Povorka ponosa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2676 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 29/09/2021 12:49
hadzinicasa wrote: 29/09/2021 12:19

ne trazi niko "potvrdu zablude" vec uvazavanje opredjeljenja (na cemu god bilo zasnovano, a u ovim slucajevima ide to i dublje, jer se opredjeljenje zasniva na osjecaju identiteta). tako ako ne postujes odnosno negiras ili "dismiss-as" te osjecaje, automatski negiras i osobu.
Slazem se, mnogi recimo homoseksualnost banalizuju i svode na analni sex, a ne razumiju da je to u stvari dio kompletnog identiteta, da ti ljudi stvarno budu zaljubljeni u osobu istog spola, da imaju veze i partnere koje vole, sa kojima dijele zivot i sve sto on nosi, pozitivne stvari i zivotne probleme, da su cesto jako nesretni u ovim balkanskim sredinama jer nisu priznati i jer su diskriminisani i slicno.
Slicno je i sa trans osobama, nije to neko nesto umislio kako se predstavlja, nego pitanje identiteta.
Ja zadrzavam pravo da trans osobe ne dozivljavam licno u potpunosti tako kako se oni osjecaju (ne bih mogao biti u vezi sa takvom osobom) ali nemam problem da ispostujem to kako se osjecaju i oslovljavam ih tako.
Ovo radi upravo LGBT politika, svakom neistomišljeniku guraju svoj krevet pod nos, jer im je takva borba najlakša.

"Vama smeta šta ko radi među svoja 4 zida." - Kompletan identitet sveden između 4 zida.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2677 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

hadzinicasa wrote: 29/09/2021 13:05
broj dva wrote: 29/09/2021 12:54 Pozdrav hadzinice
Sta znaci "negirati osobu" ?
Kada mi Ivo kaze da je Praljak heroj a ja mu kazem da je zlocinac, negiram li osobu ?
Kada mi misicavi brko kaze da je zensko a ja mu kazem a sta's sa kitom i jajima (da ne spominjem hromozome) negiram li osobu ?
Prvo disclaimer - ne poznajem niti jednu trans osobu niti me ovo pitanje vele interesuje jer smatram da je relevantno za veoma mali promil ljudske populacije. I kako mi je sport nebitan nije mi bitno da li se trans muskarci izivljavaju nad zenama u sportovima. I kako posjedujem elementarnu kulturu malo kome se smijem u lice i malo kome pljunem u lice i u stanju sam komunicirati uljudno i kada se ne slazem sa necim.
Ali brate ne dam da me jebu u mozak. Musko je musko, zensko je zensko, mentalno nestabilan je mentalno nestabilan. Doduse prihvtam da je to samo moje misljenje i ne zahtjevam da se iko slozi sa mnom mada isto tako niko me ne moze lahko ubjedit da nisam u pravu.
Mislim da je @Ateista to bas lijepo napisao.
A u ovome sto si ti napisao i lezi kompletna problematika transrodnih osoba (koristicu ovaj termin) sto njihov osjecaj pripadnosti i identiteta nije u skladu sa njihovim fizickim spolnim karakteristikama. Dakle njihov spolni identitet ali i rodni identitet ne moraju nuzno odgovarati spolnim organima, da tako kazem.
A svi mi imamo pravo na rodne slobode - izrazavanja i identiteta, jednako kao da te slobode drugi uvazavaju,
pogotovo jer njih ni na koji nacin ne ugrozavaju.

A kad govorimo o seksualnoj orjentaciji - pored biseksualnosti, homoseksualnosti, postoji jos koliko hoces orjentacija - aseksualci, sapioseksualci, poluseksualci, panseksualci, poliseksualci.... 8-) :D svega u Bozjoj basci :)
Ako njihov spolni identitet ne mora odgovarati njihovoj fizici, onda se oni mogu identifikovati kao bilo šta.

