Povratak mladih u BL!

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

User avatar
anastasija
Posts: 249
Joined: 20/10/2009 01:49

#76 Re: Povratak mladih u BL!

Post by anastasija »

I na kraju sto se ne uradi popis pa bi se lepo znalo koliko koga ima i gde. :shock:

Jel ima sad neki podatak ?

p.s. Nisam znala da se onaj Trn toliko prosirio, kazu da ima oko 15 000. :-)
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#77 Re: Povratak mladih u BL!

Post by Abacija »

privremen wrote:Abacija, ništa te ne shvaćam.
Ne želim da Banja Luka postane višenacionalna. Pod tim pojmom tretiram gradove u kojima su prisutni međunacionalni sukobi i netrpeljivost. Zato se nastojim pomaknuti iz takvih.
A ti sine uzmi neku knjigu pa čitaj...
Eto npr. ti se odselis u BL, pa se onda svojim prijateljima i poznanicima (nesrbima) pohvalis kako je tamo dobro, pa onda i oni dodju za tobom... Rezultat: malo po malo od BL stvaras visenacionalnu sredinu. Sta mislis koliko dugo ce velikosrbi trpiti sve vas koji hocete da uzivate u njihovoj "kulturi dijaloga" i "etnickoj cistoci"?
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#78 Re: Povratak mladih u BL!

Post by gold'n'brown »

privremen wrote:Abacija, ništa te ne shvaćam.
Ne želim da Banja Luka postane višenacionalna. Pod tim pojmom tretiram gradove u kojima su prisutni međunacionalni sukobi i netrpeljivost. Zato se nastojim pomaknuti iz takvih.
A ti sine uzmi neku knjigu pa čitaj...
A ti da si naucio citati znao bi procitati i koliko je visenacionalnih stanovnika imala Banja Luka 1991. Ti kao nacitan i inteligentan podrzavas rezultate etnickog ciscenja i ubijanja jer ne zelis visenacionalnu Banja Luku?

Mladi ljudi koji se vracaju u ratom okupirana podrucija su za mene pravi heroji i jedina nada za ovu zemlju. Ako se ne vrate, pa ih jos dovrse sa oduzimanjem imovine koje je vec najavljeno, to je konacni kraj BiH. Dodik je veoma svjestan toga i ucinit ce sve da se ljudi ne vrate. Dovoljna je i retorika koja plasi ljude koji bi i htjeli da se vrate, ali kad cuju sta predstavnici vlasti u RS govore jos se vise prepadaju. Uostalom kakva je to ravnopravnos kad se dan RS-a zove Dan krsne slave RS. Cuo sam da je jako mnogo nesrba glasalo za Dodika misleci da je on manje los od SDS-a. Nadam se da se to vise nikada nece ponoviti. Kada bi imali i trun vlasti u RS sve bi bilo drugacije.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#79 Re: Povratak mladih u BL!

Post by Dado dijasporitus »

anastasija wrote:I na kraju sto se ne uradi popis pa bi se lepo znalo koliko koga ima i gde. :shock:

Jel ima sad neki podatak ?

p.s. Nisam znala da se onaj Trn toliko prosirio, kazu da ima oko 15 000. :-)
Zato sto i dan danas ne postoji ustavna opcija Bosanac, sto je i najveci paradoks u BiH, pa se nemozes ni izjasniti tako vec jedino po nacionalnim torovima. A i sam naziv Bosanac se manipulise kako se nacionalistima digne pa s jedne strane se poistovjecuje sa Bosnjacima a s druge se gleda samo kao popularni lik iz narodnih viceva.

Mada ne vjerujem ni da u Srbiji postoji slicna varijanta tj, da li se mozes izjasniti kao Srbijanac na popisu a ne kao Srbin, Madjar, Albanac, Bosnjak, Bugarin itd.
User avatar
anastasija
Posts: 249
Joined: 20/10/2009 01:49

#80 Re: Povratak mladih u BL!

