Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#5001 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by allem_77 »

Bodkin wrote:Zene vise eksperimentisu
Kako misliš eksperimentišu? Znači 10 - ak godina lezba, a nakon toga hetero?

Jesu li te žene možda pobijedile svoju strast? Ili je nešto drugo u pitanju?

Strast je vrlo jak osjećaj prema nekome ili nečemu. Razlikuje se od afekta po tome što ne nastupa kao trenutno stanje, nego predstavlja trajno usmjerenje čitave čovjekove duše.

Strast se često povezuje sa seksom, ali ona može biti i profesionalna ili životna, itd. U brojnim filozofijama i religijama se pobjeda nad strastima smatra najvećom vrlinom.
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#5002 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Dinostula »

Ne kontam sta ce im parada neka drpaju izmedju 4 zida koga hoce niko im ne brani.Mislim ko te pita jesi homo ili hetero kad apliciras za posao ? Mogu naucnici dokazivati sta hoce ali homoseksualci jesu psihicki bolesnici i to je bolest.Sta hoce sa tom paradom da dokazu nije mi jasno. :roll:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#5003 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Korisničkoime »

Dinostula wrote:Ne kontam sta ce im parada neka drpaju izmedju 4 zida koga hoce niko im ne brani.Mislim ko te pita jesi homo ili hetero kad apliciras za posao ? Mogu naucnici dokazivati sta hoce ali homoseksualci jesu psihicki bolesnici i to je bolest.Sta hoce sa tom paradom da dokazu nije mi jasno. :roll:
Kae mogu naucnici dokazivati sta hoce ali zemlja je ravna ploca i tacka, mogu naucnici dokazivati sta hoce ali zemlja je u centru svemira a ne sunce i tacka, mogu naucnici dokazivati sta hoce ali crnci su niza rada od bijelaca, mogu naucnici dokazivati sta hoce ali atom se ne moze cijepati, mogu naucnici dokazivati sta hoce ali ... slobodno nastavi niz.
Opet ponavljam ne kazem da se parada treba odrzati ili mora ali me arogancija i tvrdoglavost, spremnost da se laze bez zadrske ljudi na ovoj temi zacudjuje.
Nauka je decenijama tvrdila da je homoseksualnost psihicka bolest bila je cak kao takva i klasificirana ali nauka je takodjer promjenila svoj stav, ne vjerujem da se to desilo tek tako da su jednom sjeli i dosli do globalnog konsenzusa da iz cista mira bez ikakvog uporista promjene svoj stav.
Jbg necemo vjerovati nasim zakonodavcima haj nije ni cudo kad vidis kakvi su to tupani, necemo vjerovati evropsim zakonodavcima koji skoro svaki dan dokazuju da znaji sta rade, necemo vjerovati naucnicima, necemo vjerovati nikome i nicemu osim cemu, sebi, mislim svako u zivotu ima neke smjernice koje prati osim haman nas u BiH mi smo sami sebi dovoljni i sve znamo ili u najboljem slucaju necemo nekog na youtubu ko je najblizi nasem razmisljanju i bez zadrske cemo slusati njega kao onog cetnika kojeg je neko prije par stranica postavio.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5004 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by plain vanilla »

I efendije se oglasavaju na fb, kazu gej nije ok.
Lopovluk IZ zajednice je ok, lopovluk prve stranke u Bosnjaka je ok, nepotizam, kriminal, korupcija u Bosnjaka je ok, politika koja tjera Bosnjake iz BiH je ok, ali gej nije ok.
:jbt:

Treba efendiji javiti da u BiH ne zive samo muslimani. A i dobar dio muslimana voli otici u kladionicu, zapiti se... Neki doduse ne piju i ne klade se, ali hoce ukrast. Vrlo mali broj ne radi nista od navedenog.

