Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
W0rM
Posts: 2388
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#7226 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM »

Thorgerson wrote:
W0rM wrote: Jest, al' moras shvatiti da su te zemlje isle nekim redom, dok su dosli do jge pitanja, tipa ,ekonomija, socijalna zastita itd, a ne ko kod nas prvo ovo, pa cemo se kasnije ekonomijom baviti :lol:.

I da mi idemo tamo jer je generalno bolje kvalitetom zivota i uredjenije nego kod nas, isto kao kad i ti ulazis u tudju kucu, red je da se postuje domacin i pravila koja je on postavio tu.
Svaka interesna grupa ganja svoje ciljeve koje smatra bitnim.

Ko je kriv sad sto su šačica pedera organizovanija od 70.000 građana Sarajeva koji su nezaposleni?
Šta, trebaju im oni organizovati proteste? Ili da čekaju 100 godina da se ovi sjete da su gladni i besposleni?

Nigdje veze.

Mi idemo linijom manjeg otpora. To je glavna vodilja u životu prosjecnog bosanca. To što je švabo, finac, šveđanin, englez, francuz kožu sebi ogulio dok se izborio za prava - jebe se nama. Zašto bi mi to radili ovdje i borili se, kad je lakše udat se, oženit, izganjat kakav polsić i bježati odavdje. I onda srati kako ništa ne valja ovdje.
ova svakako ima mjesta, pogotovu se slazem s dijelom koji je povecan
Rizvan
Posts: 1282
Joined: 27/11/2013 09:25

#7227 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Rizvan »

Povorku su podržale i mnoge međunarodne organizacije, udruženja građana iz regiona, ambasade, OHR, Delegacija EU u BiH​, kao i komesarka za ljudska prava Vijeća Evrope Dunja Mijatović. ​Svi su apelovali na vlasti da osiguraju da Bh. povorka ponosa prođe u miru. Ambasador SAD-a u BiH Eric Nelson kazao je da će učestvovati u Povorci i da će doći s partnerom Filippom Tattoni-Marcozzijem. Osim ambasadora, podršku Povorci dao je i britanski ambasador u BiH Matthew Field, čije se prisustvo također očekuje.Prema nezvaničnim informacijama, sutra će za prava LGBTIQ osoba šetati i premijer Španije Pedro Sanchez.
Gdje :? U Sarajevu? :-?
Last edited by Rizvan on 07/09/2019 12:20, edited 2 times in total.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7228 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by славянин »

User avatar
W0rM
Posts: 2388
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#7229 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM »

Povorku su podržale i mnoge međunarodne organizacije, udruženja građana iz regiona, ambasade, OHR, Delegacija EU u BiH​, kao i komesarka za ljudska prava Vijeća Evrope Dunja Mijatović. ​Svi su apelovali na vlasti da osiguraju da Bh. povorka ponosa prođe u miru. Ambasador SAD-a u BiH Eric Nelson kazao je da će učestvovati u Povorci i da će doći s partnerom Filippom Tattoni-Marcozzijem. Osim ambasadora, podršku Povorci dao je i britanski ambasador u BiH Matthew Field, čije se prisustvo također očekuje.Prema nezvaničnim informacijama, sutra će za prava LGBTIQ osoba šetati i premijer Španije Pedro Sanchez.
I ovih OHRova, EU delegacija, NVO, klinaca palaca mi je na vrh glave, ovo se podrzava i ok je, povratnik u neko mjesto u manjem bh. entitetu bude provociran ili jos gore maltretiran, suti se, politicari iz SNSD-a i HDZ-a slave ratne zlocince i rehbilutuju one iz II svj. rata, suti se, iskazuje se zabrinutost. Nije da nisam navikao na licmjerstvo MZ, nego prelazi svaku mjeru.
Podvaljuje nam se "sloboda seksualnosti" kao kukavicje jaje. Nek ponesu dugine boje kod matere svoje.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#7230 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Impressum »

kako je samo vuba ovima sto su protiv pedera iz vjeskih razloga :D :D :D :D
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#7231 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by harač »

S4mpion wrote:Uozbiljite se ljudi.

