da ne mora domovina biti tamo gdje si rodjen.
Ali sta je to, sto Bosnu pravi tvojom domovinom?
Koliko vremena godisnje provodis u Bosni?
Jesi li siguran da nisi upao u dijasporsku semu "zaliti za Bosnom, kuditi zemlju u kojoj si ali se ipak nikada ne vratiti" :-?
Mozda bi morali prvo definisati rijec "domovina" ...
Mislim da je potvrdio tvoju tezu ali nije svjestan :D
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#20 Re: Povratak u BiH?

Post by Hemel »

Ne znate vi sta je Bosna i Hercegovina.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#21 Re: Povratak u BiH?

Post by mO k3 »

Le_La wrote:Domovina ne mora biti tamo gdje si se rodio, domovina je tamo gdje se osjecas dobro, gdje su ti prijatelji, rodbina, posao ili nesto skroz trece, sto je covjeku vazno i sto mu je potrebno za ispunjen zivot.

Ako bih se ikada vratila u Bosnu onda ne zbog neke nostalgije, nego zbog radoznalosti i zeljom za nesto novim, ali iz istih razloga bih se mogla naci u Novom Zelandu :D

Znaci, ne tugujem za Bosnom, ne planiram taj neki povratak koji nikada nece doci, ali isto tako ga ne iskljucujem. Ako bi me zivotni put opet doveo do Bosne, sigurna sam da bih se navikla i opet tu osjecala kao kod kuce. :)
Lelic :)))
ocito si ti za vrijeme rata izbjegla negdje u stranu zemlju ,navikla si se vamo na ovaj zivot i na osjecas se bosanska vishe....ili te nista vise ne vuce u BiH
Koliko imas ti godina ,ako smijem da znam ... mozda nekih 21-26??

Znam ja podosta take raje koji su kao izbjeglice otisli vani i sada kada dojdu u BiH prave se svedjani,nijemci,amerkinaci ne zele da pricaju bosanski ,nego pricaju svedski itd.....osjecaju da su nesto bolje od raje koja zivi dole
Na tvoje pitanje da odem u BiH budem dole po dva mjeseca zavisi kako imam vremena. Moji korijeni su dole .
Ja planiram se vratiti u BiH kuca se napravila , financijski se obezbjeduje .... nadam se jos nekih 10-15 godina vamo i ako bogda u moju Bosnu
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#22 Re: Povratak u BiH?

Post by jefferson »

Ženski Dr.Med wrote:
Le_La wrote:Domovina ne mora biti tamo gdje si se rodio, domovina je tamo gdje se osjecas dobro, gdje su ti prijatelji, rodbina, posao ili nesto skroz trece, sto je covjeku vazno i sto mu je potrebno za ispunjen zivot.

Ako bih se ikada vratila u Bosnu onda ne zbog neke nostalgije, nego zbog radoznalosti i zeljom za nesto novim, ali iz istih razloga bih se mogla naci u Novom Zelandu :D

Znaci, ne tugujem za Bosnom, ne planiram taj neki povratak koji nikada nece doci, ali isto tako ga ne iskljucujem. Ako bi me zivotni put opet doveo do Bosne, sigurna sam da bih se navikla i opet tu osjecala kao kod kuce. :)
Lelic :)))
ocito si ti za vrijeme rata izbjegla negdje u stranu zemlju ,navikla si se vamo na ovaj zivot i na osjecas se bosanska vishe....ili te nista vise ne vuce u BiH
Koliko imas ti godina ,ako smijem da znam ... mozda nekih 21-26??

Znam ja podosta take raje koji su kao izbjeglice otisli vani i sada kada dojdu u BiH prave se svedjani,nijemci,amerkinaci ne zele da pricaju bosanski ,nego pricaju svedski itd.....osjecaju da su nesto bolje od raje koja zivi dole
Na tvoje pitanje da odem u BiH budem dole po dva mjeseca zavisi kako imam vremena. Moji korijeni su dole .
Ja planiram se vratiti u BiH kuca se napravila , financijski se obezbjeduje .... nadam se jos nekih 10-15 godina vamo i ako bogda u moju Bosnu
A ti si jel rat proveo u BiH???? Kakve veze rat ima s time o cemu ona pise.
Covjek zivi i osjeca da mu je domovina ono gdje mu je dobro. Neki nece da cuju za BiH zbog odnosa iste drzave prema njima. Od svih, cini mi se da si ti malo odvaljen od BH realnosti!
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#23 Re: Povratak u BiH?