Elem, efendija dragi, do gejeva ima koliko hoces precih problema, ali haman u ovoj drzavi najvaznije ko koga hebe.
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#5005 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Dinostula »

Korisničkoime wrote:
Dinostula wrote:Ne kontam sta ce im parada neka drpaju izmedju 4 zida koga hoce niko im ne brani.Mislim ko te pita jesi homo ili hetero kad apliciras za posao ? Mogu naucnici dokazivati sta hoce ali homoseksualci jesu psihicki bolesnici i to je bolest.Sta hoce sa tom paradom da dokazu nije mi jasno. :roll:
Kae mogu naucnici dokazivati sta hoce ali zemlja je ravna ploca i tacka, mogu naucnici dokazivati sta hoce ali zemlja je u centru svemira a ne sunce i tacka, mogu naucnici dokazivati sta hoce ali crnci su niza rada od bijelaca, mogu naucnici dokazivati sta hoce ali atom se ne moze cijepati, mogu naucnici dokazivati sta hoce ali ... slobodno nastavi niz.
Opet ponavljam ne kazem da se parada treba odrzati ili mora ali me arogancija i tvrdoglavost, spremnost da se laze bez zadrske ljudi na ovoj temi zacudjuje.
Nauka je decenijama tvrdila da je homoseksualnost psihicka bolest bila je cak kao takva i klasificirana ali nauka je takodjer promjenila svoj stav, ne vjerujem da se to desilo tek tako da su jednom sjeli i dosli do globalnog konsenzusa da iz cista mira bez ikakvog uporista promjene svoj stav.
Jbg necemo vjerovati nasim zakonodavcima haj nije ni cudo kad vidis kakvi su to tupani, necemo vjerovati evropsim zakonodavcima koji skoro svaki dan dokazuju da znaji sta rade, necemo vjerovati naucnicima, necemo vjerovati nikome i nicemu osim cemu, sebi, mislim svako u zivotu ima neke smjernice koje prati osim haman nas u BiH mi smo sami sebi dovoljni i sve znamo ili u najboljem slucaju necemo nekog na youtubu ko je najblizi nasem razmisljanju i bez zadrske cemo slusati njega kao onog cetnika kojeg je neko prije par stranica postavio.
Promjenili su stav da ih ne bi proglasili homofobima.Isli su tom logikom ma bolje reci i da su normalni nego da mi se citava planeta tovari na grbacu.Sta me briga svakako nece mene trpati.Fascinantna je ta vrsta bolesti kod ljudi da se isticu bilo kakvim opredeljenjem da li seksualnim,vjerskim ili nacionalnim.Recimo imam par prijatelja na facebooku koje sam stavio na unfollow radi silovanja vjerskim postovima ali bukvalno svaki 5 minuta po jedan post.Ne smetaju mi ni homoseksualci, ni vjernici ni bantu crnci ali naglasavanje svega toga mi nikad nece biti jasno.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#5006 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by HAVANA »

E ako je on reko,poslusace ga. :lol: https://youtu.be/nEs2wugv_7w
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#5007 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by moet-perignon »

Bodkin wrote:Zene vise eksperimentisu

A inace je ovo normalan slijed. Prije 10 godina u hrvatkoj ili bugarskoj, prije 5 u srbiji, danas kod nas. Svugdje je isto bilo. Tradicionalisti i vjernici se bunili, bilo krvi na prvoj paradi i danas je standard

to je pausalna izjava da zene eksperimentisu. nemas pojma kakva je nesigurnost kod muskarca kad vidi da mu je djevojka/zena presla na drugu stranu ulice. totalni lom u psihi se desi, i nisu bas ravnodusni kao ti kad kazes: zene vise eksperimentisu.

muskarci eksperimentisu, i osobno poznajem neke koji su ozenjeni i rijesili su da "eksperimentisu", i taj cin ih podstakne da budu iskreniji prema sebi i porodici, pa se ipak naklone svojim osjecajima.

poenta je da, htjeli mi to ili ne, medju ozenjenima postoje oni sa skrivenim nagonom ili su svjesni svoje seksualne tendencije, ali zbog sredine potiskuju.
no ako se stvori prostor ili "eksperiment" da izraze svoj osjecaj, vrlo lako prelaze na drugu stranu.

i da, jako je zanimljivo kako neki ovih sto urlaju da ne treba povorka, nisu svjesni da su barem najmanje 2x u doticaju sa osobom LBTQ populacije, i da im u srodstvu, ili da rade sa njima, da im ona/on osobno mnogo bude od (zivotne) pomoci, i da ih jako vole i cijene.
nema apsolutne sanse da niko od nas nije u bliskom kontaktu sa LGBTQ osobom.