Usred grada te sretne muškarac i pretuče te na pravdi Boga, a onda na sudu izjavi da je on zapravo medvjed, a ne možeš suditi medvjedu.

Naravno, možeš insistirati da mu se sudi kao čovjeku, ali onda, očigledno, ne priznaješ njegov identitet, kao što ovdje pričaš, već grubo kršiš njegova prava.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2678 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »

hadzinicasa wrote: 29/09/2021 13:30 ima naziv za to - to su androidne osobe koje se osjecaju i kao jedno i kao drugo :D
To su oni za psihijatriski nadzor o kojima sam pisao.
hadzinicasa wrote: 29/09/2021 13:30 ako govorimo o rodnom identitetu, onda nema osoba koje se jedan dan osjecaju kao musko a drugi kao zensko, to je tvoj licni pokusaj relativizacije.
Ima, to su oni trolovi koje spominjem a koje niko iz LGBT pokreta mena hrabrost da prozove da prave vise stete nego koristi.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2679 Re: Povorka ponosa

Post by hadzinicasa »

AleksoMKD wrote: 29/09/2021 13:57
hadzinicasa wrote: 29/09/2021 13:30 ima naziv za to - to su androidne osobe koje se osjecaju i kao jedno i kao drugo :D
To su oni za psihijatriski nadzor o kojima sam pisao.
hadzinicasa wrote: 29/09/2021 13:30 ako govorimo o rodnom identitetu, onda nema osoba koje se jedan dan osjecaju kao musko a drugi kao zensko, to je tvoj licni pokusaj relativizacije.
Ima, to su oni trolovi koje spominjem a koje niko iz LGBT pokreta mena hrabrost da prozove da prave vise stete nego koristi.
ili su mozda osobe koje lincuju, etiketiraju, smjestaju u ustanove i napadaju ljude koji samo pokusavaju da zive svoj zivot u skladu sa samim sobom - a priori na osnovu vlastitih predrasuda - za psihijatrijskog nadzora o kojem si pisao.
a mozda su u sumi.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2680 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »

hadzinicasa wrote: 29/09/2021 13:59 ili su mozda osobe koje etiketiraju i napadaju ljude a priori na osnovu vlastitih predrasuda - za psihijatrijskog nadzora o kojem si pisao.
a mozda su u sumi.
A mozda si u pravu, mozda sam lud a osoba koja se danas oseca naizmenicno kao zena, muskarac, dete i macka je sasvim normalna. Treba im se obracati kako to zele.

Od danas se osjecam kao Bog - Imperator covecanstva, voljen od svih, i molim da mi se od sada tako obracate.

Moze i skracena verzija Gospodaruu (sa 2 x u).
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2681 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Očigledno je da je priča o beskonačnim pravima o identitetu jedan obični apsurd.

Zajednička stvar za sve ljude na ovoj temi, bez obzira na priču koju pričaju ovdje na forumu, je to što apsolutno niko ne prihvata lažne identitete, niko muškarca neće prihvatiti kao ženu, niti će ženu prihvatiti kao muškarca, bez obzira na njihove osjećaje. Priča o pravima je samo balkanski kompleks, jer je jako bitno ispasti veći "građanin" i "liberal".
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2682 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 29/09/2021 13:38
hadzinicasa wrote: 29/09/2021 13:05

Mislim da je @Ateista to bas lijepo napisao.
A u ovome sto si ti napisao i lezi kompletna problematika transrodnih osoba (koristicu ovaj termin) sto njihov osjecaj pripadnosti i identiteta nije u skladu sa njihovim fizickim spolnim karakteristikama. Dakle njihov spolni identitet ali i rodni identitet ne moraju nuzno odgovarati spolnim organima, da tako kazem.
A svi mi imamo pravo na rodne slobode - izrazavanja i identiteta, jednako kao da te slobode drugi uvazavaju,
pogotovo jer njih ni na koji nacin ne ugrozavaju.