Kakve veze LGBT populacija ima sa gomilom heteroseksualnih uhljeba koji su organizovali povorku da dignu keš iz EU kase? :mrgreen:

Čuj hoće ljudi prava. Kakva prava, daj keša. :mrgreen:
ne samo da neće dobit keša, već će dobit metak kad neko pogodi nelsona kamenom sutra :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#7232 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nivelacija »

Islam zabranjuje nasilje!

Zato sutra svi pustajte suru el-bekare iz stanova, restorana, kafica, stanova, kuca, auta, kamiona...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#7233 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by SmokingMan »

Većina nije obavezna podržati manjinu ako se ne slažu oko seksualnog opredjeljenja,ili nekih drugih pitanja,i obrnuto,jedina obaveza koju ljudi imaju jedni prema drugima je pravo na slobodu.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1332
Joined: 20/11/2018 16:45

#7234 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by MarshalDodik »

Image
Cuj odpad :lol:
Pojacaj gramatiku :kiss:
User avatar
Laertes
Posts: 4257
Joined: 08/01/2015 18:25

#7235 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Laertes »

MarshalDodik wrote:Image
Cuj odpad :lol:
Pojacaj gramatiku :kiss:
:lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7236 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Bolje onu “mi svo vojska alahova” sa defileom “sedme” u pozadini. Od te koljena klecaju
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#7237 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by smijesni_ste »

Ma sarajevska raja :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7238 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Al te bole Muslemani, a?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7239 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by славянин »

Sukob muslimana i liberala koji se bore za prava muslimana u eu :meza1: :lol:
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#7240 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by moet-perignon »

insomnia78 wrote:Al te bole Muslemani, a?

otprilike. puna mi je kapa njihovih prava. :)
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#7241 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Sara03 »

MarshalDodik wrote:Image
Cuj odpad :lol:
Pojacaj gramatiku :kiss:
:lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7242 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mO k3 »

Sara03 wrote:
MarshalDodik wrote:Image
Cuj odpad :lol:
Pojacaj gramatiku :kiss:
:lol:
:? ovo je fejk ..
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#7243 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nivelacija »

moet-perignon wrote:
Nivelacija wrote:Islam zabranjuje nasilje!

Zato sutra svi pustajte suru el-bekare iz stanova, restorana, kafica, stanova, kuca, auta, kamiona...

ma nemoj? ti ovo pises o nasilju, a u privatnim prepiskama porucujes makljazu i seljacko "hajde da porazgovaramo".
i kao sure i hadise bi da pustas i maltretiras druge?
u hrvatskoj se bar ljudi pocinju zaliti na jacinu zvona, a takvi poput tebe bi da maltretiraju ljude decibelima.
seljacicu.
Nikada nisam za nasilje pod broj 1.
Evo opet vrijedjas pa sam ti ponudio na pp neki dan broj telefona i objekat gdje sam da popijemo pice i da porazgovaramo da vidimo zbog čega vrijedjas konstantno. To sto ti misliš da bi dobio makljazu je druga stvar. Vidis da sam znas sta si zaslužio :D

Vidis i sam sta ti je nepravda, evo već mjesec dana me vrijedjas najgnusnije i moderatori ti sve halale, ja tebi nijednu ruznu rijec nisam napisao dok ti govor mrznje u svakom postu koristis. Eto danas svako moze to raditi jer se krije iza nicka a vani se upiski kad cuko zalaje.