Post by anastasija »

Dado dijasporitus wrote:
Mada ne vjerujem ni da u Srbiji postoji slicna varijanta tj, da li se mozes izjasniti kao Srbijanac na popisu a ne kao Srbin, Madjar, Albanac, Bosnjak, Bugarin itd.
Pa taj termin Srbijanac je naziv koji koriste ljudi izvan Srbije da bi nas tako zvali. Kod nas se niko tako ne izjasnjava, vec ovo dole nabrojano- Srbin, Madjar, Albanac....Mada mislim da ne bi bilo ni opcije Vojvodjanin.
User avatar
anastasija
Posts: 249
Joined: 20/10/2009 01:49

#81 Re: Povratak mladih u BL!

Post by anastasija »

zagazaga wrote:
Saselila Manjača u ravnicu, eno škole sve zatvorili!....Rolling Stones...pa hr SAO Krajina,Glamoč, Drvar....nije se samo Trn proširio!
I jel smetaju starim Banjalucanima? :shock:
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#82 Re: Povratak mladih u BL!

Post by Dado dijasporitus »

Abacija wrote:
privremen wrote:Ne bih ja nikad težio ka inozemstvu što se mene tiče, mene kao momka s poslom i solidnim primanjima.
Jedino me muka uhvati kad se sjetim da bi mi djeca trebala učiti o borcima ili braniteljima ili ljiljanima. Opet o nekim tekovinama i herojima koji su uglavnom ratni profiteri. Ako i nisu, onda su heroji jednima a zločinci drugima.
Dok me te muke ne muče, Banja Luka je idealno mjesto za život. Dobre komunikacije, ugodna klima, plodna zemlja, rijeke, administrativno središte, niti prevelik niti premal grad... A što me oduševilo, kultura življenja i čistoća.
Mislis kultura dijaloga i etnicka cistoca?
Studirao sam u gradu koji se zove Arlingoton, TX za koga se u naucnim krugovima I medju urbanistima kaze da je najvece selo na svijetu. Naime Arlington, TX pokriva oko 250 kvadratnih kilometara I ima oko 350 000 stanovnika sto bi se reklo da je oko 1.5 puta veci od Banjaluke, ali razlog sto se smatra selom je zato sto demografska struktura stanovnostva je gotovo bez imalo varijacija, tj svi stanovnici su priblizno istih finansijskih prihoda, najcesce istih etickih I religijskih uvjerenja I istih zivotnih navika. Oko 90% stanovnista zivi u niskim kucama sa velikim dvoristem I sa po dva auta. Kuce su grupisane u tzv ogradjene zajednice a iste zajednice su potpuno izolovane jedne od drugih. Cak I medjukomsijski odnosi unutar tih zajednica su svedeni na minimum. Ako ne zive u kucama onda zive u niskim stambenim zgradama sa po dva sprata podjeljenim po istom principu ogradjene zajednice. Stanovnici Arlingtona ne rade u Arlingtonu jer u samom gradu ne postoje kompanije, firme, tvornice I slicna mjesta za masovnije zaposljavanje tako da stanovnici svakodnevno putuju u obliznje gradove Dallas I Fort Worth udaljenim oko 50km mrezom autoputeva velicine I prometnosti nad kojim bi se I Svabe zaibretili. Osim drzavnog univerziteta koji je oaza u centru Arlingtona (ako se to moze nazvati centrom) Arlington je jedna velika spavaonica, baby farma gdje se stanovnici mnoze bez imalo sadrzaja koji bi ucinili njihov zivot raznolikim I dinamicnijim. Arlington jos uvijek nema javni transport jer su stanovnici nekoliko puta izglasali da nezele javni transport jer bi isti mogao donijeti u njihovo selo “nezeljene elemente”, citaj crnce I meksikance, tj ljude nizih primanja koji nemogu priustiti dva auta da sa njima idu na posao u obliznje gradove vec bi za to koristili javni transport. Gledajuci na Arlington iz Balkanske perspective moglo bi se prevesti I protumaciti da je to klasicna jednonacionalna I zatucana sredina pa zbog toga I neiznenadjuje sto nacunici koji se bave urbanizmom I gradskim planiranjem s pravom nazivaju Arlington najvecim selom na svijetu.