A kad govorimo o seksualnoj orjentaciji - pored biseksualnosti, homoseksualnosti, postoji jos koliko hoces orjentacija - aseksualci, sapioseksualci, poluseksualci, panseksualci, poliseksualci.... 8-) :D svega u Bozjoj basci :)
Ako njihov spolni identitet ne mora odgovarati njihovoj fizici, onda se oni mogu identifikovati kao bilo šta.

Usred grada te sretne muškarac i pretuče te na pravdi Boga, a onda na sudu izjavi da je on zapravo medvjed, a ne možeš suditi medvjedu.

Naravno, možeš insistirati da mu se sudi kao čovjeku, ali onda, očigledno, ne priznaješ njegov identitet, kao što ovdje pričaš, već grubo kršiš njegova prava.
sto si se ti uhvatio tih zivotinja jbt
prvo pas pa onda medvjed
da ti ne volis zivotinje na neki intimniji nacin?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2683 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 29/09/2021 14:16 Očigledno je da je priča o beskonačnim pravima o identitetu jedan obični apsurd.

Zajednička stvar za sve ljude na ovoj temi, bez obzira na priču koju pričaju ovdje na forumu, je to što apsolutno niko ne prihvata lažne identitete, niko muškarca neće prihvatiti kao ženu, niti će ženu prihvatiti kao muškarca, bez obzira na njihove osjećaje. Priča o pravima je samo balkanski kompleks, jer je jako bitno ispasti veći "građanin" i "liberal".
apsurd je tebi jer ne kontas ili neces da prihvatis cinjenicu
prica o pravima i jeste poenta svega ovoga a ne balkanskog kompleksa
balkanski kompleks moze biti jedino taj da ti kao covjek ne das ili ne priznajes prava drugog na razlicitost
biti gradjanin je i obaveza a i odgoj
kod nekih ocito fali i jednoga i drugoga pa zato nisu gradjani nego kromanjonci koji gledaju samo sebe
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2684 Re: Povorka ponosa

Post by MarlboroGold »

Čuj balkanski kompleks :mrgreen:

A nije sigurno to što ljudi imaju u svijetu pozitivne primjere građanske države, pa im je to oslonac u vlastitim narativima.

Priča o pravima nije balkanski kompleks, već je problem čitavog svijeta.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2685 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »

User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2686 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

MarlboroGold wrote: 29/09/2021 15:54 Čuj balkanski kompleks :mrgreen:

A nije sigurno to što ljudi imaju u svijetu pozitivne primjere građanske države, pa im je to oslonac u vlastitim narativima.

Priča o pravima nije balkanski kompleks, već je problem čitavog svijeta.
Zapravo nije, u svijetu možeš vidjeti mnoštvo pravih liberala koji ovdje ne postoje.

Podržavaju LGBT politiku, a već sutra bi ih vješali po banderama, imamo termin za takve - liberali na baterije.

Na ovoj temi ne postoji niko ko stvarno uvažava lažne identitete, iako 7 od 10 njih tvrde da uvažavaju tuđi lažni identitet kao njegovo pravo, a s prvim konfliktom bi ga objesili na banderu, zato kažem, bolje je ne biti licemjeran i ne lagati ljude o nekakvoj podršci koja uopšte ne postoji.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2687 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 29/09/2021 13:38
hadzinicasa wrote: 29/09/2021 13:05

Mislim da je @Ateista to bas lijepo napisao.
A u ovome sto si ti napisao i lezi kompletna problematika transrodnih osoba (koristicu ovaj termin) sto njihov osjecaj pripadnosti i identiteta nije u skladu sa njihovim fizickim spolnim karakteristikama. Dakle njihov spolni identitet ali i rodni identitet ne moraju nuzno odgovarati spolnim organima, da tako kazem.
A svi mi imamo pravo na rodne slobode - izrazavanja i identiteta, jednako kao da te slobode drugi uvazavaju,
pogotovo jer njih ni na koji nacin ne ugrozavaju.