takodjer me iskustvo odnijelu u jednom projektu sa osobama koje vode normalan porodican zivot, ali takodjer dolaze na preglede zbog toga sto su seksualni radnici a da im porodice ne znaju; neki od njih su transdzenderi i vrlo ozbiljni porodicni ljudi, i dosta muzevni i ni po cemu ne ostavljaju utisak da mijenjaju svoj identitet. takodjer, ne bi mijenjali taj identitet da sredina nije pomalo tvrda.

uglavnom, kroz moj visegodisnji rad jasno mi je da apsolutno nema sanse da niko od nas nije u bliskom doticaju sa najmnje dvije osobe iz ove populacije.
jedino ako neki straight muskarac ili zena nisu asocijalane licnosti pa nema ikakav doticaj sa vanjskim svijetom, pa iz tih razloga nemaju kontakt sa bilo kim. mada i tada je upitno...
User avatar
Darh Wader
Posts: 434
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#5008 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Darh Wader »

Image
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5009 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by plain vanilla »

Darh Wader wrote:Image
Vako bi ja neke kroz carsiju provodala i bez parade :mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#5010 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by HAVANA »

Pa dobro ,realno,ovi i jesu bolesni. :D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#5011 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Guadalajara »

plain vanilla wrote: Vako bi ja neke kroz carsiju provodala i bez parade :mrgreen:
:lol:

stas ba ti provodat :mrgreen: :skoljka:
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#5012 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by breuer »

fkt, odakle djeca na ovim glupostima?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#5013 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by HAVANA »

Isto kako sam za to da im se dopusti okupljanje,parada...tako sam i za to da se dobro nadegenece ako uzmu furseta i ikad krene ova faza kao na slici.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#5014 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Diwan »

HAVANA wrote:Pa dobro ,realno,ovi i jesu bolesni. :D
Ćuj to bolesni, zar je moguče da i to ima :D

Ovo ti je umjetnička ekspresija :-D
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#5015 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by hAZNADAR »

Dinostula wrote:Ne kontam sta ce im parada neka drpaju izmedju 4 zida koga hoce niko im ne brani.Mislim ko te pita jesi homo ili hetero kad apliciras za posao ? Mogu naucnici dokazivati sta hoce ali homoseksualci jesu psihicki bolesnici i to je bolest.Sta hoce sa tom paradom da dokazu nije mi jasno. :roll:
Taman i da jesi u pravu - imaju li psihicki bolesnici pravo na paradu i da prodje bez sikaniranja?
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#5016 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Concord »

hAZNADAR wrote: Taman i da jesi u pravu - imaju li psihicki bolesnici pravo na paradu i da prodje bez sikaniranja?
Zasto bi psihicki bolesnici imali pravo na paradu koju koriste za promovisanje svoje bolesti i zahtijevanje da se njhova bolest uvazava i tretira kao da nije bolest?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#5017 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by O'zone »

Image
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#5018 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Boemica »

:lol: :lol: :thumbup:
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#5019 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Dinostula »

hAZNADAR wrote:
Dinostula wrote:Ne kontam sta ce im parada neka drpaju izmedju 4 zida koga hoce niko im ne brani.Mislim ko te pita jesi homo ili hetero kad apliciras za posao ? Mogu naucnici dokazivati sta hoce ali homoseksualci jesu psihicki bolesnici i to je bolest.Sta hoce sa tom paradom da dokazu nije mi jasno. :roll:
Taman i da jesi u pravu - imaju li psihicki bolesnici pravo na paradu i da prodje bez sikaniranja?
Parada ko parada najmanji problem.Sta poslije kad budu setali ko ovi gore sto vodaju "pse" sa brnjicama ? Poslije ce traziti zakon o istospolnim brakovima.Iskreno ko bi normalan sutra dao neko dijete na usvajanje homo paru pa da djetetu citav zivot neko mora da objasnjava zasto ima dvije mame.Recimo uzmi bebu od 6 mjeseci koje dadnes takvom paru.Ko tom djetetu daje izbor da li zeli biti dio takve porodice ?
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#5020 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Janjicar »