Post by Hemel »

jefferson wrote:

A ti si jel rat proveo u BiH???? Kakve veze rat ima s time o cemu ona pise.
Covjek zivi i osjeca da mu je domovina ono gdje mu je dobro. Neki nece da cuju za BiH zbog odnosa iste drzave prema njima. Od svih, cini mi se da si ti malo odvaljen od BH realnosti!
ne razumijem te ja...

ne moze biti istina da ti je domovina tamo gdje ti je fino. za mene postoji samo jedna domovina a to je bosna i hercegovina a fino mi ovdje gdje sam (hvala im) ali nikada ne bih kosti ostavio ovdje. bosna je za mene svetinja, mati, sve u zivotu...sa njom lijezem i sa njom se budim. bosna je i njene prirodne ljepote, ljudi koji u njoj zive, rupicaste ceste, oronule fasade...i takvu je volim jer to je ona. sve sam uradio za bosnu a nista dobio nisam niti ocekujem (zbog lopovskog sistema koji nece trajati vjecno) ali to ne znaci da je moram mrziti ili prezirati.
cekam da neke stvari zaokruzim i vracam se nazad (najkasnije za dvije godine). ko zeli da bude broj u nekoj evidenciji, ko zeli da bude rob kapitalistickom sistemu, ko zeli da bude rob materijalnom...bujrum, siroka vam europa i dalje. u zivotu treba biti skroman i biti zadovoljan i sa malo a ne gledati sta drugi ima.
User avatar
Le_La
Posts: 173
Joined: 06/10/2009 23:08
Location: na putu

#24 Re: Povratak u BiH?

Post by Le_La »

Starija.
I ne pravim se ja :-) ja jesam bosanka i to cu uvijek i biti, svejedno gdje se nalazila, ali meni kao bosanci moze dom biti negdje izvan bosne. Pitanje je da li ti negiras neki dio sebe, ipak si rodjen u njemackoj i ta zemlja i ti ljudi su imali i imaju uticaj na tebe, ali se pravis veci katolik od pape :)

Nisam ja nista bolja od ljudi u bosni ali isto tako mi nismo nista bolji od nekih amerikanca, japanaca, svedjanja.
Znam i ja podosta takve raje koji uzdizu bosnu u nebesa, k'o fol neki patrioti vece klase, pricaju sa svojih 35 godina o povratku za 15 godina (pa prodje pola zivota u cekanju)..ali sa 50 ipak skontaju da se ne isplati, bolje sacekati penziju :-) ali onda dodju unucad pa ne mogu bez njih i nista od povratka.

Ali na kraju krajeva, mislim da vece sanse postoje da se neko kao ja vrati, ne planiram nista, zivim za danas i sad. NIje mi potrebna kuca, 100.000 € u dzepu ili neko bijesno auto da se vratim.
Nadjem neki posao, sobicu jednu, kartu za bus i eto me :bih:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#25 Re: Povratak u BiH?

Post by mO k3 »

jefferson wrote:
Ženski Dr.Med wrote:
Le_La wrote:Domovina ne mora biti tamo gdje si se rodio, domovina je tamo gdje se osjecas dobro, gdje su ti prijatelji, rodbina, posao ili nesto skroz trece, sto je covjeku vazno i sto mu je potrebno za ispunjen zivot.

Ako bih se ikada vratila u Bosnu onda ne zbog neke nostalgije, nego zbog radoznalosti i zeljom za nesto novim, ali iz istih razloga bih se mogla naci u Novom Zelandu :D

Znaci, ne tugujem za Bosnom, ne planiram taj neki povratak koji nikada nece doci, ali isto tako ga ne iskljucujem. Ako bi me zivotni put opet doveo do Bosne, sigurna sam da bih se navikla i opet tu osjecala kao kod kuce. :)
Lelic :)))
ocito si ti za vrijeme rata izbjegla negdje u stranu zemlju ,navikla si se vamo na ovaj zivot i na osjecas se bosanska vishe....ili te nista vise ne vuce u BiH
Koliko imas ti godina ,ako smijem da znam ... mozda nekih 21-26??

Znam ja podosta take raje koji su kao izbjeglice otisli vani i sada kada dojdu u BiH prave se svedjani,nijemci,amerkinaci ne zele da pricaju bosanski ,nego pricaju svedski itd.....osjecaju da su nesto bolje od raje koja zivi dole
Na tvoje pitanje da odem u BiH budem dole po dva mjeseca zavisi kako imam vremena. Moji korijeni su dole .
Ja planiram se vratiti u BiH kuca se napravila , financijski se obezbjeduje .... nadam se jos nekih 10-15 godina vamo i ako bogda u moju Bosnu
A ti si jel rat proveo u BiH???? Kakve veze rat ima s time o cemu ona pise.
Covjek zivi i osjeca da mu je domovina ono gdje mu je dobro. Neki nece da cuju za BiH zbog odnosa iste drzave prema njima. Od svih, cini mi se da si ti malo odvaljen od BH realnosti!
lol ja sto fulas druze :)
Ti ako imas problema sa BiH kao domovinom to je tvoj problem i malo citaj sta sam napisao


Ma lelic nijesmo svi isti ;)
Moji planovi su taki da se vratim ,pa se mozda cujemo za 15 godina pa ti javim gdje sam :)
DO tada budi mi pozdravljena i jedan kiss :p
Locked