A kad govorimo o seksualnoj orjentaciji - pored biseksualnosti, homoseksualnosti, postoji jos koliko hoces orjentacija - aseksualci, sapioseksualci, poluseksualci, panseksualci, poliseksualci.... 8-) :D svega u Bozjoj basci :)
Ako njihov spolni identitet ne mora odgovarati njihovoj fizici, onda se oni mogu identifikovati kao bilo šta.

Usred grada te sretne muškarac i pretuče te na pravdi Boga, a onda na sudu izjavi da je on zapravo medvjed, a ne možeš suditi medvjedu.

Naravno, možeš insistirati da mu se sudi kao čovjeku, ali onda, očigledno, ne priznaješ njegov identitet, kao što ovdje pričaš, već grubo kršiš njegova prava.
Daj mi konkretan primjer gdje se LGBT zalaze za to da se covjek moze proglasiti zivotinjom, ili da je neka od drzava gdje LGBT populacija ima veca prava tako nesto odobrilo?
Stvarno nekad bas lupas gluposti.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2688 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

AleksoMKD wrote: 29/09/2021 14:03
hadzinicasa wrote: 29/09/2021 13:59 ili su mozda osobe koje etiketiraju i napadaju ljude a priori na osnovu vlastitih predrasuda - za psihijatrijskog nadzora o kojem si pisao.
a mozda su u sumi.
A mozda si u pravu, mozda sam lud a osoba koja se danas oseca naizmenicno kao zena, muskarac, dete i macka je sasvim normalna. Treba im se obracati kako to zele.

Od danas se osjecam kao Bog - Imperator covecanstva, voljen od svih, i molim da mi se od sada tako obracate.

Moze i skracena verzija Gospodaruu (sa 2 x u).
I ti lupas gluposti koje nemaju veze sa stvarnoscu, prvo sto nikad nisam cuo da se LGBT bavi ljudima koji se osjecaju kao zivotinje, drugo sto se iako ima takvih, ne bave onima koji se svaki dan drugacije osjecaju.
Govorimo o ljudima koji uglavnom cijeli svoj zivot osjecaju da nesto nije OK, samo je pitanje u kojim godinama definitivno shvate da se osjecaju da su drugog spola, mislim da je to uglavnom nakon puberteta odnosno nakon spolno sazriju, sto je i logicno.
Isto tako ubacujete u pricu kako se neko osjeca kao dijete i slicno, ako se odrasla osoba ponasa kao dijete i ako je na tom niovu to je onda neka vrsta mentalne retardacije, takve osobe iako su puneljetne ne mogu same donositi neke odluke, moraju imati staratelje i slicno, te takvi slucajevi isto tako nemaju veze sa LGBT.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2689 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 29/09/2021 14:16 Očigledno je da je priča o beskonačnim pravima o identitetu jedan obični apsurd.