Dok se mi bavimo homoseksualizmom i "povorkom ponosa" imam osjećaj da će nas Bake, Dodik i Čović sve zajedno naguziti.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#5021 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by hAZNADAR »

Concord wrote:
hAZNADAR wrote: Taman i da jesi u pravu - imaju li psihicki bolesnici pravo na paradu i da prodje bez sikaniranja?
Zasto bi psihicki bolesnici imali pravo na paradu koju koriste za promovisanje svoje bolesti i zahtijevanje da se njhova bolest uvazava i tretira kao da nije bolest?
Nisi odgovorio na pitanje - imaju li pravo paradirati bez sikaniranja ili ne?

Mozes birati stranku na izborima koja se zalaze za homo zabranu, mozes dok je zakon kakav jeste okrenuti glavu kada ih vidis i gledati svoja posla, mozes im se pridruziti, mozes ih kamenovati, pljuvati, vrijedjati dok paradiraju. Sta ces uraditi?
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#5022 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by hAZNADAR »

Dinostula wrote:
hAZNADAR wrote:
Dinostula wrote:Ne kontam sta ce im parada neka drpaju izmedju 4 zida koga hoce niko im ne brani.Mislim ko te pita jesi homo ili hetero kad apliciras za posao ? Mogu naucnici dokazivati sta hoce ali homoseksualci jesu psihicki bolesnici i to je bolest.Sta hoce sa tom paradom da dokazu nije mi jasno. :roll:
Taman i da jesi u pravu - imaju li psihicki bolesnici pravo na paradu i da prodje bez sikaniranja?
Parada ko parada najmanji problem.Sta poslije kad budu setali ko ovi gore sto vodaju "pse" sa brnjicama ? Poslije ce traziti zakon o istospolnim brakovima.Iskreno ko bi normalan sutra dao neko dijete na usvajanje homo paru pa da djetetu citav zivot neko mora da objasnjava zasto ima dvije mame.Recimo uzmi bebu od 6 mjeseci koje dadnes takvom paru.Ko tom djetetu daje izbor da li zeli biti dio takve porodice ?
Sta tebe tangira neciji istospolni brak?

Stotina hiljada hetero iseljenika iz BiH pobjeze u zemlje gdje pederi imaju pravo na vjencanje. Ko je tu lud?
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#5023 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Dinostula »

hAZNADAR wrote:
Sta tebe tangira neciji istospolni brak?

Stotina hiljada hetero iseljenika iz BiH pobjeze u zemlje gdje pederi imaju pravo na vjencanje. Ko je tu lud?
Tangira me samo dio sto ce uskratiti nekom trecem pravo izbora.Da li neko dijete zeli zivjeti u takvoj porodici ? Ostalo me nije briga niti me zanima.Takodje da ti odgovorim i na ovo gore pitanje imaju pravo da paradiraju ako zele i meni licno ne smetaju problem je sto ce vecini smetati koji su vjerski orijentisani.Mada kazem jos jednom ne vidim poentu tog njihovog paradiranja jer imaju sva prava kao i drugi gradjani a to je da rade sta hoce.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#5024 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by S4mpion »

Kopirati heteroseksualne parove u svemu.

Nazivati to naprednim.
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#5025 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Concord »

hAZNADAR wrote: Nisi odgovorio na pitanje - imaju li pravo paradirati bez sikaniranja ili ne?

Mozes birati stranku na izborima koja se zalaze za homo zabranu, mozes dok je zakon kakav jeste okrenuti glavu kada ih vidis i gledati svoja posla, mozes im se pridruziti, mozes ih kamenovati, pljuvati, vrijedjati dok paradiraju. Sta ces uraditi?
Po zakonu i jedna i druga grupa ima pravo na javno okupljanje i iznosenje svojih stavova. Ko ce koga vise isprovocirati i sikanirati je druga stvar, ali nasilja ne treba biti niti pozivam na to.
Samo ukazujem na stetnost povorke poremecenih ljudi.
Locked