Samim tim se onda postavlja pitanja sta je definicija grada I da li se grad definise sa suprotnosima u odnosu na Arlington. Dakle grad se zove grad samo ako je pored oblika I infrastrukture koju stanovnistvo grada stvori je takodjer otvoren promjenama, razlicitostima bilo religijskih, etickih, nacionalnih ili seksualnih kategorija I koji moze da pretrpi konstantnu imigraciju I emigraciju stanovnistva bez da gubi svoj duh I smisao. Banjaluka se po svom obliku I istoriji moze prepoznati kao grad ali po svom jednonacionalnom trendu I nacinu na koji tretira povratnike I ljude drugih uvjerenja I navika, bilo religijskih ili nekih drugih, Banjaluka je po svom ponasanju postala konkurencija Arlingtonu na putu osvajanja neslavnog epiteta najveceg sela na svijetu.

Iz Arlingtona sam pobjegao glavom bez obzira cim sam zavrsio fakultet. Zasto bi ga sad mjenjao za drugoplasirano selo.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#83 Re: Povratak mladih u BL!

Post by pirmin »

anastasija wrote:
zagazaga wrote:
Saselila Manjača u ravnicu, eno škole sve zatvorili!....Rolling Stones...pa hr SAO Krajina,Glamoč, Drvar....nije se samo Trn proširio!
I jel smetaju starim Banjalucanima? :shock:
Bi li tebi smetali da ti preko noci dodju na kucna vrata i istjeraju te iz kuce u kojoj su jos tvoji prapra zivjeli?
User avatar
anastasija
Posts: 249
Joined: 20/10/2009 01:49

#84 Re: Povratak mladih u BL!

Post by anastasija »

pirmin wrote:
Bi li tebi smetali da ti preko noci dodju na kucna vrata i istjeraju te iz kuce u kojoj su jos tvoji prapra zivjeli?
Ja sam mislila na ovu drugu varijantu-starosedeoci sto su ostali, na svojim ognjistima, pa onda kako gledaju na nove sto su dosli. Eto u NS kukaju na Bosance i Crnogorce (pojedini) kao dosli sa param pokupovali stanove i tako to. A ovo drugo naravno da bi mi smetalo.
User avatar
anastasija
Posts: 249
Joined: 20/10/2009 01:49

#85 Re: Povratak mladih u BL!

Post by anastasija »

zagazaga wrote:
Prvo sama spominješ Trn, a sad pitaš smetaju li :-) ........Ne, zašto bi smetali ako su kupili zemlju i pravili sebi kuću :?
Rekoh zasto, u ovom postu iznad. evo nase izbeglice sa Kosova smetaju nekim Nislijama, Kraljevcanima i sl. A isti narod, ej... :oops:
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#86 Re: Povratak mladih u BL!

Post by Abacija »

anastasija wrote:
zagazaga wrote:
Prvo sama spominješ Trn, a sad pitaš smetaju li :-) ........Ne, zašto bi smetali ako su kupili zemlju i pravili sebi kuću :?
Rekoh zasto, u ovom postu iznad. evo nase izbeglice sa Kosova smetaju nekim Nislijama, Kraljevcanima i sl. A isti narod, ej... :oops:
Sto bi @dallton rek'o: eto vidis sta se desava kad svi Srbi hoce da zive u istoj drzavi. :-)
User avatar
anastasija
Posts: 249
Joined: 20/10/2009 01:49

#87 Re: Povratak mladih u BL!