Zajednička stvar za sve ljude na ovoj temi, bez obzira na priču koju pričaju ovdje na forumu, je to što apsolutno niko ne prihvata lažne identitete, niko muškarca neće prihvatiti kao ženu, niti će ženu prihvatiti kao muškarca, bez obzira na njihove osjećaje. Priča o pravima je samo balkanski kompleks, jer je jako bitno ispasti veći "građanin" i "liberal".
Nije tacno to sto kazes, opet crno-bijeli stavovi, vjerovatno je to tvoj nacin na koji gledas na svijet pa ti je tesko prihvatiti da neko moze gledati drugacije, da ima i sivih nijansi, i jos raznih boja osim crne i bijele.
Kao prvo to nisu lazni identiteti, to su ljudi koji nisu birali da se tako osjecaju vec je to nesto sa cim se rode, neki nesklad tijela i uma, i tu nije nista lazno ako govorimo o tim ljudima (ne iskljucujem da ima raznih slucajeva i koji to rade iz zajebancije ili nekih drugih razloga).
Ja necu u potpunosti prihvatiti zenu koja je prije bila muskarac u smislu da budem u vezi, za to imam odredjene razloge, jako je tesko da mi se neka takva zena moze svidjeti fizicki i slicno, ali to nije ni blizu onoga sto ti tvrdis jer ja postujem to kako se ona osjeca i postujem njen identitet. Zaboli me neka stvar hocu li ispasti liberal ili gradjanin, razmisljam iskljucivo kao covjek gdje imam razumijevanje i empatiju za probleme u kojima se ti ljudi nadju, a svi oni su u problemima.
Postoje odredjene namirnice koje ne da ne volim jesti nego ih ne volim ni vidjeti, jos manje primirisati, imam apsolutno gadjenje pri samoj pomisli na njih, ali nemam problem sa tim da drugi to jedu niti imam bilo kakvu bolesnu potrebu da to nekom zabranim samo zato sto ja ne volim.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2690 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 29/09/2021 19:57
MarlboroGold wrote: 29/09/2021 15:54 Čuj balkanski kompleks :mrgreen:

A nije sigurno to što ljudi imaju u svijetu pozitivne primjere građanske države, pa im je to oslonac u vlastitim narativima.

Priča o pravima nije balkanski kompleks, već je problem čitavog svijeta.
Zapravo nije, u svijetu možeš vidjeti mnoštvo pravih liberala koji ovdje ne postoje.

Podržavaju LGBT politiku, a već sutra bi ih vješali po banderama, imamo termin za takve - liberali na baterije.

Na ovoj temi ne postoji niko ko stvarno uvažava lažne identitete, iako 7 od 10 njih tvrde da uvažavaju tuđi lažni identitet kao njegovo pravo, a s prvim konfliktom bi ga objesili na banderu, zato kažem, bolje je ne biti licemjeran i ne lagati ljude o nekakvoj podršci koja uopšte ne postoji.
Ako ti tako razmisljas, nemoj to prebacivati na druge.
Ako bih sa nekim imao takav konflikt da bih ga zelio objesiti na banderu, potpuno je nebitno da li je homoseksualac, strait, trans i slicno.

Sreca je pa ima normalnih ljudi koji ce pruziti podrsku ne samo LGBT populaciji nego bilo kome ko je diskriminisan i nema svoja prava, svijest o tome se polako ali sigurno mijenja.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#2691 Re: Povorka ponosa

Post by Vaya »

Spoiler
Show
Image
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2692 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 29/09/2021 22:12
S4mpion wrote: 29/09/2021 13:38

Ako njihov spolni identitet ne mora odgovarati njihovoj fizici, onda se oni mogu identifikovati kao bilo šta.

Usred grada te sretne muškarac i pretuče te na pravdi Boga, a onda na sudu izjavi da je on zapravo medvjed, a ne možeš suditi medvjedu.

Naravno, možeš insistirati da mu se sudi kao čovjeku, ali onda, očigledno, ne priznaješ njegov identitet, kao što ovdje pričaš, već grubo kršiš njegova prava.
Daj mi konkretan primjer gdje se LGBT zalaze za to da se covjek moze proglasiti zivotinjom, ili da je neka od drzava gdje LGBT populacija ima veca prava tako nesto odobrilo?
Stvarno nekad bas lupas gluposti.
Ne moram, dovoljna je logika koju guraju.

Ako muškarac(koji nema odlike žene) u društvu želi biti priznat kao žena i društvo mu to omogući, ne postoji apsolutno nijedan razlog da mu ne dozvoliš da bude medvjed, ukoliko on to želi.

Dakle, zanemaruješ analogiju, što je glupost u startu, jer ne gledaš dalje od nosa.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2693 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 29/09/2021 22:29
S4mpion wrote: 29/09/2021 14:16 Očigledno je da je priča o beskonačnim pravima o identitetu jedan obični apsurd.

