Povrat novca od avioprevoznika

Moderator: O'zone

Locked
Kondenzator
Posts: 136
Joined: 23/11/2010 01:29

#1 Povrat novca od avioprevoznika

Post by Kondenzator »

Pozdrav

Da li neko od forumasa ima rezervisan let? Mi imamo kod Croatia Airlines i let je krajem aprila. Isti je vec otkazan, ali na stranici nude besplatni rebooking do kraja godine ili zamjenu za voucher koji vazi godinu i moze se iskoristiti za sve letove u narednoj godini po toj cijeni koliko su bile karte.

Ono sto bi mi zeljeli je svakako povrat novca, jer ne znam kad da planiram let i da li cemo uopste ici.
User avatar
drndalo
Posts: 22848
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2 Re: Povrat novca od avioprevoznika

Post by drndalo »

Ja koliko znam, ne mogu te natjerati da uzmes ponudjeno umjesto para.

Ono sto moze biti dugotrajnije je povrat novca, ali ce ga vratiti. imas li ikakvav mail od njih a ne samo obavijest na web strani?

Ja sam imao nedavno obavijest oko hotelske rezervacije da je otkazana i da li da mi izdaju vaucer koji vazi do kraja 21, rebooking do kraja ove, ili povrat para na karticu kojom je placeno? Uz napomenu da ce povratak najduze trajati.

To sam i ocekivao, ne znam do kad ce ovo trajati ni kako, necu drugu rezervaciju onako.

Posalji im mail zahvale na ponudama, ali da posto niko ne zna kada ce ovo doci u normalu, ne pristajes na neke rezervacije kada ni oni ne znaju hoce li letjeti. Mozda vaucher ako ce ti biti barem 100% veci od placene sume, i to neogranicen na iducu godinu. Ako ne, onda hoces pare nazad na uplatnu karticu. Napisi im i da si vec kontaktirao svog karticnog providera da pokrene proceduru zalbe na njih, za svaki slucaj.
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#3 Re: Povrat novca od avioprevoznika

Post by nostalgicar »

Kondenzator wrote: 05/04/2020 16:18 Pozdrav

Da li neko od forumasa ima rezervisan let? Mi imamo kod Croatia Airlines i let je krajem aprila. Isti je vec otkazan, ali na stranici nude besplatni rebooking do kraja godine ili zamjenu za voucher koji vazi godinu i moze se iskoristiti za sve letove u narednoj godini po toj cijeni koliko su bile karte.

Ono sto bi mi zeljeli je svakako povrat novca, jer ne znam kad da planiram let i da li cemo uopste ici.
Turkish Airlines nudi jedino rebooking koji vazi do kraja godine. Lik sa kojim sam pricao vaucere nije ni spomenuo, a povratku novca da i ne govorim. A, realno da vrate pare svima to bi im bio kraj.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#4 Re: Povrat novca od avioprevoznika

Post by sadie_forever »

Kondenzator wrote: 05/04/2020 16:18 Pozdrav

Da li neko od forumasa ima rezervisan let? Mi imamo kod Croatia Airlines i let je krajem aprila. Isti je vec otkazan, ali na stranici nude besplatni rebooking do kraja godine ili zamjenu za voucher koji vazi godinu i moze se iskoristiti za sve letove u narednoj godini po toj cijeni koliko su bile karte.

Ono sto bi mi zeljeli je svakako povrat novca, jer ne znam kad da planiram let i da li cemo uopste ici.
Ne mora da ti vrati pare jer razlog otkazivanja letova je pandemija,znaci nesto sto nije do njih
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#5 Re: Povrat novca od avioprevoznika

Post by sadie_forever »

Ujedno da ljudima kazem da ne zakazuju nista prije augusta,sve ce to bit otkazano ono najvjerovatnije
User avatar
Vela666
Posts: 487
Joined: 06/04/2020 11:55

#6 Re: Povrat novca od avioprevoznika

Post by Vela666 »

link na tu tvoju izjavu, hvala
User avatar
drndalo
Posts: 22848
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7 Re: Povrat novca od avioprevoznika

Post by drndalo »

nostalgicar wrote: 23/04/2020 22:57
Kondenzator wrote: 05/04/2020 16:18 Pozdrav

Da li neko od forumasa ima rezervisan let? Mi imamo kod Croatia Airlines i let je krajem aprila. Isti je vec otkazan, ali na stranici nude besplatni rebooking do kraja godine ili zamjenu za voucher koji vazi godinu i moze se iskoristiti za sve letove u narednoj godini po toj cijeni koliko su bile karte.

Ono sto bi mi zeljeli je svakako povrat novca, jer ne znam kad da planiram let i da li cemo uopste ici.
Turkish Airlines nudi jedino rebooking koji vazi do kraja godine. Lik sa kojim sam pricao vaucere nije ni spomenuo, a povratku novca da i ne govorim. A, realno da vrate pare svima to bi im bio kraj.
Jel ti let vec otkazan ili? O kojem se periodu radi? Upitaj ih sta ce biti ako se besplatno rebukiras za ovu godinu, a oni ne polete ni tada? Kakvo tjeranje na ovu godinu... Cjenkaj se, ili barem probaj. U principu, onog momenta kada zvanicno otkazu tvoj let, morao bi imati i mogucnost povrata para, bez obzira na situaciju. Svakako ce dobijati pomoc od zemalja...

Ako jos nije otkazan zavanicno, moguce je da pokusavaju nafatati sto vise ovih koji ce prihvatiti 1x besplatan rebooking za 2020 god. Drugu su mi tako karte za preko bare nudili, iako im let jos nije otkazan(juni)... Nudili im rebooking ili vaucher u vrijednosti cijene. Rekoh mu da se cjenka za barem x% vise vrijednosti vauchera... Ne znam sta ce biti...
elk
Posts: 2817
Joined: 14/08/2006 12:03

#8 Re: Povrat novca od avioprevoznika

Post by elk »

Naravno da moraju i da ce vratiti pare. Samo bi moglo dobro potrajati.
User avatar
Edin H.
Posts: 47183
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#9 Re: Povrat novca od avioprevoznika

Post by Edin H. »

Evo meni Lufthansa jucer vratila novac za avionske karte - trebao da idem na tekmu BiH - Sjeverna Irska
Locked