Post by anastasija »

Abacija wrote:
anastasija wrote:
zagazaga wrote:
Prvo sama spominješ Trn, a sad pitaš smetaju li :-) ........Ne, zašto bi smetali ako su kupili zemlju i pravili sebi kuću :?
Rekoh zasto, u ovom postu iznad. evo nase izbeglice sa Kosova smetaju nekim Nislijama, Kraljevcanima i sl. A isti narod, ej... :oops:
Sto bi @dallton rek'o: eto vidis sta se desava kad svi Srbi hoce da zive u istoj drzavi. :-)
Pa nije nikom nista smetalo dok su bili dole :P
Ma prokletinja, krivo im je sto su prodali za velike pare svoje kuce i sad mogu uzeti sta hoce po Beogradu i u drugim gradovima. Zavist je gadna stvar, ne daj Boze nikom da se dogodi tako nesto, znam kako je.
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#88 Re: Povratak mladih u BL!

Post by potočanka »

aauuu :-)

pozz iz Bl
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#89 Re: Povratak mladih u BL!

Post by Abacija »

potočanka wrote:aauuu :-)

pozz iz Bl
Toooooo kospince! Svi mars na ples! :D :dance: Image
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#90 Re: Povratak mladih u BL!

Post by potočanka »

Abacija wrote:
potočanka wrote:aauuu :-)

pozz iz Bl
Toooooo kospince! Svi mars na ples! :D :dance: Image
ha ja :D svi marš na ples :dance: Image
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#91 Re: Povratak mladih u BL!

Post by klixober »

anastasija wrote:Zaista ne znam... Ja sam ipak iz Srbije i to iz Vojvodine, gde je i po 15 razlicitih nacionalnosti. Ne znam cemu sva ta mrznja. Mene iskreno takve stvari plase i ne bih mogla da zivim tamo. Mislim ne bih mogla da zivim u Sarajevu... A u BL bi me smaralo to sto su tako naostreni protiv drugih.
Kad sam ja pitala jednog decka iz BL sta misli o nama Srbima iz Srbije/Vojvodine rekao je: mi Vojvodinu vidimo kao najbolje mesto za zivot, ekonomski je jaca od ostalih delova a jakoo me nerviraju oni Beogradjani sto stalno koriste rec BRE. Ja gledam i ne verujem. Mi svi koristimo bre i njih to nervira. E svasta. Ili sam ja naletela na nekog zadrtijeg otkud znam.

No cinjenica je da bar ono sto sam ja videla ima za rezultat podeljenost. Imam na FB devojku iz Tuzle. Na njenim slikama nema niti jednog Srbina i Hrvata. A opet gledama Banjalucane i tamo ista stvar. A da udjete u moje slike nasli bi i muslimane i Hrvate i Srbe i Madjare i Slovake i ne pravim razliku izmedju njih nimalo. Ja imam cak i Albanca za prijatelja. ;-)
:-)
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#92 Re: Povratak mladih u BL!

Post by klixober »

Moj prijatelj (Bosnjak po nacionalnosti),se vratio u BL prije 7,8 godina.Pokusavao je neko vrijeme da zivi tamo,ali onda se opet doselio u Sarajevo.Nije mogao izdrzati u mrznjom zadojenoj sredini.
Mozda je situacija sad bolja,ne znam.Ali ja poznajem dosta ljudi koji su prije rata zivjeli u BL i niko nema namjeru da se vrati.Takodje,ne poznajem nikoga da se vratio u BL i ostao tamo da zivi.Zalosno je to...i slazem se da su najveci heroji omladina koja se vrati u svoje bivse gradove,u kojima su sada nacionalna manjina.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#93 Re: Povratak mladih u BL!

Post by Dado dijasporitus »

Racunao sam koliko je RS ekonomski ostetila moju familiju od rata na ovamo

Stan nam je uzet 1993 godine a vracen tek 2003. Dakle 10 godina smo morali da placamo stanarinu na drugom mjestu a recimo da je iznosila u prosjeku oko 500 KM mjesecno. Za 10 godina dakle osteceni smo 60000 KM.