Zajednička stvar za sve ljude na ovoj temi, bez obzira na priču koju pričaju ovdje na forumu, je to što apsolutno niko ne prihvata lažne identitete, niko muškarca neće prihvatiti kao ženu, niti će ženu prihvatiti kao muškarca, bez obzira na njihove osjećaje. Priča o pravima je samo balkanski kompleks, jer je jako bitno ispasti veći "građanin" i "liberal".
Nije tacno to sto kazes, opet crno-bijeli stavovi, vjerovatno je to tvoj nacin na koji gledas na svijet pa ti je tesko prihvatiti da neko moze gledati drugacije, da ima i sivih nijansi, i jos raznih boja osim crne i bijele.
Kao prvo to nisu lazni identiteti, to su ljudi koji nisu birali da se tako osjecaju vec je to nesto sa cim se rode, neki nesklad tijela i uma, i tu nije nista lazno ako govorimo o tim ljudima (ne iskljucujem da ima raznih slucajeva i koji to rade iz zajebancije ili nekih drugih razloga).
Ja necu u potpunosti prihvatiti zenu koja je prije bila muskarac u smislu da budem u vezi, za to imam odredjene razloge, jako je tesko da mi se neka takva zena moze svidjeti fizicki i slicno, ali to nije ni blizu onoga sto ti tvrdis jer ja postujem to kako se ona osjeca i postujem njen identitet. Zaboli me neka stvar hocu li ispasti liberal ili gradjanin, razmisljam iskljucivo kao covjek gdje imam razumijevanje i empatiju za probleme u kojima se ti ljudi nadju, a svi oni su u problemima.
Postoje odredjene namirnice koje ne da ne volim jesti nego ih ne volim ni vidjeti, jos manje primirisati, imam apsolutno gadjenje pri samoj pomisli na njih, ali nemam problem sa tim da drugi to jedu niti imam bilo kakvu bolesnu potrebu da to nekom zabranim samo zato sto ja ne volim.
Vidiš, ti nisi ni svjestan koliko zapravo ne prihvataš njihove lažne identitete, bez obzira što pričaš drugačije, ali pričati je lahko.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2694 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 29/09/2021 23:13
Ateista wrote: 29/09/2021 22:12
Daj mi konkretan primjer gdje se LGBT zalaze za to da se covjek moze proglasiti zivotinjom, ili da je neka od drzava gdje LGBT populacija ima veca prava tako nesto odobrilo?
Stvarno nekad bas lupas gluposti.
Ne moram, dovoljna je logika koju guraju.

Ako muškarac(koji nema odlike žene) u društvu želi biti priznat kao žena i društvo mu to omogući, ne postoji apsolutno nijedan razlog da mu ne dozvoliš da bude medvjed, ukoliko on to želi.

Dakle, zanemaruješ analogiju, što je glupost u startu, jer ne gledaš dalje od nosa.
razlika izmedju zene i medvjeda je neogranicena
izmedju zene i muskarca daleko daleko manja
operacijom muskarac moze postati zena dok operacijom nikad ne moze postati medvjed

jbt ti si bas ogranicen i kao sto ti rece neko ako ti tako razmisljas ne nameci drugima da isto tako razmisljaju i ne nabacuj da i drugi tako razmisljaju iako su protiv homoseksualaca
ti si prvi koji tako radikalno razmislja
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2695 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

foxlife wrote: 29/09/2021 23:23
S4mpion wrote: 29/09/2021 23:13

Ne moram, dovoljna je logika koju guraju.

Ako muškarac(koji nema odlike žene) u društvu želi biti priznat kao žena i društvo mu to omogući, ne postoji apsolutno nijedan razlog da mu ne dozvoliš da bude medvjed, ukoliko on to želi.