Uvažavanje postivanje drugačijih misljenja bez vrijedjanja i nasilja.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#7244 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by moet-perignon »

Nivelacija wrote:Nikada nisam za nasilje pod broj 1.
Evo opet vrijedjas pa sam ti ponudio na pp neki dan broj telefona i objekat gdje sam da popijemo pice i da porazgovaramo da vidimo zbog čega vrijedjas konstantno. To sto ti misliš da bi dobio makljazu je druga stvar. Vidis da sam znas sta si zaslužio :D

Vidis i sam sta ti je nepravda, evo već mjesec dana me vrijedjas najgnusnije i moderatori ti sve halale, ja tebi nijednu ruznu rijec nisam napisao dok ti govor mrznje u svakom postu koristis. Eto danas svako moze to raditi jer se krije iza nicka a vani se upiski kad cuko zalaje.
ne znam kako je kod tebe, ali ja biram drustvo. :)

ne da mi se gnjaviti svim ljudima koji mi ponude razgovor ili telefon.
tvoje, hajde da porazgovaramo. hoces moj broj telefona? ima razlicite konotacije. uopste me nije prestravila tvoja naprasna, hajdemo reci, srdacna ponuda. iz mojeg ugla je vise degutantna. :)
osim toga, ne idem u zs i ne oblokavam se losim pivom i przenom hranom na ustajalom ulju. :)
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#7245 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by sinuhe »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/na-koju ... /190907034

Poneki nizerangirani politicar ce i doci reda radi. Mozda Sabina Cudic i Forto? Gradonacelnika nije bilo potrebno ni pitati. 2019 je godina.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7246 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by славянин »

sinuhe wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/na-koju ... /190907034

Poneki nizerangirani politicar ce i doci reda radi. Mozda Sabina Cudic i Forto? Gradonacelnika nije bilo potrebno ni pitati. 2019 je godina.
Jeli moraju da podrzavaju paradu i jesu li obavezni doci ? Ili su obavezni makar da glume da ih mediji nebi satrali ??
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#7247 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by sinuhe »

Mislim da bi 2019 trebali i doci.

U svijetu prije 50 godina
Image
Last edited by sinuhe on 07/09/2019 14:18, edited 2 times in total.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#7248 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by moet-perignon »

sinuhe wrote:Mislim da bi 2019 trebali i doci.

te godine ce sigurno doci. :)
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7249 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by славянин »

sinuhe wrote:Mislim da bi 2019 trebali i doci.

U svijetu prije 50 godina
Image
Jeli imaju pravo na svoje misljenje i stav ? Ili moraju da podrzavaju ?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#7250 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nivelacija »

moet-perignon wrote:
Nivelacija wrote:Nikada nisam za nasilje pod broj 1.
Evo opet vrijedjas pa sam ti ponudio na pp neki dan broj telefona i objekat gdje sam da popijemo pice i da porazgovaramo da vidimo zbog čega vrijedjas konstantno. To sto ti misliš da bi dobio makljazu je druga stvar. Vidis da sam znas sta si zaslužio :D

Vidis i sam sta ti je nepravda, evo već mjesec dana me vrijedjas najgnusnije i moderatori ti sve halale, ja tebi nijednu ruznu rijec nisam napisao dok ti govor mrznje u svakom postu koristis. Eto danas svako moze to raditi jer se krije iza nicka a vani se upiski kad cuko zalaje.
ne znam kako je kod tebe, ali ja biram drustvo. :)

ne da mi se gnjaviti svim ljudima koji mi ponude razgovor ili telefon.
tvoje, hajde da porazgovaramo. hoces moj broj telefona? ima razlicite konotacije. uopste me nije prestravila tvoja naprasna, hajdemo reci, srdacna ponuda. iz mojeg ugla je vise degutantna. :)
osim toga, ne idem u zs i ne oblokavam se losim pivom i przenom hranom na ustajalom ulju. :)
Da si zensko poziv bi bio u Carpe Diem :mrgreen:
Kontam opet ne mogu takve uvrede izlaziti iz zenskih usta.

Pa kontam musko si pa da ono kafanski porazgovaramo i razmjenimo misljenja je li fino takve uvrede pisati. :)
Locked