Uzete su nam sve stvari I vrijednosti iz stana pa recimo okvirno da smo tu osteceni za jos dodatnih 15000KM

Uzet nam je nov auto 1992. godine cija je vrijednost tada bila oko 20000KM

Uzet nam je poslovni prostor koji je vodila moja majka. Rentabilnost takvog prostora je u prosjesku oko 800KM mjesecno. Prostor nam nikad nije vracen, dakle izgubili smo pocetnu investiciju od 20000KM plus mjesecnu rentabilnu zaradu u zadnjih 17 godina sto iznosi ukupno stetu od 183200KM

Moj otac je otjeran sa posla sa drzavnog posla iz nacionalnih razloga. Recimo da je imao prosjecnu mjesecnu platu od 1000KM a do penzije mu je trebalo 8 godina. Dakle uskracene su mu plate u steti od oko 96000 KM

Kad se sve sabere RS nas je kao familiju monetarno ostetio za oko 374200 KM I jos uvijek nas ostecuje nevracajuci nam imovinu I neracunajuci kamate. Ovo je vrlo konzervativna procjena a kad bi se malo dublje prokopalo naslo bi se tu jos sto sta ali recimo da je to prosjek ostete za jednu familiju koja je, kao u nasem slucaju otjerana iz Banja Luke. Iz Banjaluke je otjerano oko 70000 ljudi sto znaci oko 17500 porodica. Svaka porodica je manje vise monetarno ostecena na slican nacin sto znaci da ukupna monetarna steta nanesena izbjeglicama samo iz BL je oko 6,549 milijarde KM. U ovo se ne racuna fizicka I dusevna bol pretrpljena za vrijeme rata I nakon rata.

Kad bi RS svakom povratniku isplatila ostetu od oko 100000 KM vjerujem da bi se puno vise ljudi vratilo u BL.
elSaik
Posts: 11895
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#94 Re: Povratak mladih u BL!

Post by elSaik »

Tužite RS.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#95 Re: Povratak mladih u BL!

Post by banjaluka078 »

Dado, jeste li razmisljali, zaista, o tuzbi? Mnogi Banjalucani razmisljaju o tome: http://slikeinovosti.blogspot.com/2009/ ... steta.html
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#96 Re: Povratak mladih u BL!

Post by Dado dijasporitus »

Ono sto je moja porodica iskusila, a vjerujem da su i mnoge druge, je da za bilo kakvu tuzbu ti treba advokat i milion dokumenata, taksi, natezanja i slicnih sranja, a ono sto smo jos teze naucili je da kod nas jednostavno nema dobrih advokata. Vecina njih trazi uplatu za svoje usluge unaprijed nakon cega sjedi na dupetu dok mu se ne zagalami. Onda progura par papira pa opet grije dupe dok ga opet ne potpalis a cijelo vrijeme je unaprijed placen za posao koji rasteze godinama. Tako da se moja borba za pravdu onda pretvori u borbu da opet ne budem pokraden nakon cega vecina ljudi jednostavno se dodatno isfrustrira i nezeli vise nista da cini osim da bude ostavljen na miru.

Znam da u Americi, a vjerujem da i u drugim zemljama, postoje advokati koji uzimaju slucajeve "pro bono", tj rade besplatno na slucaju dok nevide da li odredjeni slucaj ima potencijala da bude dobijen. Ako ima potencijala advokat uzima slucaj i potpisuje ugovor sa ostecenim ali ni tad advokat nije placen i obicno ugovori se baziraju na tome da ukoliko advokat ne uspije da donese odstetu ostecenom onda ni sam advokat nece biti placen. U suprotnom ako advokat uspije donijeti odstetu onda on(a) biva nadoknadjen procentualno, nekad i do 40% od ukupne odstete. Licno ja bi mu halalio i 40% jer znam da je isao na nevidjeno i rizikovao vise od mene.