Dakle, zanemaruješ analogiju, što je glupost u startu, jer ne gledaš dalje od nosa.
razlika izmedju zene i medvjeda je neogranicena
izmedju zene i muskarca daleko daleko manja
operacijom muskarac moze postati zena dok operacijom nikad ne moze postati medvjed

jbt ti si bas ogranicen i kao sto ti rece neko ako ti tako razmisljas ne nameci drugima da isto tako razmisljaju i ne nabacuj da i drugi tako razmisljaju iako su protiv homoseksualaca
ti si prvi koji tako radikalno razmislja
Vidi jednu stvar, nisam ja taj koji bi im pravio treću kategoriju u sportu, nego ti.

Nisi ni svjestan koliko ih zapravo ne prihvataš. To je taj balkanski kompleks o kojem govorim, gdje sve druge nastojiš prikazati ograničenim, a sebe naprednim, ali nisi ništa drugačiji, samo se teško miriš sa samim sobom, pa pribjegavaš licemjerju i lažnoj podršci.

Kad ih već ne prihvataš, poštenije je to otvoreno reći. :thumbup:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2696 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 29/09/2021 23:50
foxlife wrote: 29/09/2021 23:23
razlika izmedju zene i medvjeda je neogranicena
izmedju zene i muskarca daleko daleko manja
operacijom muskarac moze postati zena dok operacijom nikad ne moze postati medvjed

jbt ti si bas ogranicen i kao sto ti rece neko ako ti tako razmisljas ne nameci drugima da isto tako razmisljaju i ne nabacuj da i drugi tako razmisljaju iako su protiv homoseksualaca
ti si prvi koji tako radikalno razmislja
Vidi jednu stvar, nisam ja taj koji bi im pravio treću kategoriju u sportu, nego ti.

Nisi ni svjestan koliko ih zapravo ne prihvataš. To je taj balkanski kompleks o kojem govorim, gdje sve druge nastojiš prikazati ograničenim, a sebe naprednim, ali nisi ništa drugačiji, samo se teško miriš sa samim sobom, pa pribjegavaš licemjerju i lažnoj podršci.

Kad ih već ne prihvataš, poštenije je to otvoreno reći. :thumbup:
nije to prihvatanje ili ne prihvatanje
kategorije i sada postoje u sportu cak i medju istim polom
kao sto sam pomenuo tyson i princ naseem hamed ne mogu nikad boksovati zato sto su razlicite kategorije jednostavno
nije to stvar prihvatanja jer su oba normalni muskarci prihvaceni kod ljudi kao sampioni

opet ti o balkanskom kompleksu
i opisujes ga upravo onako kakav si ti
pokusavas spinovati a u biti sebe opisujes i pokusavas da to pripises meni
nece ti to sa mnom uspjeti koliko god pokusavao
to ti mozda uspjeva u okolini gdje obitavas al ovdje ne bar kod mene ne
nemoj se sada izvlaciti sa tim izgovorima i spinovanjem i sam priznaj da ih ne volis jer su pederi a ne zbog tih nekih prava za koja si kao zabrinut
u biti ne moras priznati ti si toga svjestan vjerovatno al neces da priznas da si donji u prici o ovome i guras uporno ovu pricu sa medvjedima psima jer je pedofilija i incest isparila
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2697 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

foxlife wrote: 30/09/2021 00:01
S4mpion wrote: 29/09/2021 23:50

Vidi jednu stvar, nisam ja taj koji bi im pravio treću kategoriju u sportu, nego ti.

Nisi ni svjestan koliko ih zapravo ne prihvataš. To je taj balkanski kompleks o kojem govorim, gdje sve druge nastojiš prikazati ograničenim, a sebe naprednim, ali nisi ništa drugačiji, samo se teško miriš sa samim sobom, pa pribjegavaš licemjerju i lažnoj podršci.

Kad ih već ne prihvataš, poštenije je to otvoreno reći. :thumbup:
nije to prihvatanje ili ne prihvatanje
kategorije i sada postoje u sportu cak i medju istim polom
kao sto sam pomenuo tyson i princ naseem hamed ne mogu nikad boksovati zato sto su razlicite kategorije jednostavno
nije to stvar prihvatanja jer su oba normalni muskarci prihvaceni kod ljudi kao sampioni

opet ti o balkanskom kompleksu
i opisujes ga upravo onako kakav si ti
pokusavas spinovati a u biti sebe opisujes i pokusavas da to pripises meni
nece ti to sa mnom uspjeti koliko god pokusavao
to ti mozda uspjeva u okolini gdje obitavas al ovdje ne bar kod mene ne
nemoj se sada izvlaciti sa tim izgovorima i spinovanjem i sam priznaj da ih ne volis jer su pederi a ne zbog tih nekih prava za koja si kao zabrinut
u biti ne moras priznati ti si toga svjestan vjerovatno al neces da priznas da si donji u prici o ovome i guras uporno ovu pricu sa medvjedima psima jer je pedofilija i incest isparila
Vidiš koliko te je pogodilo ono što sam napisao.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2698 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 29/09/2021 23:13
Ateista wrote: 29/09/2021 22:12
Daj mi konkretan primjer gdje se LGBT zalaze za to da se covjek moze proglasiti zivotinjom, ili da je neka od drzava gdje LGBT populacija ima veca prava tako nesto odobrilo?
Stvarno nekad bas lupas gluposti.
Ne moram, dovoljna je logika koju guraju.

Ako muškarac(koji nema odlike žene) u društvu želi biti priznat kao žena i društvo mu to omogući, ne postoji apsolutno nijedan razlog da mu ne dozvoliš da bude medvjed, ukoliko on to želi.

Dakle, zanemaruješ analogiju, što je glupost u startu, jer ne gledaš dalje od nosa.
Znaci lupas i nisi cuo ni za jedan takav slucaj, analogija potpuno besmislena, mislim da je suvisno i objasnjavati.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2699 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 30/09/2021 00:04
foxlife wrote: 30/09/2021 00:01

nije to prihvatanje ili ne prihvatanje
kategorije i sada postoje u sportu cak i medju istim polom
kao sto sam pomenuo tyson i princ naseem hamed ne mogu nikad boksovati zato sto su razlicite kategorije jednostavno
nije to stvar prihvatanja jer su oba normalni muskarci prihvaceni kod ljudi kao sampioni

opet ti o balkanskom kompleksu
i opisujes ga upravo onako kakav si ti
pokusavas spinovati a u biti sebe opisujes i pokusavas da to pripises meni
nece ti to sa mnom uspjeti koliko god pokusavao
to ti mozda uspjeva u okolini gdje obitavas al ovdje ne bar kod mene ne
nemoj se sada izvlaciti sa tim izgovorima i spinovanjem i sam priznaj da ih ne volis jer su pederi a ne zbog tih nekih prava za koja si kao zabrinut
u biti ne moras priznati ti si toga svjestan vjerovatno al neces da priznas da si donji u prici o ovome i guras uporno ovu pricu sa medvjedima psima jer je pedofilija i incest isparila
Vidiš koliko te je pogodilo ono što sam napisao.
mora ti se objasniti jbg
nema mene sta pogoditi nego ne dam da ovdje lazes i izvrces stvari
i na sve imas samo odgovoriti vidis koliko te pogodilo
pokusavas izvrtati skakati sa teme na temu jer svaki put te ovdje ljudi pobiju u tvojim tvrdnjama a ti samo nastavljas se provaljivati
User avatar
ortodont
Posts: 1810
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#2700 Re: Povorka ponosa

Post by ortodont »

Gdje je "nesklad tijela i uma" dokazan medicinski?
Postavljao sam ovdje rezultate studija koje to opovrgavaju.
Nikakva greska u kodu ne postoji rodjenjem.
Post Reply