Samo sto kod nas ocito nema te prakse pa nema cesto ni tuzbi jer osteceni preuzima jedini i najveci rizik dok se advokati omrse cak i kad dobro zaseru

Jebo tu pravdu.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#97 Re: Povratak mladih u BL!

Post by BHCluster »

Eh daj je nekako ove nase prognane Banjalucane okupiti po ovome pitanju (tuzbe protiv RS) bilo bi super ali svako vuce na svoju strnu ima na hiljade Banjalucki drustava i udruzenja po svijetu a niko da ih ujedini nekako barem po znacajnim pitanjima. Jer kada bi barem poneka iskustva razmjenili velike bih se stvari mogle uraditi.
Image
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#98 Re: Povratak mladih u BL!

Post by banjaluka078 »

I haj'mo sad opet na oni pricu o tome za sta i kome sluzi ona jedna sedmica u julu kad se odrzavaju dani dijaspore ili kakogod da se to sad zove....je li poenta toga da se teferici u getou na relaciji Alibaba-Slap i nesto malo u Vrbanji, da se za preplacuje losa ugostiteljska usluga i takmici ko se bolje snasao "gore" ili da se ljudi pokusaju uvezati i ostvariti barem nesto konkretno? Bice da je teferic najbitniji.


@Dado, pro bono u Bosni ne postoji, to je sigurno, ali sam sigurna da postoje jako dobri i ozbiljni advokati koji znaju da ce im dobro obavljen posao biti preporuka za druge klijente....moja familija bar jos nije pozalila, jedino sto se jesu nacekali zbog druge strane koja je pocesto trazila odgodu, pa dok se zakaze novo rociste, znalo je proci dosta vremena. Samo se vratiti nece, pa su bili strpljivi i evo, ovih dana, se privodi kraju i posljednji spor.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#99 Re: Povratak mladih u BL!

Post by Dado dijasporitus »

Ma u pravu si za te teferice i skupove dijaspore ali da budemo realni, ja u BL dodjem jednom godisnje da "odradim" dvije sedmice svoga godisnjeg za koje sam citavu godinu crncio. Meni ,a vjerujem i vecini drugih sto dodju u BL, nije mi bas stalo da se zezam sa advokatima u svoje slobodno vrijeme koje sam skupo platio jer ionako imam samo mozda sedmicu da vidim roditelje i familiju, par dana na moru da se odmorim, par dana za prijatelje ako su tu i prodje odmor.

Kontao sam ja da nadjem nekoliko nabrijanih advokata u Americi pa da se nekako prijave da mogu voditi slucaj i kod nas (neznam da li je to moguce). Za "class action lawsuit" gdje imas potecnijalno 70000 klijenata i blizu 5 milijardi dolara odstete siguran sam da bi bilo kandidata. 8-)
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#100 Re: Povratak mladih u BL!

Post by Dado dijasporitus »

BHCluster wrote:Eh daj je nekako ove nase prognane Banjalucane okupiti po ovome pitanju (tuzbe protiv RS) bilo bi super ali svako vuce na svoju strnu ima na hiljade Banjalucki drustava i udruzenja po svijetu a niko da ih ujedini nekako barem po znacajnim pitanjima. Jer kada bi barem poneka iskustva razmjenili velike bih se stvari mogle uraditi.
Image
Ma ima tona nasih organizacija po svijetu ali su sve bolno neefikasne. Sve se svodi na folklor I foliranje tipa ciji je veci (uspjeh u tudjini). Drugo je problem sto jednostavno nema sposobnih ljudi jer kad se osnuje kakva organizacija sapletu se vec kod organizovanja odnosa u smislu ko ce biti predsjednik, ko ce biti direktor a ko blagajnik. Sta I ocekivati od generacije retardirane osjecajima nize vrijednosti koje su odrasle u komunistickoj birokratiji.
Post Reply